Some description       Deutsch English Francis Strona główna Mapa serwisu Kontakt Spanish Russian
linia

Zapisz

Zapisz

 
podmenu
OświataSportBezpieczeństwoKulturaZdrowieEkologiaInfrastruktura
skrotero-gminiemo-gminiem1048DMO Gminie / Aktualnościaktualnoscimaktualnoscim1281DM...
Dodaj i podziel się
11 kwietnia 2014

Aktualności

 • 24 marca 2017
  0005.jpg Informacja o naborze do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018

  W związku z pytaniami i wątpliwościami w sprawie naboru dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych - Wójt Gminy Wielka Wieś zaprasza rodziców, na spotkania, z udziałem przedstawicieli gminy i dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli w terminie: •    4 kwietnia 2017 r. o godz. 17³⁰ w Przedszkolu Samorządowym w Wielkiej Wsi, •    5 kwietnia 2017 r. o godz. 17³⁰ w Przedszkolu Samorządowym w Modlniczce.

  zobacz więcej >>>
 • 14 marca 2017
  0004.jpg Zbiórka wielkogabarytów

  W podanych poniżej terminach, na terenie Gminy Wielka Wieś, będą odbierane odpady wielkogabarytowe, m.in.: stare meble, sprzęt AGD i RTV, zużyte opony, popiół (w workach).

  zobacz więcej >>>
 • 20 marca 2017
  gops-nowy.jpg Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Gmina Wielka Wieś włącza się w coroczne obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

  zobacz więcej >>>
 • 20 marca 2017
  0005.jpg Dni otwarte w placówkach oświatowych

  Dni otwarte w placówkach oświatowych:

  zobacz więcej >>>
 • 13 marca 2017
  Ojcowski_Park_Narodowy_LOGO.svg.png Projekt planu ochrony dla Ojcowskiego Parku Narodowego - wyłożenie do publicznego wglądu

  Dyrektor Ojcowskiego Parku Narodowego informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu ochrony dla Ojcowskiego Parku Narodowego

  zobacz więcej >>>
 • 16 marca 2016
  Tak niewiele potrzeba, aby Państwa podatki wróciły do gminy

  Udziały w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), stanowią znaczną część dochodów budżetu Gminy. Z Państwa podatków może być finansowany m.in.: rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, remonty dróg, budowa chodników, oświetlenia ulicznego, czy też infrastruktury sportowo - rekreacyjnej.

  zobacz więcej >>>
 • 17 lutego 2017
  Przekaż 1 % Organizacjom Pożytku Publicznego

  Możliwość przekazania 1% odpisu podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego to wyjątkowa szansa wsparcia organizacji działających na rzecz innych. 1% to kwota potrącana z podatku, który zostanie przekazany do Urzędu Skarbowego – nie jest zabierany podatnikom

  zobacz więcej >>>
 • 2 marca 2017
  OTWP 2017

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2017. Gratulujemy zwycięzcom.

  zobacz więcej >>>
 • 10 marca 2017
  Spotkanie z youtuberem Mattem Olechem

  Spotkanie miało na celu pokazanie młodym ludziom w jaki sposób można efektywnie wykorzystać Internet, jak korzystać z niego, aby się rozwijać, jak wyszukiwać istotnych informacji. Matt Olech prowadzi swój kanał na You Toube od siedmiu lat, porusza na nim wiele kwestii mniej i bardziej poważnych.

  zobacz więcej >>>
 • 15 lutego 2017
  Koncepcje przebudowy skrzyżowania DK 94 z drogą powiatową w Modlnicy

  Prezentujemy Państwu 2 koncepcje wykonania zadania pn. "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim na DK 94 w miejscowości Giebułtów w ramach PBDK - Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych".

  zobacz więcej >>>
 • 14 marca 2017
  0010.jpg Wiosenne atrakcje dla naszych Seniorów

  Serdecznie zapraszamy naszych seniorów w ramach programu „Aktywni i Potrzebni” na Benefis Artysty Przełomu „Dziennik Długodystansowca czyli Urodziny Jacka Fedorowicza. Będzie to inauguracyjny koncert 33. PAKI – prowadzenie Artur Andrus, wystąpią m.in. Jacek Fedorowicz, Artur Andrus,  Kabaret Smile, Tomasz Jachimek, Ewa Błachnio, Zenon Laskowik , Grzegorz Tomczak.

  zobacz więcej >>>
 • 6 marca 2017
  Mikroświat zamknięty w słoiku

  W trakcie realizacji zadania dzieci miały zapewnione słoiki, ziemię, piasek, węgiel drzewny,  odpowiednie rośliny oraz elementy ozdobne, które w odpowiedniej kolejności musieli ułożyć w słoiku. Następnie tak ułożone warstwy i posadzone rośliny należało podlać niewielką ilością wodą i zamknąć słoik.  Dzięki takim zajęciom dzieci będą miały możliwość obserwować zamknięty ekosystem, w którym posadzone przez nich roślinki będą musiały sobie radzić bez dostępu wody i powietrza z zewnątrz. 

  zobacz więcej >>>
 • 21 lutego 2017
  Spotkanie z książkami o Harrym Potterze i Brytyjską Literaturą Fantasy

  Zabawa, konkursy i czary odbywały się w dwóch częściach, na które podzielony został czas trwania wydarzenia: pierwsza – otwarta (w godz. 17.30 – 19.30) - przeznaczona była dla uczniów szkoły podstawowej i druga, dla uczniów gimnazjum, trwała do późnej nocy a właściwie do rana (część uczestników nie zmrużyła nawet oka).

  zobacz więcej >>>
 • 21 lutego 2017
  Co to jest i jak działa mikroskop? zajęcia wprowadzające do mini badań

  Celem zajęć było zaciekawienie uczniów światem tajemniczej biologii – nie przez wykład czy suchą teorię – lecz przez doświadczenia i zajęcia praktyczne z mikroskopem. Kolejny raz sprawdzają się tutaj słowa Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

  zobacz więcej >>>
 • 7 września 2016
  0004.jpg Wymiana starych pieców w budynkach prywatnych - ankieta

  Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie i złożenie wypełnionej ankiety na dzienniku podawczym Urzędzie Gminy Wielka Wieś lub przesłanie na adres: piece@wielka-wies.pl 

  zobacz więcej >>>
 • 16 lutego 2017
  Kolejne działania w ramach projektu „Cyberprzestrzeń, nasza przestrzeń”

  14 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji projektu: "Cyberprzestrzeń, nasza przestrzeń", który realizowany będzie przez grupę inicjatywną z Młodzieżowej Rady Gminy Wielka Wieś we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi.

  zobacz więcej >>>
 • 14 lutego 2017
  0001.jpg Upiór w Operetce

  Serdecznie zapraszamy naszych seniorów w ramach programu: „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” na widowisko „Upiór w Operetce”, które odbędzie się w dniu 5 marca /niedziela/ o godz. 13.30 w Kijów Centrum.

  zobacz więcej >>>
 • 6 marca 2017
  Konsultacje w sprawie przebudowy skrzyżowania Modlnica-Giebułtów

  Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy (ul. Sportowa 2) w dniu 8 marca (środa) o godz. 17:30.

  zobacz więcej >>>
 • 13 lutego 2017
  Korona.jpg Szkolenie z zakresu Podejmowania i Rozwijanie działalności gospodarczej

  Zapraszamy potencjalnych beneficjentów już prowadzących lub chcących podjąć działalność gospodarczą do udziału w szkoleniu w ramach  poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  zobacz więcej >>>
 • 27 stycznia 2017
  wycinka.jpg Nowe zasady wycinki drzew

  1 stycznia weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Wprowadza ona m. in. ważne zmiany w systemie przepisów regulujących usuwanie drzew i krzewów, w odniesieniu do obowiązku uzyskania zezwolenia na usunięcie, opłat za usunięcie i kar za usunięcie niezgodne z przepisami.
  Zachęcamy do zapoznania się z informacją na ten temat.

  zobacz więcej >>>
 • 1 lutego 2017
  0005.jpg Rekrutacja do placówek oświatowych

  Z uwagi na zmianę przepisów edukacyjnych, terminy postępowań rekrutacyjnych dla uczniów do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas I szkół podstawowych, na rok szkolny 2017/2018, ulegają przesunięciu na miesiąc kwiecień-maj 2017 roku.

  zobacz więcej >>>
 • 20 listopada 2015
  Zimowe utrzymanie dróg

  Informacje na temat zimowego utrzymania dróg w naszej gminie oraz telefony gdzie mieszkańcy Gminy powinni zgłaszać potrzeby w sprawie utrzymania dróg. 

  zobacz więcej >>>
 • 23 stycznia 2017
  Obszary rewitalizacji w Gminie.jpg Nabór propozycji projektów/przedsięwzięć rewitalizacyjnych

  W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Wielka Wieś, zapraszamy do zgłaszania własnych propozycji projektów / przedsięwzięć rewitalizacyjnych na obszarach rewitalizacji.

  zobacz więcej >>>
 • 27 stycznia 2017
  Biały Kościół i Wielka Wieś - spotkania informacyjne w sprawie reformy systemu oświaty w naszej gminie

  Wójt gminy Wielka Wieś zaprasza rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi oraz Podstawowej i Gimnazjum w Białym Kościele na spotkania informacyjne w sprawie reformy systemu oświaty w naszej gminie (15 i 16 lutego).

  zobacz więcej >>>
 • 17 lutego 2017
  0003.jpg Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w narciarstwie alpejskim

  Przypominamy, że w sobotę 18 lutego 2017 r. na stoku Ośrodka Narciarskiego w Kluszkowcach odbędą się Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w narciarstwie alpejskim. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 9.30. Wyjazd autokaru (dla zapisanych osób) o 6.15 z Bębła, 6.30 z Białego Kościoła i 6.45 z Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 27 stycznia 2017
  fot. PHU Moto Krak Program dofinansowania do odnawialnych źródeł energii

  Przypominamy, że Gmina Wielka Wieś rozpoczęła przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca, kolektorów słonecznych, pomp ciepła i pieców na biopaliwa...

  zobacz więcej >>>
 • 3 stycznia 2017
  XII Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w narciarstwie alpejskim

  Zapraszamy na XII Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w narciarstwie alpejskim, które odbędą się 18 lutego 2017 r.

  zobacz więcej >>>
 • 23 stycznia 2017
  Zimowe spotkanie przy Urzędzie

  Słońce, które pojawiło się na wielkowiejskim  niebie w niedzielne popołudnie, zachęcało by wyjść z domu na zimowy spacer lub przejażdżkę. Z tej możliwości skorzystało wielu mieszkańców gminy i jako cel swoich wypraw wybrało plac przy Urzędzie w Szycach. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami spędzili tę niedzielę.

  zobacz więcej >>>
 • 20 stycznia 2017
  Plebiscyt na osobowość roku

  Zapraszamy do głosowania.

  zobacz więcej >>>
 • 31 stycznia 2017
  Pójdźmy wszyscy do stajenki

  W sobotnie popołudnie 21 stycznia 2017r. do Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Konarskiego przybyli całymi rodzinami mieszkańcy Wielkiej Wsi i okolic, by kultywować polską tradycję śpiewania kolęd i pastorałek.

  zobacz więcej >>>
 • 23 stycznia 2017
  Ferie 2017 w naszej gminie

  Rozpoczęły się Ferie zimowe, aby nasi milusińscy się nie nudzili przygotowaliśmy masę atrakcji m.in. wyjazdy do kina, zajęcia na lodowisku oraz ściance wspinaczkowej, gry i spotkania z książką, warsztaty, zajęcia interaktywne i edukacyjne w Bibliotece, ciekawe zajęcia w świetlicach środowiskowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zapisywania swoich pociech! 

  zobacz więcej >>>
 • 18 stycznia 2017
  Razem przez życie ….

  17 stycznia swoje 60-lecie zawarcia związku małżeńskiego  obchodzili Państwo Wanda i Czesław Płonka z Białego Kościoła. Niezwykle miło było nam obchodzić ten piękny Jubileusz wraz z Nimi. Gratulujemy tak pięknej rocznicy! 

  zobacz więcej >>>
 • 26 stycznia 2017
  0007.jpg Badanie wzroku

  W dniu: 09.02.2017r. w Ośrodku  Zdrowia ul. Kwiatowa 5 w Bęble w godzinach od 08:00 do 10:00 odbędą się komputerowe badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 2 stycznia 2017
  Zmiany w gospodarowaniu odpadami komunalnymi

  Zadanie, realizować będzie konsorcjum firm, którego liderem jest firma SUEZ Małopolska Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Umowa, została zawarta na okres trzech lat, tj. od 1 stycznia 2017 roku do 31 grudnia 2019 roku. Istotną zmianą jest fakt, iż w miesiącach kwiecień-wrzesień, zbiórka odpadów segregowanych, będzie odbywać się co dwa tygodnie, co jest odpowiedzią na liczne wnioski mieszkańców oraz stanowiło jedno z kryterium przetargowych.

  zobacz więcej >>>
 • 30 grudnia 2016
  Budżet na 2017 został uchwalony

  Wczoraj podczas XXI Sesji Rady Gminy, Radni jednogłośnie uchwalili budżet dla naszej Gminy na 2017 r. Na chwilę obecną ustalono dochody gminy na poziomie 54 077 070,40 zł mln zł zaś wydatki ponad 52 461 980,59 zł mln zł w tym wydatki inwestycyjne  ok. 10 465 986 ,73 zł.

  zobacz więcej >>>
 • 25 listopada 2016
  Drugie miejsce w rankingu MISTiA

  Gmina Wielka Wieś zajęła drugie miejsce w Rankingu Gmin Małopolski 2016 przygotowanym przez Małopolski Instytut Samorządu i Administracji. Znalazła się tym samym - po raz kolejny - w czołówce najlepszych samorządów, wyróżnionych pod względem rozwoju gospodarczo-społecznego.

  zobacz więcej >>>
 • 9 stycznia 2017
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png Złote Gody

  Urząd Stanu Cywilnego w Wielkiej Wsi informuje, że do dnia 1 marca 2017r. przyjmuje zgłoszenia par małżeńskich zamieszkałych na terenie naszej gminy, które w roku 1967 zawierały ślub cywilny.

  zobacz więcej >>>
 • 12 stycznia 2017
  plakat.jpg Spotkania informacyjne ws. dofinansowania do odnawialnych źródeł energii na obiektach prywatnych

  Gmina Wielka Wieś rozpoczyna przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca, kolektorów słonecznych i pomp ciepła. W dniach 17-19 stycznia odbędą się  spotkania informacyjne dla mieszkańców ws. realizowanego projektu.

  zobacz więcej >>>
 • 11 stycznia 2017
  Warsztat dotyczący opracowania „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Wielka Wieś”

  Zapraszamy 19 stycznia 2017 r.  w godz. 16.00-18.30 na Salę Obrad Urzędu Gminy Wielka Wieś, w szczególności mieszkańców, użytkowników i zarządców nieruchomości, podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić działalność gospodarczą i/lub społeczną na obszarze rewitalizacji (w tym stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne), przedstawicieli jednostek organizacyjnych Gminy oraz  inne zainteresowane osoby i podmioty.

  zobacz więcej >>>
 • 12 stycznia 2017
  Zimowe Spotkanie przy Urzędzie

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu i Gmina Wielka Wieś serdecznie zapraszają Mieszkańców na „Zimowe Spotkanie przy Urzędzie” (Szyce, Plac Wspólnoty 1), które odbędzie się 22.01.2017 r. W czasie imprezy, o każdej pełnej godzinie, rozlewamy po 100 kubków gorącej czekolady. W tym dniu wstęp na lodowisko będzie bezpłatny, pobieramy jedynie opłaty za wypożyczenie sprzętu.

  zobacz więcej >>>
 • 11 stycznia 2017
  Zajęcia z pedagogiem dla rodziców

  Późnym popołudniem 10 stycznia 2017 r.  w SP  im. św. Jana Pawła II w Bęble odbyło się spotkanie z rodzicami, których dzieci biorą udział w projekcie „Małe przygody dzieci w wielkim świecie natury” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek”.

  zobacz więcej >>>
 • 10 stycznia 2017
  0007.jpg Bezpłatne badanie mammograficzne

  Serdecznie zapraszamy 19 stycznia 2017 r. wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego wykrywania Raka Piersi.

  zobacz więcej >>>
 • 19 grudnia 2016
  Otwarcie gminnego lodowiska

  W niedzielę 18 grudnia Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz otworzył pierwsze w historii Gminy Wielka Wieś lodowisko, i choć z powodu dalszych swych obowiązków nie  wszedł na lód w łyżwach, to gorąco zachęcał do tego mieszkańców.  Dysponujemy 100 parami łyżew w różnych rozmiarach, kaskami oraz pingwinkami, pomagającymi najmłodszym w utrzymaniu równowagi. W okresie ferii świątecznych lodowisko będzie czynne od 11.00- 21.00, natomiast w pozostałe dni od godz. 14.00. Do zobaczenia na lodzie.

  zobacz więcej >>>
 • 12 grudnia 2016
  Badanie ankietowe dla mieszkańców

  Pragniemy poznać Państwa zdanie na temat pracy i funkcjonowania Urzędu Gminy Wielka Wieś. Ankieta jest anonimowa. Zachęcamy do poświęcenia 15 minut na jej wypełnienie. Państwa głos jako mieszkańców jest dla nas bardzo ważny, stąd wielka prośba o aktywny udział w badaniu. 

  zobacz więcej >>>
 • 30 listopada 2016
  urzad-gminy-maly.jpg Drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w miejscowości Szyce

  Wójt Gminy Wielka Wieś ogłasza Drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w miejscowości Szyce przy ul. Wesoła 48 w gminie Wielka Wieś

  zobacz więcej >>>
 • 16 grudnia 2016
  VIII Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie już za nami

  Zakończył się "VIII Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie" w 2016 roku zorganizowany przez Urząd Gminy Wielka Wieś. W ogłoszonym w regulaminie terminie składania prac konkursowych zostały złożone prace wykonane przez 14 osób. Komisja przeprowadziła ocenę formalną i merytoryczną 55 prac konkursowych. 

  zobacz więcej >>>
 • 15 grudnia 2016
  Wizytacja specjalistów IT z Mołdawii w bibliotece w Szycach

  14 grudnia 2016 r. do Małopolski przyjechała grupa ludzi z Mołdawii, aby zobaczyć innowacyjne biblioteki, które w swojej pracy wykorzystują nowe technologie.  Była to grupa specjalistów IT oraz trenerów, którzy uczestniczą w programie Novateca (mołdawski odpowiednik Programu Rozwoju Bibliotek). Oprócz biblioteki w Szycach odwiedzili również Artetekę WBP w Krakowie oraz Multicentrum w Skawinie. 

  zobacz więcej >>>
 • 2 stycznia 2017
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png Zapraszamy na spacery badawcze

  W związku z pracami nad Gminnym Programem Rewitalizacji dla Gminy Wielka Wieś zapraszamy Państwa do udziału w spacerach badawczych, które odbędą się w dniach 4-5 stycznia 2017 roku na obszarach wskazanych do rewitalizacji.

  zobacz więcej >>>
 • 14 grudnia 2016
  Świat legend i baśni -spotkania Mikołajkowe

  W dniu 4 grudnia 2016 r. w sali gimnastycznej  ZSP Modlnica mieliśmy przyjemność gościć dzieciaki z Modlnicy, Tomaszowic, Szyc, Giebułtowa i Będkowic. Dzieciaki wraz z opiekunami przybyli aby posłuchać Legend i Baśni oraz spotkać się z Mikołajem. Przedstawienie „O Smoku Wawelskim” wystawili gimnazjaliści z ZSP Modlnica, natomiast legendę „O Królu Chłopów” przygotował Zespół Modlnicanie.

  zobacz więcej >>>
 • 20 grudnia 2016
  Zmiana harmonogramu PSZOK

  (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w Wielkiej Wsi będzie nieczynny w soboty  24.12.2016 r. oraz 31.12.2016 r., w zamian za to będzie czynny w piątki 23.12.2016 r. oraz 30.12.2016 r. w godzinach: 9.00 – 14.00.

  zobacz więcej >>>
 • 28 listopada 2016
  Junior Demokracji 2016

  „Junior Demokracji 2016” – to najciekawszy projekt społeczny i pierwsze miejsce w Powiecie Krakowskim przyznany dla grupy inicjatywnej z Wielkiej Wsi (Kamila Kulczyk, Anna Calik, Natalia Sobocińska, Klaudia Szumny, Julia Wierzbicka, Laura Zaręba) pod opieką Joanny Patej zajęły I miejsce  za projekt „Cyberprzestrzeń, nasza przestrzeń”, który będzie realizowany w przyszłym roku na terenie naszej gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 1 grudnia 2016
  Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi zwycięzcą w konkursie grantowym Fundacji BGK

  Fundacja BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego ramach VIII edycji konkursu grantowego „Na dobry początek” przyznała Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi dotację w wysokości 9 990,00 zł na realizację projektu: „Małe przygody dzieci w wielkim świecie natury”.

  zobacz więcej >>>
 • 8 grudnia 2016
  Gminne zawody pływackie

  Zapraszamy dzieciaki do udziału w Gminnych zawodach pływackich zaś rodziców do kibicowania. 

  zobacz więcej >>>
 • 12 grudnia 2016
  Otwarcie lodowiska

  Serdecznie zapraszamy 18.12.2016 r. o godz. 15.00 pod Urząd Gminy. Wśród atrakcji planujemy występy tancerek na lodzie, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Zapewniamy gorące napoje i coś słodkiego. Pierwsze 50 osób dostaje wejściówki w tym dniu na lodowisko.

  zobacz więcej >>>
 • 7 listopada 2016
  Konkurs na bożonarodzeniową szopkę

  Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej stałej lub ruchomej, koniecznie z uwzględnieniem wyraźnych elementów tradycji Bożego Narodzenia. Na laureatów czekają nagrody oraz możliwość prezentacji ich prac w okresie świąteczno, noworocznym. 

  zobacz więcej >>>
 • 8 listopada 2016
  Przebudowa dawnej szkoły w Czajowicach

  W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz podpisał umowę z firmą Usługi Remontowo Budowlane Dawiec Józef z siedzibą Pcimia na przebudowę budynku dawnej szkoły w Czajowicach.

  W wyniku tej inwestycji do połowy czerwca 2018 r. za łączną kwotę brutto: 2.670.000,00 zł powstanie tam trzyoddziałowe przedszkole publiczne.

  zobacz więcej >>>
 • 9 listopada 2016
  0002.jpg Informacja dla mieszkańców Giebułtowa

  Urząd Gminy Wielka Wieś, informuje Mieszkańców Giebułtowa, a w szczególności Mieszkańców ulic Władysława Hermana i Judyty, o rozpoczęciu budowy sieci kanalizacji sanitarnej.

  zobacz więcej >>>
 • 18 listopada 2016
  Warsztaty bibułkarskie

  Zajęcia odbędą się w dniach od 2.12.2016 do 4.12.2016w gospodarstwie agroturystycznym “We Młynie” Prądnik Korzkiewski. Najpiękniejsze z ozdób choinkowych, wykonanych w trakcie warsztatów, udekorują na okres Bożonarodzeniowy Kaplicę Zmartchwychwstańców  w Prądniku Korzkiewskim.

  zobacz więcej >>>
 • 5 grudnia 2016
  Awarie oświetlenia ulicznego i parkowego

  Awarie oświetlenia ulicznego i parkowego, położonego na terenie Gminy Wielka Wieś, oraz uwagi dotyczące jego funkcjonowania można zgłaszać mailowo na adres: oswietlenie@wielka-wies.pl lub telefonicznie pod numerami Urzędu Gminy – Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Geodezji: 12 419 17 01÷04 wew. 184 i 134.

  zobacz więcej >>>
 • 24 listopada 2016
  Świat Baśni i Legend - spotkanie mikołajkowe

  Zespół Modlnicanie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Modlnicy, Gminna Biblioteka Publiczna i Teatr Regionalny w Krakowie zapraszają wszystkie dzieci  (od 0 do 12 lat) wraz z opiekunami na Mikołajki w Modlnicy pt „Świat Baśni  Legend - spotkanie mikołajkowe”, które odbędzie się na sali gimnastycznej Szkoły w Modlnicy w niedzielę 04 grudnia 2016 r. godz. 16 00.

  zobacz więcej >>>
 • 25 listopada 2016
  Dzieci listy piszą…

  W Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi uczniowie mieli okazję odkryć, jakie zalety ma tradycyjna forma korespondencji, a przy tym mogli doskonalić swój angielski, gdyż listy pisane były właśnie w tym języku pod opieką p. M.Górz-Świderskiej (w jednym wypadku tekst zredagowany został w języku hiszpańskim, dzięki pomocy rodzica jednej z uczennic) .

  zobacz więcej >>>
 • 22 listopada 2016
  Biesiada Andrzejkowa

  W tym roku Gminna Biesiada Satyry i Humoru przemieniła się Biesiadę Andrzejkową. Zaproszone zostały na nią wszystkie zespoły regionalne, działające na terenie Gminy Wielka Wieś, a możemy się pochwalić, że jest ich już 14. Tegoroczna impreza była formą podziękowania za całoroczną współpracę z  Gminą Wielka Wieś, a także za wszystkie inicjatywy, które zespoły niestrudzenie podejmują na rzecz swoich lokalnych społeczności

  zobacz więcej >>>
 • 14 listopada 2016
  11 malowniczych kilometrów w 98 rocznicę odzyskania niepodległości

  Uroczyste obchody rozpoczęły się już rano w kościołach parafialnych gdzie na mszach za Ojczyznę modlili się mieszkańcy. Władze samorządowe złożyły również symboliczny wieniec na grobie powstańców w miejscowości Szyce. Zaś w Białym Kościele już po raz piąty wystartowali biegacze w biało-czerwonych koszulkach, by pokonać symboliczny, 11-kilometrowy dystans Biegu Niepodległościowego - V Niepodległościowej Jedenastki.

  zobacz więcej >>>
 • 25 kwietnia 2016
  VIII Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie

  Celem Konkursu jest przedstawienie na zdjęciach ulubionych i niezwykłych miejsc, ludzi z Gminy Wielka Wieś. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe i finansowe. Zachęcamy do udziału. 

  zobacz więcej >>>
 • 3 listopada 2016
  Warsztaty dla seniorów

  Serdecznie zapraszamy naszych seniorów na warsztaty robienia ozdób i stroików świątecznych. Zajęcia będą prowadzone przez florystkę. W myśl idei łączenia pokoleń zachęcamy aby przyjść z wnukami i przy wspólnej zabawie spędzić kreatywnie czas.

  zobacz więcej >>>
 • 21 listopada 2016
  DSC_2830.JPG Inspiruje nas ZDROWIE!

  Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi w tym roku postawiła sobie za cel promowanie zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej i lokalnej! A szczególnie zachęcają do tego trzecioklasiści, którzy ponownie w tym roku włączyli się do konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

  zobacz więcej >>>
 • 8 listopada 2016
  Zjazd sieci Labib w Gminie Wielka Wieś

  W dniach 04-06.11.2016 r. gościliśmy w naszej gminie Sieć Labib czyli  grupę aktywnych bibliotekarzy z całej Polski, dla których biblioteka to miejsce szczególne i którzy chętnie  podejmują  różnorodne działania na rzecz społeczności lokalnej.

  zobacz więcej >>>
 • 9 listopada 2016
  PODSUMOWANIE PROJEKTU „JESTEM MAŁY - WIEM WIĘCEJ”

  3 listopada 2016 r.  w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele odbyło się podsumowanie projektu „Jestem mały, wiem więcej”  realizowanego przez szkołę i OSP Biały Kościół  przy współpracy Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. Małopolskiego – organizatora. Do VII edycji tego projektu konkursowego zakwalifikowała się klasa 3 SP Biały Kościół.

  zobacz więcej >>>
 • 18 listopada 2016
  Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

  Społeczność Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi zapraszają na spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego „Jan Twardowski – poeta uśmiechnięty”, które odbędzie się 24 listopada 2016 r. o godzinie 17.00 w Gimnazjum w Białym Kościele (sala nr 17).

  zobacz więcej >>>
 • 7 listopada 2016
  11 listopada w naszej Gminie

  Rozpoczynamy o godz. 8.30 w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja  w Białym Kościele od mszy świętej "Za Ojczyznę i Jej Obrońców"., następnie o 11.00 spod Gimnazjum w Białym Kościele startuje V Bieg - Niepodległościowa Jedenastka. Zapraszamy.

  zobacz więcej >>>
 • 18 października 2016
  Szybciej, sprawniej, skuteczniej - rozwój e-administracji

  Celem projektu jest podniesienie efektywności zarządzania usługami dziedzinowymi w obszarze podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  zobacz więcej >>>
 • 2 listopada 2016
  Korona.jpg Korona Północnego Krakowa ogłasza nabór wniosków na podejmowanie działalności gospodarczej

  Termin naboru: 2-16.11.2016.
  Wysokość dostępnych środków w naborze: 450 000 zł.
  Forma udzielonego wsparcia: ryczałt.
  Wysokość premii na jedną operację wynosi: 80 000 zł.

  zobacz więcej >>>
 • 25 października 2016
  Budowa budynku wielofunkcyjnego w Modlnicy

  W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz podpisał umowę z firmą BUDOPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie na budynek wielofunkcyjny w Modlnicy. Inwestycja ma zostać zrealizowana w terminie do 15.06.2018r. za kwotę brutto: 2.573.644,67 zł. 

  zobacz więcej >>>
 • 2 listopada 2016
  DSC_0207.JPG Podsumowanie akcji NOŚ ODBLASKI - BĄDŹ BEZPIECZNY

  Pod tym hasłem zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Ks St.Konarskiego szereg działań promujących bezpieczeństwo wśród uczniów w ramach ogólnopolskiej akcji ODBLASKOWA SZKOŁA.

  zobacz więcej >>>
 • 31 października 2016
  Spotkanie przy kawie i herbacie z Pawłem Beręsewiczem

  Autor zaprezentował swój dorobek literacki oraz opowiedział o pracy tłumacza. Pisarz jest bowiem z zawodu nauczycielem języka angielskiego. Zaprezentował uczniom jedną ze swoich książek z tej tematyki „Bajkowy słownik angielsko-polski i polsko-angielski”. Pokazał również jakie zabawne historie powstają przez wykorzystanie w tłumaczeniach elektronicznych narzędzi tłumaczących.

  zobacz więcej >>>
 • 24 października 2016
  Złote Gody

  W miniony weekend swoje Złote Gody obchodziło 15 par małżeńskich z terenu naszej Gminy. Jak pokazuje ta piękna uroczystość, bazując na wzajemnym zaufaniu, szacunku i miłości, udany związek może przetrwać wszystko, by stanowić wzór dla młodych pokoleń zawierających małżeństwo.

  zobacz więcej >>>
 • 24 października 2016
  DSC_5575.JPG Warsztaty artystyczne w szkole w Wielkiej Wsi

  Od września w Szkole Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego w Wielkiej Wsi uczniowie mogą uczestniczyć w nowych dodatkowych zajęciach, które rozbudzają ich artystyczne pasje. Wszystko za sprawa projektów realizowanych przez Stowarzyszenie "Uśmiech dziecka".

  zobacz więcej >>>
 • 18 października 2016
  VIII Przegląd Piosenki Religijnej

  16 października br. w Kościele Parafialnym w Będkowicach odbył się VIII Przegląd Piosenki Religijnej. Tegoroczny Przegląd rozpoczął się mszą świętą odprawioną przez ks. Zdzisława Targosza, proboszcza  Parafii Będkowice. Ze względu na znamienną datę – wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża oprawa mszy świętej oraz nagrody dla uczestników nawiązywały do osoby Jana Pawła II.

  zobacz więcej >>>
 • 24 października 2016
  Zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

  W związku ze zwiększonym ruchem samochodowym w Dniu Wszystkich Świętych tj. wtorek (1 listopada) wprowadzona zostanie, analogicznie do ubiegłych lat, tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w Białym Kościele, Giebułtowie i Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 31 października 2016
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png Skrócone godziny pracy Urzędu Gminy

  Zgodnie z decyzją Wójta Gminy, w dniu 31 października 2016 r. (poniedziałek) Urząd Gminy otwarty będzie dla interesariuszy w godzinach od 7³º do 15³º

  zobacz więcej >>>
 • 17 października 2016
  III Międzygminna Bitwa Kulturalna KGW

  Bitwa miała charakter fiesty rodzinno-smakowej, do udziału w której, zaproszono Koła Gospodyń Wiejskich i Kluby Seniora z terenu Małopolski. Uczestnicy prezentowali na swoich stoiskach w formie konkursowej  potrawy i dania z polskich darów jesieni (kapusty, ziemniaków, cebuli i dyni), a zaproszeni goście wzięli udział w „fieście smaków tradycyjnych”, o charakterze rodzinnym, tematycznie związanej ze zdrową żywnością i tradycyjnymi małopolskimi smakami.

  zobacz więcej >>>
 • 12 października 2016
  Jesienne Wietrzenie Szaf

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi serdecznie zaprasza na „Jesienne Wietrzenie Szaf”, czyli do udziału w wymianie niepotrzebnych ubrań damskich, męskich i dziecięcych. Jeśli macie Państwo rzeczy, których już nie nosicie, a nadal są w dobrym stanie, chcecie odświeżyć swoją garderobę - zapraszamy do udziału w naszej akcji.

  zobacz więcej >>>
 • 13 października 2016
  VII Mistrzostwa Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych w Wielkiej Wsi

  Zadania obejmowały pomoc poszkodowanym w wyniku zdarzenia masowego, upadku z wysokości i przebicia ciała metalowym prętem, strzelaniny w dyskotece czy ćwiczenia sprawnościowego związanego z transportem poszkodowanego po zbiorniku wodnym z wykorzystaniem pontonu.

  zobacz więcej >>>
 • 12 października 2016
  gops-nowy.jpg Seniorzy pojadą do kina

  W ramach programu „Aktywni i Potrzebni” serdecznie zapraszamy seniorów z naszej gminy na film „Wołyń”, do kina Kijów, w dniu 21 października br. (piątek), o godz. 11.00. Koszt biletu – 5 zł  (pozostała część jak i transport jest finansowana ze środków gminy).

  zobacz więcej >>>
 • 19 września 2016
  Wręczenie nagrody Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

  Nasza nowa siedziba zajęła II miejsce w Kategorii: Architektura użyteczności publicznej w 8. edycji konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Z tej okazji Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz odebrał nagrodę na uroczystej gali w Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.

  zobacz więcej >>>
 • 5 października 2016
  DSCN2182.JPG Pierwsza sesja uczniowska w Gimnazjum w Białym Kościele

  30 września 2016 r. w Gimnazjum w Białym Kościele odbyła się pierwsza sesja projektu „Magia Matematyki” w ramach programu  mPotęga, pod nazwą „Figury magiczne”.

  zobacz więcej >>>
 • 30 września 2016
  Dodatkowe spotkanie konsultacyjne w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na dodatkowe spotkanie konsultacyjne, podczas którego będzie można poznać założenia uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.

  Poniedziałek 3. października w godzinach 15:30-17:00 w sali obrad Rady Gminy - plac Wspólnoty 1, Szyce

  zobacz więcej >>>
 • 21 września 2016
  Noc Świętojańska w wykonaniu KGW Bębło

  Uroczystość zgromadziła kilkaset aktywnych kobiety z wielu podkrakowskich gmin. Nie mogło więc też zabraknąć pań z naszego KGW Bębło, tym bardziej, że trzy jego członkinie: Pani Kazimiera Krawczyk, Janina Zakrzewska oraz Maria Kania otrzymały za wieloletnią działalność Ordery Serca Matkom Wsi. Pani sołtys Bębłą Krystyna Janecka jako wiceprezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej odebrała natomiast podziękowanie za współprace z Kołami Gospodyń z Wiejskich.

  zobacz więcej >>>
 • 12 października 2016
  III Międzygminna Bitwa Kulturalna Kół Gospodyń Wiejskich

  Serdecznie zapraszamy 15.10.2015 r. do Hali GOKiS w Białym Kościele gdzie w godz. 12.00-16.00 odbędzie się Bitwa Kulturalna KGW. Zapraszamy do kibicowania i degustacji pysznych potraw oraz udziału w warsztatach. Wstęp wolny.

  zobacz więcej >>>
 • 12 października 2016
  Przegląd Piosenki Religijnej

  Przegląd odbędzie się 16 października 2016 r. o godz. 15.00 w kościele PW. NMP Królowej w Będkowicach. Zapraszamy do udziału wszystkie formalne i nieformalne grupy śpiewacze z Gminy Wielka Wieś a wszystkich zainteresowanych do oglądania i wspólnego śpiewu.

  zobacz więcej >>>
 • 19 września 2016
  2016-09-18 - X Bieg po Dolinie_445.JPG X EKO Bieg po Dolinie Będkowskiej

  18 września w Dolinie Będkowskiej odbył się X Bieg o Puchar Wójta Po Dolinie Będkowskiej. W biegu uczestniczyli zawodnicy dorośli, gimnazjaliści i dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Dorośli rywalizowali na trasie długości 6600 metrów a dzieci, stosownie do wieku na krótszych dystansach od 100 do 1000 metrów. 

  zobacz więcej >>>
 • 3 października 2016
  7. Mistrzostwa Krakowa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Sluzb Mundurowych

  Komendant Miejski PSP oraz Wójt Gminy Wielka Wieś serdecznie zapraszają na 7. Mistrzostwa Krakowa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych
  zobacz więcej >>>
 • 3 października 2016
  Oddaj krew - podziel się życiem!

  W sobotę, 8 października 2016 r. Ochotnicza Straż Pożarna z Białego Kościoła organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem „ODDAJ KREW – PODZIEL SIĘ ŻYCIEM!”, której patronuje również Tadeusz Wójtowicz - Wójt Gminy Wielka Wieś. Krew będzie można oddać w budynku Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele w godzinach: 9.00 – 13.00.

  zobacz więcej >>>
 • 19 września 2016
  IV Małopolskie Święto Pstrąga

  Święto Pstrąga przyciągnęło do doliny wiele osób, które już od godziny 13:00 degustowały przysmaki kuchni regionalnej, brały udział w konkursach i pokazach. Podczas imprezy ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Portret pstrąga – dla mnie bomba”.

  zobacz więcej >>>
 • 15 września 2016
  Projekt uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Wielka Wieś

  Przedstawia się do konsultacji Projekt uchwały Rady Gminy Wielka Wieś w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Wielka Wieś.

  Załączniki do uchwały stanowią mapy proponowanych obszarów zdegradowanych oraz obszarów rewitalizacji.

  Uzasadnienie wyznaczenia powyższych obszarów zawarte jest w dokumencie pn. „Diagnoza służąca wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Wielka Wieś”, stanowiącym załącznik nr 17 do niniejszej uchwały.

  zobacz więcej >>>
 • 15 września 2016
  Zespół Modlnicanie na obchodach 333 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej

  Zespól Modlnicanie brał udział w obchodach 333 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej oraz międzynarodowym biegu sztafetowym Śladami Poczty Królewskiej Króla Jana III Sobieskiego Kraków – Wiedeń „Listy do Marysieńki „.

  zobacz więcej >>>
 • 22 września 2016
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png Informacja

  Z racji uszkodzenia światłowodu, najprawdopodobniej do godziny 13.00, nie będą działały telefony i poczta elektroniczna w Urzędzie Gminy. Za utrudnienia przepraszamy.

  zobacz więcej >>>
 • 8 września 2016
  0002.jpg Środki unijne w bliskim sąsiedztwie

  Mieszkasz na terenie gminy Wielka Wieś?

  Jesteś przedsiębiorcą, który na terenie naszej gminy prowadzi działalność?
  Planujesz otworzyć własną firmę?
  Działasz w organizacji pozarządowej i masz pomysł na ciekawą inicjatywę?

  Twój pomysł
  ...

  zobacz więcej >>>
 • 12 września 2016
  Pożegnanie lata - Piknik rodzinny „Graj w Zielone”

  W niedzielne, gorące popołudnie przy naszym Urzędzie pojawiło się wielu mieszkańców aby świętować zakończenie lata. Mamy nadzieję, że Wam się podobało, i że ten Piknik na stałe wejdzie do kalendarza Gminnych imprez plenerowych. 

  zobacz więcej >>>
 • 13 września 2016
  0007.jpg Program badań profilaktycznych w kierunku raka prostaty dla mężczyzn

  Obowiązuje rejestracja w wyznaczonym Ośrodku Zdrowia lub telefoniczna: 12 633 02 18, 503 777 651

  zobacz więcej >>>
 • 9 września 2016
  Odszedł Kazimierz Czekaj

  Msza święta żałobna odprawiona zostanie w czwartek dnia 15 września 2016 roku o 14:00 w kaplicy pod wezwaniem Wszystkich Świętych na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

  zobacz więcej >>>
 • 31 sierpnia 2016
  plan zagospodarowania.jpg Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany MPZP dla obszaru „Będkowice-2”

  Zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Wieś, dla obszaru „Będkowice-2”, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 09.09.2016 r. do 30.09.2016 r. w siedzibie Urzędu Gminy Wielka Wieś, w godzinach pracy Urzędu.

  zobacz więcej >>>
 • 8 września 2016
  14141485_873250362775818_58977298943486555_n.jpg Najlepsze z gminy najlepszymi w powiecie

  3 września 2016 roku na stadionie sportowym LKS Orlęta Rudawa przeprowadzono VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, naszą gminę reprezentowała Kobieca Drużyna Pożarnicza OSP Bębło oraz Męska Drużyna Pożarnicza OSP Modlnica.

  zobacz więcej >>>
 • 5 września 2016
  Modlnicka gra terenowa

  W weekend w Modlnicy spotkała się grupka ludzi z pasją do zabawy żeby poznać trochę kultury i tradycji tego regionu podczas wiejskiej gry terenowej. W trakcie losowania utworzyło się 5 drużyn, które ruszyły na trasę aby zdobyć magiczne "fasolki". Było młócenie cepem snopów zbóż, noszenie wody na nosidłach, pranie na tarze, ostrzenie kosy, wicie wianków, robienie ciasta, rozpoznawanie ziół a na koniec ludowe tańce.

  zobacz więcej >>>
 • 26 sierpnia 2016
  0005.jpg Stypendia szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2016/2017

  Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami należy składać w Urzędzie Gminy Wielka Wieś, Szyce Plac Wspólnoty 1, pokój nr 118. Wnioski o stypendium szkolne mogą składać rodzice ucznia lub pełnoletni uczeń.  

  zobacz więcej >>>
 • 25 sierpnia 2016
  0005.jpg Wyprawka szkolna

  Zgodnie z  Rządowym programem pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” w roku szkolnym 2016/2017 pomoc finansowa dla uczniów na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych

  zobacz więcej >>>
 • 31 sierpnia 2016
  gops-nowy.jpg Świadczenia rodzinne

  DODATEK Z TYTUŁU ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 NIE PRZYSŁUGUJE NA DZIECI PIĘCIOLETNIE.

  zobacz więcej >>>
 • 30 sierpnia 2016
  Czas dożynek w naszej gminie

  Dożynki, Święto Plonów, Wieńce – to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych już zbliża się ku końcowi w naszej gminie. Wspomnijmy jak to było w tym roku... 

  zobacz więcej >>>
 • 31 sierpnia 2016
  Informacja o systemie informatycznym Źródło

  W dniu dzisiejszym aplikacja ŹRÓDŁO nie działa. Nie ma możliwości dokonania jakichkolwiek czynności z zakresu ewidencji ludności, dowodów osobistych i Urzędu Stanu Cywilnego.

  zobacz więcej >>>
 • 29 sierpnia 2016
  Piknik rodzinny "Graj w Zielone"

  Serdecznie zapraszamy mieszkańców na Piknik rodzinny na zakończenie lata, który odbędzie się 11.09.2016 r. /niedziela/. Start o godz. 15.00 na Placu Wspólnoty przy budynku Urzędu Gminy. 

  zobacz więcej >>>
 • 17 sierpnia 2016
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png Przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej

  Wójt na podstawie przepisu art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j.: DZ.U. z 2015 r., poz. 1774 z poźn. zm.) ogłasza PIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w miejscowości Szyce przy ul. Wesoła 48 w gminie Wielka Wieś, powiat krakowski województwo małopolskie.

  zobacz więcej >>>
 • 5 sierpnia 2016
  Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

  II miejsce w Kategorii: Architektura użyteczności publicznej dla naszego Centrum Administracyjnego Gminy w 8. edycji konkursu o Nagrodę Województwo Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.

  zobacz więcej >>>
 • 16 sierpnia 2016
  Święto plonów w Będkowicach

  Zapraszamy na dożynki 4.09.2016r.

  zobacz więcej >>>
 • 3 sierpnia 2016
  Terenowa gra wiejska w Modlnicy

  Zapraszamy na grę pt. „Egzystencjonalne formy życia mieszkańców wsi Modlnica", która odbędzie się w Modlnicy 03 września 2016 r. w godz. 14.00-18.00. Na zgłoszenia czekamy do dnia 27 sierpnia 2016 r. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona. Dla uczestników przewidujemy nagrody oraz poczęstunek.

  zobacz więcej >>>
 • 29 sierpnia 2016
  Wycieczka dla seniorów do Szczawnicy

  Wycieczka będzie całodniowa, wyjazd we wczesnych godzinach porannych. W programie wyjazd kolejką na Palenicę, obiad oraz spacer po Szczawnicy, czas wolny.  Koszt wyjazdu – 50 zł  (bilet na kolejkę + obiad).

  zobacz więcej >>>
 • 22 sierpnia 2016
  Święto chlebem pachnące

  20 sierpnia br. uroczysta msza św. w Kościele pw. św. Mikołaja w Białym Kościele zapoczątkowała wspólne dożynki parafialne Białego Kościoła, Wielkiej Wsi i Wierzchowia. Tuż przed nabożeństwem ksiądz proboszcz Marek Wcisło  poświęcił 3 misternie wykonane wieńce dożynkowe, w których oprócz tradycyjnych zbóż znalazły się jeszcze inne dary ziemi, takie jak kwiaty, owoce i zioła. Wieńce owe, symbolizujące 3 miejscowości, zdobiły później sam plac dożynkowy. Starostami tegorocznego święta rolników  byli państwo Teresa i Piotr Litewkowie.

  zobacz więcej >>>
 • 22 sierpnia 2016
  Rekrutacja do przedszkola

  W związku z otwarciem nowych oddziałów w Przedszkolu Samorządowym w Modlniczce, Dyrektor Przedszkola zwraca się z prośbą do Rodziców dzieci, które brały udział w rekrutacji na rok szkolny 2016/2017, o sprawdzenie w sekretariacie przedszkola (w godz. od 8.00 do 12.00 w dniach od 23 do 25 sierpnia 2016) listy dzieci przyjętych i podpisanie potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do Przedszkola Samorządowego w Modlniczce.

  zobacz więcej >>>
 • 3 sierpnia 2016
  Procedury oceny i wyboru operacji oraz kryteria wyboru operacji

  W związku ze zbliżającym się terminem naboru wniosków w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 poniżej przedstawiamy Państwu ogólne procedury oceny i wyboru operacji oraz kryteria wyboru operacji.

  zobacz więcej >>>
 • 4 sierpnia 2016
  Profesjonalne Rady Seniorów

  Zapraszamy seniorów z Gminy Wielka Wieś do udziału w spotkaniach animacyjnych, które odbędą się 5 sierpnia 2016 r. oraz 12 sierpnia 2016 r. o godz. 10.00 w Centrum Administracyjnym w Szycach na sali obrad Rady Gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 18 sierpnia 2016
  Prądnickie święto plonów

  27 sierpnia o 15.00 rozpoczną się uroczystości dożynkowe w Prądniku Korzkiewskim. Zapraszamy.

  zobacz więcej >>>
 • 17 sierpnia 2016
  Dożynki w Tomaszowicach

  28 sierpnia zapraszamy na wspólne świętowanie do Tomaszowic.

  zobacz więcej >>>
 • 16 sierpnia 2016
  Święto plonów w Czajowicach

  Samorząd lokalny w Czajowicach i w Bęble oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na dożynki parafialne w dniu 27.08.2016 r. godz.15:00

  zobacz więcej >>>
 • 16 sierpnia 2016
  Dożynki w Białym Kościele

  Sołtys wraz z radą sołecką, radny, OSP Biały Kościół  oraz Zespół Białokościelanki serdecznie zapraszają na dożynki parafialne  20 sierpnia 2016 r.

  zobacz więcej >>>
 • 8 sierpnia 2016
  Metropolia Krakowska_logo-267x189.png Ankieta postaw niskoemisyjnych

  W związku z przystąpieniem Stowarzyszenia Metropolia Krakowska (SMK) do opracowania „Metropolitarnego Programu Postaw Niskoemisyjnych” zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety. Państwa opinia jest dla nas niezwykle ważna z punktu widzenia poprawy jakoś powietrza w gminach. 

  zobacz więcej >>>
 • 19 lipca 2016
  Kolejny sukces i docenienie naszej Gminy na arenie ogólnopolskiej

  Kolejny sukces i docenienie naszej Gminy na arenie ogólnopolskiej - Wójt Tadeusz Wójtowicz na dzisiejszej Gali Rzeczpospolitej odebrał wyróżnienie tj. II miejsce w Polsce, wśród Gmin wiejskich najlepiej wykorzystujących fundusze unijne!

  zobacz więcej >>>
 • 16 czerwca 2016
  Wakacje 2016 z GOKiS

  Na nasze dzieciaki czeka wiele ciekawych wycieczek i atrakcyjnych zajęć. Zapraszamy!

  zobacz więcej >>>
 • 13 lipca 2016
  Przyjazny Urząd

  Nasza Gmina Laureatem ogólnopolskiego Konkursu o Znak Jakości „Przyjazny Urząd”. Konkurs promuje jednostki szeroko rozumianego sektora publicznego, które wyróżniają się wysoką jakością obsługi klienta (interesanta), profesjonalizmem i rzetelnością w działaniu oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie kultury pracy.

  zobacz więcej >>>
 • 28 lipca 2016
  Korona.jpg Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego

  11 maja b.r. przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa podpisali z Samorządem Województwa Małopolskiego  umowę o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Co to oznacza? Od maja 2016 do roku 2023 będziemy realizować tzw. lokalną strategię rozwoju (LSR) m.in. poprzez ogłaszanie naborów wniosków.

  zobacz więcej >>>
 • 19 lipca 2016
  WFOS_logo.png JAWOR - Program pożyczkowy na termomodernizację dla osób fizycznych

  Program stanowi reakcję na coraz większe zapotrzebowanie i zainteresowanie osób fizycznych termomodernizacją budynków jednorodzinnych na terenie województwa małopolskiego.

  zobacz więcej >>>
 • 18 lipca 2016
  Puchar Wójta już za nami

  Puchar Wójta już za nami - zwycięstwo tym razem po bardzo emocjonującym, bezbramkowym meczu, w karnych, wywalczyła drużyna LKS Jutrzenka Giebułtów, pokonując gospodarza drużynę LKS Błękitni Modlnica.

  zobacz więcej >>>
 • 29 lipca 2016
  Badanie wzroku

  10.08.2016r. w Ośrodku Zdrowia ul. Kwiatowa 5 w Bęble w godzinach od 08:00 do 10:00 odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców gminy. Zapisy prowadzone będą do dnia 10.08.2016r.

  zobacz więcej >>>
 • 1 sierpnia 2016
  Bezpłatna mammografia

  16.08.2016 r. zapraszamy Panie do Szyc, mammobus będzie ustawiony na parkingu za budynkiem Urzędu Gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 2 sierpnia 2016
  Zapraszamy na dożynki parafialne do Giebułtowa

  Na uroczystość dożynkową 15 sierpnia 2016 roku serdecznie zapraszają Sołtys i Rada Sołecka Giebułtowa.

  zobacz więcej >>>
 • 2 sierpnia 2016
  Światowe Dni Młodzieży w parafii Giebułtów

  W czasie Światowych Dni Młodzieży w parafii p.w. Świętego Idziegow Giebułtowie przebywało ponad 400 pielgrzymów. Tygodniowy pobyt naszych gości był niezwykle urozmaicony, ponieważ oprócz modlitwy i chwil zadumy znaleźli także czas zarówno na poznanie naszej historii, zwiedzanie  i podziwianie zabytków Krakowa i okolic, jak i na rozrywkę.

  zobacz więcej >>>
 • 7 lipca 2016
  XIII Dni Gminy WW (126).JPG XIII Dni Gminy Wielka Wieś

  Różnorodność - tak jednym słowem można scharakteryzować XIII Dni Gminy Wielka Wieś, które w miniony weekend świętowaliśmy na boisku LKS Orzeł 1948 Bębło, a także w czasie otwarcia nowego budynku wielofunkcyjnego w Bęble.

  zobacz więcej >>>
 • 11 lipca 2016
  Nagrody dla zasłużonych i zaangażowanych w pracę na rzecz Gminy

  Na Gali XIII Dni Gminy Wielka Wieś, która odbyła się we Dworze w Tomaszowicach zostały wręczone wyróżnienia dla osób, organizacji i firm zaangażowanych na rzecz naszej Gmin. Kapituła konkursowa wytypowała laureatów w 6 kategoriach. Wszystkim Laureatom gratulujemy.

  zobacz więcej >>>
 • 8 lipca 2016
  gzk.jpg Apel o racjonalne korzystanie z wody

  Prezes Zarządu Gminnego Zakładu Komunalnego apeluje o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody pobieranej z gminnego wodociągu w dniach od 25.07.2016 do 31.07.2016 r. Ujęcia wody na terenie Gminy Wielka Wieś mają ograniczoną wydajność, która może okazać się niewystarczająca w związku z goszczeniem na terenie naszej Gminy pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży.

  zobacz więcej >>>
 • 30 czerwca 2016
  Absolutorium dla Wójta Gminy

  Na wczorajszej sesji radne i radni przyjęli też uchwałę w sprawie udzielenia Wójtowi Tadeuszowi Wójtowiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za rok 2015.

  zobacz więcej >>>
 • 5 lipca 2016
  Magia matematyki

  Wśród nagrodzonych „Magia matematyki” jest projekt Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele. Zachęcamy gimnazjalistów do udziału w projekcie, by przez zabawę i zdobywanie wiedzy poznać tajemnice Matematyki - Królowej Nauk. Projekt rozpoczyna się we wrześniu 2016 r.

  zobacz więcej >>>
 • 29 czerwca 2016
  Świat i energia XXI wieku

  Trzy grupy uczniów klas 4-6 ze szkoły Podstawowej z Białego Kościoła brało udział w warsztatach pt. "Świat i energia XXI wieku" w ramach projektu Stowarzyszenia Miłośników Doliny Prądnika "Nasza Dolina".

  zobacz więcej >>>
 • 24 czerwca 2016
  13501572_1104250792951651_2823854112973937713_n.jpg Wakacyjny klimat na Wierzchowiu

  Kiedy sobotni poranek zawitał nad Wierzchowiem, nie wszyscy do końca wiedzieli, że dzisiejszy dzień stanie tym, który przeniesie ich w wakacyjny klimat. A tak właśnie się stało, bo przepiękna pogoda, która rozpromieniła całą naszą miejscowość oraz kolorowo i plażowo udekorowany nasz ryneczek, spowodował że poczuliśmy zapach wiatru od morza.

  zobacz więcej >>>
 • 21 czerwca 2016
  Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Będkowicach

  Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od uczczenia pamięci oraz oddania hołdu zmarłym nauczycielom i pracownikom szkoły. Licznie zabrani goście podążyli z kościoła orszakiem prowadzonym przez Orkiestrę Dętą GOKIS-u z pod batutą Krzysztofa Guńka na boisko przy Szkole Podstawowej.

  zobacz więcej >>>
 • 20 czerwca 2016
  Odjazdowy Bibliotekarz – czwarta edycja za nami!

  Nie można było wymarzyć sobie lepszej pogody i doskonałej kondycji wszystkich uczestników tegorocznej – czwartej już edycji Odjazdowego Bibliotekarza. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy mogli zobaczyć malownicze szlaki podkrakowskich dolinek. Wśród nich nie mogło zabraknąć  tras widokowych (z ul. Widokowej można było zobaczyć panoramę Krakowa) czy klimatycznych miejsc Rezerwatu Doliny Kluczwody. 

  zobacz więcej >>>
 • 17 czerwca 2016
  Odwiedzili chore dzieci

  Po raz kolejny 15 czerwca br. druhowie OSP w Białym Kościele odwiedzili małych pacjentów na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu. Wizyta w szpitalu przybrała wyjątkowy charakter, bowiem oprócz podarowanych prezentów chorym dzieciom przekazane zostały na ręce dyrektora Pulsoksymetry zakupione z zebranych przez druhów pieniędzy.

  zobacz więcej >>>
 • 14 czerwca 2016
  Warsztaty wolontariacko-liderskie i piknik integracyjny

  Piknik został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi oraz Fundację Mój Sen, a jego adresatami były dzieci, również te niepełnosprawne. Atrakcji było tego popołudnia bardzo wiele – spektakl „Kot w butach” w wykonaniu artystów z teatru Art-Re, baloniki, malowanie twarzy, pokaz sztuk walki, bańki mydlane oraz gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów i wolontariuszy.

  zobacz więcej >>>
 • 13 lipca 2016
  DSC_0166.JPG Puchar Wójta Gminy

  Wójt Gminy Wielka Wieś oraz społeczność LKS Błękitni Modlnica zapraszają na turniej o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś, który odbędzie się w niedzielę 17 lipca 2016 roku na boisku Błękitnych Modlnica ul. Sportowa 19.

  zobacz więcej >>>
 • 13 czerwca 2016
  IMG_1709.JPG Biegnij z ojcem do Ojcowa - III edycja

  Za nami już trzecia edycja biegu BIEGAJ Z NAMI – BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA. Spośród 132 zgłoszonych osób, na starcie zgłosiło się 120 młodszych i starszych miłośników biegania. Zwarta grupa zawodników ruszyła malowniczą trasą o długości 5 km, która wiodła z Białego Kościoła, Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej.

  zobacz więcej >>>
 • 15 czerwca 2016
  Zapraszamy na XIII Dni Gminy Wielka Wieś

  Rozpoczniemy w sobotę 2 lipca od Gali Muzycznej „Mozart kontra Sinatra- aktywizacja integracyjna przez sztukę” a o 21.00 wystąpi gwiazda tegorocznych Dni Gminy Andrzej Piaseczny.

  zobacz więcej >>>
 • 14 czerwca 2016
  Pozytywnie z Pozytywką

  Stowarzyszenie Przyjaciół  Dzieci i Młodzieży „Pozytywka” oraz  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi serdecznie zapraszają na półkolonie.

  zobacz więcej >>>
 • 1 czerwca 2016
  Ankieta dla mieszkancow - Gminny Program Rewitalizacji Gminy Wielka Wies

  W związku z trwającymi pracami nad przygotowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Wielka Wieś, zwracamy się z prośbą o udział w badaniu potrzeb w zakresie poprawy (rewitalizacji) wybranych (tzw. problemowych) obszarów gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 21 czerwca 2016
  Zaproszenie na badanie profilaktyczne

  Bezpłatne badanie mammografia dla Pań w wieku 50-69 w dniu 29.06.2016 r. Plac Wspólnoty 1 w Szycach. Zapraszamy!

  zobacz więcej >>>
 • 14 czerwca 2016
  Szaflary dla seniorów

  Serdecznie zapraszamy naszych Seniorów w ramach programu „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” na wyjazd do Szaflar na tzw. ciepłe źródła, który odbędzie się w dniu 28 czerwca br. (w przypadku dużego zainteresowania możliwy również drugi termin: 29 czerwca br.).

  zobacz więcej >>>
 • 10 czerwca 2016
  Uroczyste otwarcie Centrum Administracyjnego Gminy Wielka Wieś

  Dzień 9 czerwca 2016 roku zapisze się w historii naszej gminy jako jeden z najważniejszych. Właśnie dzisiaj nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Administracyjnego Gminy Wielka Wieś – mówi Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz witając gości, którzy licznie przybyli na uroczystość.

  zobacz więcej >>>
 • 13 czerwca 2016
  DSC_0891.JPG II Białokościelański Dzień Rodziny w plenerze!

  Plac przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele przypominał krainę „mlekiem i miodem płynącą” – szczególnie dla dzieci. Wszystko po to, by wywołać na ich twarzach ten jedyny, niepowtarzalny – bo najszczerszy - uśmiech.

  zobacz więcej >>>
 • 10 czerwca 2016
  logo.png Przedszkole w Wielkiej Wsi #ekoLIDEREM

  Przedszkole Samorządowe w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele laureatem tegorocznej edycji konkursu #ekoLIDERZY 2016 województwa małopolskiego.

  zobacz więcej >>>
 • 6 czerwca 2016
  Zapraszamy 18 czerwca na przejazd rowerowy

  Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi wraz ze Szkołą Podstawową w Bęble serdecznie zapraszają wszystkich miłośników książek i rowerów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”! Jedziemy już po raz czwarty. Jedziemy 18 czerwca (sobota) 2016 r.

  zobacz więcej >>>
 • 13 czerwca 2016
  wierzchowie2.jpg Piknik rodzinny na Wierzchowiu

  Radny, sołtys oraz Rada Sołecka wsi Wierzchowie serdecznie zapraszają 18 czerwca na piknik rodzinny I WIERZCHOWIE TEŻ "MORZE"...

  zobacz więcej >>>
 • 15 czerwca 2016
  plakat-pop.jpg Jubileusz 100-lecia SP Będkowice

  Społeczność Szkoły Podstawowej w Będkowicach ma zaszczyt zaprosić na uroczystość Jubileuszu 100-lecia SP Będkowice, która odbędzie się 19 czerwca 2016 r . o godzinie 14.00

  zobacz więcej >>>
 • 30 maja 2016
  Krakowski Bank Spółdzielczy już w nowej siedzibie

  Od 30 maja 2016 roku Krakowski Bank Spółdzielczy pracuje w nowej siedzibie: w budynku Centrum Administracyjnego przy pl. Wspólnoty 1 w Szycach. 

  zobacz więcej >>>
 • 30 maja 2016
  IMG_1546.JPG Nagroda główna dla uczniów z Modlnicy

  Nagroda główna w kategorii szkół podstawowych powędrowała do uczniów z klasy piątej SP w Modlnicy. Antonina Pitera, Mieszko Śliwiński, Bartosz Dudek, Jana Valette oraz Stanisław Rusinek – to konstruktorzy urządzenie o nazwie BAT JASKINIA, które zdobyło nagrodę w konkursie.

  zobacz więcej >>>
 • 3 czerwca 2016
  plaz1.jpg Święto ogrodów w ZSP Giebułtów

  Program Święta Ogrodów w ZSP Giebułtów

  zobacz więcej >>>
 • 25 maja 2016
  Szkoła w Bęble ma Patrona

  W dniu 23 maja 2016 roku miała miejsce w Szkole Podstawowe w Bęble podniosła i wzruszająca uroczystość. Po wielu latach starań i przygotowań przyjęła ona imię św. Jana Pawła II. Powagę tej chwili podkreślał fakt otrzymania sztandaru z wizerunkiem patrona, ufundowanego przez Urząd Gminy z panem Wójtem na czele.

  zobacz więcej >>>
 • 31 maja 2016
  DSC_0851.JPG Majówka seniorów w Bęble

  W ostatnią majową sobotę w Bęble blisko 130 seniorów z naszej gminy spotkało się na tradycyjnej Majówce, zorganizowanej w ramach programu „Aktywni i Potrzebni” przez GOPS w Wielkiej Wsi i KGW Bębło. Hasłem przewodnim Majówki było: „A w sercach maj” i taka też była atmosfera spotkania – pełna radości, optymizmu i śmiechu.

  zobacz więcej >>>
 • 5 maja 2016
  Biegaj z nami – Biegnij z ojcem do Ojcowa - III edycja

  Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „POZYTYWKA” serdecznie zaprasza do udziału w biegu, który odbędzie się 11 czerwca 2016 roku.

  zobacz więcej >>>
 • 1 czerwca 2016
  plakat fundacja podglad.jpg Piknik Integracyjny w Giebułtowie

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, Fundacja MÓJ SEN oraz ZSP w Giebułtowie serdecznie zapraszają na Piknik Integracyjny, który odbędzie się 10 czerwca 2016 o godz. 16:00 w budynku wielofunkcyjnym w Giebułtowie przy ul. Orlich Gniazd 30.

  zobacz więcej >>>
 • 2 czerwca 2016
  1.jpg (1) Profilaktyka chorób tarczycy

  Akcja obejmuje USG tarczycy, pobranie krwi na TSH oraz konsultację endokrynologiczną w wypadku potrzeby dalszej diagnostyki i podjęcia działań

  zobacz więcej >>>
 • 19 maja 2016
  DSC_0074.JPG Na skrzydłach poezji - VIII Gminny Konkurs Recytatorski

  18 maja 2016 w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: ”Święci i anioły w poezji”. Już po raz ósmy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Wielka Wieś mieli okazję stanąć w szranki tej pięknej rywalizacji.

  zobacz więcej >>>
 • 19 maja 2016
  Majówka pod hasłem A w sercach maj…

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi i KGW Bębło serdecznie zapraszają seniorów na tradycyjna Majówkę „A w sercach maj…”, która odbędzie się 28-go maja /sobota/ o godz. 19-tej, w budynku OSP w Bęble.

  zobacz więcej >>>
 • 18 maja 2016
  Biblioteka inspiruje do działania! Tydzień Bibliotek 2016

  Za nami kolejna edycja inspirującego Tygodnia Bibliotek jaki dla różnych grup wiekowych przygotowała gminna biblioteka. Tym razem po raz pierwszy większość zajęć realizowana była w nowej siedzibie, co dodatkowo potęgowało większe zainteresowanie nie tylko przygotowanymi zajęciami, ale również nową biblioteką.

  zobacz więcej >>>
 • 18 maja 2016
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png Ogłoszenie o przystąpieniu do zmiany planu miejscowego dla obszaru Wielka Wieś - 10

  Ogłoszenie o przystąpieniu do zmiany planu miejscowego dla obszaru Wielka Wieś - 10

  zobacz więcej >>>
 • 16 maja 2016
  Czwórki mieszane – czyli siatkówka z przymrużeniem oka

  15.05.2016 roku odbyła się druga edycja turnieju siatkarskiego w naszej gminie. Ciekawa forma gry sprawiła, że zawodnicy motywowali się do szybkich akcji i walczyli o każdą sekundę. Wszystkie drużyny miały 10 minut na pokonanie swojego przeciwnika, co wyzwalało niesamowite emocje szczególnie pod koniec mierzonego czasu.

  zobacz więcej >>>
 • 16 maja 2016
  konkurssmaku.JPG II miejsce w Polsce uczniów ze szkoły w Wielkiej Wsi!

  W tym roku szkolnym uczniowie z klasy 2b ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi przystąpili do VI edycji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Ma on charakter ogólnopolskiego międzyszkolnego konkursu zespołowego, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej.

  zobacz więcej >>>
 • 11 maja 2016
  Przegląd Folklorystyczny im. J. Lachnera

  Pragnąc ocalić tradycje ludowe od zapomnienia, ukazać ich piękno i bogactwo, serdecznie zapraszamy 22 maja 2016 roku do świetlicy wiejskiej w Modlnicy na Przegląd Folklorystyczny  im. J. Lachnera.

  zobacz więcej >>>
 • 11 maja 2016
  Bezpłatne badania profilaktyczne

  Zapraszamy na badanie - mammografia

  zobacz więcej >>>
 • 16 maja 2016
  IMG_7048.JPG I miejsce Szkoły Podstawowej w Bęble w XV Zlocie Nietoperzy

  Uczniowie świetnie poradzili sobie w pracy z mapą i wyznaczaniem azymutu, prawie bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące historii i przyrody Ojcowskiego Parku Narodowego. Większych trudności nie sprawiało także rozszyfrowanie nazw drzew i krzewów po pędach ulistnionych. 

  zobacz więcej >>>
 • 12 maja 2016
  CIMG8875.JPG Sprzątanie Czajowic 2016

  W słoneczne sobotnie przedpołudnie 7 maja Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic zorganizowało kolejną akcję sprzątania miejscowości. Po zbiórce przy Remizie OSP ponad trzydziestoosobowa grupa chętnych udała się wszędzie tam gdzie można było spotkać porzucone śmieci. 

  zobacz więcej >>>
 • 9 maja 2016
  P1690942.JPG VII Rodzinna Rowerowa Familiada

  Trzystu dwudziestu uczestników w wieku od 13 miesięcy do 83 lat wystartowało z terenu gospodarstwa rybackiego w Dolinie Będkowskiej aby pokonać liczącą 21 kilometrów trasę rajdu. Prowadziła ona drogami asfaltowymi i duktami leśnymi przez Dolinę Będkowską do Łaz i z powrotem do gospodarstwa rybackiego.

  zobacz więcej >>>
 • 6 maja 2016
  00.jpg ZSP Giebułtów zdobywa Puchar Europy w Kickboxingu!

  Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie osiągnęli kolejny duży sukces sportowy. Otóż w zawodach Pucharu Europy w kickboxingu organizowanych w dniach 29.04-1.05 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Roman Postoiko (I klasa wielozawodowa) i Sergio Kishko ( klasa technikum eksploatacji portów i terminali) zdobyli w swoich kategoriach złote medale i Puchar Europy.

  zobacz więcej >>>
 • 29 marca 2016
  Nie wypalaj traw!

  Wysuszone trawy palą się bardzo szybko, wystarczy zmiana kierunku wiatru, żeby pożar wymknął się spod kontroli i przeniósł na zabudowania. Co roku w pożarach wywołanych wypalaniem traw giną ludzie.

  zobacz więcej >>>
 • 9 maja 2016
  PLAKAT Mozart.jpg Poszukiwacze Artystycznych Pereł

  Konkurs skierowany jest do osób mieszczących się w przedziale wiekowym 13-80 lat. Przesłuchania odbędą się 14 maja w godzinach 11:00 - 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. 

  zobacz więcej >>>
 • 2 maja 2016
  Tydzień Bibliotek 2016

  W dniach 8-15 maja 2016 r. odbędzie się kolejna  edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek 2016 brzmi „Biblioteka inspiruje”.

  zobacz więcej >>>
 • 2 maja 2016
  Obchody dnia Św. Floriana i poświecenie samochodu pożarniczego dla OSP Wielka Wieś

  Obchody tegorocznych świąt majowych w Gminie Wielka Wieś, skupiły się głównie wokół Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Wsi, która w tym roku z okazji święta swojego patrona Floriana, otrzymała wyjątkowy prezent- wóz strażacki.

  zobacz więcej >>>
 • 4 maja 2016
  plakatCzajowice.jpg Sprzątanie Czajowic

  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic w dniu 7 maja 2016 roku (sobota) godz. 10:00 zaprasza wszystkich mieszkańców, turystów i przyjaciół naszej miejscowości na wspólne wiosenne sprzątanie pozimowych pozostałości. W planie m.in. oczyszczenie stawu obok szkoły, okolic remizy, szkoły, placu zabaw i ulic; integracyjny grill oraz posadzenie pamiątkowego drzewka

   

  zobacz więcej >>>
 • 18 kwietnia 2016
  Dobry klimat do biznesu – wizyta delegacji z powiatu krakowskiego oraz monachijskiego

  W sobotę 16 kwietnia do naszej gminy zawitała delegacja z powiatu krakowskiego na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Nabagło oraz wicestarostą Wojciechem Pałką oraz delegacją z zaprzyjaźnionego powiatu monachijskiego.

  zobacz więcej >>>
 • 12 kwietnia 2016
  Nabór wniosków

  O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby fizyczne. Refundacją objęte zostaną koszty związane z zakupem nowego pokrycia dachowego dla najuboższych mieszkańców oraz dostarczenie do beneficjenta blachy stalowej.

  zobacz więcej >>>
 • 11 kwietnia 2016
  Informacja Wójta Gminy Wielka Wieś o realizacji wychowania przedszkolnego przez dzieci w wieku 4-6 lat w roku szkolnym 2016/2017

  W roku szkolnym 2016/2017 wszystkie dzieci w wieku 4-6 lat, które nie zostaną przyjęte do przedszkoli na terenie Gminy Wielka Wieś z powodu braku wolnych miejsc, będą miały możliwość realizowania wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wielka Wieś. 

  zobacz więcej >>>
 • 18 kwietnia 2016
  zosp.jpg Gminne eliminacje OTWP

  W niedzielne popołudnie 10 kwietnia 2016 odbyły się gminne eliminacje Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W tym roku do zmagań przystąpiło trzynaścioro członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu naszej gminy. Reprezentowali następujące jednostki OSP: Będkowice, Bębło, Biały Kościół, Modlnica, Modlniczka i Tomaszowice.

  zobacz więcej >>>
 • 4 kwietnia 2016
  Komunikat Kierownika GOPS

  Pierwsze dni  realizacji ustawy tzw. 500+, pokazały nam, iż najczęściej pojawiające się błędy we wnioskach przesyłanych za pośrednictwem systemów bankowych, to:  niewłaściwe adresy, błędnie uzupełniane składy rodziny oraz brak wymaganych załączników.

  zobacz więcej >>>
 • 4 kwietnia 2016
  Nowa lokalizacja Urzędu Gminy

  Dziś oficjalnie Urząd Gminy wystartował w nowej lokalizacji na Placu Wspólnoty 1 w Szycach. Pierwszy interesant odwiedził nas już parę minut po otwarciu. Został przywitany przez Wójta Gminy i razem symbolicznie wypuścili 12 balonów z nazwami gminnych miejscowości.

  zobacz więcej >>>
 • 25 lutego 2016
  Ranking Gmin Małopolski 2015

  Gmina Wielka Wieś zajęła trzecie miejsce w Rankingu Gmin Małopolski 2015 przygotowanym przez Małopolski Instytut Samorządu i Administracji. Znalazła się tym samym - po raz kolejny - w czołówce najlepszych samorządów, wyróżnionych pod względem rozwoju gospodarczo-społecznego.

  zobacz więcej >>>
 • 19 kwietnia 2016
  Na którą z ZIT-owych tras rowerowych czekacie najbardziej?

  Co Wy na to, aby trasy rowerowe po naszej gminie wiodły aż do Krakowa? To możliwe, ale potrzebna jest wasza pomoc! Oddajcie głos na Gminę Wielka Wieś! 

  zobacz więcej >>>
 • 26 kwietnia 2016
  Obchody Dnia Strażaka w Wielkiej Wsi

  Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Wsi wraz z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSPRP, serdecznie zapraszają  na uroczystość Poświęcenia Samochodu Pożarniczego Straży Pożarnej w Wielkiej Wsi oraz Obchody Dnia Strażaka, które odbędą się  1 MAJA 2016r. przy Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi.

  zobacz więcej >>>
 • 18 lutego 2016
  Wyłożenie planu ochrony dla Ojcowskiego Parku Narodowego

  Dyrektor Ojcowskiego Parku Narodowego informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu ochrony dla Ojcowskiego Parku Narodowego – obszaru Natura 2000 PLH 120004.

  zobacz więcej >>>
 • 4 grudnia 2015
  Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2016r.

  Przekazujemy Państwu nowy harmonogram odbioru odpadów zmieszanych, segregowanych oraz wielkogabarytowych na rok 2016.

  zobacz więcej >>>
 • 20 kwietnia 2016
  Akcja Sprzątania Świata w Bęble i na Wierzchowiu

  Zapraszamy 23.04.2016 o godz. 9:00, mieszkańcy Wierzchowia - spotkanie  na rynku w centrum  Wierzchowia , mieszkańcy Bębła – spotkanie obok Remizy.

  zobacz więcej >>>
 • 8 kwietnia 2016
  Konferencja podsumowująca projekt >Wspólne zarządzanie przyrodą<

  Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie serdecznie zapraszają na konferencję podsumowującą projekt "Wspólne zarządzanie przyrodą" (WZP).

  zobacz więcej >>>
 • 7 marca 2016
  Co zostało odkryte w Modlnicy - spotkanie z archeologami

  17 kwietnia 2016 r. o godzinie 16.00 w świetlicy wiejskiej w Modlnicy planowane jest kolejne spotkanie z Agatą Sztyber oraz Karolem Dzięgielewskim archeologami pracującymi w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wśród uczestników spotkania zostanie rozlosowana nagroda książkowa. 

  zobacz więcej >>>
 • 3 marca 2016
  Wolni od azbestu-ogłoszenie o naborze

  Informujemy, że w roku bieżącym tj. 2016 dobiega końca realizacja projektu  pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.

  zobacz więcej >>>
 • 14 marca 2016
  zosp.jpg Podziękowania Wójta dla OSP

  Jeszcze raz dziękuję wszystkim Zarządom OSP, które przez ostatnie pięć lat pełniły swoje obowiązki za współpracę, dzięki której wiele udało się zrobić dla miejscowej jednostki.

  zobacz więcej >>>
 • 17 marca 2016
  DSC_0018.JPG Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Krystyny i Jerzego Palków z Wierzchowia

  Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górką odwiedził Państwa Krystynę i Jerzego Palków z Wierzchowia, którzy obchodzili "Diamentowe Gody".

  zobacz więcej >>>
 • 21 marca 2016
  Przy wielkanocnym stole

  Wielkanocne przynosiły radość oraz wzajemną życzliwość. W tym szczególnym okresie nikt nie powinien się czuć samotny, a nic tak nie zbliża ludzi jak wspólne spotkania w świątecznej atmosferze. Dlatego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, już trzeci rok z kolei organizuje spotkania świąteczne adresowane do starszych mieszkańców naszej społeczności lokalnej. W tym roku, w sobotę 19 marca, blisko 180 osób gościło w Restauracji Margerita w Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 4 marca 2016
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png Komunikat Wójta Gminy

  W dniach od 1 do 3 kwietnia br. Urząd Gminy przenosi swoją siedzibę do nowej lokalizacji. W związku z powyższym, w dniu 1 kwietnia (piątek) Urząd Gminy będzie nieczynny dla interesantów.

  zobacz więcej >>>
 • 15 lutego 2016
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png Rodzina 500+

  Realizatorem obsługi ustawy w naszej gminie będzie GOPS w Szycach. Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia br.

  zobacz więcej >>>
 • 31 marca 2016
  wykrzykink.jpg Awaria linii telefonicznej

  Chwilowo nie można się dodzwonić do Urzędu Gminy z powodu awarii linii telefonicznej, za utrudnienia przepraszamy.

  zobacz więcej >>>
 • 11 marca 2016
  gbp-logo-new.jpg Skontrum - biblioteka będzie zamknięta

  W związku z ustawowym obowiązkiem przeprowadzenia skontrum (inwentaryzacji księgozbioru) informujemy, iż w okresie od 14 marca 2016 r. do 01 kwietnia 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi będzie nieczynna.

  zobacz więcej >>>
 • 26 lutego 2016
  Dzień otwarty i rekrutacja w placówkach oświatowych na terenie Gminy

  Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkołach Podstawowych i Gimnazjach na terenie naszej Gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 11 lutego 2016
  Konkurs na logotyp Młodzieżowej Rady Gminy

  Młodzieżowa Rada Gminy w Wielkiej Wsi ogłasza konkurs na  zaprojektowanie oryginalnego znaku graficznego (logotypu) Młodzieżowej Rady Gminy w Wielkiej Wsi, nawiązującego do charakteru jednostki, spełniającego jednocześnie rolę informacyjną oraz promocyjną.

  zobacz więcej >>>
 • 21 marca 2016
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png Komunikat

  25 marca 2016 r. (tj. Wielki Piątek) Urząd Gminy będzie czynny do godz. 13:30. Za powstałe utrudnienia przepraszamy. 

  zobacz więcej >>>
 • 19 lutego 2016
  Wiosenna zbiórka wielkogabarytów 2016

  Zwracamy się z prośbą, aby w godzinach porannych, tj. do godziny 6:30 w podanych niżej terminach, Mieszkańcy Gminy Wielka Wieś wystawili w/w przedmioty, przed posesje, w miejsce dostępne dla specjalistycznego samochodu.

  zobacz więcej >>>
 • 11 marca 2016
  Dziś dzień Sołtysa

  Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa życzymy wszystkim sołtysom z naszej gminy wszelkiej pomyślności,
  sukcesów i satysfakcji w pracy na rzecz swojej małej ojczyzny

  zobacz więcej >>>
 • 8 marca 2016
  Spotkanie Wielkanocne

  Spotkanie Wielkanocne odbędzie się w sobotę 19 marca br., o godz. 16-tej, w Restauracji Margerita w Modlnicy. W programie przewidujemy występ Zespołu Giebułtowianie oraz Zespołu  Tomaszowianie wraz z tradycyjnymi Pucherokami.

  zobacz więcej >>>
 • 4 marca 2016
  DSC_8543.JPG Dźwięki prosto ze Szkocji!

  W ramach realizacji "English GO!" - odwiedził nas ktoś wyjątkowy, człowiek nietuzinkowy, obdarzony wspaniałym talentem. Mieliśmy bowiem okazję spotkać się z jednym z mieszkańców naszej gminy - Panem Lindsayem Davidsonem – rodowitym Szkotem, który z zamiłowaniem promuje szkocką kulturę ludową poprzez grę na dudach!

  zobacz więcej >>>
 • 23 lutego 2016
  Gminny Konkurs Plastyczny

  Szkoła Podstawowa w Bęble oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi zachęca do udziału w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach uroczystego nadania imienia patrona Szkole Podstawowej w Bęble.

  zobacz więcej >>>
 • 12 lutego 2016
  MPK i Mobilis.jpg Korekta rozkładu jazdy linii aglomeracyjnej 230

  Korekta rozkładu jazdy obowiązuje od 13 lutego 2016 r.

  zobacz więcej >>>
 • 18 stycznia 2016
  super gmina.jpg Nasza gmina uzyskała tytuł SUPER GMINA oraz drugie w kraju miejsce w Rankingu ZPP

  Jest to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line, trwa przez cały rok. Dodatkowo przyznawane jest wyróżnienie "Super Gmina", dla samorządu który uzyskał największy procentowy udział realizacji kategorii ujętych w zestawieniu.

  zobacz więcej >>>
 • 12 marca 2015
  Uruchomiliśmy Punkt Potwierdzenia Profilu Zaufanego

  Profil zaufany to bezpłatna metoda uwierzytelnienia obywateli w systemach e-administracji (m.in. ePUAP, CEIDG, ZUS). Dzięki profilowi zaufanemu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca.

  zobacz więcej >>>
 • 22 lutego 2016
  XI Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim w Kluszkowcach za nami

  Tych, którzy 20 lutego 2016 r. zdecydowali się wsiąść do autokaru lub samochodu, by wziąć udział w XI już Mistrzostwach Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś czekała nagroda. Po deszczowym, zniechęcającym piątku, w sobotę ponad 100 narciarzy oraz sekundujących im członków rodzin i przyjaciół powitała śnieżna, słoneczna, niczym z pocztówki pogoda.

  zobacz więcej >>>
 • 19 lutego 2016
  Seniorzy w teatrze

  W środę, 17 lutego, bardzo liczna- bo 80-osobowa grupa Seniorów z naszej gminy udała się do Teatru Bagatela na spektakl „Poskromienie Złośnicy”. Ta szekspirowska komedia w wykonaniu artystów z teatru Bagatela nabiera nieco nowego wymiaru, gdyż umiejscowiona jest we współczesnych realiach. 

  zobacz więcej >>>
 • 19 lutego 2016
  Zaproszenie do Modlniczki

  Jeśli chcecie się dowiedzieć co ciekawego odkryli archeolodzy z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w czasie prac przed budową obwodnicy oraz węzła Modlnica to zapraszamy Was na spotkanie przy kawie 25 lutego (czwartek) o godzinie 18.00, do budynku wielofunkcyjnego (świetlica) w Modlniczce.

  zobacz więcej >>>
 • 14 stycznia 2016
  Mapuj dolinki

  Zabierz głos ws. Dolinek Jurajskich! Trwa realizacja projektu „Wspólne zarządzanie przyrodą”, mającego na celu wzmocnienie udziału mieszkańców i innych interesariuszy (użytkowników terenu – wycieczkowiczów, sportowców, przyjezdnych, przyrodników, turystów) w podejmowaniu decyzji dotyczących zarządzania przyrodą obszaru Dolinek Jurajskich.

  Do 8 lutego 2016, aplikacja z ankietą dostępna jest online pod adresem MapujDolinki.pl.

  zobacz więcej >>>
 • 27 stycznia 2016
  Pętla zajezdnia Będkowice_2015 09 08_0001.jpg Zmiany rozkładu jazdy linii 210 i 230

  W związku z uruchomieniem od 1 lutego 2016 r. pętli autobusowej w Będkowicach i idącym za tym wydłużeniem trasy autobusu linii aglomeracyjnej 210, ulegają zmianie rozkłady jazdy linii 210 i 230.

  zobacz więcej >>>
 • 18 stycznia 2016
  Nadanie Odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej

  Huczne „Sto lat” zabrzmiało na początek, ku uciesze jubilatów i zaskoczeniu organizatorów, ponieważ potrzeba serca była większa niż konwenanse. Ministerialne odznaczenie w postaci medalu oraz legitymacji, przy dźwięku uroczystych  fanfar przekazali pan Wójt Tadeusz Wójtowicz wraz ze Starostą Powiatu Krakowskiego Józefem Krzyworzeką.

  zobacz więcej >>>
 • 8 lutego 2016
  Alma Spei relacja

  To już trzeci raz kwestowaliśmy w parafiach gminy Wielka Wieś i całym dekanacie bolechowickim na rzecz Hospicjum dla dzieci Alma Spei. Sercem całej akcji była hala GOKiS, na której odbywał się w tym czasie bal karnawałowy dla najmłodszych. 

  zobacz więcej >>>
 • 18 lutego 2016
  Informacja w sprawie Mistrzostw Gminy w Narciarstwie Alpejskim

  W piątek, 19 lutego br. na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Białym Kościele (www.spbialykosciol.edupage.org) zostanie zamieszczona lista startowa z numerami startowymi zawodników. 

  zobacz więcej >>>
 • 7 stycznia 2016
  Zapraszamy na XI Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w narciarstwie alpejskim

  20 lutego 2016 r. na stoku Ośrodka Narciarskiego w Kluszkowcach odbędą się XI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś.

  zobacz więcej >>>
 • 5 lutego 2016
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Spektakl Poskromienie Złośnicy

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, w ramach programu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wies przyjazna seniorom” serdecznie zaprasza wszystkich seniorów z naszej gminy na spektakl „Poskromienie złośnicy” w krakowskim teatrze Bagatela, w dniu 17 lutego 2016 br. (o godz. 16.00).

  zobacz więcej >>>
 • 20 stycznia 2016
  Przetarg ustny (licytacja)

  WÓJT GMINY WIELKA WIEŚ - na podstawie uchwały rady Gminy Wielka Wieś nr VII/78/2015 z dnia 29 czerwca 2015 r.- w sprawie zasad najmu lokali użytkowych , znajdujących się w budynku pn.”Centrum Administracyjne Gminy Wielka Wieś” ogłasza przetarg ustny (licytację) ograniczony do branży na  najem niżej  wymienionych lokali użytkowych do indywidualnego wykończenia/adaptacji/.

  zobacz więcej >>>
 • 12 stycznia 2016
  Ferie z GOKiS w 2016 r.

  Zapraszamy do skorzystania z ciekawej oferty na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży.

  zobacz więcej >>>
 • 25 stycznia 2016
  Akcja charytatywna z ALMA SPEI

  7 lutego (niedziela) od 15.00 po raz kolejny startujemy, z akcją charytatywną na rzecz hospicjum domowego dla dzieci Alma Spei! Tym razem pieniądze przeznaczymy na zakup rurek tracheostomijnych, które wspomagają oddychanie chorych dzieciaków.

  zobacz więcej >>>
 • 18 stycznia 2016
  BIAŁOKOŚCIELAŃSKI DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W sobotnie popołudnie 16 stycznia 2016 r.  mieliśmy przyjemność gościć w hali GOKiS babcie i dziadków naszych uczniów. Jest nam niezmiernie miło, że uroczystość zgromadziła ponad 400 osób. Na wstępie pani Anna  Zajączkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele - skierowała do wszystkich gości serdeczne słowa powitania. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy V i VI przedstawieniem jasełkowym, które przywołało ciepły klimat Świąt Bożego Narodzenia.

  zobacz więcej >>>
 • 18 stycznia 2016
  gops-nowy.jpg Wycieczka dla seniorów - podziema Rynku Głównego w Krakowie

  Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy do udziału w wycieczce do podziemi Rynku Głównego w Krakowie, które odbędzie się 28 stycznia 2016 r. (czwartek). Koszt wyjazdu to jedynie 5 zł.

  zobacz więcej >>>
 • 12 stycznia 2016
  DSC_0006.JPG Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Marii i Władysława Czajowskich z Modlnicy

  Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górką odwiedził Państwa Marię i Władysława Czajowskich z Modlnicy, którzy obchodzili "Diamentowe Gody".

  zobacz więcej >>>
 • 31 grudnia 2015
  2015-12-30 - 60-Jablonscy_16.JPG Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Józefa i Otylii Jabłońskich z Prądnika Korzkiewskiego

  Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górką odwiedził Państwa Józefa i Otylii Jabłońskich z Prądnika Korzkiewskiego, którzy obchodzili "Diamentowe Gody".

  zobacz więcej >>>
 • 21 grudnia 2015
  Wybieramy artystę na Dni Gminy Wielka Wieś 2016

  Kogo chcielibyście Państwo usłyszeć podczas Dni Gminy Wielka Wieś 2016?
  Annę Wyszkoni czy Andrzeja "Piaska" Piasecznego?
  Zachęcamy do udziału w sondzie!

  zobacz więcej >>>
 • 18 grudnia 2015
  VII Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie już za nami

  W ogłoszonym w regulaminie terminie składania prac konkursowych zostały złożone prace wykonane przez 15 osób. Komisja przeprowadziła ocenę formalną i merytoryczną 71 prac konkursowych. Laureaci i osoby wyróżnione oprócz nagród finansowych otrzymają dyplomy, tematyczne pozycje książkowe i upominki, które zostaną wręczone podczas akcji charytatywnej organizowanej przez GOKiS wraz z fundacją Alma Spei w hali sportowej w Białym Kościele.

  zobacz więcej >>>
 • 22 grudnia 2015
  Wigilia w SP Biały Kościół

  W swoim przedstawieniu uczniowie połączyli przeszłość i teraźniejszość przypominając nam niektóre zwyczaje polskiego Bożego Narodzenia. Na scenie zobaczyliśmy rodzinę, która w wigilijny dzień krząta się od rana przygotowując się do uroczystej kolacji. Dzieci przypomniały nam, co symbolizuje jodełka oraz lampki, kolorowe łańcuchy i inne ozdoby choinkowe.

  zobacz więcej >>>
 • 13 stycznia 2016
  Zasłużony dla Kultury Polskiej

  Ceremonia odbędzie się w dniu  17 stycznia 2016 roku o godzinie 16.00 na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy ul. Sportowa 2.

  zobacz więcej >>>
 • 22 grudnia 2015
  Wigilijne spotkanie

  20 grudnia, starsi i samotni mieszkańcy naszej gminy spotkali się na tradycyjnej Wigilii organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Tym razem, podobnie jak w roku ubiegłym współorganizatorami spotkania był Zespół Modlnicanie i Teatr Regionalny pod przewodnictwem Pani Bogumiły Pietrzyk, gdyż impreza realizowana była w ramach zadania publicznego: „Nie jesteśmy sami, jesteśmy wspólnotą zwłaszcza przed Świętami…”.

  zobacz więcej >>>
 • 21 grudnia 2015
  12359963_1133578219987580_1463271372765927401_n.jpg Mikołajowa wizyta w szpitalu

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia druhowie OSP w Białym Kościele odwiedzili małych pacjentów na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu.

  zobacz więcej >>>
 • 27 października 2015
  Konkurs na opracowanie koncepcji wielofunkcyjnego budynku w miejscowości Wielka Wieś

  Urząd Gminy Wielka Wieś informuje, że w następstwie ogłoszonego „ konkursu na opracowanie koncepcji wielofunkcyjnego  budynku w miejscowości Wielka Wieś”, w wyznaczonym terminie wpłynęło 15 prac konkursowych.

  zobacz więcej >>>
 • 24 listopada 2015
  Mapa_z_przebiegiem_obwodnicy_a.jpg „Budowa Północnej Obwodnicy Krakowa” – rozprawa administracyjna

  W piątek 20 listopada w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbyła się otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna w ramach postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach „Budowy Północnej Obwodnicy Krakowa”.

  zobacz więcej >>>
 • 6 listopada 2015
  Gmina Wielka Wieś pierwsza w kraju w rankingu Związku Powiatów Polskich

  Nasz Gmina corocznie zajmuje wysokie miejsce w kraju, wśród gmin wiejskich, w rankingu gmin i powiatów opracowywanym przez Związek Powiatów Polskich. To powód do zadowolenia, biorąc pod uwagę fakt, że w kraju jest ponad dwa i pół tysiąca gmin. Tym bardziej cieszy fakt, iż jest to ranking niezależny biorący pod uwagę bieżące działania gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 4 grudnia 2015
  Mikołajki dla dzieci ze świetlic środowiskowych

  Wieczorem, 3 grudnia,  ponad 100 dzieciaków zebrało się w świetlicy środowiskowej w Giebułtowie, aby oczekiwać na specjalnego gościa – św. Mikołaja, którego zaprosił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi.

  zobacz więcej >>>
 • 23 grudnia 2015
  26 grudnia PSZOK będzie nieczynny

  Informujemy, że 26 grudnia 2015 r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)  będzie nieczynny. W zamian zostanie otwarty w dniu 28 grudnia 2015 r. (poniedziałek) w godzinach 9 – 14.

  zobacz więcej >>>
 • 3 grudnia 2015
  IV Małopolskie Forum Seniorów

  W I części konferencji prezentowane były inicjatywy lokalne realizowane przez małopolskich seniorów, natomiast część II poświęcona była prezentacji dobrych praktyk małopolskich samorządów w dziedzinie przyjętych rozwiązań instytucjonalnych na rzecz osób starszych. Gminę Wielka Wieś reprezentował Wójt Gminy Pan Tadeusz Wójtowicz, który przedstawił główne założenia gminnego programu wspierania aktywności i zapobiegania wykluczeniu społecznemu seniorów „Aktywni i Potrzebni”.

  zobacz więcej >>>
 • 15 grudnia 2015
  WW_AWATAR_granat_kontur_RGB.png 24 grudnia Urząd Gminy będzie nieczynny

  Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2015 r. (czwartek) Urząd Gminy Wielka Wieś będzie nieczynny.

  zobacz więcej >>>
 • 30 października 2015
  Szkoła dla rodziców

  Warsztaty będą się odbywać raz w tygodniu w godzinach 17:30 do 20:30 w Klubie „Pozytywka” w Białym Kościele.

  zobacz więcej >>>
 • 3 grudnia 2015
  III Gminne Zawody Pływackie

  Zapraszamy na III Gminne Zawody Pływackie dla uczniów szkół podstawowych gminy Wielka Wieś, które odbędą się 15 grudnia 2015 roku (wtorek) o godz 15:00.

  zobacz więcej >>>
 • 8 grudnia 2015
  Warsztaty dla Seniorów

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi w ramach programu „Aktywni i Potrzebni” serdecznie zaprasza seniorów na warsztaty robienia ozdób świątecznych i stroików.

  zobacz więcej >>>
 • 9 grudnia 2015
  Zaproszenie na wigilijne spotkanie

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 20 grudnia w świetlicy wiejskiej w Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 8 grudnia 2015
  Badania profilaktyczne mammografia

  Zapraszamy na badania profilaktyczne z zakresu chorób piersi.

  zobacz więcej >>>
 • 30 listopada 2015
  Projekt „Żywność strajkuje"

  Co roku wyrzucamy 1,3 mld ton jedzenia. Stanowi to 1/3 ilości produkowanej żywności nadającej się do spożycia. W Europie marnuje się 100 mln ton żywności. W typowym domu Europejczyka wyrzuca się do kosza 20-30% kupionego jedzenia, 2/3 nadawałoby się jeszcze do spożycia.

  zobacz więcej >>>
 • 3 grudnia 2015
  Wieczór Andrzejkowy w Modlnicy

  Na scenie zagościły wróżki, czarodzieje i czarownice, scenografia i kostiumy robiły niesamowite wrażenie. Wystąpił również gościnnie zespół z Szyc – „Szycowianki” oraz specjalnie zaproszony na tą okoliczność  „Teatr po Latach” ze Świątnik Górnych.

  zobacz więcej >>>
 • 2 grudnia 2015
  Odpowiedzialność człowieka za zmiany w środowisku

  W ramach projektu Echo III przeprowadzono ponad 200 godzin zajęć w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w województwie małopolskim. Zajęcia dotyczyły tematyki ochrony powietrza, gospodarki wodno-ściekowej, odpadów, energetyki, surowców naturalnych oraz obszarów chronionych.

  zobacz więcej >>>
 • 1 grudnia 2015
  plakat Wielka Wies.JPG Wspólne Zarządzanie Przyrodą - zaproszenie na warsztaty

  Zapraszamy na warsztaty mapowania walorów Dolinek Jurajskich. Do dyskusji o przyszłości przyrody w Dolinkach Jurajskich zapraszamy mieszkańców, samorządy lokalne, instytucje i organizacje. 

  zobacz więcej >>>
 • 6 listopada 2015
  pgn_button.png Konsultacje Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

  Wójt gminy Wielka Wieś zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych do konsultacji społecznych projektu „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Wielka Wieś "

  zobacz więcej >>>
 • 4 listopada 2015
  baner-strona_Wielka-Wieś-gi.gif Szansa dla przedsiębiorców z Wielkiej Wsi – startuje Program Samorządowa Polska

  Nowe możliwości finansowania dla przedsiębiorców – startuje Lokalny Fundusz Pożyczkowy „Samorządowa Polska” Wielka Wieś. O zaletach i ofercie LFP...

  zobacz więcej >>>
 • 26 listopada 2015
  Dzień Patrona

  Społeczność Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego  w Białym Kościele po raz kolejny spotkała się na uroczystych obchodach Dnia Patrona. Uczniowie zaprezentowali także wiersze i rozważania księdza Jana Twardowskiego, poświęcone najmłodszym. Program uświetniły piosenki zaśpiewane przez zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Wiecha oraz duet wokalny Patryka Jopka i p. Eweliny Doktór.

  zobacz więcej >>>
 • 3 listopada 2015
  modlnicaa.jpg Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu

  Zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Wieś, dla obszaru „Modlnica-9”, wraz z prognoząoddziaływania na środowisko, w dniach od 12.11.2015 r. do 03.12.2015 r. w siedzibie Urzędu Gminy Wielka Wieś, w godzinach pracy Urzędu.

  zobacz więcej >>>
 • 27 listopada 2015
  Remont nawierzchni - utrudnienia

  W związku z remontem drogi i planowanym położeniem masy asfaltowej w poniedziałek od godz. 8.00 do 14.00 zamknięta będzie ul. Wesoła od wysokości budynku Urzędu Gminy do ul. Pod Moroniem w Prądniku Korzkiewskim. Za utrudnienia przepraszamy.

  zobacz więcej >>>
 • 9 czerwca 2015
  VII edycja Konkursu Fotograficznego „Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie"

  Do konkursu mogą zgłaszać swoje prace mieszkańcy Gminy Wielka Wieś, zameldowani na jej terenie a nie zajmujących się profesjonalnie fotografowaniem. Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe i finansowe łącznie 5.000,00 zł w tym nagrodę główną w wysokości nie przekraczającej 1.500,00 zł brutto w każdej z kategorii. 

  zobacz więcej >>>
 • 16 listopada 2015
  Andrzejki dla Seniorów

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Modlnicanie, w ramach programu „Aktywni i Potrzebni Gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”  serdecznie zapraszają na Andrzejki, które odbędą się 28 listopada /sobota/, o godz. 16-tej, w Świetlicy Wielskiej w Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 10 listopada 2015
  3 a widok od pn.jpg (1) Przetarg ustny (licytacja) ograniczony do branży na najem lokali użytkowych w Centrum Administracyjnym w Szycach

  Wójt Gminy Wielka Wieś ogłasza przetarg ustny (licytację) ograniczony do branży na  najem niżej  wymienionych lokali użytkowych do indywidualnego wykończenia/adaptacji/.

  zobacz więcej >>>
 • 17 listopada 2015
  koperta 001.jpg Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi otrzymała odpowiedź z Pałacu Buckingham!

  W Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi zapanowało w ostatnim czasie niemałe poruszenie. Powodem było pismo, które dotarło do szkoły prosto z Wielkiej Brytanii. Radość połączona z zaskoczeniem udzieliła się każdemu, kto wówczas był w szkole. Nic dziwnego. Dostaliśmy w końcu list od królowej Elżbiety II!

  zobacz więcej >>>
 • 18 listopada 2015
  Odszedł ksiądz kanonik Marian Matusiak

  Ze smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu wczorajszym odszedł od nas ksiądz kanonik Marian Matusiak (ur.1938r.), wieloletni proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja w Białym Kościele. Do końca starał się pełnić posługę kapłańską oraz służyć radą i dobrym słowem swym parafianom.

  zobacz więcej >>>
 • 18 listopada 2015
  Szczęście zawsze ogromne, gdy lat jeszcze mało

  Już po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi oraz Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele wspólnie zapraszają na Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 mszą święta w kościele pw. św. Mikołaja w Białym Kościele. Następnie o godz. 17.00 w budynku gimnazjum rozpocznie się wieczór-literacko muzyczny w trakcie którego  uczniowie zaprezentują krótką inscenizację słowno-muzyczną "Twardowski dzieciom".

  zobacz więcej >>>
 • 20 listopada 2015
  pieczec gmina.jpg Podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej drodze życia Józefa Kruka

  Przekazujemy słowa wdzięczności za ogrom życzliwości i pomocy na etapie załatwiania formalności pogrzebowych oraz za słowa otuchy, wsparcia i złożone kondolencje. Krystyna Kruk z synami i rodziną

  zobacz więcej >>>
 • 12 listopada 2015
  Badania profilaktyczne - echo serca

  Z powodu bardzo dużego zainteresowania liczba miejsc (70+10 rezerwy) została już wyczerpana.

  zobacz więcej >>>
 • 13 listopada 2015
  Obchody 11 listopada w naszej Gminie

  W 97 rocznicę odzyskania Nieodległości na terenie naszej Gminy było biało-czerwono, odbyło się również szereg uroczystości, które miały podkreślić wagę, ale też radosną stronę tego święta.

  zobacz więcej >>>
 • 9 listopada 2015
  Recepta na długie życie – nie przejmować się

  Pan Edward przywitał gości w doskonałej formie i wspaniałym samopoczuciu, snuł opowieści o swoim życiu, latach młodości, przybyciu do Giebułtowa i obecnych zainteresowaniach. W wolnym czasie, którego ma dużo, lubi czytać, jego pasją jest historia, obecnie czyta historię PRL-u oraz bieżąca polityka, którą śledzi w wiadomościach codziennych, w lecie lubi spędzać czas na świeżym powietrzu odpoczywając na ogrodowej huśtawce.

  zobacz więcej >>>
 • 9 listopada 2015
  Jubileusz 50-lecia par małżeńskich

  W tym roku uroczystość obchodziło 19 par z terenu naszej gminy. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja w Białym Kościele w intencji Jubilatów. Po czym o godz. 12.00 nastąpiło uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Restauracji „Łokietek” w Czajowicach.

  zobacz więcej >>>
 • 8 listopada 2015
  Józef_Kruk_bw.jpg Zmarł Józef Kruk

  Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że po ciężkiej chorobie zmarł ś.p. Józef Kruk - mieszkaniec Modlniczki, przedsiębiorca, przez wiele lat wspierający charytatywnie wiele przedsięwzięć realizowanych przez osoby prywatne i organizacje z terenu gminy Wielka Wieś i powiatu krakowskiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 14.11.2015 r. o godz. 12.00 w kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy w Rząsce.

  zobacz więcej >>>
 • 9 listopada 2015
  Wieczornica pt. Mali patrioci

  11 listopada 1918 roku to szczególna data w historii naszej Ojczyzny – to właśnie wtedy Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość, to data symbolizująca wolność i zwycięstwo. Z tej okazji, aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli, cierpieli prześladowania i oddawali swe życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju, spotkaliśmy się na Wieczornicy Patriotycznej „Mali Patrioci”.

  zobacz więcej >>>
 • 10 listopada 2015
  Bliżej uczelni…

  Uczniowie klasy IV „a” Szkoły Podstawowej w Modlnicy zostali zaproszeni na Uniwersytet Pedagogiczny na Wydział Chemii. dr Pawła Cieśli wraz z ich doktorantami wykonali wiele interesujących doświadczeń chemicznych. Zajęcia odbywały się w dwóch laboratoriach. W pierwszym uczniowie sprawdzali, czy mydło rozpuszcza się w różnych substancjach; porównywali rozpuszczalność mydła w wodzie miękkiej, twardej oraz twardej przegotowanej. 

  zobacz więcej >>>
 • 10 listopada 2015
  plakat_11tka.jpg Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

  Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania 11 listopada. Po odprawianych w parafiach naszej gminy mszach św. w intencji Ojczyzny, zapraszamy do kibicowania na trasie IV edycji Biegu Niepodległościowego - Niepodległościowej Jedenastki...

  zobacz więcej >>>
 • 2 listopada 2015
  Obchody Święta Niepodległości

  Obchody z okazji Święta Niepodległości rozpoczniemy uroczystą wieczornicą, która odbędzie się 8 listopada o godz. 15 w świetlicy wiejskiej w Czajowicach. 11 listopada spotkamy się w Białym Kościele na uroczystej Mszy Świętej w intencji „Ojczyzny i Jej Obrońców", następnie odbędzie się IV Bieg Niepodległościowy a wieczorem w Bęble wieczornica. Serdecznie zapraszamy.

  zobacz więcej >>>
 • 4 listopada 2015
  Szkoła Podstawowa w Białym Kościele walczy o tytuł „ODBLASKOWEJ SZKOŁY”

  Celem konkursu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze poprzez wyposażenie ich w elementy odblaskowe. Ponadto przedsięwzięcie to daje również możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

  zobacz więcej >>>
 • 30 października 2015
  DSC_2938.JPG Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi z Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie!

  Dyrektor szkoły - Marta Stochalska-Budzyn i szkolny koordynator programu – Paulina Piotrowska odebrały z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty – Aleksandra Palczewskiego oraz Wojewódzkiego Koordynatora ds. Szkół Promujących Zdrowie – Urszuli Blicharz Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

  zobacz więcej >>>
 • 29 października 2015
  Seniorzy z Klucz z wizytą w naszej gminie

  W ramach wymiany doświadczeń,  Zastępca Wójta Pan Krzysztof Wołos przedstawił naszym gościom główne założenia realizowanego przez gminę Wielka Wieś programu „Aktywni i Potrzebni” oraz opowiedział o wydarzeniach i wycieczkach przygotowywanych przez gminę dla naszych seniorów.

  zobacz więcej >>>
 • 28 października 2015
  Teatr wyobraźni - w bibliotece nie musi być cicho

  Za nami pierwsze zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”, na których pojawiła się grupa drugoklasistów z Białego Kościoła. Zajęcia podzielona zostały na 3 etapy w trakcie, których przeczytano fragment książki Pawła Beręsowicza „Człowiek z czerwoną chorągiewką”, zaproszono dzieci do eksperymentowania z przyniesionymi  instrumentami, z których uczestnicy w grupach mogli wytwarzać  odgłosy dźwięków za pomocą przyniesionych przedmiotów.

  zobacz więcej >>>
 • 28 października 2015
  O używkach, dopalaczach, stalkingu, niebezpieczeństwach czyhających w sieci

  Wykłady Pani Joanny jako  osoby z dużym doświadczenie w pracy w obszarze uzależnień, kojarzonej również z serialem telewizyjnym spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży.

  zobacz więcej >>>
 • 26 października 2015
  wybory2015.png Wyniki wyborów Sejmu i Senatu

  Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z komisji obwodowych na terenie Gminy Wielka Wieś

  zobacz więcej >>>
 • 30 października 2015
  Badanie słuchu

  Zapraszamy osoby po 50 roku życia oraz osoby z niedosłuchem. Badanie odbędzie się 5 listopada 2015 (czwartek) od godz. 14:30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białym Kościele.

  zobacz więcej >>>
 • 23 października 2015
  Małymi krokami do wielkich sukcesów - akcja: e-motywacja

  W czwartek 22 października odbyło się drugie spotkanie adresowane do seniorów, którego temat to: ,,małymi krokami do wielkich sukcesów”. Rozmawialiśmy o motywacji i technikach, które pomagają w realizacji swoich planów. Gościem specjalnym webinarium byłą pisarka, malarka- Krystyna Kofta.

  zobacz więcej >>>
 • 23 października 2015
  Światowy Dzień Drzewa

  Maluchy wraz z opiekunami przeszły przez centrum Modlniczki z określonym przesłaniem, zwracając uwagę jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają owoce i warzywa. Podczas pochodu dzieci rozdawały napotkanym osobom świeże, pachnące jabłka. Dostarczyło to samym dzieciom jak i obdarowanym mnóstwo radości.

  zobacz więcej >>>
 • 22 października 2015
  OSP Biały Kościół z wizytą w przedszkolu w Wielkiej Wsi

  Podczas spotkania, w którym uczestniczyły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.

  zobacz więcej >>>
 • 19 października 2015
  Jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  W październiku na terenie Gminy Wielka Wieś, będą odbierane odpady wielkogabarytowe, m.in.: stare meble, sprzęt AGD i RTV, zużyte opony, popiół (w workach). Zwracamy się z prośbą, aby w godzinach porannych, tj. do godziny 6:30 w podanych niżej terminach mieszkańcy Gminy Wielka Wieś wystawili w/w przedmioty, przed posesje, w miejsce dostępne dla specjalistycznego samochodu.

  zobacz więcej >>>
 • 27 października 2015
  Zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

  W związku ze zwiększonym ruchem samochodowym w Dniu Wszystkich Świętych tj. niedzielę (1 listopada) wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w Białym Kościele, Giebułtowie i Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 21 października 2015
  IMG_5497_HDR.jpg Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP z terenu Gminy Wielka Wieś

  Celem przeprowadzenia tego typu ćwiczeń było sprawdzenie alarmowania poszczególnych jednostek, systemów łączności, koordynacji działań w plutonach oraz współpraca z takimi podmiotami jak policja, pogotowie lotnicze czy wojsko. Ważnym elementem było też przećwiczenie założeń w terenie, zapoznanie się z topografią, obsługą GPS, czytaniem map

  zobacz więcej >>>
 • 20 października 2015
  IMG_0898w.jpg Światowy Dzień Żywności

  Młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białym Kościele, w ramach Światowego Dnia Żywności, wzięła udział w warsztatach „Marnowanie jedzenia to śmierdząca sprawa”.

  zobacz więcej >>>
 • 19 października 2015
  II Międzygminna Bitwa Kulturalna Kół Gospodyń Wiejskich_2015 10 17_0214.JPG II Międzygminna Bitwa Kulturalna Kół Gospodyń Wiejskich - relacja

  Stowarzyszenie Homini et Terrae z Zabierzowa i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Wielka Wieś zorganizowali w dniu 17 listopada na terenie GOKiS w Białym Kościele imprezę pod nazwą ”II Międzygminna Bitwa Kulturalna Kół Gospodyń Wiejskich”.

  zobacz więcej >>>
 • 30 września 2015
  3 a widok od pn.jpg (1) Przetarg na lokale użytkowe

  Protokoły z przeprowadzenia przetargów ustnych na najem lokali użytkowych w Centrum Administracyjnym Gminy Wielka Wieś

  zobacz więcej >>>
 • 20 października 2015
  I szachowy turniej

  Uczestniczyło w nim 12 zawodników w tym 2 panie. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Mamy nadzieję, że zainteresujemy szersze grono osób tym sportem i w przyszłości szachy staną się u nas bardziej popularne.

  zobacz więcej >>>
 • 19 października 2015
  IMG_0900.JPG Anioły z Białego Kościoła

  Uczestnicy warsztatów, pod fachowym okiem ceramika, tworzyli tytułowe anioły. Wszystkie prace, jakie powstaną w czasie zajęć, zostaną zaprezentowane na wernisażu wieńczącym projekt.

  zobacz więcej >>>
 • 16 października 2015
  Goście i widok na pustynie 1.JPG (1) Wizyta seniorów w gminie Klucze

  Grupa seniorów z naszej gminy odbyła wizytę studyjną w gminie Klucze. Szczególnie atrakcyjnym punktem wizyty była wycieczka z przewodnikiem na unikatową w skali kraju Pustynię Błędowską.

  zobacz więcej >>>
 • 16 października 2015
  e-twining.png Przełamujemy bariery językowe!

  W roku szkolnym 2015/ 2016 w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi realizowane są dwa międzynarodowe projekty w ramach Programu eTwinning. Program eTwinning – Międzynarodowa Współpraca Szkół, umożliwia realizację programów edukacyjnych we współpracy ze szkołami z zagranicy przy użyciu nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  zobacz więcej >>>
 • 16 października 2015
  IMG_5016.JPG Odblaskowy pokaz mody w szkole w Białym Kościele

  W tym roku nietypowo, bo ODBLASKOWYM POKAZEM MODY Szkoła Podstawowa w Białym Kościele uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Na profesjonalnie przygotowanym wybiegu, przy dźwiękach muzyki, w szranki stanęli modele i modelki w 3 kategoriach wiekowych.

  zobacz więcej >>>
 • 15 października 2015
  zdrowie.png Akcje profilaktyczne: Program Badań Echokardiograficznych i Profilaktyka Chorób Tarczycy

  Zapraszamy do udziału w akcjach profilaktycznych pn. „Program Badań Echokardiograficznych” (Echo serca) oraz "Profilaktyka Chorób Tarczycy".

  zobacz więcej >>>
 • 14 października 2015
  DSC_0021.JPG Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Barbary i Mariana Boguckich z Modlnicy

  Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz wręczył jubilatom kwiaty, prezent, a także list gratulacyjny, życząc Jubilatom, aby kolejne wspólnie spędzone lata upłynęły w radości, zdrowiu, a przede wszystkim miłości, która przed sześćdziesięciu laty zaprowadziła Państwa Boguckich na ślubny kobierzec.

  zobacz więcej >>>
 • 15 października 2015
  DSCN9580.JPG Ślubujemy uroczyście!!!

  Tradycją naszej szkoły stało się, że dzień 14 października - Dzień Edukacji Narodowej - to również uroczysty moment ślubowania klas pierwszych. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego pierwszoklasiści z kl. Ia i Ib pod czujnym okiem swoim wychowawczyń długo przygotowywali się na tę chwilę.

  zobacz więcej >>>
 • 15 października 2015
  Dolina 1.jpg Pieczony ziemniak - czyli przepis na integrację

  10 października 2015 roku Dolina Będkowska zamieniła się w „Ziemniaczaną Krainę”, a wszystko to za sprawą imprezy integracyjnej „Dzień Pieczonego Ziemniaka”, która odbyła się u podnóża skały Sokolica.

  zobacz więcej >>>
 • 12 października 2015
  IMG_3055.JPG Akcja: e-motywacja

  Za nami pierwsze spotkanie z cyklu ,,Akcja: e-motywacja”. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły w nim udział. Gościem pierwszego spotkania była aktorka teatralna i filmowa Emilia Krakowska.

  zobacz więcej >>>
 • 15 października 2015
  DSC_0111.JPG Ślubowanie klas pierwszych w Gimnazjum w Białym Kościele

  „Ślubuję Tobie Szkoło - strzec wiernie Twego honoru, pracą i nauką rozsławiać Twoje imię, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - wraz z wypowiedzeniem słów roty uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej braci.

  zobacz więcej >>>
 • 17 września 2015
  II Międzygminna Bitwa Kulturalna Kół Gospodyń Wiejskich

  Serdecznie zapraszamy 17.10.2015 r. do Hali GOKiS w Białym Kościele gdzie w godz. 12.00-16.00 odbędzie się Bitwa Kulturalna KGW. Podczas "BITWY" zespoły będą prezentowały swoje stoiska, pyszne potrawy z "darów jesieni" oraz krótkie występy artystyczne.

  zobacz więcej >>>
 • 13 października 2015
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Transport dla seniorów na Międzygminną Bitwę Kulturalną

  W ramach programu "Aktywni i potrzebni. Gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom", Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje wspólny przejazd na sobotnią "Bitwę Kulturalną Kół Gospodyń Wiejskich"

  zobacz więcej >>>
 • 12 października 2015
  IMG_3651.JPG Program profilaktyki uzależnień behawioralnych w Szkole Podstawowej w Bęble

  8 października 2015 r. uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, podczas których została wykorzystana gra planszowa CUDER. Gra zaproponowała inny niż komputer sposób na spędzanie wolnego czasu tak, aby zauważać inny świat poza światem wirtualnym.

  zobacz więcej >>>
 • 1 października 2015
  Logo_aktywni_potrzebni_małe.jpg Razem możemy więcej - akcja: e-motywacja!

  Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i innemu gościowi. Uczestnicy spotkań będą mogli zadać pytanie gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku! 

  zobacz więcej >>>
 • 12 października 2015
  DSC_0021.JPG Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Marianny i Józefa Hajto z Bębła

  Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górką odwiedził Państwa Mariannę i Józefa Hajto z Bębła, którzy obchodzili "Diamentowe Gody".

  zobacz więcej >>>
 • 6 października 2015
  IMG_2973w.jpg Wycieczka seniorów do Ogrodzieńca i Podzamcza

  W ramach programu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” odbyła się wycieczka do Ogrodzieńca i Podzamcza. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, wyjazdem, w którym wzięło udział blisko 100 osób, zwiedzanie  rozłożono na dwa dni: 29 i 30 września.

  zobacz więcej >>>
 • 5 października 2015
  IMAG0426.jpg Sobotni odblaskowy wypad rowerowy

  W sobotni poranek, 3 października 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Białym Kościele przybyli do szkoły. Tak - do szkoły, tak -  na zajęcia, tym razem jednak na zajęcia w terenie, uczestniczyli bowiem w SUPERODBLASKOWEJ WYCIECZCE ROWEROWE

  zobacz więcej >>>
 • 5 października 2015
  Giebułtowianie.JPG VII Przegląd Piosenki Religijnej

  Wystąpiło aż 13 zespołów: Bęblanie, Będkowianie, Czajowianki, Białokościelanki, Wielkowsianki, Giebułtowianie, Modlniczanki, Tomaszowianie, Klub Seniora z Wielkiej Wsi, Schola z Białego Kościoła, Schola z Będkowic, Schola z Bębła, oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele.

  zobacz więcej >>>
 • 5 października 2015
  IMG_0839.JPG Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy

  W ramach projektu „Żywność strajkuje”, młodzież z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Białym Kościele wzięła udział w kolejnych warsztatach, Tym razem były to zajęcia kulinarne, w czasie których uczniowie przygotowywali śniadanie. Uczestnicy zajęć uczyli się dokonywania właściwych wyborów przy komponowaniu posiłku, poznawali sposoby wykorzystania produktów i zapobiegania marnowaniu żywności.

  zobacz więcej >>>
 • 5 października 2015
  16.jpg ZSP Giebułtów brązowym medalistą Mistrzostw Świata Wschodnich Sztuk Walk

  ZSP Giebułtów został brązowym medalistą Mistrzostw Świata w konfrontacji wschodnich sztuk walk – w hortingu (kickboxing), do lat 15 i 16, które odbyły się w dniach 25-27 września w Kędzierzynie Koźlu.

  zobacz więcej >>>
 • 2 października 2015
  blekitni_modlnica.gif Nabór do drużyny Skrzatów - Błękitni Modlnica

  LKS Błękitni Modlnica ogłasza nabór do drużyny Skrzatów (dla chłopców i dziewczynek urodzonych w roku 2009 i młodszych)

  zobacz więcej >>>
 • 2 października 2015
  IMG_0909.JPG Zawody sportowe dwóch gimnazjów

  1 października 2015 r. w Gimnazjum w Białym Kościele odbyły się zawody sportowe dwóch gimnazjów zorganizowane przez Młodzieżową Radę Gminy z pomocą fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych ,,Mila''.

  zobacz więcej >>>
 • 30 września 2015
  IMG_0830.JPG „Żywność strajkuje” – zwiedzanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie

  Młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Białym Kościele miała możliwość zwiedzenia obiektów MPO. Uczestnicząc w warsztatach, młodzi ludzie poznawali funkcjonowanie systemu przetwarzania odpadów. Zajęcia miały na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat segregacji odpadów i recyklingu.

  zobacz więcej >>>
 • 29 września 2015
  zdjęcia 001.jpg Akademickie Centrum Kreatywności

  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Modlnicy, jako jedna z czterech szkół z województwa małopolskiego, uczestniczył w projekcie Akademickie Centrum Kreatywności, finansowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka.

  zobacz więcej >>>
 • 29 września 2015
  Uczniowie przygotowują mozaikę ceramiczną

  We wrześniu rozpoczęły się zmagania z materiałem, uczestnicy warsztatów ceramicznych przygotowują elementy mozaiki ceramicznej, która zostanie zrealizowana na domku z gliny, słomy i drewna, zbudowanym przez w 2014 roku w Prądniku Korzkiewskim.

  zobacz więcej >>>
 • 25 września 2015
  01 Konferencję otworzył kardynał Stanisław Dziwisz.JPG Godność - wolność - prawa człowieka. Konferencja w Tomaszowicach 25-26 września 2015

  Dziś w Centrum Konferencyjnym "Dwór w Tomaszowicach" rozpoczęła się dwudniowa XV Międzynarodowa Konferencja z cyklu "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej" GODNOŚĆ - WOLNOŚĆ - PRAWA CZŁOWIEKA.

  zobacz więcej >>>
 • 28 września 2015
  img_0174-1.JPG XIII „Rajd Neandertalczyka”

  Dnia 25 września 2015 roku odbył się XIII Rajd Neandertalczyka – rajd terenowy z konkursem dla uczniów gimnazjów z gmin, na terenie których położony jest Ojcowski Park Narodowy. Tym razem współorganizatorem rajdu była szkoła w Skale.

  zobacz więcej >>>
 • 21 września 2015
  DSC_0036.JPG IX EKO Bieg Po Dolinie Będkowskiej

  20 września w Dolinie Będkowskiej odbył się IX Bieg o Puchar Wójta Po Dolinie Będkowskiej. W biegu wzięła udział rekordowa ilość 525 zawodników, dorosłych i dzieci. Dorośli rywalizowali na trasie długości 9600 metrów a dzieci, stosownie do wieku na krótszych dystansach od 100 do 1000 metrów. Organizatorami biegu byli KKS „Jura Moto Sport” i Jurajska Izba Gospodarcza. Współorganizatorami, gminy Jerzmanowice-Przeginia, Zabierzów i Wielka Wieś.

  zobacz więcej >>>
 • 28 września 2015
  IMG_0814 (1).JPG Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele na Małopolskiej Nocy Naukowców

  Pokazy, eksperymenty, fascynujący świat nauk matematyczno-przyrodniczych: to wszystko mogli zobaczyć uczniowie, którzy w tym roku wybrali się na Małopolską Noc Naukowców.

  zobacz więcej >>>
 • 24 września 2015
  Gruzińskie smaki i opowieści

  Spotkanie "Opowieści z Gruzji” zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Spotkanie zgromadziło wielu mieszkańców gminy, czytelników biblioteki oraz członków Dyskusyjnego Klubu Książki.

  zobacz więcej >>>
 • 21 września 2015
  IV Małopolskie Forum Seniorów

  Od maja br. Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski w porozumieniu z Gminą Wielka Wieś realizuje projekt  pn. „Inicjatywa lokalna instrumentem aktywizacji społecznej Seniorów. IV Małopolskie Forum Seniorów". Do udziału w ww. projekcie zgłosiło się 16 aktywnych seniorów – głównie z Giebułtowa i z Wierzchowia.

  zobacz więcej >>>
 • 9 lipca 2015
  Nowy Znak Gminy

  Chcemy zaprezentować Państwu nowy znak Gminy, którym będziemy komunikować się z mieszkańcami, turystami, przedstawicielami administracji publicznej i inwestorami.

  zobacz więcej >>>
 • 17 września 2015
  Informacja dotycząca składania przez producentów rolnych wniosków o pomoc finansową w związku z suszą

  Producenci rolni mogą do 30 września 2015 r. składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o pomoc. Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  zobacz więcej >>>
 • 15 września 2015
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Wycieczka dla seniorów do Ogrodzieńca

  W programie: zwiedzanie Zamku Ogrodzienieckiego, Grodu na Górze Birów w Podzamczu (z przewodnikiem), czas wolny oraz obiadokolacja w karczmie regionalnej. Zapewniamy transport, bilety wstępu oraz opiekę przewodnika, natomiast uczestnicy ponoszą koszty posiłku – 25 zł. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń !

  zobacz więcej >>>
 • 7 sierpnia 2015
  wprost_logo.jpg Nasza Gmina w czołówce rankingów WPROST

  Nasza Gmina doceniona w rankingach tygodnika „WPROST” w kategoriach Najszybciej rosnące Gminy i Gdzie żyje się najlepiej?

  zobacz więcej >>>
 • 14 września 2015
  III Małopolskie Święto Pstrąga_2015 09 12_0048.JPG Trzecie Małopolskie Święto Pstrąga

  Małopolskie Święto Pstrąga to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez Małopolski. 12 września Gospodarstwo Rybackie w Dolinie Będkowskiej przygotowało fiestę rodzinną z pstrągiem.

  zobacz więcej >>>
 • 14 września 2015
  Pierwsza gra wiejska terenowa za nami

  Dla podkreślenia ludowej kultury na każdej ze stacji na uczestników czekał zespół Modlnicanie oraz młodzież gimnazjalna z Modlnicy ubrani w stroje krakowskie. Na niektórych stacjach można było spotkać Oskara Kolberga z damą dworu, włościankę i włościanina w Dworskiej Bibliotece Konopków czy żyda, którego należało przekupić graniem na BUM BUM Rurkach. 

  zobacz więcej >>>
 • 3 września 2015
  Informacja Kierownika USC

  Z dniem 31 sierpnia 2015 r. skończył się okres przejściowy przewidziany w art. 145 ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego. Rejestracja zdarzeń z zakresu rejestracji stanu cywilnego odbywa się wyłącznie przy wykorzystaniu aplikacji Źródło. W związku z powyższym czas oczekiwania na wydanie odpisu z akt stanu cywilnego, zaświadczenia mogą ulec wydłużeniu.

  zobacz więcej >>>
 • 14 września 2015
  Opowieści o Gruzji

  Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w  Wielkiej Wsi  serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Anną Dziewit–Meller  oraz  Marcinem Mellerem, które odbędzie się 23 września  2015 r. o godz. 17.30 w świetlicy dla młodzieży obok Gimnazjum w Białym Kościele.

  zobacz więcej >>>
 • 4 września 2015
  bieg_po_dolinie_plakat.jpg IX Bieg po Dolinie - 20 września 2015 r.

  IX Bieg po Dolinie - 20 września 2015 r.

  zobacz więcej >>>
 • 7 września 2015
  Wyniki referendum w Gminie Wielka Wieś

  Na 8665 osób uprawnionych do udziału w referendum zagłosowało 677, co dało frekwencję 7,8%.

  zobacz więcej >>>
 • 2 września 2015
  Rozpoczęcie roku szkolnego

  W tym roku do placówkach oświatowych na terenie gminy będzie uczęszczało: 850 dzieci do Szkół Podstawowych, 250 młodzieży do Gimnazjów oraz 258 dzieci do Przedszkoli. Wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy sukcesów w nauce aby ten rok obfitował w ciekawe wyzwania i nowe przyjaźnie. 

  zobacz więcej >>>
 • 4 września 2015
  święto_pstrąga_plakat.jpg III Małopolskie Święto Pstrąga - 12 września 2015 r.

  III Małopolskie Święto Pstrąga - 12 września 2015 r.

  zobacz więcej >>>
 • 13 sierpnia 2015
  Pierwsza wiejska gra terenowa

  Zapraszamy mieszkańców do udziału w Pierwszej wiejskiej grze terenowej pt „Śladami mieszkańców kolbergowskiej wsi Modlnica”, która rozpocznie się w Modlnicy na placu zabaw przy dworze, w sobotę 12 września w godz. od 14:00 do 18:00.

  zobacz więcej >>>
 • 19 sierpnia 2015
  Wyprawka Szkolna 2015

  Wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla ucznia na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych –Wyprawka Szkolna 2015 – należy składać do Dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016,  w terminie do 8 września 2015r.

  zobacz więcej >>>
 • 27 sierpnia 2015
  Inauguracja działalności Klubu Seniora w Modlniczce

  W ramach programu „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” serdecznie zapraszamy seniorów z Modlniczki na pierwsze, inauguracyjne spotkanie Klubu Seniora - 3 września

  zobacz więcej >>>
 • 1 września 2015
  Wakacyjne rozmaitości w świetlicach środowiskowych

  Choć wakacje dobiegły już końca, pozostawiły w pamięci dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych wiele pięknych wrażeń. Jak co roku w okresie letnim młodzi ludzie aktywnie spędzili czas, odkrywając uroki swojej okolicy oraz korzystając z licznych warsztatów organizowanych na terenie świetlic.

  zobacz więcej >>>
 • 1 września 2015
  Dożynkowe święto w Będkowicach

  29 sierpnia 2015 roku w Będkowicach odbyły się dożynki wiejskie. Uroczystość rozpoczęły  się mszą św. celebrowaną przez ks. proboszcza Zdzisława Targosza w intencji tych wszystkich, którzy pracują na roli. Następnie uczestnicy dożynek w barwnym korowodzie, przy dźwiękach orkiestry dętej,  udali się na boisko przy Szkole Podstawowej, gdzie nastąpiła oficjalna część uroczystości.

  zobacz więcej >>>
 • 31 sierpnia 2015
  Uroczystości dożynkowe w naszej gminie dobiegły końca

  Po mszy świętej orszak dożynkowy przejechał na miejsce uroczystości w Wielkiej Wsi wzbudzając nie lada zainteresowanie na drodze. W korowodzie dożynkowym obok panów niosących wieńce szły również panie z zespołów regionalnych oraz wytypowani rolnicy z poszczególnych miejscowości niosący ogromne bochenki chleba symbolizujące trwające święto.

  zobacz więcej >>>
 • 24 sierpnia 2015
  Profilaktyka chorób tarczycy - zapisy zakończone

  Ze względu na bardzo duże zainteresowanie już w pierwszym dniu zapisów limit miejsc (60 + 10 rezerwowych) został wyczerpany. To już druga fala badania tarczycy w tym roku w pierwszej turze przebadało się 70 osób.

  zobacz więcej >>>
 • 26 sierpnia 2015
  krynica (8).JPG Seniorzy w Krynicy

  W ramach gminnego programu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wies przyjazna seniorom” 25 sierpnia odbyła się wycieczka do Krynicy Zdrój. Pierwszym punktem naszej wyprawy...

  zobacz więcej >>>
 • 25 sierpnia 2015
  Roboty_Drogowe.jpg Utrudnienia w ruchu w Białym Kościele

  Informujemy, że 24.08.2015 r. GDDKiA rozpoczęła wymianę nawierzchni drogi krajowej w Białym Kościele. Utrudnienia w ruchu potrwają do 28.08 włącznie. Na czas trwania remontu wprowadzono ruch wahadłowy.

  zobacz więcej >>>
 • 17 sierpnia 2015
  Dożynki wiejskie w Będkowicach

  29 sierpnia 2015 r. w Będkowicach odbędą się Dożynki wiejskie. Serdecznie Zapraszają Sołtys, Rada Sołecka - Samorząd Lokalny wsi Będkowice, Zespół Będkowianie, OSP w Będkowicach, GOKiS.

  zobacz więcej >>>
 • 18 sierpnia 2015
  Dożynki w Wielkiej Wsi

  Uroczystości rozpocznie o 14:00 Msza Święta w Kościele Parafialnym w Białym Kościele podczas, której zostaną poświęcone wieńce dożynkowe. Na uroczystość dożynkową serdecznie zapraszają: Sołtys, Rada Sołecka oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

  zobacz więcej >>>
 • 24 sierpnia 2015
  Dożynki w Modlniczce

  Po poświęceniu wiana oraz chlebów korowód dożynkowy udał się pod świetlice gdzie odbyło się tradycyjne ośpiewanie wiana oraz przybyłych gości przez Zespół Modlniczanki oraz gospodarzy. W tym roku gospodynią dożynek była Pani Agata Mazurkiewicz mieszkanka Tomaszowic, a gospodarzem Pan Grzegorz Kaczor mieszkaniec Modlniczki.

  zobacz więcej >>>
 • 17 sierpnia 2015
  Tradycyjne dożynki parafialne w Bęble już za nami

  Wystąpiły także dzieci ze świetlicy środowiskowej z Czajowic  pod kierownictwem Agnieszki Nabagło- z krakowiakiem. Bardzo podobał się występ zespołu Białokościelanki, z którymi przyjechała Genowefa Pigwa – były piosenki ludowe i dużo humoru.

  zobacz więcej >>>
 • 17 sierpnia 2015
  To był piękny dzień na Dożynki Parafialne w Giebułtowie

  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.30 Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. Św. Idziego  w Giebułtowie, którą odprawił ks. Proboszcz Stanisław Gutt. W trakcie Mszy Świętej zostały poświęcone wieńce dożynkowe a korowód przeszedł na ul. Orlich Gniazd gdzie cały plac wokół gminnego budynku wielofunkcyjnego był pięknie udekorowany kwiatami i zbożem, a wiejski wóz obfitował w plony z  okolicznych gospodarstw.

  zobacz więcej >>>
 • 25 czerwca 2015
  gokis.jpg Wakacyjna oferta GOKiS

  Przed naszymi milusińskimi dwa miesiące letniego odpoczynku od szkoły. Nie trzeba jednak wyjeżdżać w góry czy nad morze, by błogo i aktywnie wypocząć. Wakacje z GOKiS-em również zapowiadają się ciekawie!

  zobacz więcej >>>
 • 30 czerwca 2015
  Wakacje na Świetlicach

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z wakacyjnej oferty przygotowanej przez nasze gminne świetlice środowiskowe.

  zobacz więcej >>>
 • 10 sierpnia 2015
  Southern Crew Jam

  Niedzielne upalne popołudnie. Okolice Dworu w Tomaszowicach. Już po raz drugi, została zapisana jedna z najbardziej spektakularnych kart historii polskiego freeride’u. Tony ziemi usypanej pod okiem fachowców. Trochę deszczu - więcej słońca. Energetyczna muzyka. Kilkudziesięciu zawodników i setki kibiców. Dobra zabawa i niezłe widowisko...

  zobacz więcej >>>
 • 12 sierpnia 2015
  Wycieczka do Krynicy Zdrój

  Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy na wycieczkę do Krynicy Zdrój, która odbędzie się w dniu 25 sierpnia (wtorek) 2015 r. Wycieczka będzie całodniowa, wyjazd we wczesnych godzinach porannych. W programie wyjazd koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką, obiad oraz zwiedzanie Krynicy (z przewodnikiem), czas wolny. 

  zobacz więcej >>>
 • 11 sierpnia 2015
  SIneo223B15081110550.jpg Bezpłatne badania słuchu

  19 sierpnia 2015 r. (środa) w Centrum Medycznym w Szycach 65 w godz. 10:00 - 16:00. Badania proszę umawiać telefonicznie: 12 419-20-10

  zobacz więcej >>>
 • 11 sierpnia 2015
  Dożynki parafialne w Modlniczce

  Serdecznie zapraszamy na dożynki do Modlniczki, które odbędą się 22.08.2015 r. o 16.00 Msza Święta Dożynkowa w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego i Św. Siostry Faustyny w Modlniczce.

  zobacz więcej >>>
 • 6 sierpnia 2015
  Dożynki Parafialne w Giebułtowie

  15 sierpnia 2015 r. w Giebułtowie odbędą się Dożynki Parafialne. Po Zakończeniu Mszy Świętej Przejście Orszaku Dożynkowego na plac przed budynkiem wielofunkcyjnym na ul. Orlich Gniazd 30

  zobacz więcej >>>
 • 5 sierpnia 2015
  Dożynki Parafialne miejscowości Bębło i Czajowice

  Rada  Sołecka  i  OSP  w  Bęble i Samorząd  Lokalny  w  Czajowicach oraz  Gminny  Ośrodek  Kultury i Sportu zapraszają na Dożynki  parafialne, które odbędą się w dniu 15. 08. 2015 r. o godz. 16:00

  zobacz więcej >>>
 • 11 sierpnia 2015
  Zmiana terminu odbioru odpadów w ramach PSZOK

  Uprzejmie informujemy, iż w tym tygodniu wyjątkowo PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w Wielkiej Wsi będzie czynny w piątek, tj. 14.08.2015 r. w godzinach: 9.00 - 14.00,

  zobacz więcej >>>
 • 22 czerwca 2015
  Zaproszenie na cykl koncertów do Korzkwi

  Jak co roku, w każdą niedzielę lipca i sierpnia (łącznie 9 koncertów) o godzinie 17.15 spotkamy się z artystami o światowej renomie. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Artyści występują w zabytkowym Kościele z 1622 roku w Korzkwi. Projekt współfinansowany przez Gminę.

  zobacz więcej >>>
 • 6 sierpnia 2015
  Przerwa w dostępie do platformy ePUAP

  W tych dniach nie będzie możliwość korzystania z platformy e-PUAP tj. nie będzie można założyć konta, potwierdzić profilu zaufanego w Urzędzie czy wysłać pisma drogą elektroniczną z wykorzystaniem platformy i profilu zaufanego.

  zobacz więcej >>>
 • 4 sierpnia 2015
  Komputerowe badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry)

  W dniu:13.08.2015r. w Ośrodku Zdrowia ul. Kwiatowa 5 w Bęble gm. Wielka Wieś w godzinach od 09:00 do 12:00 odbędą się komputerowe badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 28 lipca 2015
  Spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju

  Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zaprasza na spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020

  zobacz więcej >>>
 • 3 sierpnia 2015
  Norymberga 2014.jpg Zakończono projekt „W zdrowym ciele zdrowy duch”

   Na najaktywniejszych czekała nagroda – był nią tygodniowy pobyt za granicą, sfinansowany całkowicie ze środków projektu.

  zobacz więcej >>>
 • 6 sierpnia 2015
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Zapraszamy naszych seniorów na weekend z "Pozytywką"

  Zapowiada się bardzo słoneczna sobota i niedziela jeśli dokuczają Wam upały i pragniecie ochłody zapraszamy do KLUBU POZYTYWKA (przy Gimnazjum w Białym Kościele) 8 i 9 sierpnia od godz. 10.00 - 17.00

  zobacz więcej >>>
 • 24 lipca 2015
  20150615_141825.jpg Wyróżnienie Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi za działania ekologiczne

  Działania podejmowane przez przedszkole na rzecz edukacji ekologicznej zostały zauważone przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie podczas Gali Finałowej ekoLIDERZY 2015. Nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie za działania ekologiczne w poprzednich latach.

  zobacz więcej >>>
 • 4 sierpnia 2015
  Bezpłatne badania profilaktyczne

  Zapraszamy Panie z terenu Gminy w wieku 40-49 lat (ur.1975-1966) (badanie bezpłatne co 24 miesiące) i powyżej 69 roku życia (ur.przed 1946) na badanie mammograficzne oraz Panie w wieku 50-69 lat (ur.1965-1946) (badanie bezpłatne co 24 miesiące).


  zobacz więcej >>>
 • 29 lipca 2015
  Wierzchowski festyn Nie z Tej ziemi 089.jpg Kosmici są wśród nas…

  W sobotę 25 lipca 2015r odbył się na rynku w Wierzchowiu kolejny festyn rodzinny, przygotowany przez miłośników naszej miejscowości, pod nazwą „Nie z tej ziemi”. To już po raz trzeci udało się zorganizować spotkanie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz przybyłych gości, którzy licznie przybyli na festyn,

  zobacz więcej >>>
 • 22 lipca 2015
  Nasze dzieciaki na obozie sportowo - rekreacyjnym w Przybysławicach

  W trakcie wyjazdu dzieci uczestniczyły także w pikniku rycerskim w Ossolinie, gdzie mogły zobaczyć nie tylko rycerskie walki na miecze, ale także walki samurajów. Korzystając z pięknej pogody uczestnicy wycieczki relaksowali się nad jeziorem Tarnobrzeskim.

  zobacz więcej >>>
 • 20 lipca 2015
  DSC_0209.JPG Błękitni Modlnica z Pucharem Wójta Gminy Wielka Wieś 2015

  W zakończonym dziś corocznym Pucharze Wójta Gminy Wielka Wieś triumf świętowali piłkarze A-klasowych Błękitnych Modlnica. W tym roku, rywalizacja o puchar odbywała się w formie turnieju w systemie ligowym. Cztery ekipy walczyły "każdy z każdym".

  zobacz więcej >>>
 • 17 lipca 2015
  Roboty_Drogowe.jpg Prace drogowe w Bęble

  Informujemy uprzejmie, że w najbliższych dniach rozpocznie się asfaltowanie dróg gminnych, po wybudowanej kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bębło. Prace realizowane będą przez okres dwóch tygodni od 20 lipca 2015 r. do 31 lipca 2015 r.

  zobacz więcej >>>
 • 13 lipca 2015
  plan zagospodarowania.jpg Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzania zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Wieś w zakresie dotyczącym obszaru Będkowice-2

  Zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Wielka Wieś uchwały V/52/2015 z dnia 23 kwietnia 2015 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Wieś w zakresie dotyczącym obszaru „Będkowice-2”.

  zobacz więcej >>>
 • 1 lipca 2015
  plan zagospodarowania.jpg Obwieszczenie o wyłożeniu projektu zmiany miejscowego planu dla obszaru Modlniczka-1

  Zmiany planu dotyczą wyłącznie ustaleń tekstowych w zakresie niektórych warunków i zasad zagospodarowania, w granicach obszaru „Modlniczka-1”.

  zobacz więcej >>>
 • 20 lipca 2015
  Wierzchowski festyn "Nie z tej Ziemi"

  Radny i rada Sołecka wsi Wierzchowie serdecznie zapraszają na  Wierzchowski festyn "Nie z tej Ziemi" 25 lipca 2015 godz. 18.30

  zobacz więcej >>>
 • 1 lipca 2015
  plan zagospodarowania.jpg Obwieszczenie o wyłożeniu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego – w granicach obszaru Modlnica-9

  Zgodnie z art. 11 pkt 11 ustawy, osoby prawne i fizyczne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej mogą wnosić uwagi do projektu zmiany studium.

  zobacz więcej >>>
 • 30 czerwca 2015
  Koperty Życia

  Osoby, które otrzymają taką Kopertę proszone są o wypełnienie załączonego formularza, w którym trzeba odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących m.in. przebytych chorób i przyjmowanych leków. Ratownicy medyczni będą mogli, z informacji zawartych w formularzu szybko wywnioskować, co może dolegać pacjentowi.  

  zobacz więcej >>>
 • 6 lipca 2015
  2015-07 - Dni Gminy WW_D3200_82.JPG XII Dni Gminy Wielka Wieś

  Już dwunasty raz świętowaliśmy jako gmina. Ta dwunastka jest o tyle symboliczna, że właśnie tyle sołectw znajduje się w naszej gminie. Powód do świętowania także jest ważny, bo w tym roku obchodzimy 25-lecie samorządności w Polsce.

  zobacz więcej >>>
 • 30 czerwca 2015
  Bezpłatne spotkania informacyjne na temat wsparcia ze środków Funduszy Europejskich

  Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Krakowie zaprasza na bezpłatne spotkania informacyjne na temat oferty wsparcia ze środków Funduszy Europejskich dostępnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

  zobacz więcej >>>
 • 14 lipca 2015
  Aktywna gmina-znaczek.jpg Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś

  Wójt Gminy Wielka Wieś, LKS Jutrzenka Giebułtów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele serdecznie zapraszają na Turniej o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś, który odbędzie się 19 lipca 2015 roku na boisku sportowym w Giebułtowie, ul. Sportowa 3.

  zobacz więcej >>>
 • 29 czerwca 2015
  Kreatywna Wieś

  Wakacyjne warsztaty artystyczne pt. "Kreatywna Wieś" czyli niepotrzebne drobiazgi, stare koronki, tkaniny, koraliki, cekiny w nowej odsłonie Powertex. Nowoczesna technika plastyczna natchniona życiem wsi, emocjonalnie związana z tradycyjnym folklorem. Małe i duże formy rzeźbiarskie inspirowane wzornictwem folkowym.

  zobacz więcej >>>
 • 29 czerwca 2015
  I ja mogę zostać dziennikarzem

  Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica” zaprasza na wakacyjne zajęcia dziennikarskie. Projekt współfinansowany z budżetu Gminy. Szczegóły na plakacie.

  zobacz więcej >>>
 • 1 lipca 2015
  agh_3.jpg Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi na warsztatach AGH

  W dniach 17 - 19 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi uczestniczyły, w zorganizowanych dla nich specjalnie, warsztatach naukowych na AGH pt. „Świat i energia XXI wieku”.

  zobacz więcej >>>
 • 1 lipca 2015
  DSC04000.JPG Nasi seniorzy w Kopalni Soli w Bochni

  W ostatni dzień czerwca, seniorzy z naszej gminy w ramach programu „Aktywni i Potrzebni – Wielka Wieś” udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Zwiedzani zabytkowej Kopalni – było niezwykłą przyjemnością, można było zobaczyć piękne wyrobiska i unikatowe komory solne, wykute w skale kaplice i rzeźby solne.

  zobacz więcej >>>
 • 19 czerwca 2015
  plakatDNIGMINY-ost_web.jpg XII Dni Gminy Wielka Wieś

  Serdecznie zapraszamy na XII Dni Gminy Wielka Wieś, Boisko LKS Sportowiec Modlniczka, 4-5 lipca 2015 r. Czeka na Państwa wiele atrakcji - każdy znajdzie coś dla siebie! W tym roku zagra u nas Patrycja Markowska (4 lipca godz. 21.00)

  zobacz więcej >>>
 • 29 czerwca 2015
  Sukces uczniów z Modlnicy w międzynarodowym konkursie „Kangur matematyczny”

  Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W tym roku do konkursu przystąpiło 23 uczniów w kategoriach „Maluch” oraz „Beniamin”.

  zobacz więcej >>>
 • 29 czerwca 2015
  Otwieramy niebo - barwy Świata - podsumowanie projektu

  Podczas warsztatów dzieci wykonały wielkoformatowe prace pod tytułem „Barwy świata” używając różnych technik plastycznych – wycinanek, szablonów, malowania pastelami i farbami na kartonie i folii. Każda grupa przedszkolna stworzyła piękne obrazy, które zostały wystawione na specjalnie wykonanych stelażach przed każdym przedszkolem.

  zobacz więcej >>>
 • 24 czerwca 2015
  Gminny turniej piłki ręcznej

  Turniej zakończył się sukcesem SP w Modlnicy, której uczniowie zdobywając komplet punktów zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się SP Wielka Wieś. Trzecie miejsce zajęła SP w Bęble. Czwarte miejsce przypadło SP w Białym Kościele. Na piątym miejscu zakończyła swój udział w turnieju SP w Będkowicach.

  zobacz więcej >>>
 • 23 czerwca 2015
  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i MDP o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś

  W niedzielę 21 czerwca br. na boisku sportowym Sportowca Modlniczka odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i MDP o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś. Organizatorem zawodów był  Zarząd Gminny ZOSP RP w Wielkiej Wsi. Do rywalizacji w poszczególnych kategoriach stanęło aż 16, w tym  MDP chłopcy reprezentacji ZSP Giebułtów (reprezentacja nie była klasyfikowana w zawodach).

  zobacz więcej >>>
 • 22 czerwca 2015
  Relacja z biegu - BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA

  Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy przy pięknej pogodzie dobiegli do mety przy Bramie Krakowskiej, gdzie czekał na każdego pamiątkowy medal. W każdej kategorii wyłoniono zwycięskie pary.

  zobacz więcej >>>
 • 19 czerwca 2015
  Pokazy z fizyki na Uniwersytecie Pedagogicznym

  W czasie 1,5 godzinnego spotkania pod czujnym okiem profesorów UP uczniowie przeprowadzili kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych, korzystając z unikalnych sprzętów, narzędzi i zestawów edukacyjnych Uniwersytetu.

  zobacz więcej >>>
 • 22 czerwca 2015
  Piknik rodzinny w Będkowicach relacja

  W trakcie pikniku zgromadzone dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy organizowane przez animatorki, bańki mydlane, zamek dmuchany, strażacka trampolina oraz malowanie buziek przez nauczycielkę naszej szkoły i lokalną artystkę panią Joannę Zięblińską.

  zobacz więcej >>>
 • 17 czerwca 2015
  sp wielka wies.jpg Trzy lata starań Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi o certyfikat szkoły promującej zdrowie

  Zbliżają się wakacje. Wielu z nas zastanawia się już dzisiaj nad formą wypoczynku. Każdemu zależy, by był on aktywny, zdrowy i bezpieczny. Te wszystkie priorytety nie powinny być okazjonalnymi hasłami, dlatego znalazły swoje odzwierciedlenie w programie Szkoły Promującej Zdrowie, realizowanym od trzech lat w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Konarskiego w Wielkiej Wsi.

  zobacz więcej >>>
 • 16 czerwca 2015
  Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

  Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni, w dniu 30 czerwca br. (wtorek). Zapewniamy transport, opiekę przewodnika oraz dofinansowujemy bilety wstępu do Kopalni.

  zobacz więcej >>>
 • 12 czerwca 2015
  DODATKOWA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

  W związku z dużym zainteresowaniem edukacją przedszkolną Państwa dzieci Gmina Wielka Wieś planuje uruchomienie dodatkowego oddziału w Przedszkolu Samorządowym  w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele  ( 1 oddział 18 miejsc ).

  zobacz więcej >>>
 • 10 czerwca 2015
  orto giebułtów_2015.jpg Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w okolicy ul. Na Wygwizdowie w Giebułtowie

  WÓJT GMINY WIELKA WIEŚ - na podstawie przepisu art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j.: Dz. U. z 2014r., poz. 518 z późn. zm.) - ogłasza DRUGIE PRZETARGI USTNE NIEOGRANICZONE na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, będących własnością Gminy Wielka Wieś

  zobacz więcej >>>
 • 23 kwietnia 2015
  DYŻUR WAKACYJNY PRZEDSZKOLI W 2015 r.

  Każde dziecko uczęszczające do przedszkola na terenie Gminy Wielka Wieś oraz dzieci zamieszkujące na terenie naszej gminy, ale uczęszczające w ciągu roku do przedszkoli w innych gminach mogą skorzystać z dyżuru wakacyjnego prowadzonego przez przedszkola w okresie od 01 lipca do 31 sierpnia 2015 r.

  zobacz więcej >>>
 • 18 maja 2015
  Aktywna gmina-znaczek.jpg Bieg: Biegaj z nami – Biegnij z ojcem do Ojcowa

  Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży  „POZYTYWKA” serdecznie zaprasza do udziału w biegu, który odbędzie się 20 czerwca 2015 roku.

  zobacz więcej >>>
 • 15 czerwca 2015
  tynkowanie Zielonego Domu.JPG Zielony Dom, czyli spotkania natury ze sztuką

  Zapraszamy szkoły z województwa małopolskiego do bezpłatnego udziału w projekcie dotyczącym naturalnej ARCHITEKTURY. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w wykładzie oraz warsztatach praktycznych. Wykłady będą dotyczyły sztuki budowania/projektowania z użyciem naturalnych surowców.

  zobacz więcej >>>
 • 15 czerwca 2015
  Koncert Organowy

  W niedzielę 14.06 w kościele parafialnym pw. Św. Idziego w Giebułtowie odbył się pierwszy Koncert Organowy organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Państwową Szkołę Muzyczna II st. im. F. Chopina w Krakowie.

  zobacz więcej >>>
 • 15 czerwca 2015
  Czwórki mieszane w siatkówce

  Czwórki mieszane w siatkówce zgromadziły żądne sportu drużyny, które zaprezentowały swoją wysoką formę.  Dzięki temu mogliśmy kibicować emocjonującej dogrywce w walce o podium, w której poświęcenie w walce o piłkę wymagało nie jednego upadku.

  zobacz więcej >>>
 • 15 czerwca 2015
  Pocztówki z Odjazdowego Bibliotekarza 2015

  Być może trasa nie jest łatwa i wymaga ogromnego zaangażowania, ale świadomość , że jesteśmy zorganizowaną grupą daje nam siłę do pokonania tych górzystych i pięknych terenów. Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękujemy za obecność i uśmiechy jakie towarzyszyły nam w trakcie przejazdu w ten upalny, ale jakże sympatyczny dzień spędzony w gronie miłośników zdrowego stylu życia.

  zobacz więcej >>>
 • 12 czerwca 2015
  IMG_6247.jpg Wizyta druhów z OSP Biały Kościół w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

  Wizyta strażaków w pełnym umundurowaniu była dla najmłodszych pacjentów szpitala nie lada niespodzianką. Radość była tym większa, że dzieciaki mogły ubrać hełm, założyć ubranie bojowe, a także zadać pytanie strażakom - ratownikom.

  zobacz więcej >>>
 • 12 czerwca 2015
  DSC_0028w.jpg Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Władysławy i Stanisława Węgrzyn z Modlniczki

  Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz wręczył jubilatom kwiaty, prezent, a także list gratulacyjny, życząc Jubilatom, aby kolejne wspólnie spędzone lata upłynęły w radości, zdrowiu, a przede wszystkim miłości, która przed sześćdziesięciu laty zaprowadziła Państwa Węgrzyn na ślubny kobierzec

  zobacz więcej >>>
 • 11 czerwca 2015
  Piknik Pięknych Dźwięków

  Piknik muzyczny zorganizowany 9 czerwca 2015 r. podsumował wszystkie działania jakie zostały zrealizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi  wspólnie z  Przedszkolem Samorządowym w Modlniczce w ramach projektu  „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki…”  dofinansowanym ze środków Fundacji im. J. K. Steczkowskiego. 

  zobacz więcej >>>
 • 9 czerwca 2015
  Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

  W sobotę, 6 czerwca 2015 r. plac przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele przypominał magiczną krainę, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. A wszystko po to, by sprawić przyjemność najmłodszym mieszkańcom Białego Kościoła i  okolicznych  miejscowości.

  zobacz więcej >>>
 • 8 czerwca 2015
  Przegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera 2015

  Podczas części artystycznej, która odbyła się na placu przy remizie OSP Modlnica, scena mieniła się tysiącem kolorowych cekinów z krakowskich gorsetów, którym wtórowało piękne słońce. W tej scenerii popłynęła muzyka ludowa okraszona tekstami w krakowskiej gwarze. Nie zabrakło też tradycyjnych tańców w wykonaniu Zespołu Młodzieżowego z Gimnazjum w Modlnicy oraz nieco unowocześnionych folkowych rytmów, w których zaprezentował się zespół z Będkowic.

  zobacz więcej >>>
 • 8 czerwca 2015
  P1010694.JPG Dzień otwartej strażnicy w OSP Modlnica

  OSP Modlnica w dniu otwartej strażnicy gościła uczniów z ZSP w Modlnicy. Po krótkiej prezentacji oraz przygotowanym przez uczniów przedstawieniu strażacy otrzymali kwiaty oraz życzenia.

  zobacz więcej >>>
 • 8 czerwca 2015
  P1010609.JPG IV Międzyszkolny Konkurs „Potyczki z ortografią”

  W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Modlnicy już po raz czwarty odbył się Międzyszkolny Konkurs „Potyczki z ortografią”. Do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów klas II i III reprezentujących szkoły z terenu Gminy Wielka Wieś. 

  zobacz więcej >>>
 • 25 maja 2015
  Odjazdowy Bibliotekarz 2015

  Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi wraz ze Szkołą Podstawową w Bęble serdecznie zaprasza wszystkich miłośników książek i rowerów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”! Jedziemy 13 czerwca (sobota) 2015 r. 

  zobacz więcej >>>
 • 9 czerwca 2015
  Piknik rodzinny w Będkowicach 2015

  Zapraszamy na „INTEGRACYJNY PIKNIK RODZINNY” 14 czerwca – Boisko Sportowe w Będkowicach, piknikujemy od godz.15.00.

  zobacz więcej >>>
 • 1 czerwca 2015
  Zaproszenie na koncert organowy

  GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W BIAŁYM KOŚCIELE ORAZ PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. FRYDERYKA CHOPINA W KRAKOWIE SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA KONCERT ORGANOWY.

  zobacz więcej >>>
 • 28 maja 2015
  Zaproszenie na wystawę

  Podczas wystawy zostaną zaprezentowane prace wykonane na warsztatach rękodzieła artystycznego. Do odwiedzania wystawy zapraszamy w dniach od 3 do 15 czerwca 2015 r. w Szkole w Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 28 maja 2015
  Zaproszenie na koncert

  Zapraszamy dyrekcje szkół i przedszkoli z terenu gminy, nauczycieli, mieszkańców gminy, rodziców i rodziny uczestników warsztatów oraz ich przyjaciół 10 czerwca 15 r. o godzinie 14:00 w Szkole w Modlnicy uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje umiejętności nabyte podczas zajęć.

  zobacz więcej >>>
 • 14 kwietnia 2015
  mir-logo.jpg Wybory do Izb Rolniczych - 31 maja 2015 r.

  Znamy już oficjalnie naszego reprezentanta do Izb Rolniczych - mieszkańcy wybrali na kolejną kadencję Panią Krystynę Janecką z Bębła. Gratulujemy.

  zobacz więcej >>>
 • 25 maja 2015
  II mecz Reprezentacji Gminy Wielka Wieś Odbojów kontra Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu

  Tym razem drużyny spotkały się na sztucznej nawierzchni boiska w Modlniczce. Emocje sportowe rozgrzały nieco chłodną aurę. Dla gości był to kolejny mecz pozwalający kontynuować ich misję gry w miejscach, które niegdyś odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy dzielnie wspierali naszych reprezentantów, a zawodnikom, życzymy kolejnych emocjonujących spotkań.

  zobacz więcej >>>
 • 27 maja 2015
  Majówka w Bęble

  23 maja, w sobotni wieczór, ponad stu seniorów z naszej gminy spotkało się na Majówce w Bęble. Było to kolejne ze spotkań w ramach gminnego programu „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. Współorganizatorami Majówki był Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi oraz Rada Sołecka Bębła.

  zobacz więcej >>>
 • 27 maja 2015
  VII Gminny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy rozstrzygnięty!

  Tym razem Konkurs został zrealizowany w Dolinie Będkowskiej – w Gospodarstwie Agroturystycznym „Brandysówka”- gdzie u podnóża skały Sokolicy napawaliśmy się pięknymi urokami Będkowskiej Doliny.

  zobacz więcej >>>
 • 25 maja 2015
  wybory_samorzadowe.jpg Wyniki ponownego głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

  W ponownym głosowaniu (II tura) wyborów Prezydenta RP w 9 obwodach na terenie gminy Wielka Wieś wygrał Andrzej Sebastian Duda

  zobacz więcej >>>
 • 2 czerwca 2015
  plakat_białokościelański dzień dziecka 2015.jpg Białokościelański Dzień Dziecka w plenerze

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, zespół Białokościelanki oraz OSP z Białego Kościoła serdecznie zapraszają na BIAŁOKOŚCIELAŃSKI DZIEŃ DZIECKA W PLENERZE,
  który odbędzie się w sobotę, 6 czerwca 2015 r. w godz. 13.00 – 17.00 na placu przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele

  zobacz więcej >>>
 • 1 czerwca 2015
  PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY IM. JÓZEFA LACHNERA 2015 r.

  Pragnąc ocalić tradycje ludowe od zapomnienia, ukazać ich piękno i bogactwo serdecznie zapraszamy 7 czerwca 2015 roku do Świetlicy wiejskiej  w  Modlnicy na PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY IM. JÓZEFA LACHNERA.

  zobacz więcej >>>
 • 18 maja 2015
  „Wybieram bibliotekę” – relacja z Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2015!

  Biblioteka w Wielkiej Wsi w dniach 7-15 maja już po raz siódmy włączyła się w organizację Tygodnia Bibliotek, przygotowując bogaty program edukacyjno-kulturalny. Odbyło się wiele ciekawych zajęć inspirowanych książkami.

  zobacz więcej >>>
 • 18 maja 2015
  Międzyszkolne biegi terenowe

  Szkołę i listę zawodników wyłonionych w kwalifikacjach szkolnych należy zgłosić na e-mail szkolabedkowice@wp.pl najpóźniej do dnia 25.05.2015 roku.
  W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań proszę dzwonić do SP Będkowice (12) 419-34-29 lub do nauczyciela wychowania fizycznego p. Piotra Krybus 503-800-795

  zobacz więcej >>>
 • 12 maja 2015
  infografika-wielka wieś-01-01.png Wyniki inwentaryzacji czynnych pieców, kotłów oraz kominków na paliwo stałe

  Spośród 3 400 budynków znajdujących się na terenie gminy Wielka Wieś, inwentaryzacji poddano 454 budynków mieszkalnych, co stanowi 13% wszystkich budynków.

  zobacz więcej >>>
 • 19 maja 2015
  Spa dla Mam

  Specjalnie dla Pań, z okazji Dnia Mamy, GOPS w Wielkiej Wsi przygotował wyjątkową niespodziankę. Przy kawie i ciastku będzie można skorzystać z bezpłatnych usług fryzjerskich (modelowanie), kosmetycznych (stylizacja brwi, makijaż, maseczki) oraz bezpłatnie wykonać manicure i pedicure.

  zobacz więcej >>>
 • 21 maja 2015
  MECZ REWANZOWY MODLNICZKA.jpg Mecz rewanżowy - śladami obecności Jana Pawła II

  Zapraszamy na mecz piłkarski: reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu kontra reprezentacja Gminy Wielka Wieś. Modlniczka - 24.05

  zobacz więcej >>>
 • 18 maja 2015
  Skarby Naszej Planety

  Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Będkowickiej "Sokolica" zaprasza dzieci na konkurs. Konkurs odbędzie się 22 maja o godz. 10.00 w dolinie Będkowskiej w Brandysówce.

  zobacz więcej >>>
 • 11 maja 2015
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Majówka dla Seniorów

  W programie Majówki przewidujemy występ Koła Gospodyń w Bęble „Urodziny Babuni”. Gościnnie wystąpi również specjalnie zaproszony zespół Krakowska Grupa Biesiadna, w składzie: Elżbieta Bocheńska (wokal, gitara), Andrzej Słowik (wokal, trąbka) oraz Andrzej Staszczak (wokal, gitara) który w pierwszej części zaprezentuje recital piosenek retro, a w drugiej koncert muzyki biesiadnej, po którym nastąpi wspólna zabawa.

  zobacz więcej >>>
 • 11 maja 2015
  wybory_samorzadowe.jpg Wyniki I tury Wyborów Prezydenckich w Gminie Wielka Wieś

  Wyniki I tury Wyborów Prezydenckich z komisji obwodowych na terenie Gminy Wielka Wieś

  zobacz więcej >>>
 • 6 maja 2015
  gops-nowy.jpg Pierwszy dzwonek

  Udzielone wsparcie przeznaczone jest na dofinansowanie do zakupu artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej.

  zobacz więcej >>>
 • 12 maja 2015
  20150506_110709.jpg Przecieramy szlaki…. Przedszkolaki z Wielkiej Wsi i Białego Kościoła na zielonym przedszkolu

  Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele postanowiły sprawdzić jak smakuje samodzielność i wybrały się na Zielone Przedszkole – pierwszy wyjazd bez rodziców. Pod opieką przedszkolanek, przedszkolaki wyruszyły w poszukiwaniu przygody do Krościenka.

  zobacz więcej >>>
 • 14 maja 2015
  P1640279.JPG VI Rodzinna Rowerowa Familiada – Dolina Będkowska 2015

  9 maja KKS „Jura Moto Sport” , Gospodarstwo Rybackie „Dolina Będkowska” oraz Stowarzyszenie Homini et Terrae zorganizowały imprezę sportowo-rekreacyjną o charakterze rodzinnego rajdu rowerowego. O godzinie 11,00 ponad trzystu uczestników w wieku od 16 miesięcy do 75 lat wystartowało z terenu gospodarstwa rybackiego w Dolinie Będkowskiej aby pokonać liczącą 21 kilometrów trasę rajdu.

  zobacz więcej >>>
 • 12 maja 2015
  Wspaniali młodzi przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej w Bęble.JPG XIV Zlot Nietoperzy dla Szkoły Podstawowej w Bęble!

  Już po raz czternasty odbył się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Tegoroczny Zlot, podobnie jak poprzednie, łączył elementy rajdu terenowego i konkursu. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania jedną trasę z Białego Kościoła do centrum Ojcowa, a potem na Złotą Górę.

  zobacz więcej >>>
 • 8 maja 2015
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Inicjatywa lokalna instrumentem aktywizacji społecznej Seniorów

  W ramach projektu Seniorzy wezmą udział w 2 szkoleniach (na terenie gminy Wielka Wieś) i innych bezpośrednich działaniach projektowych (wizyty studyjne, realizacja inicjatywy obywatelskiej, otrzymają zaproszenie na konferencję podsumowującą).

  zobacz więcej >>>
 • 5 maja 2015
  gbp-logo-new.jpg „Wybieram bibliotekę” - Tydzień Bibliotek 2015

  Po raz siódmy Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi organizuje w dniach 7-15 maja 2015 r. Tydzień Bibliotek. Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku obchodzony będzie pod hasłem „Wybieram bibliotekę”.

  zobacz więcej >>>
 • 6 maja 2015
  110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Modlniczce

  3 maja druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Modlniczce świętowali 110-lecie swojej jednostki. Obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem do kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego  i Św. Siostry Faustyny w Modlniczce, gdzie nastąpiło przekazanie przez ks. Grzegorza Szewczyka, prałata parafii Św. Floriana w Krakowie, relikwii tegoż strażackiego  patrona. Następnie druhowie ochotnicy wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w uroczystej mszy świętej.

  zobacz więcej >>>
 • 6 maja 2015
  Konkurs Piosenki Wolontariackiej „Ty też możesz pomóc – okaż serce

  Konkursowi towarzyszyła zbiórka ubrań, zabawek, leków i przyborów szkolnych dla potrzebujących na Ukrainie. Zebrane dary zostały przekazane podopiecznym Fundacji „Aniołów Stróżów”. W przerwie konkursu uczestnicy mieli możliwość obejrzeć prezentację osiągnięć dzieci ukraińskich w dziedzinie sztuk walki, a Pani Olga Pawłowaska – prezes fundacji opowiedziała o prowadzonej przez siebie działalności.

  zobacz więcej >>>
 • 8 maja 2015
  IMG_2752.jpg VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”

  W Szkole Podstawowej w Bęble, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”. Już siódmy raz uczniowie klas IV-VI mieli możliwość zmierzenia się z tekstami przygotowanymi specjalnie na tą okazję.

  zobacz więcej >>>
 • 23 kwietnia 2015
  Korona.jpg Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2014-2020

  Od 4 maja 2015 roku w biurze Stowarzyszenia uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny, w którym pracownicy będą udzielać informacji nt. tworzenia strategii, przewidywanego harmonogramu prac oraz aktualnych wytycznych dotyczących okresu programowania na lata 2014-2020. Już dziś zachęcamy Państwa do włączenia się w tworzenie strategii rozwoju naszego regionu!

  zobacz więcej >>>
 • 23 kwietnia 2015
  HERB bez tla 640.jpg Wyprawka szkolna 2015/2016

  Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że do konsultacji publicznych, w tym z partnerami społecznymi, związkami zawodowymi oraz organizacjami pracodawców został skierowany projekt Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” w 2015 r.

  zobacz więcej >>>
 • 4 maja 2015
  VI Rowerowa Familiada w Dolinie Będkowskiej

  Do udziału w niej zapraszamy całe rodziny. Udział w imprezie jest zwolniony z wpisowego. Tempo poruszania się po trasie będzie uzależnione od możliwości uczestników. Trasa Familiady wynosi około 15 kilometrów i prowadzi drogami asfaltowymi i duktami leśnymi z gospodarstwa rybackiego „Dolina Będkowska” w Kobylanach, poprzez Dolinę Będkowską do Łaz, urokliwą pętlą z metą w gospodarstwie rybnym.

  zobacz więcej >>>
 • 15 kwietnia 2015
  Nabór wniosków - azbest

  O dofinansowanie mogą ubiegać się mieszkańcy Gminy, osoby fizyczne. Refundacją obgięte zostaną koszty związane z zakupem nowego pokrycia dachowego dla najuboższych mieszkańców oraz dostarczenie beneficjentowi blachy dachowej.

  zobacz więcej >>>
 • 30 kwietnia 2015
  Szanując środowisko – szanujesz sibie

  Pomimo, że gospodarka śmieciowa została unormowana, to jednak nasi ochotnicy mieli pełne ręce – a tak naprawdę worki – śmieci. Z naszych miejscowości zebraliśmy 78 dużych worków śmieci, co świadczy, że jeszcze wiele osób nie rozumie słowa ekologia.

  zobacz więcej >>>
 • 27 kwietnia 2015
  IMG_0171.JPG Żywność strajkuje

  W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy piątej ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele oraz uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum z Białego Kościoła. Uczestnicy poznawali wpływ marnowania żywności na sytuację społeczną, ekonomiczną oraz środowisko naturalne. 

  zobacz więcej >>>
 • 14 kwietnia 2015
  Szóstoklasisto, które Gimnazjum wybierzesz ?

  Kończy się etap nauki w szkole podstawowej. To wyjątkowy moment, w którym staniecie Państwo przed wyborem gimnazjum. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Modlnicy oraz Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele. Zachęcamy do wyboru naszych szkół.

  zobacz więcej >>>
 • 27 kwietnia 2015
  Ziemia w twoich rękach… - Sprzątanie Będkowic i Doliny Będkowskiej

  Już po raz siódmy Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Będkowicach zorganizował akcję sprzątania świata. Tak jak w ubiegłym roku tak i tym razem akcja przeprowadzona była w Dolinie Będkowskiej.

  zobacz więcej >>>
 • 30 kwietnia 2015
  110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Modlniczce - zaproszenie

  Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Modlniczce ma zaszczyt zaprosić na uroczystość obchodu 110-lecia jednostki - 3 maja 2015 roku (od godz. 14.00)

  zobacz więcej >>>
 • 23 kwietnia 2015
  Nasi seniorzy z wizytą w muzeum Auschwitz - Birkenau

  Pomimo początkowych obaw, iż niewiele osób zdecyduje się na tę trudną wycieczkę, zainteresowanie było bardzo duże, konieczne okazało się zorganizowanie drugiej tury wyjazdu, zgłosiło się bowiem około 85 seniorów. Blisko 3,5 godzinna wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci była doświadczeniem unikatowym.

  zobacz więcej >>>
 • 20 kwietnia 2015
  Muzyczne opowieści w Filharmonii Krakowskiej

  Dzieci spotkały się z Królową Muzyki. Podczas balu u królowej prezentowano zestawienie muzyki z krajów, które leżą na bardzo odległych od siebie krańcach Europy. Dzięki tej przyjaznej formie, dzieci mogły poznać różny charakter utworów, zobaczyć stroje związane z kulturą danego kraju. Usłyszały melodie wydobywające się z harfy celtyckie i klasycznej, zobaczyć artystę-muzyka grającego na dudach, a także znanego krakowskiego gitarzystę Michała Nagy oraz podziwiać tańce szkockie i hiszpańskie.

  zobacz więcej >>>
 • 15 kwietnia 2015
  Informacja - azbest

  „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” rozpoczęcie prac demontażowych w ramach projektu w tym roku planowane jest w połowie czerwca 2015r.

  zobacz więcej >>>
 • 15 kwietnia 2015
  W zgodzie z naturą chroniąc rośliny chronisz środowisko

  W ramach konkursu  Programu Priorytetowego – Edukacja Ekologiczna w 2015 roku współfinansowanego przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Przedszkole Samorządowe w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele ponownie otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 540 zł.

  zobacz więcej >>>
 • 31 marca 2015
  Konkurs na stronie wolniodazbestu.pl

  Zapraszamy Państwa do wypełnienia anonimowej ankiety, której celem jest zbadanie poziomu wiedzy na temat azbestu oraz projektu „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszarów województwa małopolskiego”. 

  zobacz więcej >>>
 • 26 lutego 2015
  logoakcji veb.jpg Zbiórka odpadów wielkogabarytowych wiosna 2015

  Do katalogu odpadów wielkogabarytowych można zaliczyć m.in. stare meble, sprzęt AGD i RTV, zużyte opony oraz popiół w workach. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w poszczególnych miejscowościach rozpoczyna się od godz. 6.30 zatem w/w odpady, przed tą godziną, należy wystawić przed swoją posesję.

  zobacz więcej >>>
 • 23 kwietnia 2015
  Zaproszenie do wzięcia udziału w akcji ekologicznej

  Radni, Sołtys oraz  Rada Sołecka  wsi Bębła i Wierzchowia zapraszają wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału we wspólnym SPRZĄTANIU ŚWIATA. Akcja rozpocznie się 25.04.2015  o godz. 9:00 w poszczególnych miejscowościach. Zapraszamy!!!

  zobacz więcej >>>
 • 22 kwietnia 2015
  ZIEMIA W TWOICH RĘKACH

  Akcja odbędzie się w dniu 25 kwietnia (sobota) od godz. 9:00. Zbiórka w rynku obok remizy OSP Będkowice. Tegoroczna edycja akcji skierowana będzie na sprzątanie terenu Doliny Będkowskiej. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz organizacje i instytucje działające na terenie gminy. 

  zobacz więcej >>>
 • 21 kwietnia 2015
  CIMG7231.JPG Sprzątanie świata - Czajowice 2015

  W dniu 18 kwietnia 2015 r. w Czajowicach odbyło się sprzątanie miejscowości zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic. Zebranym towarzyszyła kapryśna kwietniowa pogoda - od opadów śniegu po upragnione wiosenne słońce.

  zobacz więcej >>>
 • 10 kwietnia 2015
  tarcza.gif Wybór patrona Szkoły Podstawowej w Bęble

  Zebrani wysłuchali prezentacji wszystkich kandydatów, którzy zgodnie z procedurami zostali pisemnie zgłoszeni do końca 2015 roku. Są to: JAN PAWEŁ II, JANUSZ KORCZAK, WŁADYSŁAW REYMONT, POLSCY PODRÓŻNICY I ODKRYWCY.

  zobacz więcej >>>
 • 25 marca 2015
  debata_z_policją.JPG Debata społeczna dot. bezpieczeństwa osób starszych

  24 marca, z inicjatywy Komendanta Komisariatu Policji w Zielonkach przy wsparciu organizacyjnym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi odbyła się debata społeczna dot. bezpieczeństwa osób starszych.

  zobacz więcej >>>
 • 15 kwietnia 2015
  Uroczysta wieczornica poświęcona pierwszej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele serdecznie zaprasza 19 kwietnia 2015r. na godz.18:30 /hala sportowa GOKIS/ na UROCZYSTĄ WIECZORNICĘ POŚWIĘCONĄ 1 ROCZNICY KANONIZACJI JANA PAWŁA II

  zobacz więcej >>>
 • 14 kwietnia 2015
  sprzątanie świata.png Sprzątanie Świata - Czajowice 2015 - zaproszenie

  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic w dniu 18 kwietnia 2015 roku (sobota) godz. 12:00 zaprasza wszystkich mieszkańców, turystów i przyjaciół naszej miejscowości wraz z przyjaciółmi i rodzinami na wspólne wiosenne sprzątanie pozimowych pozostałości.

  zobacz więcej >>>
 • 14 kwietnia 2015
  kiermasz_wielkanocny.jpg Zaproszenie na Wielkanocny Festiwal Kulinarny w Cholerzynie

  Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zaprasza na Wielkanocny Festiwal Kulinarny
  19 kwietnia (niedziela) w godz. 11.00-15.00
  Chata Kryspinów, Cholerzyn 361, Liszki

  zobacz więcej >>>
 • 13 kwietnia 2015
  pieczecie góra.jpg Wyniki wyborów uzupełniających i ponownych do Rady Gminy Wielka Wieś

  W niedzielę 12 kwietnia odbyły się wybory ponowne i uzupełniające do Rady Gminy Wielka Wieś.

  Wybory uzupełniające wygrał p. Krzysztof Sułko, wybory ponowne p. Grzegorz Kralka

  zobacz więcej >>>
 • 24 marca 2015
  Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w naszej gminie - ANKIETA

  Gmina Wielka Wieś współnie z 15 gminami należącymi do Metropolii Krakowskiej przystąpiła do inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła. Przeprowadzenie ankietyzacji jest kluczowym elementem opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) oraz podstawą do przygotowania wsparcia dla mieszkańców.

  zobacz więcej >>>
 • 27 marca 2015
  Ucz się z iPadem w bibliotece – pierwsze zajęcia za nami

  W trakcie naszych zajęć seniorzy oswajali się z tymi urządzeniami oraz  poznawali możliwości aplikacji PicsArt, Pstryk Komiks. Zajęcia rozpoczęliśmy od mobilnego alfabetu, który został rozwieszony w bibliotece. Uczestnicy spotkania mieli za zadanie przyporządkować do wybranej przez siebie litery pomysł na wykorzystania smartfona/tabletu. Następnie uczestnicy zrobili sobie selfie i mogli eksperymentować za pośrednictwem zainstalowanych aplikacji PicsArt i Pstryk Komiks dodając różne motywy, ramki.

  zobacz więcej >>>
 • 31 marca 2015
  Jajeczko Wielkanocne w Czajowicach

  Niespodzianką okazał się pokaz muzycznej wirtuozerii Pana Vasyla Stefanyuka i Krzysztofa Barana. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej, uroczystej, przedświątecznej atmosferze, każdy z uczestników otrzymał w prezencie upominek, przygotowany przez dzieci ze świetlic środowiskowych.

  zobacz więcej >>>
 • 31 stycznia 2014
  Jak sprawić, by Nasze podatki wróciły do Nas

  Szanowni Państwo! Po raz kolejny przypominamy, że tak niewiele potrzeba, aby Państwa podatki wróciły do gminy, w której mieszkacie, czyli de facto do Państwa! Wystarczy, że rozliczając się z podatku dochodowego od dochodów osobistych (PIT), wskażecie Państwo w zeznaniu podatkowym miejsce, w którym mieszkacie czyli Gminę Wielka Wieś

  zobacz więcej >>>
 • 23 marca 2015
  DSC_0028.JPG VII Gminny Konkurs Recytatorski

  20 marca w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski. Zakwalifikowało się szesnastu uczestników reprezentujących szkoły podstawowe oraz gimnazja z terenu naszej gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 24 marca 2015
  Wybieramy najistotniejsze kompetencje.jpg O tym się mówi - w bibliotece!

  Debata zorganizowana przez bibliotekę była częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching – jak rozwinąć nasze skrzydła?” realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Biblioteka w Wielkiej Wsi otrzymała zaproszenie do udziału w tej inicjatywie jako jedna z 42 placówek z całej Polski.

  zobacz więcej >>>
 • 23 marca 2015
  pozytywka.jpg Warsztaty wielkanocne w „Pozytwce”

  Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „POZYTYWKA” zaprasza uczniów klas II – VI na bezpłatne „WARSZTATY WIELKANOCNE Z JAJEM!” w sobotę 28 marca 2015 r. , w godz. 9.00 – 14.00 w świetlicy wiejskiej obok budynku gimnazjum w Białym Kościele. Liczba miejsc ograniczona!

  zobacz więcej >>>
 • 16 marca 2015
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Jajeczko Wielkanocne dla osób starszych i samotnych

  Tym razem spotkanie odbędzie się w hotelu „Łokietek” w Czajowicach, 28 marca /sobota/ o godzinie 16-tej. W programie przewidujemy występ zespołów z Czajowic i Giebułtowa, występ dzieci ze świetlicy środowiskowej „Alternatywa” oraz poczęstunek. Dla uczestników zapewniamy transport autokarowy.

  zobacz więcej >>>
 • 19 marca 2015
  Tydzień z Internetem - zajęcia dla seniorów

  „Selfuj się kto może” w bibliotece w Wielkiej Wsi to spotkanie przeznaczone dla seniorów, osób które dopiero oswajają nowe technologie. Uczestnicy wykorzystają IPady, które biblioteka pozyskała wygrywając w konkursie „Tablety w Twojej bibliotece”.

  zobacz więcej >>>
 • 16 marca 2015
  Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa osób starszych

  W trakcie debaty zostaną poruszone bardzo istotne kwestie dotyczące m.in. zagrożenia ze strony oszustów, wyłudzania metodą na tzw. „wnuczka” czy kradzieży, będzie również możliwość dyskusji z naszymi dzielnicowymi na temat poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 30 marca 2015
  Przedświąteczna zmiana terminu otwarcia PSZOK

  PSZOK będzie czynny w piątek, tj. 03-04-2015 r. roku w godzinach: 10.00 - 15.00, natomiast w sobotę, tj. 04-04-2015 r. będzie NIECZYNNY. 

  Za utrudnienia przepraszamy.

  zobacz więcej >>>
 • 30 marca 2015
  HERB bez tla 640.jpg Skrócone godziny pracy Urzędu Gminy

  Uprzejmie informujemy, że 3.04.2015 r. tj. w Wielki Piątek Urząd Gminy będzie czynny do godz. 14ºº.

  zobacz więcej >>>
 • 23 marca 2015
  Szkoła Podstawowa w Modlniczce - Krakowiak.JPG V Międzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych

  18 marca w szkole w Modlnicy odbył się V Międzyszkolny Przegląd Grup Tanecznych. Z zaproszenia w tym roku skorzystali uczniowie ze szkół w Białym Kościele, Modlniczce i Wielkiej Wsi. W wykonaniu tancerzy z klas I – III obejrzeliśmy: krakowiaka, poloneza, taniec góralski oraz taniec belgijski.

  zobacz więcej >>>
 • 17 marca 2015
  graal-logo.png Warsztaty wokalne

  Projekt umożliwia uczestnikom rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej, pomaga w poprawnej wymowie, uczy umiejętności wyrażania siebie oraz działania w zespole. Ale przede wszystkim gwarantuje dobrą zabawę

  zobacz więcej >>>
 • 16 marca 2015
  graal-logo.png Warsztaty rękodzieła artystycznego

  Projekt umożliwi uczestnikom rozwijanie wrażliwości estetycznej, poznawanie i doskonalenie umiejętności różnych form/technik rzemiosła artystycznego. Na warsztatach dzieci m.in. samodzielnie uszyją wymarzoną zabawkę. 

  zobacz więcej >>>
 • 16 marca 2015
  lena12.jpg Lena Pater ze Szkoły Podstawowej w Bęble – Mistrzynią Polski w Karate

  Drogą eliminacji wyłoniona została grupa finalistów, która między sobą rozstrzygnęła walkę o tytuł Mistrza Polski. Lena Pater, reprezentująca Jurajski Klub Oyama Karate, została Mistrzynią Polski w kategorii dziewcząt 9-12 lat, nie dając szans swoim przeciwniczkom.

  zobacz więcej >>>
 • 17 marca 2015
  Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła

  20 marca 2015 r. (piątek) godz. 15:00 w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi odbędzie się debata "Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła?”. Tematem będą kompetencje ważne dla rozwoju zarówno osobistego i zawodowego mieszkańców, jak i całej naszej gminy. Debata będzie miała charakter warsztatowy, dzięki czemu wszyscy uczestnicy będą mogli się wypowiedzieć.

  zobacz więcej >>>
 • 17 marca 2015
  pozytywka.png Warsztaty „ZRÓB SOBIE PALMĘ”

  Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „POYTYWKA” zaprasza uczniów klas II – VI na bezpłatne warsztaty pod hasłem „ZRÓB SOBIE PALMĘ!” w sobotę 21 marca 2015 r. , w godz. 9.00 – 14.00 w świetlicy wiejskiej obok budynku gimnazjum w Białym Kościele. Liczba miejsc ograniczona!

  zobacz więcej >>>
 • 13 marca 2015
  DSC_0013.JPG Przekazanie samochodu Policji w Zielonkach

  12 marca 2015 roku Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz wraz z Wójtem Gminy Michałowic Antonim Rumianem przekazali komendantowi, obsługującemu tereny tych gmin, komisariatu w Zielonkach kluczyki do samochodu osobowego Kia Venga.

  zobacz więcej >>>
 • 16 marca 2015
  DSC_0022.JPG Świadectwo, które odmienia - historia życia głoszona sercem

  11 marca gościliśmy w naszej gminie Tima Guenard – człowieka, który okazał się „silniejszy od nienawiści”. Przez blisko dwie godziny, w hali sportowej w Gimnazjum w Białym Kościele, Tim opowiadał o swoich doświadczeniach życiowych. Porzucony w wieku trzech lat przez matkę, katowany przez ojca, wiele lat żył na ulicy. 

  zobacz więcej >>>
 • 13 marca 2015
  Przedszkolaki i muzyczny świat dźwięków

  Nie tak dawno informowaliśmy Państwa o dotacji w wysokości 8005,00 zł z Fundacja BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego w ramach VII edycji konkursu grantowego „Na dobry początek” przyznanej Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi na realizację projektu „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki...”.

  zobacz więcej >>>
 • 12 marca 2015
  IMG_20150308_093916.jpg II Zimowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów

  8 marca 2015 r. na boisku ze sztuczną murawą Modlniczce odbył się rozgrywano II Zimowy Turniej Juniorów, realizowany w ramach zadania publicznego „II Zimowy Turniej Juniorów”

  zobacz więcej >>>
 • 4 marca 2015
  Dni otwarte w placówkach oświatowych na terenie Gminy

  Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do skorzystania z możliwości porozmawiania z nauczycielami i wychowawcami, obejrzenia sal lekcyjnych i przedszkolnych oraz z zapoznania się z ofertą edukacyjną wybranych jednostek.

  zobacz więcej >>>
 • 19 lutego 2015
  pieczec gmina.jpg USC, meldunki i dowody osobiste - zmiany po 1 marca

  Od 1 marca 2015 r. wchodzą w życie nowe ustawy: Prawo o aktach stanu cywilnego, Ustawa o dowodach osobistych oraz Ustawa o ewidencji ludności. Nowe rozwiązania, mimo że docelowo mają być dla klientów korzystne, to w pierwszym okresie po wprowadzeniu nowych zasad czas załatwiania spraw może się wydłużyć.

  zobacz więcej >>>
 • 11 lutego 2015
  HERB bez tla 640.jpg Geoportal Gminy Wielka Wieś

  Geoportal umożliwia w szczególności korzystanie z usług wyszukiwania, przeglądania, pobierania i przekształcania danych przestrzennych. W naszym Geoportalu możecie Państwo m.in. znaleźć Plany Zagospodarowania Przestrzennego Gminy, numery działek, numery domów, nazwy ulic, mapę turystyczną, OpenStreetMap, zdjęcia lotnicze. Portal będzie rozbudowywany o kolejne warstwy tematyczne. 

  zobacz więcej >>>
 • 4 marca 2015
  Otwieramy niebo - barwy Świata

  Będzie to cykl warsztatów artystycznych, w których wezmą udział dzieci z czterech przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Wielka Wieś: Samorządowego przedszkola w Wielkiej Wsi, Samorządowego przedszkola w Modlniczce, Samorządowego przedszkola w Modlnicy oraz Punktu przedszkolnego Zaczarowany Ołówek” w Giebułtowie.

  zobacz więcej >>>
 • 23 lutego 2015
  button_wybory_soltysow.gif Wyniki wyborów sołtysów i rad sołeckich

  Wczoraj (22 lutego) odbyły się wybory sołtysów w 3 miejscowościach w naszej Gminie (Czajowice, Biały Kościół, Wielka Wieś) oraz do rad sołeckich w Czajowicach, Szycach i Wielkiej Wsi.

  Przedstawiamy pełną listę wybranych sołtysów i składy rad sołeckich

  zobacz więcej >>>
 • 3 marca 2015
  My się zimy nie boimy - podsumowanie ferii z GOKiS

  W ciągu dwóch tygodni wraz z uczniami szkół podstawowych spotkaliśmy się kinie z Misiem Padingtonem i Pingwinami z Madagaskaru. W Nowohuckim Centrum Kultury obudziliśmy Śnieżkę i zaczarowaliśmy Kopciuszka, a warsztaty teatralne oraz warsztaty disco wyzwoliły w nas mnóstwo pozytywnej energii. Gimnazjaliści za to, nadmiar swojej energii mogli spożytkować odszukując się w ciemnym labiryncie centrum rozrywki laserowej. Grając w paintball każdy uczestnik mógł poczuć się jak prawdziwy bohater gier komputerowych.

  zobacz więcej >>>
 • 6 lutego 2015
  WP_001716.jpg Informacja o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego na terenie Gminy Wielka Wieś

  Wójt Gminy Wielka Wieś, informuje,że w siedzibie Urzędu Gminy w Wielkiej Wsi, ul. Wesoła 48 na tablicy ogłoszeń na parterze, dnia 06.02.2015r., na okres 6 tygodni, wywieszono wykaz dla nieruchomości gruntowych niezabudowanych przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego

  zobacz więcej >>>
 • 23 stycznia 2015
  Podpisanie umowy POIiŚ 4.JPG Podpisanie umowy POIiŚ

  W dniu 23.01.2015 r. podpisana została umowa o dofinansowanie projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Wielka Wieś” w ramach działania 1.1 – „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM” priorytetu I – „Gospodarka wodno-ściekowa” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Przewiduje dofinansowanie w wysokości 14,5 mln złotych.

  zobacz więcej >>>
 • 20 stycznia 2015
  zpp-supergmina.jpg Gmina Wielka Wieś pierwsza w Małopolsce i trzecia w kraju!

  Nasza gmina uzyskała tytuł SUPER GMINA oraz zajęła pierwsze w Małopolsce i trzecie w kraju miejsce w corocznym Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.

  zobacz więcej >>>
 • 2 marca 2015
  Świadectwo, które odmienia - historia życia głoszona sercem

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców i opiekunów młodzieży na spotkanie z Timem Guenard, które odbędzie się 11 marca o godz. 11.00  w Gimnazjum w Białym Kościele. Historia życia Tima jest głęboko poruszająca. Głoszone przez niego świadectwo ma moc odmieniania ludzkiego życia.

  zobacz więcej >>>
 • 17 lutego 2015
  Roboty_Drogowe.jpg Utrudnienia drogowe w Wierzchowiu

  Urząd Gminy Wielka Wieś informuje, iż w związku z prowadzonymi robotami kanalizacyjnymi na ul. Spacerowej w Wierzchowiu przez Wykonawcę Firmę Budowlaną „ROSA” od dnia 16.02.2015r. do 20.02.2015r. w godzinach od 7:00 do 17:00 droga będzie nieprzejezdna.

  zobacz więcej >>>
 • 16 lutego 2015
  2015-02 - Mecz Polska - GWW_05.jpg Mecz towarzyski: Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu - Gmina Wielka Wieś

  W niedzielę, 15 lutego 2015 roku na hali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele reprezentacja naszej gminy rozegrała mecz z Reprezentacją Polski Oldbojów w Futsalu. Do gry zagrzewała grupa wiernych kibiców rozemocjonowanych kolejnymi bramkami. Nasza reprezentacja po emocjonującym meczu uległa Reprezentantom Polski 5-12.

  zobacz więcej >>>
 • 24 lutego 2015
  Ogłoszenie o naborze wniosków - Wolni od Azbestu

  Trwa kolejny nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Demontaż i bezpieczne  składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Nabór wniosków trwa do 10.03.2015 r.

  zobacz więcej >>>
 • 21 listopada 2014
  akcja zima.jpg AKCJA ZIMA w Gminie Wielka Wieś

  Mieszkańcy Gminy powinni zgłaszać potrzeby w sprawie utrzymania dróg, żeby jak najbardziej usprawnić działania koordynowanych przez Urząd Gminy służb drogowych pod numerem 668-383-021. Zgłoszenia dotyczące zimowego utrzymania robót można kierować również do sołtysów danego sołectwa

  zobacz więcej >>>
 • 26 stycznia 2015
  obwodnicekrakowa.jpg Szansa na wpisanie Północnej Obwodnicy Krakowa do Programu Budowy Dróg Krajowych

  W najbliższym czasie rozstrzygana będzie kwestia Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23. Pojawia się szansa, by na listę podstawowych zadań inwestycyjnych tego programu wprowadzić brakującą Północną Obwodnicę Krakowa od Modlnicy do węzła z drogą S7 w Nowej Hucie.

  zobacz więcej >>>
 • 25 lutego 2015
  policja_LOGO_11.jpg Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  W związku z kolejną edycją programu „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”, który przypada w dniach 23-28 lutego 2015 roku, Komisariat Policji w Zielonkach biorąc czynny udział w tym przedsięwzięciu, organizuje dyżury funkcjonariuszy służb dochodzeniowo-śledczych oraz dzielnicowych. Pełnione one będą od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30.

  zobacz więcej >>>
 • 30 stycznia 2015
  gokis.jpg FERIE ZIMOWE TUŻ, TUŻ!!!

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu jak co roku serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z ciekawej oferty na wspólne spędzenie ferii zimowych w planach wyjazdy do kina, ciekawe warsztaty /m.in. taneczne, teatralne/ oraz zajęcia sportowe. 

  zobacz więcej >>>
 • 16 lutego 2015
  2015-02 - X Mistrzostwa Gminy w Narciarstwie_93.jpg Zaczęło się 10 lat temu! - Jubileuszowe zawody narciarskie Gminy Wielka Wieś

  Gdy 10 lat temu kilku zawodników udeptywało stok, by móc rozegrać pierwsze Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś, nikt nie przypuszczał, że w 2015 r. na zawody zgłosi się ponad 100 chętnych narciarzy praktycznie w każdym wieku. 

  zobacz więcej >>>
 • 17 lutego 2015
  Wielkie otwarcie Klubu Młodzieżowego „Pozytywka”

  Idea utworzenia miejsca dla młodzieży zrodziła się ponad dwa lata temu, w trakcie debaty społecznej „Razem, zanim będzie za późno” z udziałem władz samorządowych, rodziców, wychowawców i nauczycieli. 13 lutego, w piątek, odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w naszej gminie Klubu Młodzieżowego „Pozytywka”. Pomimo tej daty, mogącej budzić emocje, wszystko przebiegło zgodnie z planem.

  zobacz więcej >>>
 • 17 lutego 2015
  Lepiej pogadać z mamą w chacie, niż z obcą osobą na czacie

  W bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne, na których omówiono ważne tematy związane z prywatnością w sieci oraz zbieraniem i wykorzystaniem danych osobowych – nie tylko przez portale społecznościowe. Zwrócono uwagę na to, że każdy nieprzemyślany ruch w Internecie pozostawia swój cyfrowy ślad, który może mieć wpływ na nasze życie nawet za kilka lat.

  zobacz więcej >>>
 • 4 lutego 2015
  wybory sołtysów1.jpg Wybory sołtysów i rad sołeckich - 2015

  W dniu 22 lutego 2015 roku odbędą się wybory Sołtysów w miejscowościach  Biały Kościół, Czajowice, Wielka Wieś oraz wybory Rad Sołeckich w Czajowicach, Szycach  i Wielkiej Wsi.

  zobacz więcej >>>
 • 9 lutego 2015
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Spotkanie z Piosenką dla Seniorów

  Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy na Spotkanie z Piosenką do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie, które odbędzie się w dniu 22 lutego 2015 r. (niedziela) o godz. 16.00 w Sali kameralnej NCK. Wstęp bezpłatny, jak zwykle zapewniamy transport dla uczestników spotkania.

  zobacz więcej >>>
 • 9 lutego 2015
  IMG_2608.JPG Harry Potter Book Night 2015

  W zeszłym tygodniu odbyła się pierwsza światowa noc z przygodami Harrego Pottera ogłoszona przez brytyjskie wydawnictwo Bloomsbury, do której dołączyli uczniowie Gimnazjum w Modlnicy i goście z Gimnazjum w Białym Kościele.

  zobacz więcej >>>
 • 17 stycznia 2015
  IX-Mistrzostwa-Gminy-w-Narciarstwie-Alpejskim-1.jpg X Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim

  Przypominamy, iż 14 lutego 2015 r. na stoku Ośrodka Narciarskiego w Kluszkowcach odbędą się X Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś. Regulamin i szczegółowy program poniżej

  zobacz więcej >>>
 • 6 lutego 2015
  Tablety w bibliotece w Wielkiej Wsi

  Chcemy podzielić się z Państwem informacją, iż Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi znalazła się w gronie finalistów konkursu "Tablety w Twojej bibliotece". Spośród 651 bibliotek aplikujących do projektu, nasza biblioteka znalazła się w gronie 233, którym tablety zostały przyznane. Dzięki udziałowi w projekcie otrzymamy 3 tablety Apple iPad Air o wartości 6311,37 zł. 

  zobacz więcej >>>
 • 2 lutego 2015
  Nasi seniorzy w krakowskiej Filharmonii

  W czwartkowy wieczór 55-osobowa grupa naszych mieszkańców zawitała w progi krakowskiej Filharmonii, z czego  większość – jak przyznawała -  pierwszy  raz w życiu. Okazało się, że początkowe obawy – że będzie nudno i poważnie – były zupełnie niepotrzebne.

  zobacz więcej >>>
 • 26 stycznia 2015
  Dzień Babci i Dziadka w świetlicy w Modlnicy

  W programie można było zobaczyć widowiska teatralno – wokalne. Miłosz Mrozowski – skrzypce wykonał utwór Jana Sebastiana Bacha Adadzio I sonata G – mol oraz utwór Henryka Wieniawskiego. Występ Zespołu Modlnicanie – poezja śpiewana „W Chrystusa Ślady i Stał sie cud“, ze zbioru Czarneckiej „Wydarzyłeś się Ojcze”, Akt 12 z „Wesela” St. Wyspiańskiego w wykonaniu Bogumiły Pietrzyk i Wojciecha Mazura.

  zobacz więcej >>>
 • 22 stycznia 2015
  DSC_0029.JPG Dzień Babci i Dziadka w szkole w Wielkiej Wsi

  Święto naszych Dziadków jest urokliwym czasem, od kilkudziesięciu lat zakorzenionym w polskiej tradycji. Szczególnie na niego czekają wnukowie – z nieskrywanym wytęsknieniem i niemałym zniecierpliwieniem. I słusznie, bo właśnie 21 i 22 stycznia możemy w sposób wyjątkowy przekazać najbliższym wszystkie gorące uczucia, którymi ich obdarzamy

  zobacz więcej >>>
 • 20 stycznia 2015
  Akcja charytatywna na rzecz dzieci z Hospicjum Domowego ALMA SPEI już za nami

  Dzięki Państwa pomocy wsparliśmy działalność hospicjum kwotą 29 060,60 zł. Od pracowników hospicjum otrzymaliśmy informację, że nadal na konto Hospicjum wpływają liczne wpłaty – za co bardzo dziękujemy w imieniu podopiecznych.

  zobacz więcej >>>
 • 11 lutego 2014
  Wolni od azbestu

  Przypominamy, że Gmina od 2013 roku uczestniczy w projekcie pn. „Demontaż i bezpieczne  składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Wszystkich mieszkańców, którzy w najbliższych latach planują wymieniać pokrycia dachowe na swoich domach i zabudowaniach prosimy o zgłoszenie tego do Urzędu Gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 21 stycznia 2015
  DSCN7764.JPG Zabawa środowiskowa w Modlnicy

  W dniu 17 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Modlnicy odbyła się środowiskowa zabawa karnawałowa dla najmłodszych. Wspólne tańce i zabawy prowadzone były przez profesjonalnych wodzirejów, którzy zagwarantowali uczestnikom wspaniałą atmosferę

  zobacz więcej >>>
 • 8 stycznia 2015
  DSC_0012.JPG Podpisanie umowy na budowę kanalizacji w Czajowicach

  W przedostatnim dniu starego roku podpisano umowę na "Budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z obiektami towarzyszącymi etap II w m. Czajowice". Umowa, opiewająca na kwotę 5.466 666,12 zł brutto zobowiązuje wykonawcę - firmę ROSA z Szyc, do wybudowania ponad 7 km grawitacyjno-ciśnieniowej sieci kanalizacyjnej do końca lipca 2015 roku.

  zobacz więcej >>>
 • 19 grudnia 2014
  Gmina Wielka Wieś od listopada 2015 roku z nowym Centrum Administracyjnym

  W grudniowe popołudnie w Szycach przedstawiciele Władz Samorządowych Gminy Wielka Wieś oraz przedstawiciele firmy Skanska S.A. dokonali uroczystego wbudowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego Centrum Administracyjnego. Inwestycja o wartości 14,3 mln zł netto będzie gotowa w listopadzie 2015 roku.

  zobacz więcej >>>
 • 2 stycznia 2015
  ngo_logod.gif Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych: Małe granty

  Wójt Gminy Wielka Wieś ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, turystyki i krajoznawstwa, bezpieczeństwa publicznego, ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego, pomocy społecznej oraz edukacji oświaty i wychowania w 2015 roku

  zobacz więcej >>>
 • 12 stycznia 2015
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Wyjazd do Filharmonii Krakowskiej

  Koncert odbędzie się 29 stycznia br. (czwartek) o godz. 18-tej. Całkowity koszt biletu wynosi 25 zł, z czego 10 zł jest dofinansowane ze środków gminy, uczestnicy pokrywają pozostałą część tj. 15 zł. Zapisy dla wszystkich seniorów chętnych do udziału w spektaklu przyjmowane są osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, Szyce 65.

  zobacz więcej >>>
 • 23 stycznia 2015
  Dzień babci i dziadka w Modlnicy

  Zespół Modlnicanie oraz OSP Modlnica serdecznie zaprasza na spotkanie przy kolędzie i opłatku wszystkie
  Babcie i Dziadków wraz z wnukami i nie tylko 25 stycznia 2015 r. o godz. 15:00  do Świetlicy w Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 2 stycznia 2015
  ngo_logod.gif Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu

  Wójt Gminy Wielka Wieś ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2015 roku, ogrodzenie boiska sportowego w Modlniczce, Budowa boiska bocznego wraz z ogrodzeniem w Giebułtowie

  zobacz więcej >>>
 • 1 stycznia 2015
  krystynasulko-350x350+bw.jpg Zmarła Krystyna Sułko

  Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarła ś.p. Krystyna Sułko - Przewodnicząca Rady Gminy, radna w latach 1998-2002 i 2010-2014, wieloletnia Sekretarz Gminy, Zastępca Przewodniczącego Stowarzyszenia Nowoczesna Gmina.
  Silnie związana ze swoją rodzinną miejscowością - Modlnicą.

  zobacz więcej >>>
 • 18 grudnia 2014
  VI Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie rozstrzygnięty


  Od 10.12.2014 do 17.12.2014 r. do godz. 14.00 prowadzone było głosowanie Internautów na ulubione zdjęcie. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace otrzymały głosy poparcia. Wyróżnienie od Internautów przypadło Pani Gabrieli Machlowskiej za pracę „Saint Spirit”, na którą zagłosowało 614 osób.   

  zobacz więcej >>>
 • 2 stycznia 2015
  pieczec gmina.jpg Zmiana godzin pracy Urzędu w poniedziałek 5 stycznia

  Wójt Gminy Wielka Wieś informuje, że w dniu 5 stycznia 2015 r. (poniedziałek) Urząd Gminy będzie otwarty dla interesariuszy w godzinach od 7³° do 12³° ze względu na uroczystości pogrzebowe ś.p. Krystyny Sułko – Przewodniczącej Rady Gminy, natomiast w dniu 7 stycznia 2015 r. (środa) będzie otwarty w godzinach od 7³° do 17³°

  zobacz więcej >>>
 • 8 stycznia 2015
  Budujemy auto marzeń dla dzieci z Hospicjum Alma Spei

  Zapraszamy 18.1.2015 r. do Hali sportowej w Białym Kościele gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczniemy o 15.00 od zabawy karnawałowej dla najmłodszych. Potem liczne pokazy, prezentacja prac konkursowych, rozstrzygnięcia Gminnych konkursów a w między czasie występy Orkiestry Dętej, zespołu JKM i zespołu rockowego The Dolls.

  zobacz więcej >>>
 • 15 stycznia 2015
  Międzypokoleniowe spotkanie z kolędą

  Serdecznie zapraszamy na „Międzypokoleniowe spotkanie z kolędą”, które odbędzie się 17 stycznia 2015 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi.

  zobacz więcej >>>
 • 30 grudnia 2014
  jasełka 5.jpg Jasełka w Będkowicach

  W grudniowe niedzielne popołudnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w remizie OSP w Będkowicach odbyło się niecodzienne spotkanie mieszkańców i zaprzyjaźnionych gości.

  zobacz więcej >>>
 • 22 grudnia 2014
  Nie jesteśmy sami, jesteśmy wspólnotą zwłaszcza przed świętami

  Zespół Modlnicanie przygotował kolędy i pastorałki oraz wystawił szopkę krakowską w reż. Fredy Urbaniak – aktorki, reżysera oraz Dyrektor Teatru Groteska. W nowej szopce wykonanej przez Zespół Modlnicanie poruszały się lalki teatralne wykonane ponad 50 lat temu. Lalki mówiły głosami Anny Kiełbus, Marii Szafraniec oraz Wojciecha Mazura i Stanisława Krzęciasza. W ruch wprowadzone zostały przez Krystynę Staszczyk i Barbarę Litewka. Scenariusz szopki pozyskano z arch. Teatru Regionalnego.

  zobacz więcej >>>
 • 19 grudnia 2014
  „ODBLASKOWA SZKOŁA W WIELKIEJ WSI” KOLEJNY RAZ NAJLEPSZA W POWIECIE!

  Placówka w Wielkiej Wsi zdobyła wyróżnienie dla najlepszej szkoły w powiecie krakowskim w V edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Zgłosiło się do niego ponad tysiąc szkół podstawowych z województwa małopolskiego, nasza uzyskała 18 miejsce  – to ogromny sukces.

  zobacz więcej >>>
 • 16 grudnia 2014
  Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Zofii i Piotra Grudzień z Tomaszowic

  Pani Zofia pochodzi z Tomaszowic, zaś pan Piotr z Modlniczki. Jak wspominali poznali się na zabawie w remizie w Modlnicy zaraz po tym jak Pan Piotr wrócił z wojska. Ślub cywilny wzięli 28.10.1954 r. w Zabierzowie zaś kościelny 4 lipca 1954 r. w Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 29 grudnia 2014
  logoakcji veb.jpg Opóźnienia w odbiorze odpadów w Modlniczce

  Z powodu awarii samochodu, oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych firma SITA nie będzie w stanie zebrać wszystkich zmieszanych odpadów komunalnych w dniu dzisiejszym z następujących ulic: Wspólna, Orzechowa, Prosta, Słowiańska, Wąwozowa, Brzozowa, Sąsiedzka, Kasztanowa, Zacisze, Ekranowa , os. Krakowskie Przedmieście, Zielna, Krakowska i okolice rynku.

  zobacz więcej >>>
 • 9 grudnia 2014
  KONTUR.JPG W Wigilię Urząd Gminy będzie nieczynny

  Zgodnie z zarządzeniem Nr 2/K/2014 Wójta Gminy Wielka z dnia 22 stycznia 2014 r. dzień 24 grudnia 2014 r. jest dniem wolnym od pracy w zamian za przypadający w sobotę, tj. 1 listopada 2014 r. Dzień Wszystkich Świętych.
  Z tego też powodu Urząd Gminy w tym dniu będzie nieczynny.

  zobacz więcej >>>
 • 17 grudnia 2014
  Gminne Zawody Pływackie „Pływam i Rywalizuję” już za nami!

  15 grudnia 2014 roku miały miejsce Gminne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych z terenu gminy Wielka Wieś, które stanowiły realizację zadania publicznego gminy Wielka Wieś w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu pod nazwą  "Pływam i Rywalizuję”.

  zobacz więcej >>>
 • 17 grudnia 2014
  W „KRAJU PATATAJU” Z PANEM MARKIEM KRASOWSKIM

  Spotkanie to wieńczy wspólne przedsięwzięcie Szkoły i Gminnej Biblioteki Publicznej, jakim była realizacja projektu mającego na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  zobacz więcej >>>
 • 12 grudnia 2014
  Konkurs plastyczny na kartkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty

  Gminny konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” został rozstrzygnięty. Dziękujemy  wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Do GOKiS  wpłynęło prawie 200 prac. Jury w składzie: Marta Duda, Katarzyna Niemiec, Jarosław Janecki, Marcin Rybski nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.

  zobacz więcej >>>
 • 10 grudnia 2014
  Warsztaty muzyczne z Joanną Słowińską

  Na zakończenie Roku Kolbergowskiego do Gimnazjum w Modlnicy przyjechała  Joanna Słowińska - znakomita pieśniarka, skrzypaczka, która znana jest z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną.

  zobacz więcej >>>
 • 10 grudnia 2014
  Jasełka Bożonarodzeniowe w Będkowicach

  Społeczność Szkoły Podstawowej w Będkowicach, zespół Będkowianie, OSP Będkowice zapraszają w niedzielę 21 grudnia 2014 r. godz. 16.00 do remizy OSP w Będkowicach na uroczyste Jasełka. 

  zobacz więcej >>>
 • 9 grudnia 2014
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Spotkanie wigilijne dla starszych i samotnych mieszkańców naszej gminy

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi wraz z Zespołem Modlnicanie oraz Stowarzyszeniem Teatr Regionalny serdecznie zaprasza starszych i samotnych mieszkańców naszej Gminy, na wspólne Spotkanie Wigilijne

  zobacz więcej >>>
 • 9 grudnia 2014
  DSC01618.JPG Św. Mikołaj rozdaje prezenty w Szkole w Białym Kościele!

  Obdarowanych zostało ponad 150 dzieci z Białego Kościoła i okolicznych miejscowości. Niektóre upominki były tak duże, że rodzice musieli pomagać swym pociechom odebrać to, co przygotował dla nich w tym roku przybysz z daleka.

  zobacz więcej >>>
 • 5 grudnia 2014
  Spotkanie z Katarzyną Grocholą

  To już ostatnie spotkanie w bibliotece realizowane w ramach II edycji projektu Fundacji Orange „Spotkania z pasjami” oraz programu „Aktywni i potrzebni – gmina wielka Wieś przyjazna seniorom”.

  zobacz więcej >>>
 • 2 grudnia 2014
  pieczecie góra.jpg Informacja z I Sesji Rady Gminy Wielka Wieś VII Kadencji 2014-2018

  1 grudnia w świetlicy wiejskiej w Giebułtowie odbyła się I Sesja Rady Gminy Wielka Wieś,podczas której nowo wybrani radni oraz wójt Tadeusz Wójtowicz złożyli ślubowanie. Wybrano również prezydium Rady.

  zobacz więcej >>>
 • 1 grudnia 2014
  Andrzejki dla seniorów i nie tylko

  Ostatni dzień listopada na długo pozostanie w pamięci uczestników, którzy tak licznie przybyli na wieczór andrzejkowy zorganizowanym dla mieszkańców gminy. Dla przybyłych gości przygotowano m.in. wróżby andrzejkowe m.in. muffink, które nadziewane były złotymi monetami. Znalezione monety uczestnicy zachowali na szczęście. 

  zobacz więcej >>>
 • 10 grudnia 2014
  Gminne Zawody Pływackie - " Pływam I Rywalizuje"

  15 grudnia 2014r., Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej "Sokolica" organizuje Gminne Zawody Pływackie dla klas 4-6 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wielka Wieś. Zawody odbędą się w Zespole Sportowo-Rekreacyjnym ”Radosna Nowina" w Piekarach.

  zobacz więcej >>>
 • 9 grudnia 2014
  Kiermasz świąteczny w Czajowicach

  Świetlice środowiskowe, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Zespół Czajowianie serdecznie zapraszają wszystkich na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 14 grudnia (niedziela) w remizie OSP w Czajowicach.

  zobacz więcej >>>
 • 25 listopada 2014
  Dzień Seniora Giebułtów 2014_2014 11 22_0001.JPG Spotkanie dla Seniorów w Giebułtowie

  W minioną sobotę, 22 listopada, z inicjatywy Pani Lilianny Wilk – Sołtysa miejscowości Giebułtów, oraz współorganizatorów tj. rady sołeckiej Giebułtowa oraz Zespołu Giebułtowianie, odbyło się już tradycyjne, bo trzeci rok z rzędu „Spotkanie dla Seniorów”.

  zobacz więcej >>>
 • 24 listopada 2014
  I Bitwa KGW_2014 11 22_0022.JPG I Międzygminna Bitwa Kulturalna KGW - relacja

  Stowarzyszenie Homini et Terrae z Zabierzowa, przy udziale Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele, zorganizowało listopada na terenie GOKiS imprezę pod nazwą ”I Międzygminna Bitwa Kulturalna Kół Gospodyń Wiejskich”. Bitwa miała charakter fiesty rodzinno-smakowej, do udziału w której zaproszono koła gospodyń wiejskich, zespoły i kluby seniora z terenu Małopolski.

  zobacz więcej >>>
 • 24 listopada 2014
  Andrzejkowe spotkanie

  Zapraszamy na „Andrzejkowe spotkanie Seniorów i  nie tylko”, które odbędzie się w świetlicy w Modlnicy w dniu 29 listopada 2014 r. o godz. 17:00.

  zobacz więcej >>>
 • 24 listopada 2014
  zachwycona publiczność.JPG Gala finałowa Gminnego Konkursu Fotograficznego SELFIE Z PUPILEM

  Celem konkursu była popularyzacja fotografii wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie Gminy Wielka Wieś, rozbudzanie pasji artystycznej oraz kształtowanie postawy wrażliwości na los zwierząt.

  zobacz więcej >>>
 • 20 listopada 2014
  gops-nowy.jpg Konkurs - Okaż serce

  Przypominamy, iż od jesieni ubiegłego roku w naszej gminie, przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi działa Centrum Wolontariatu. Dysponujemy szerokim wachlarzem możliwych form świadczenia pomocy wolontaryjnej – osoby chętne do współpracy mogą pomagać przy obsłudze wydarzeń artystyczno – kulturalnych w naszej gminie, w organizacji zajęć świetlicowych, wspierać osoby starsze czy tez udzielać korepetycji.

  zobacz więcej >>>
 • 18 listopada 2014
  Wyniki wyborów na terenie naszej gminy

  16 listopada 2014 roku na terenie Gminy Wielka Wieś odbyły się wybory samorządowe. Udział wzięło 4682 na 8536 uprawnionych co stanowi frekwencję 54,85%. Wybrano Wójta Gminy i 15-osobową Radę Gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 19 listopada 2014
  plan zagospodarowania.jpg Ogłoszenie o zmianach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - Wielka Wieś - 1

  Zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Wieś dla obszaru „Wielka Wieś - 1” - w zakresie aktualizacji ustaleń dotyczących ustanowionej strefy ochronnej ujęcia wody powierzchniowej z rzeki Rudawy, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

  zobacz więcej >>>
 • 2 lipca 2014
  Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie

  Celem Konkursu (przeprowadzonego w dniach od 1 lipca 2014 r. do 28 listopada 2014 r.) jest przedstawienie na zdjęciach ulubionych i niezwykłych miejsc, ludzi z Gminy Wielka Wieś. Zachęcamy do udziału. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.


  zobacz więcej >>>
 • 19 listopada 2014
  plan zagospodarowania.jpg Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Wieś

  Na podstawie art. 17 pkt 9 i 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 647 z późn. zm.) oraz na podstawie uchwały Nr XXXI/326/2013 Rady Gminy Wielka Wieś z dnia 27 sierpnia 2013 r. – zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu

  zobacz więcej >>>
 • 14 listopada 2014
  Świąteczne bieganie w Białym Kościele pod znakiem Jedenastki

  11 listopada w Białym Kościele już po raz trzeci wystartowali biegacze w biało-czerwonych barwach, by pokonać symboliczny 11-kilometrowy dystans Biegu Niepodległościowego - III Niepodległościowej Jedenastki.

  zobacz więcej >>>
 • 14 listopada 2014
  gbp-logo-new.jpg Na dobry początek

  Wygrana Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi w konkursie grantowym „Na dobry początek” Fundacja BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego ramach VII edycji konkursu grantowego „Na dobry początek” przyznała Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi dotację w wysokości 8005,00 zł na realizację projektu „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki...”.

  zobacz więcej >>>
 • 12 listopada 2014
  Obchody 11 listopada w naszej Gminie

  11 listopada obchodziliśmy święto odzyskania niepodległości. 96 lat temu po 123 latach niewoli udało się wybić na niepodległość. Udało się, bo jako naród potrafiliśmy się pomimo różnic, porozumieć dla dobra ojczyzny. Uroczyste obchody rozpoczęły się już rano w kościołach parafialnych gdzie na mszach za Ojczyznę modlili się mieszkańcy.

  zobacz więcej >>>
 • 3 listopada 2014
  pieczec gmina.jpg Informacja dla wyborców w Gminie Wielka Wieś

  Nasza Gmina zgodnie z nowym Kodeksem Wyborczym, Uchwałą Nr XXIII/227/2012 Rady Gminy z dnia 31 października 2012 r. podzielona została na 15 okręgów jednomandatowych, w których wybierzemy w sumie 15 radnych.

  zobacz więcej >>>
 • 19 listopada 2014
  Międzygminna bitwa kulturalna Kół Gospodyń Wiejskich

  Zapraszamy 22 listopada (sobota) 2014 r. do hali sportowej w Białym Kościele na zmagania kulinarne i występy Kół Gospodyń Wiejskich.  W programie prezentacja tradycyjnych dań polskich, konkursy kulinarne dla dzieci, występy wokalne KGW, degustacja dań. Wstęp wolny.

  zobacz więcej >>>
 • 7 listopada 2014
  DSC_0064w.jpg Najpopularniejszy wójt Małopolski

  7 listopada 2014 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbyła się uroczystość, na której wyróżniono najbardziej docenianych i popularnych Wójtów i Burmistrzów z Województwa Małopolskiego. Laureaci otrzymali z rąk Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierza Barczyka oraz redaktora naczelnego Gazety Krakowskiej Wojciecha Harpuli dyplomy i specjalne "kapelusze Witosa". 

  zobacz więcej >>>
 • 7 listopada 2014
  Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

  Serdecznie zapraszamy przyjaciół Gimnazjum w Białym Kościele na spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego „Poeta na miarę Nobla” które odbędzie się 24 listopada 2014 o godzinie 17:00 w budynku szkoły.

  zobacz więcej >>>
 • 27 października 2014
  pieczec gmina.jpg Gminny Portal Interesanta

  W trybie ogólnodostępnym system umożliwia m.in. sprawdzenie czy dowód osobisty jest już do odbioru, sprawdzenie obwodu/okręgu na liście wyborczej, jakie są stawki podatkowe oraz udziela wielu informacji statystycznych, np. zestawienie najpopularniejszych imion mieszkańców naszej gminy czy zestawienie mieszkańców z podziałem na płeć.

  zobacz więcej >>>
 • 10 listopada 2014
  Gminna Biesiada Satyry i Humoru już za nami

  10 zespołów reprezentujących Koła Gospodyń, Koła Seniora, zespoły regionalne oraz poszczególne sołectwa zabawiały licznie zgromadzoną publiczność występami biesiadno - kabaretowymi. Z roku na rok poziom występów jest coraz wyższy - były skecze, piosenki biesiadne, wiejskie spa, smerfowe wybory sołtysa, relacja z wakacji zagranicznych, rolnik szukał żony. Publiczność nagrodziła występy gromkimi brawami.

  zobacz więcej >>>
 • 12 listopada 2014
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Zapraszamy naszych Seniorów do kina ARS na film „Bogowie”

  W ramach programu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy na film „Bogowie” do krakowskiego kina ARS, który odbędzie się 25 listopada br. o godz. 10-tej. Całkowity koszt biletu ulgowego wynosi 12 zł, z czego 7 zł jest dofinansowane ze środków gminy, uczestnicy pokrywają jedynie pozostałą część tj. 5 zł.

  zobacz więcej >>>
 • 4 listopada 2014
  Konkurs na najciekawszą inicjatywę wolontariacką

  Chcąc zachęcić do podejmowania działań wolontaryjnych, zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Okaż serce” – na najciekawszą inicjatywę wolontariacką. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców naszej gminy, a realizowany będzie od 3.11.2014 r. do 20.03.2015 r.

  zobacz więcej >>>
 • 6 listopada 2014
  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  Trwa realizacja Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" Priorytet 2 w ramach którego Gminna Biblioteka Publiczna pozyskała pieniądze na zakup nowości książkowych zgodnie z potrzebami szkół z Wielkiej Wsi oraz z Białego Kościoła.

  zobacz więcej >>>
 • 7 listopada 2014
  Akademia Siatkówki OLIVOLLEY

  Od listopada 2014 rozpoczęła treningi Akademia Siatkówki OLIVOLLEY. Skierowana jest do dzieci z klas I-VI szkół podstawowych.

  zobacz więcej >>>
 • 13 listopada 2014
  Z ekologią za pan brat

  W trakcie trwania programu dzieci odbyły wycieczki do Oczyszczalni Ścieków w Giebułtowie i Centrum Ekologicznego BARYCZ w Krakowie gdzie zapoznały się z technologią oczyszczania wody i zasadami sortowania i przerobu śmieci. Kolejnym elementem programu były warsztaty ekologiczne, podczas których dzieci uczyły się zasad harmonijnego współżycia ze środowiskiem.

  zobacz więcej >>>
 • 4 listopada 2014
  WW - Gminny Informator nr 7

  W tym numerze  można przeczytać więcej m.in. na temat: dużych inwestorach w naszej gminie; postępach w budowie sieci kanalizacji sanitarnej; boiskach ze sztuczną nawierzchnią; “Strażackiej Krainie”;. Zachęcamy do lektury.

  zobacz więcej >>>
 • 30 października 2014
  Gmina Wielka Wieś pierwszą gminą wiejską w kraju w rankingu Związku Powiatów Polskich

  To kolejny powód do zadowolenia, biorąc pod uwagę fakt, że w kraju jest ponad dwa i pół tysiąca gmin. Trzeba jednak robić wszystko, aby utrzymać tak dobre wyniki – mówi Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz – Łatwo zauważyć, że Gmina rozwija się w dobrym kierunku teraz ważne aby był to stały i  zrównoważony rozwój dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców. 

  zobacz więcej >>>
 • 7 listopada 2014
  Biesiada.jpg Gminna Biesiada Satyry i Humoru 2014

  Gwarantujemy dobrą zabawę oraz dużą porcję śmiechu. Program artystyczny przygotowują przedstawiciele zespołów folklorystycznych z terenu gminy Wielka Wieś.

  zobacz więcej >>>
 • 6 listopada 2014
  Jesienny krajobraz z drzewem_Kaja Szczembara_świetlica Tomaszowice_I MIEJSCE.jpg Konkurs „Jesienny krajobraz w mojej okolicy” rozstrzygnięty!

  Technika prac była dowolna, każdy z uczestników mógł przysłać za pośrednictwem poczty elektronicznej tylko jedną fotografię. W regulaminowym czasie zgłoszono 14 prac. Decyzją Jury I miejsce zajęła praca Kai Szczembary ze świetlicy środowiskowej „Potwory i spółka” w Tomaszowicach pt. „Jesienny krajobraz z drzewem”.

  zobacz więcej >>>
 • 30 października 2014
  Nasi seniorzy w teatrze

  Jesienna aura wprawdzie nie sprzyja już wycieczkom plenerowym, ale nasi seniorzy nadal chcą być „aktywni i potrzebni” – dlatego w tym miesiącu, 28 października, 54-osobowa grupa seniorów udała się do krakowskiego teatru Bagatela na spektakl „Okno na parlament”. 

  zobacz więcej >>>
 • 27 października 2014
  DSC_0025 Kopia.jpg Gminne zawody we wspinaczce na sztucznej ściance w remizie OSP Będkowice

  W miłej atmosferze, przy dźwiękach muzyki zawodnicy ostro rywalizowali zdobywając kolejne pkt na kilku ścieżkach specjalnie przygotowanych przez Macieja Krzywdę. Wszystkich uczestników zawodów asekurowali podczas konkurencji przeszkoleni druhowie OSP Będkowice.

  zobacz więcej >>>
 • 23 października 2014
  Projekt Wolni od azbestu w Szkole Podstawowej w Białym Kościele

  Na początku spotkania uczniowie kl.1-3 mieli przyjemność poznać smoka o imieniu Azbestodont. Następnie prowadzący  pokazali zdjęcia przedstawiające robotników demontujących azbest podczas swojej pracy i omówili krótko szkodliwy wpływ azbestu na nasze zdrowie, a przede wszystkim na nasze płuca. Dzieci z wielkim entuzjazmem wcieliły się w role pracowników demontujących azbest.

  zobacz więcej >>>
 • 21 października 2014
  Jubileusz 15-lecia Klubu Seniora

  Klub Seniora z Wielkiej Wsi w 1999 roku rozpoczął swoją działalność - niezwykle cenną dla społeczności lokalnej. Swoją aktywnością i zaangażowaniem łączą pokolenia, bowiem uczą dzieci, młodzież i dorosłych, jak dbać o tradycję i ją pielęgnować. Chociaż czas nieubłaganie płynie, nie zmieniają się ich przekonania, że warto podtrzymywać wartość najcenniejszą – kulturę.

  zobacz więcej >>>
 • 4 listopada 2014
  Wideo spotkanie z Elżbietą Maruszczak

  Serdecznie zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi w czwartek 06 listopada 2014 r. o godz. 11.00 na wideo spotkanie „Lubię, gdy ludzie są zadowoleni”. Gościem spotkania będzie Pani Elżbieta Maruszczak.

  zobacz więcej >>>
 • 17 października 2014
  ZIELONY DOM czyli o architekturze inaczej

  W projekcie realizowanym przez Fundację WyspArt uczestniczyli od października 2013 r. do września 2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Konarskiego w Wielkiej Wsi. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś jego partnerem strategicznym była Gmina Wielka Wieś.

  zobacz więcej >>>
 • 15 października 2014
  Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

  11 - 12 października 2014 roku w Jabłonce odbył się 6. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich.  Nagrodę główną przeglądu wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000 zł oraz nagrodę rzeczową otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Tomaszowic.

  zobacz więcej >>>
 • 3 października 2014
  pieczec gmina_1_320.jpg Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych w Modlnicy

  Informacja o wyniku II przetargów ustnych nieograniczonych

  zobacz więcej >>>
 • 8 października 2014
  Plebiscyt na Najpopularniejszych Wójtów i Burmistrzów Małopolski 2014

  Podobnie jak w minionych latach wśród kandydatów do tytułu znalazł się nasz Wójt Tadeusz Wójtowicz. Liczymy, że dzięki Państwa głosom podobnie jak w ubiegłych latach będzie laureatem tego zaszczytnego plebiscytu.

  zobacz więcej >>>
 • 21 października 2014
  Małgorzata Gutowska-Adamczyk przyjedzie do biblioteki

  Znana i ceniona polska pisarka, autorka popularnych powieści dla dorosłych i młodzieży m.in. "Cukiernia pod amorem Zajezierscy, Hryciowie, Cieślakowie", "Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich, Rose de Vallenord", "Wystarczy, ze jesteś", "13 poprzeczna" - Małgorzata Gutowska-Adamczyk już w najbliższy piątek 24 października 2014 r. będzie gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi.

  zobacz więcej >>>
 • 21 października 2014
  Zawody we wspinaczce na sztucznej ściance wspinaczkowej

  Ochotnicza Straż Pożarna w Będkowicach zaprasza na Gminne zawody we wspinaczce na sztucznej ściance wspinaczkowej. Zawody odbędą się  na ściance w Remizie OSP w Będkowicach w dniu 24.10.2014 r. (piątek) od godziny 17:00.

  zobacz więcej >>>
 • 24 października 2014
  Roboty_Drogowe.jpg Utrudnienia komunikacyjne w Białym Kościele

  W związku z planowanym na dzień 29 października 2014 (środa) układaniem nawierzchni bitumicznej na ul. Królowej Jadwigi i ul. Św. Floriana w Białym Kościele informujemy, że w dniu tym w/w ulice będą zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach od g. 7:30 do g. 20:00.

  zobacz więcej >>>
 • 30 października 2014
  Zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

  W związku ze zwiększonym ruchem samochodowym w Dniu Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz w niedzielę (2 listopada) wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w Białym Kościele, Giebułtowie i Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 1 września 2014
  logoakcji veb.jpg Jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  Do katalogu odpadów wielkogabarytowych można zaliczyć m.in. stare meble, sprzęt AGD i RTV, zużyte opony oraz popiół w workach. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w poszczególnych miejscowościach rozpoczyna się od godz. 6.30 zatem w/w odpady, przed tą godziną, należy wystawić przed swoją posesję.

  zobacz więcej >>>
 • 25 września 2014
  MISTIA.jpg Gmina Wielka Wieś druga w Rankingu Gmin Małopolski 2014!

  Na łamach dzisiejszego Dziennika Polskiego opublikowano wyniki Rankingu Gmin Małopolski 2014 przygotowanego przez Małopolski Instytut Samorządu i Administracji - Gmina Wielka Wieś zajęła drugie miejsce!

  zobacz więcej >>>
 • 10 października 2014
  Cukiernia pod Amorem urzekła czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki

  Inauguracyjne powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w księgarni Matras zlokalizowanej w Modlniczce. Jak zwykle pracownicy księgarni z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przyjęli uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki tworząc atmosferę niczym z Cukierni pod Amorem z XIX w.

  zobacz więcej >>>
 • 13 października 2014
  ZSP Giebułtów to „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie otrzymał od Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przedłużenie ważności (na kolejnych 5 lat) honorowego certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

  zobacz więcej >>>
 • 8 października 2014
  HERB bez tla 640.jpg Bezpłatne badanie prostaty

  Zapraszamy Mieszkańców Powiatu Krakowskiego (nie zameldowanych w Krakowie!) Panów w wieku powyżej 40 lat (badania bezpłatne co 2 lata) na  BEZPŁATNE BADANIA PROSTATY - badanie poziomu PSA z krwi i konsultacja urologiczna.

  zobacz więcej >>>
 • 10 października 2014
  DSC_5123.JPG „Ślubujemy sercem mierzyć świat” – pasowanie pierwszoklasistów W szkole w Białym Kościele

  6 października 2014 r. w auli Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej, czyli pasowanie na ucznia. 

  zobacz więcej >>>
 • 8 października 2014
  MINI MUNDIAL - MODLNICA 2014

  Gospodarze okazali się niezwyciężeni, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Bębła. Miejsce trzecie na podium zajęła szkoła podstawowa z Wielkiej Wsi. Czwarte miejsce należało do zawodników z Białego Kościoła, na piątym miejscu, po trudnej walce zajęły Będkowice, których waleczność pochwaliła pani Dyrektor SP w Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 3 października 2014
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Wyjazd do Teatru Bagatela

  Po raz kolejny, w ramach programu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wies przyjazna seniorom” serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy na spektakl „Okno na parlament” w krakowskim teatrze Bagatela, w dniu 28 października br.

  zobacz więcej >>>
 • 16 września 2014
  HERB bez tla 640.jpg e-Urząd – szybko, sprawnie, skutecznie

  W ramach projektu Gmina Wielka Wieś otrzyma wsparcie w zakresie wdrożenia standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz elektronizacji wymiany korespondencji za pomocą ePUAP, w tym m.in. poprzez wdrożenie dziedzinowych systemów informatycznych, podniesienie kwalifikacji pracowników samorządowych w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych, działania informacyjne podnoszące stopień wykorzystania e-usług.

  zobacz więcej >>>
 • 7 października 2014
  IMG_2303.jpg Ćwiczenia zgrywające

  4 października jednostki OSP z terenu naszej gminy wzięły udział w ćwiczeniach zgrywających, które w tym roku odbyły się w Czajowicach. Założenia tegorocznych manewrów jednostek OSP z terenu naszej gminy polegały na przećwiczeniu współpracy jednostek sąsiadujących z sobą podczas wypadku drogowego z dużą ilością osób poszkodowanych.

  zobacz więcej >>>
 • 3 października 2014
  spotkanie z pasjami.jpg Spotkanie z pasjami w Gminnej Bibliotece Publicznej

  „Cała Praga Śpiewa” to tytuł 11 spotkania z pasjami, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi. „Spotkanie z pasjami” realizowane są w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. Dzisiejsze spotkanie miało na celu przedstawienie pasji, która z wyjątkowo wielką siłą przyczynia się do łączenia ludzi - pasji do zabawy i wspólnego śpiewania.

  zobacz więcej >>>
 • 1 października 2014
  Wójt Gminy Wielka Wieś odsłania mural z Modlnicy.JPG Relacja z zakończenia projektu „Sztuka dla ludu czyli spojrzenie na folklor z wyjątkowej perspektywy”

  Za nami uroczyste zakończenie projektu „Sztuka dla ludu czyli spojrzenie na folklor i graffiti z wyjątkowej perspektywy”, które odbyło się 30 września 2014 r. w Gimnazjum w Modlnicy. Projekt realizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi we współpracy z Gimnazjum w Modlnicy oraz Gimnazjum w Białym Kościele. 

  zobacz więcej >>>
 • 1 października 2014
  IMG_2191.JPG Małopolska Noc Naukowców

  Już po raz ósmy wszystkich ogarnęła moc naukowych wrażeń! Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele i Modlnicy wzięli udział w ósmej edycji tego przedsięwzięcia. Małopolska Noc Naukowców 2014 to okazja do spotkania naukowców nie tylko w laboratoriach, salach wykładowych, gdzie pracują na co dzień, ale i w nietypowych sytuacjach jak również fascynujących miejscach.

  zobacz więcej >>>
 • 1 października 2014
  IMG_2162.JPG Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele na wyjeździe integracyjnym w Jodłówce Tuchowskiej

  Klasa szkolna to specyficzny rodzaj grupy społecznej. Młodzi ludzie przyjmują w niej określone role społeczne. Do klas pierwszych Gimnazjum w Białym Kościele uczęszczają uczniowie z czterech szkół podstawowych. Aby umożliwić im poznanie się został zorganizowany trzydniowy wyjazd do Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej

  zobacz więcej >>>
 • 1 września 2014
  logo.jpg W Gminie Wielka Wieś startuje akcja „Miejsce Przyjazne Maluchom”

  Aby otrzymać tytuł zgłaszający muszą spełnić określone w formularzu zgłoszeniowym kryteria. Certyfikaty wręczane są podczas finałowej gali. Podsumowaniem akcji jest dodatek do Gazety Wyborczej, opisujący wszystkie miejsca. Zgłoszenia miejsc pod adresem mailowym: maluchy@agora.pl przyjmowane są już od poniedziałku, 1 września do niedzieli 28 września.

  zobacz więcej >>>
 • 1 października 2014
  graal-logo.png Warsztaty muzyczno-wokalne dla dzieci w wieku 7 do 13 lat mieszkających na terenie Gminy Wielka Wieś

  Projekt umożliwia uczestnikom rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej, uczy poprawnej wymowy, umiejętności wyrażania siebie oraz działania w zespole. Ale przede wszystkim gwarantuje dobrą zabawę

  zobacz więcej >>>
 • 30 września 2014
  2014-09 - 50-lecie małżeństwa_38.jpg Jubileusz 50-lecia małżeństw w Gminie Wielka Wieś

  27 września w Modlnicy odbył się Jubileusz 50-lecia pożycia par małżeńskich z terenu Gminy Wielka Wieś. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy w intencji Jubilatów.

  zobacz więcej >>>
 • 24 września 2014
  IMG_2135.JPG Rajd Neandertala

  Dnia 23 września 2014 odbył się XII „Rajd Neandertala” – rajd terenowy z konkursem dla uczniów gimnazjów z gmin, na których położony jest Ojcowski Park Narodowy. Tym razem współorganizatorem rajdu był Urząd Gminy Wielka Wieś i Gimnazjum w Białym Kościele

  zobacz więcej >>>
 • 26 września 2014
  DSC_0071.JPG XIV Międzynarodowa Konferencja "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej"

  Dzisiaj w Centrum Konferencyjnym "Dwór w Tomaszowicach" rozpoczęła się dwudniowa XIV Międzynarodowa Konferencja pt. "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej". W tym roku tematem wykładów jest pytanie: "Co nas łączy, co nas dzieli w Europie?". Naszą gminę reprezentował Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz.

  zobacz więcej >>>
 • 24 września 2014
  Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

  Jako pierwsi spotkali się z Panią Sędzią najmłodsi uczniowie, z klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy, następnie uczniowie klas VI wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz gimnazjaliści.

  zobacz więcej >>>
 • 23 września 2014
  Biegi dzieci.JPG VIII Bieg o Puchar Wójta Po Dolinie Będkowskiej i VI Bieg Na Orientację

  21 września w Dolinie Będkowskiej odbył się VIII Bieg Po Dolinie Będkowskiej. W biegu wzięła udział ponad 450 zawodników, dorosłych i dzieci. Dorośli rywalizowali na trasie długości 9600 metrów a dzieci, stosownie do wieku na krótszych dystansach od 100 do 1000 metrów.

  zobacz więcej >>>
 • 23 września 2014
  teatr regionalny.jpg Konkurs poetycki "Moja mała ojczyzna"

  Stowarzyszenie Folklorystyczne Teatr Regionalny i Bractwo Literackie Białego Pasterza zaprasza do udziału w konkursie poetyckim "Moja mała ojczyzna"

  zobacz więcej >>>
 • 18 września 2014
  Seniorzy na wycieczce do Sandomierza

  Zwiedziliśmy bogato zdobioną barokową  Bazylikę Katedralną, dziedziniec zamkowy oraz wyjątkowo  surowy w swej prostocie Kościół Św. Jakuba. Następnie poprzez Wąwóz Świętojakubski udaliśmy się do krypty ze zmumifikowanymi zwłokami Teresy Izabeli Morsztynówny, córki wojewody sandomierskiego,  która zmarła mając 18 lat i Jej ciało w tajemniczy sposób się zmumifikowało. Ostatnim punktem zwiedzania było  przejście podziemną trasą turystyczną, liczącą 364 schody.

  zobacz więcej >>>
 • 18 września 2014
  Finałowa cześć projektu zakończona – malowanie graffiti

  W najważniejszej części projektu tworzenia graffiti  udział wzięły dwie zwycięskie  grupy, których prace komiksowe zdobyły największą liczbę punktów spośród wszystkich złożonych w bibliotece. Graffiti tworzone było w oparciu o powstałe komiksy, które nawiązują do tekstów Oskara Kolberga "Noc czarów. Puszczanie wianków" oraz „O siedmiu braciach bocianach”.

  zobacz więcej >>>
 • 19 września 2014
  Tomcio Brygadzista odwiedził Szkołę Podstawową w Białym Kościele

  Spotkanie w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Skanska „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Od kilku lat Spółka przeprowadza akcję w szkołach zlokalizowanych w pobliżu jej placów budów. Aktualnie Skanska prowadzi prace związane z przebudową ulicy Królowej Jadwigi w Białym Kościele, a teren inwestycji obejmuje bezpośrednie sąsiedztwo wspomnianej placówki.

  zobacz więcej >>>
 • 11 września 2014
  DK 94.jpg Ruszył remont DK 94 w miejscowościach Bębło i Czajowice

  Głównym celem prac jest  poprawa nawierzchni, o co zabiegaliśmy już od kilku lat. To w tym miejscu powstały ogromne koleiny, które stanowiły niebezpieczeństwo dla kierowców, ale także uciążliwość dla mieszkańców okolicznych domów

  zobacz więcej >>>
 • 15 września 2014
  2014-09- Krwiodawstwo OSP BK_04.jpg Pełen sukces akcji OSP z Białego Kościoła!

  Sukcesem zakończyła się sobotnia akcja honorowego oddawania krwi w Białym Kościele pod hasłem „Oddaj krew – podziel się życiem”, zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Białego Kościoła. Niemalże każda miejscowość z terenu naszej gminy miała swoich reprezentantów. Pośród dawców znalazły się osoby, które już po raz wtóry postanowiły oddać krew. Nie zabrakło też tych, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na taki krok. 

  zobacz więcej >>>
 • 12 września 2014
  odblaskowa szkola.jpg Akcja "Odblaskowa Szkoła" w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wakacje minęły. Jak co roku Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi zgłosiła się do kolejnej edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”. Akcja ta ma promować najbardziej aktywne szkoły i społeczności lokalne, realizując ideę wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

  zobacz więcej >>>
 • 25 sierpnia 2014
  Umowa na kanalizację sanitarną Wierzchowia podpisana

  Dopiero co zakończyliśmy budowę sieci kanalizacyjnej w Białym Kościele i Prądniku Korzkiewskim (mamy nadzieję, że do końca listopada wszystkie nieruchomości zostaną podpięte do sieci), przyszedł czas na kolejną miejscowość tym razem, Wierzchowie.

  zobacz więcej >>>
 • 8 września 2014
  Sędzia Anna Maria Wesołowska w gminie Wielka Wieś

  22 września zapraszamy na wykłady poświęcone tematyce związanej z bezpieczeństwem w świecie realnym i wirtualnym. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY, SZCZEGÓLNIE RODZICÓW, OPIEKUNÓW A TAKŻE OSOBY STARSZE. WSTĘP WOLNY.

  zobacz więcej >>>
 • 31 lipca 2014
  Gmina Wielka Wieś drugą gminą w kraju!

  Celem raportu jest wskazanie tych gmin, które - niezależnie od okoliczności - wykazały się pozytywnym wpływem na swoim terenie. Ranking skupiony jest na zmianach, jakie zaszły pomiędzy rokiem 2010 a 2014: dla autorów rankingu nie liczyło się, czy gmina była bogata już w 2010, a jedynie to, w jakim stopniu udało się ją przez te 4 lata zmienić.

  zobacz więcej >>>
 • 8 września 2014
  2014-09 - Otwarcie boiska w Modlniczce_10.jpg Otwarcie boiska sportowego w Modlniczce

  W dniu 7 września 2014 r. przy Szkole Filialnej w Modlniczce odbyło się otwarcie ogólnodostępnego boiska do piłki nożnej w nawierzchni z trawy sztucznej o wymiarach 50x30m. 

  zobacz więcej >>>
 • 15 września 2014
  Spotkanie z pasjami z Anną Musiałówną

  Gościem kolejnego spotkania, które odbędzie się 18 września będzie Pani Anna Musiałówna, wybitna fotoreporterka, współpracująca między innymi z tygodnikiem Polityka. Pani Anna jest osobą niezwykle ciekawą świata i wrażliwą na otaczającą ją rzeczywistość.

  zobacz więcej >>>
 • 5 września 2014
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Wycieczka do Sandomierza

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi uprzejmie informuje, iż w związku z bardzo dużą ilością osób chętnych na wyjazd do Sandomierza przyjmuje zgłoszenia na tzw. listę rezerwową. W przypadku zebrania się drugiej grupy ok. 45 osobowej zostanie uruchomiony drugi autokar. Zapisy: 12 419 00 35, 12 419 11 01

  zobacz więcej >>>
 • 2 września 2014
  Konkurs na komiks rozstrzygnięty!

  Pierwsze miejsce zdobyła Grupa 2 z Gimnazjum w Białym Kościele, która zajęła się adaptacją tekstu „Noc czarów. Puszczanie wianków” (głosy internautów: 91, głosy oddane w bibliotece: 100 ).
  Drugie miejsce zdobyła Grupa 3 z Gimnazjum w Modlnicy, która zilustrowała przypowieść „O siedmiu braciach bocianach” (głosy internautów: 80, głosy oddane w bibliotece: 9 ).

  zobacz więcej >>>
 • 2 lipca 2014
  Konkurs na najlepsze Eko-gospodarstwo

  Przedmiotem Konkursu jest wybór ekologicznego gospodarstwa domowego w gminie Wielka Wieś spośród zgłoszonych do konkursu, w ramach kategorii: „ekologia-środowisko w gospodarstwie domowym”. Konkurs przeprowadzany jest w terminie od 1 lipca 2014r. do 15 września 2014 r. Zachęcamy do udziału. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

  zobacz więcej >>>
 • 3 września 2014
  plakat2.jpg Oddaj krew - podziel się życiem!

  W sobotę, 13 września 2014 r. Ochotnicza Straż Pożarna z Białego Kościoła organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem „ODDAJ KREW – PODZIEL SIĘ ŻYCIEM!”, której patronuje również Tadeusz Wójtowicz - Wójt Gminy Wielka Wieś. Krew będzie można oddać w budynku Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele w godzinach: 10.00 – 14.00.

  zobacz więcej >>>
 • 1 września 2014
  DOŻYNKOWE ŚWIĘTO W BĘDKOWICACH

  Uroczystość rozpoczęła  się mszą św. koncelebrowaną przez ks. proboszcza Zdzisława Targosza w intencji tych wszystkich, którzy pracują na roli. Potem uczestnicy dożynek w barwnym korowodzie, przy wzniosłych dźwiękach orkiestry dętej,  udali się na boisko przy Szkole Podstawowej.

  zobacz więcej >>>
 • 3 września 2014
  2014-06 - Boisko w Modlniczce-stan na 27.06.2014_04.JPG Otwarcie boiska sportowego w Modlniczce

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią w Modlniczce 7 września (niedziela)

  zobacz więcej >>>
 • 14 sierpnia 2014
  pieczec gmina.jpg Ogłoszenie o sprzedaży działek

  WÓJT GMINY WIELKA WIEŚ ogłasza PIERWSZE PRZETARGI USTNE NIEOGRANICZONE na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, będących własnością Gminy Wielka Wieś

  zobacz więcej >>>
 • 19 sierpnia 2014
  gzeas-logo.jpg Stypendia szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2014/2015

  Osoby spełniające wymagane ustawowo kryterium dochodowe mogą składać wypełnione wnioski wraz z wymaganymi dokumentami potwierdzającymi dochód rodziny za miesiąc sierpień 2014 r. w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Białym Kościele

  zobacz więcej >>>
 • 26 sierpnia 2014
  Nasi Seniorzy w Ojcowie

  Pogoda dopisała, frekwencja również - 94 Seniorów. Uczestnicy mogli zapoznać się z historią kapliczki na wodzie, pozostali zaś ruszyli na spacer w kierunku Bramy Krakowskiej na zakończenie spotkaliśmy się na wspólnej biesiadzie w "Piwnicy pod Nietoperzem".

  zobacz więcej >>>
 • 29 sierpnia 2014
  Wirtualne spotkanie z Jadwigą Wyrozębską-Badowską

  Przełomowym momentem w życiu Pani Jadwigi była rezygnacja z miejskiego życia i przeprowadzka na wieś oddaloną od Łodzi o 30 km. Plastyczne talenty i zamiłowanie do tworzenia wyjątkowych przestrzeni od zawsze obecne były w życiu bohaterki spotkania.

  zobacz więcej >>>
 • 22 sierpnia 2014
  Dary dla mieszkańców Gminy Raciechowice zostały już przekazane.

  17 i 18 sierpnia na terenie naszej gminy w remizach OSP odbyła się zbiórka darów na rzecz mieszkańców jednej z najbardziej poszkodowanych gmin - Raciechowice. Dary zostały już przekazane przeze Wójta naszej Gminy na ręce włodarza Gminy Raciechowice Pan Marka Gabzdyla. 

  zobacz więcej >>>
 • 21 sierpnia 2014
  Dożynki w Będkowicach

  30 sierpnia 2014 r. o godz. 16.00 uroczysta mszą świętą rozpoczynają się dożynki w Będkowicach. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

  zobacz więcej >>>
 • 26 sierpnia 2014
  2014-08 - Dożynki w Białym Kościele_02.JPG Święto chlebem pachnące – dożynki parafialne w Białym Kościele

  24 sierpnia br. uroczysta msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Białym Kościele zapoczątkowała wspólne dożynki parafialne Białego Kościoła, Wielkiej Wsi i Wierzchowia. Podczas nabożeństwa zostały poświęcone 3 misternie wykonane wieńce dożynkowe

  zobacz więcej >>>
 • 26 sierpnia 2014
  Kolejne wideo spotkanie na żywo z cyklu "Spotkania z pasjami"

  Poradnik sielskiego życia - zrób to sam! z Jadwigą Wyrozębską-Badowską, która wraz z mężem aktywnie realizuje swoją pasję do urządzania przestrzeni. Pani Jadwiga 6 lat temu zrezygnowała z miejskiego życia i przeprowadziła się na wieś. Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi we czwartek 28 sierpnia 2014 r. o godz. 11.00. 

  zobacz więcej >>>
 • 20 sierpnia 2014
  Komunikat MPK dotyczący komunikacji zbiorowej

  Od dnia 21 sierpnia 2014 roku (czwartek), w związku z zakończeniem remontu na drogach gminnych w miejscowości Modlnica, Modlniczka i Giebułtów zostaną przywrócone pierwotne kursy autobusów komunikacji zbiorowej.  

  zobacz więcej >>>
 • 11 sierpnia 2014
  Dotacja na zakup nowości wydawniczych dla bibliotek

  W ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi udało się pozyskać w dwóch projektach dofinansowanie na łączną kwotę 8 710,00. Gratulujemy! Propozycje zakupów nowości wydawniczych można zgłaszać do Biblioteki do 15 listopada 2014 r.

  zobacz więcej >>>
 • 19 sierpnia 2014
  dożynki Giebułtów (2).jpg Relacje z dożynek

  W długi weekend obchodzone były dożynki w Modlnicy, Giebułtowie, Prądniku Korzkiewskim oraz w Bęble.

  zobacz więcej >>>
 • 21 sierpnia 2014
  Dożynki w Białym Kościele

  Mieszkańcy Białego Kościoła, Wierzchowia i Wielkiej Wsi zapraszają na dożynki parafialne w najbliższą niedzielę 24 sierpnia 2014 r. Uroczystości rozpoczną się o 13.30 pod remizą OSP w Białym Kościele skąd korowód dożynkowy ruszy na uroczysta mszę świętą.

  zobacz więcej >>>
 • 11 sierpnia 2014
  Młodzież w bibliotece!

  Tym razem młodzież gimnazjalna zapoznała się z historią i etapami rozwoju szeroko pojętego street artu, graffiti i murali. Informacje zostały przekazane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – prezentacje „Sztuka ulicy z pięciu kontynentów”.

  zobacz więcej >>>
 • 6 sierpnia 2014
  Aktywni i potrzenni_kolor.jpg Spotkajmy się w Ojcowie

  W programie: spacer po Ojcowie – ruiny Zamku, Kościółek na Wodzie, Brama Krakowska, dla chętnych krótki kurs nordic walking, a następnie wspólne biesiadowanie w Piwnicy pod Nietoperzem. Zapewniamy transport autokarowy, kurs nordic walking oraz ciepły posiłek.

  zobacz więcej >>>
 • 11 sierpnia 2014
  Święto plonów

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na wspólne świętowanie dożynek parafialnych na terenie naszej Gminy. Dożynki - Święto Plonów to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.

  zobacz więcej >>>
 • 13 sierpnia 2014
  pieczec gmina.jpg Potrzebna pomoc!

  W zeszłym tygodniu wiele gmin województwa małopolskiego nawiedziły nagłe burze, które spowodowały wiele zniszczeń w gospodarstwach domowych ale także w infrastrukturze komunalnej. W obliczu nieszczęścia innych nie możemy stać obojętnie i dlatego też zaproponowałem zbiórkę darów w postaci środków czystości na rzecz osób poszkodowanych. Dziękuję za pomoc Tadeusz Wójtowicz - Wójt Gminy. 

  zobacz więcej >>>
 • 24 lipca 2014
  badania mammograficzne.jpg Bezpłatne badania mammograficzne

  Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 2 lat.

  zobacz więcej >>>
 • 30 lipca 2014
  VIII Spotkanie z pasjami – Pani Doktor Hanna Krajewska

  Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi w czwartek 7 sierpnia 2014 r. o godz. 11.00. Bohaterką spotkania będzie Pani Doktor Hanna Krajewska.

  zobacz więcej >>>
 • 8 sierpnia 2014
  Wirtualne spotkanie z doktor Hanną Krajewską

  Hanna Krajewska jest osobą, która bardzo aktywnie przyczynia się do rozpowszechniania nauki w Polsce. Podkreśla często, że archiwistyka oceniana jest przez pryzmat głośnych sensacji, a sami badacze są mało widoczni. Tymczasem archiwiści pełnią ważną rolę dla społeczeństwa przechowując  cenne skarby z których czerpią historycy i dzięki którym zachowuje się pamięć ludzka. Kolejne „Spotkanie z pasjami” 28 sierpnia (czwartek) o 11.00. Gościem spotkania będzie pani Jadwiga Wyrozębska-Wadowska, która opowiadać będzie jak urządzać wnętrza i ogród.

  zobacz więcej >>>
 • 2 lipca 2014
  Aktywna gmina-znaczek.jpg Oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy

  Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z oferty spędzania czasu w wakacje w naszych świetlicach środowiskowych oraz z bogatego programu wakacyjnego przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.  

  zobacz więcej >>>
 • 1 sierpnia 2014
  Występ zesopłu z Wierzchowia.jpg Festyn integracyjny w Wierzchowiu

  „Dobrze na Bęble, dobrze w Zelkowie, a dzisiaj się bawi całe Wierzchowie”- te słowa mieszkańcy i przybyli goście zapamiętaj na długo. A to za sprawą festynu integracyjnego, który miał miejsce 26 lipca 2014 r. na Wierzchowskim Rynku.

  zobacz więcej >>>
 • 25 lipca 2014
  Przegląd pododdziałów.JPG 100 lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Wsi

  Uroczystą mszą świętą w intencji Strażaków ich rodzin oraz zmarłych strażaków rozpoczęto obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Wsi, podczas której Ks. Prałat Grzegorz Szewczyk - proboszcz parafii św Floriana w Krakowie, kapelan strażaków i kolejarzy w Archidiecezji Krakowskiej – poświęcił zakupiony przez gminę nowy sztandar.

  zobacz więcej >>>
 • 30 lipca 2014
  Spotkanie informacyjno-konsultacyjne: współpraca samorząd terytorialnego z organizacjami pozarządowymi

  Celem spotkania będzie ocena jakości współpracy międzysektorowej oraz wypracowanie wskazówek dotyczących jej nowych form. Spotkanie będzie stanowiło też okazję do zacieśnienia kontaktów pomiędzy lokalnymi NGO oraz przedstawicielami Gminy i Powiatu

  zobacz więcej >>>
 • 24 lipca 2014
  IMG_1387.JPG Aktywni seniorzy

  Ostatni tydzień obfitował w atrakcję dla naszych seniorów. W niedzielę, 20 lipca, blisko 30-osobowa grupa udała się a festiwal Etnomania do Wygiełzowa. Z kolei w miniony wtorek, 22 lipca, nieco większa grupa, bo 40-osobowa udała się w rejs statkiem po Wiśle do opactwa w Tyńcu.

  zobacz więcej >>>
 • 18 lipca 2014
  Spotkania z pasjami - Danuta Płatek

  Bohaterką siódmego „Spotkania z pasjami” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi w ramach programu „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” była pani Danuta Płatek – mistrzyni fryzjerstwa z Krakowa.

  zobacz więcej >>>
 • 18 lipca 2014
  wszyscy bawili się na koncercie Pectusa.jpg Filmowe podsumowanie XI Dni Gminy Wielka Wieś

  Zapraszamy do oglądnięcia relacji z XI Dni Gminy Wielka Wieś

  zobacz więcej >>>
 • 16 lipca 2014
  Dla starszego i młodszego- Wierzchowie łączy pokolenia

  Zapraszamy 26 lipca o godz. 18:00 do centrum Wierzchowia. Hasło przewodnie imprezy: Dobrze na Bęble, dobrze w Zelkowie, a dzisiaj  się bawi, całe Wierzchowie. W programie: -skecze i piosenki w wykonaniu mieszkańców Wierzchowia, - występ zespołu Giebułtowianki, - zabawa taneczna- zespół Exotic.

  zobacz więcej >>>
 • 15 lipca 2014
  60 lat razem upłynęło bardzo szybko

  Jubilaci od Wójta Gminy oraz kierownika USC otrzymali gratulacje z powodu tak długiego i zgodnego życia, kwiaty i symboliczny prezent. Ksiądz Sebastian Kozyra mówił z podziwem o swoich sąsiadach - ludziach pracowitych i mogących służyć przykładem dla młodego pokolenia, jak wytrwać tak długo w związku. Jak mówi Pani Kazimiera „bywało różnie, jak to w małżeństwie, ale przysięgaliśmy sobie na dobre i na złe” i do dziś dnia są szczęśliwi razem. Jubilatom życzymy kolejnych lat pełnych zdrowia i miłości.

  zobacz więcej >>>
 • 18 lipca 2014
  gops-nowy.jpg Rusza „Pierwszy dzwonek” - projekt dla rodzin wielodzietnych 4+

  W ramach projektu przewidziane jest wsparcie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w postaci dofinansowania do zakupu artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły. Wsparcie udzielane będzie jednorazowo w minimalnej kwocie 150 zł na ucznia.

  UWAGA: termin składania deklaracji zostaje przedłużony do 29 lipca br. (wtorek).

  zobacz więcej >>>
 • 9 lipca 2014
  XI Dni Gminy Wielka Wieś już za nami!

  Późnym popołudniem licznie zebrana publiczność oczekiwała na gwiazdę dni gminy, którą w tym roku był zespół PECTUS. Bracia Szczepanik: Tomasz, Mateusz, Marek i Maciej skradli serca publiczności już po pierwszych taktach granej przez siebie muzyki. Tuż po koncercie zespół na swoim profilu FB umieścił post: „Dziękujemy za wspólne zdjęcie widzom koncertu w podkrakowskiej Modlniczce. Zaskoczyliście nas swoją energią”. Wygląda na to że naszym gwiazdom również się podobało – jest nam z tego powodu bardzo miło.

  zobacz więcej >>>
 • 14 lipca 2014
  Komiksy stworzone przez młodzież prezentowane są w bibliotece

  Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi realizuje projekt "Sztuka dla ludu czyli spojrzenie na folklor i graffiti z wyjątkowej perspektywy" z grantu Aktywnej Biblioteki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, związany ze spuścizną Oskara Kolberga, który część swojego życia spędził w Modlnicy, oraz komiksem i sztuką graffiti.

  zobacz więcej >>>
 • 2 lipca 2014
  ETNOmania dla seniorów

  Wyjazd organizowany w ramach programu „Aktywni i Potrzebni – Gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”, odbędzie się w niedzielę, 20 lipca. Zapewniamy transport oraz bilety wstępu do skansenu. W ramach festiwalu będzie można wziąć udział w różnego rodzaju bezpłatnych warsztatach rzemiosła, poznać twórców ludowych i ich historie, skosztować potraw regionalnych, nauczyć się tradycyjnych tańców ludowych, a czas będą umilały koncerty topowych zespołów folkowych. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  zobacz więcej >>>
 • 8 lipca 2014
  multicel.jpg Innowacyjna metoda Action Learning dla organizacji pozarządowych

  Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa pragnie zaoferować wszystkim organizacjom pozarządowym działającym na naszym terenie wsparcie innowacyjną metodą Action Learning. Zajęcia to proces edukacyjny, podczas którego uczestnik analizuje własne zachowania i doświadczenie w celu ich poprawy. Pracuje się w niewielkich grupach.

  zobacz więcej >>>
 • 10 lipca 2014
  Spotkania z pasjami pn. na kłopoty… fryzjer!

  Pani Danuta Płatek jest artystką – nie maluje jednak obrazów, ani nie gra na pianinie – jest za to mistrzynią w swoim fachu i od ponad pół wieku tworzy dzieła sztuki na głowach swoich klientów. Spotkanie jest jednym z elementów działań w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. 

  zobacz więcej >>>
 • 15 kwietnia 2014
  Kolejne szkolenia e-learningowe

  Szkolenie e-learningowe „Warsztat pracy historyka – badacza historii lokalnej”. Szkolenie jest już dostępne na platformie.
  zobacz więcej >>>
 • 3 lipca 2014
  Dodatkowy przystanek tymczasowy na trasie objazdowej dla linii 230

  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie uprzejmie informuje, że na prośbę Gminy Wielka Wieś należy uruchomić dla linii aglomeracyjnej nr 230 dodatkowy przystanek tymczasowy na trasie objazdowej, który będzie zlokalizowany na ul. Świętego Wojciecha w Modlnicy za skrzyżowaniem z łącznikiem z drogą krajową nr 94.

  zobacz więcej >>>
 • 30 czerwca 2014
  Nowe rozkłady jazdy autobusów linii 210 i 230

  Poniżej nowe rozkłady jazdy autobusów linii 210 i 230, które będą obowiązywały w okresie remontu ulic w Modlniczce i Modlnicy. O powrocie do pierwotnych rozkładów jazdy będziemy Państwa informować.

  zobacz więcej >>>
 • 27 czerwca 2014
  Informacja o organizacji ruchu linii 230

  Gmina Wielka Wieś nie wyobraża sobie sytuacji, w której mieszkańcy Modlniczki mieliby pozostać bez dostępu do komunikacji zbiorowej. W związku z powyższym zaprotestowaliśmy przeciwko organizacji ruch przygotowanej przez ZIKiT, a która miała wejść w życie 30 czerwca.

  zobacz więcej >>>
 • 1 lipca 2014
  Bezpłatne badania tarczycy

  Zapraszamy mieszkanki naszej gminy, powyżej 25 roku życia, na bezpłatne badania USG tarczycy oraz oznaczenie poziomu TSH we krwi. Badania odbędą się 31 lipca 2014 r. w Ośrodku Zdrowia w Szycach 65 (budynek GOPS). Rejestracja w Ośrodku Zdrowia lub tel. 12 633 02 18 lub 503777651. Ilość miejsc ograniczona. 

  zobacz więcej >>>
 • 18 czerwca 2014
  XI Dni Gminy Wielka Wieś – będzie się działo !!!

  Zapraszamy 5-6 lipca br. do Modlniczki na boisko LKS Sportowca Modlniczka przy ul. Wrzosy 3. W sobotę startujemy o 18:00 w programie m.in. pokaz sokołów, fakir, akrobatyka, żonglerka maczetami, VOICE of GOKiS Biały Kościół, Zespół Preizol Band blues&rock. O 21:00 zagrają gwiazdy wieczoru Zespół PECTUS. Miło nam przekazać  informację dla miłośników piłki nożnej. Specjalnie dla Was podczas imprezy na boisku sportowym  w Modlniczce będziemy transmitować mecze piłki nożnej tegorocznych MŚ.

  zobacz więcej >>>
 • 1 lipca 2014
  DSC_0301.JPG Festyn sportowo-rekreacyjny w Bęble

  W niedzielę 29 czerwca na boisku piłkarskim w Bęble oraz na terenie przyszkolnym, odbył się festyn sportowo-rekreacyjny, zorganizowany przez LKS "Orzeł 1948" Bębło. Festyn został przeprowadzony w ramach realizacji zadania publicznego, w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Gminie Wielka Wieś, w 2014r, pod nazwą "Sport - dobrą zabawą dla wszystkich"

  zobacz więcej >>>
 • 2 lipca 2014
  Kulinarne wędrówki w Przedszkolu w Wielkiej Wsi

  Dzieci dowiedziały się, ile razy dziennie powinny spożywać owoce i warzywa. Bardzo chętnie pomogły w przygotowaniach musu jabłkowego. Na zakończenie zajęć dzieci przygotowały owocowe szaszłyki i z pełnymi brzuszkami udały się na inne zabawy organizowane w przedszkolu. Rodzice przygotowali dla dzieci przedstawienie „Miś Uszatek – ekologicznie”. 

  zobacz więcej >>>
 • 2 lipca 2014
  W TEJ SZKOLE DZWONEK DLA NAS OSTATNI!

  Absolwenci Rocznik 2013/14 pożegnali – 27 czerwca – Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i całą społeczność szkolną Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. „W tej szkole dzwonek dla nas [Absolwentów] ostatni”, z pozostałymi uczniami zobaczymy się już za dwa miesiące. Póki co życzymy cudownych, słonecznych, bogatych w przygody wakacji!

  zobacz więcej >>>
 • 27 czerwca 2014
  Seniorzy na Kazimierzu

  W ramach programu „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wies przyjazna seniorom” zaprosiliśmy chętnych seniorów – mieszkańców naszej gminy na wycieczkę po krakowskim Kazimierzu. Zwiedzanie dawnej dzielnicy żydowskiej nasi seniorzy rozpoczęli od jej centrum, tj. od ulicy Szerokiej. Najpierw zwiedzili pierwszą i najważniejszą synagogę wzniesioną na Kazimierzu w XV stuleciu tzw. Starą Synagogę. Wielokrotnie przebudowywana, dzisiejszy kształt zawdzięcza odbudowie z lat 50. XX wieku.

  zobacz więcej >>>
 • 26 czerwca 2014
  Podróżniczka Teresa Bancewicz na Spotkaniu z pasjami

  Bohaterką, szóstego już, „Spotkania z pasjami” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi w ramach programu „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” była podróżniczka Teresa Bancewicz. Kobieta, która będąc już na emeryturze zdecydowała się realizować swoje największe marzenie – podróże w najodleglejsze zakątki Ziemi. Przez wiele lat obowiązki domowe, praca oraz ograniczenia związane z wyjazdami zagranicznymi nakładane przez Państwo powodowały, że plany o dalekich podróżach zawsze schodziły na drugi plan.

  zobacz więcej >>>
 • 27 czerwca 2014
  IMG_1928.JPG Gimnazjum w Białym Kościele nagrodzone w projekcie wojewódzkim „CZYSTA MAŁOPOLSKA”

  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele zaangażowało się w projekt edukacyjny "Czysta Małopolska" prowadzony przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. 

  zobacz więcej >>>
 • 27 czerwca 2014
  multicel.jpg Digitalizacja źródeł do historii lokalnej i edukacji historycznej

  Szkolenie odbędzie się w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach w dniu 7 lipca 2014r. Wszelkie materiały niezbędne do zapisu tj. formularz zgłoszeniowy i regulamin rekrutacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Multicelu

  zobacz więcej >>>
 • 23 czerwca 2014
  Rejs statkiem po Wiśle i zwiedzanie opactwa w Tyńcu

  W ramach programu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy na wycieczkę – rejs statkiem po Wiśle do opactwa w Tyńcu. Wyjazd odbędzie się w dniu 22 lipca br. Zapewniamy transport autokarowy pod Bulwary Wiślane, rejs w obie strony statkiem oraz opiekę przewodnika.

  zobacz więcej >>>
 • 24 czerwca 2014
  multicel.jpg II edycja szkoleń z zakresu obsługi komputera

  Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu będzie wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz zapoznanie się z regulaminem rekrutacji.

  zobacz więcej >>>
 • 23 czerwca 2014
  gbp-logo-new.jpg Konkurs wakacyjny „Bądź aktywny przez lato”

  Na czas wakacji (lipiec i sierpień), już po raz szósty, Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi ogłasza konkurs na najaktywniejszego czytelnika. Celem konkursu jest aktywizacja czytelnicza mieszkańców gminy Wielka Wieś. W tym roku do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody – Karty Prezentowe do Empiku o wartości 100,00 zł, 50,00 zł oraz 25,00 zł.

  zobacz więcej >>>
 • 27 czerwca 2014
  orzel beblo.jpg Festyn w Bęble "Sport - dobrą zabawą dla wszystkich"

  Ludowy Klub Sportowy "Orzeł 1948" Bębło zaprasza wszystkich, na festyn sportowo-rekreacyjny, pod nazwą "Sport - dobrą zabawą dla wszystkich", który odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 29.06.2014 na boisku sportowym w Bęble i terenie przyszkolnym.

  zobacz więcej >>>
 • 17 czerwca 2014
  Karta Dużej Rodziny

  16 czerwca br. został wprowadzony w życie ogólnopolski system zniżek dla rodzin wielodzietnych, bez względu na ich dochód – tzw. Karta Dużej Rodziny.  Wszystkie wielodzietne rodziny zamieszkałe na terenie Gminy Wielka Wieś mogą składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szycach wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny, będącej dokumentem potwierdzającym uprawnienia do zniżek.

  zobacz więcej >>>
 • 17 czerwca 2014
  multicel.jpg Współpraca modelowa - warsztaty budowania partnerstwa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich

  Serdecznie zachęcamy do zapisów na szkolenie pt.: „Współpraca modelowa – warsztaty budowania partnerstwa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich”. Szkolenie odbędzie się w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach w dniu 26 czerwca 2014 r.

  zobacz więcej >>>
 • 23 czerwca 2014
  PIKNIK RODZINNY W BĘDKOWICACH

  Tego właśnie popołudnia uczniowie i sami nauczyciele odkryli przed publicznością swe, wcale niemałe zresztą, talenty aktorskie. Samym występującym – a zwłaszcza dzieciom - towarzyszyli znajomi, rodzice i dziadkowie, którzy kibicowali swoich pociechom  i uśmiechali się do dzieci dodając im pewności i odwagi na scenie.

  zobacz więcej >>>
 • 16 czerwca 2014
  KIDS MODERN ART - sztuka jako eksperyment w przestrzeni publicznej

  Uczestnicy warsztatów, uczniowie klas 0-6 szkół podstawowych, zostaną ekspertami sztuki nowoczesnej oraz artystami, którzy swoje dzieła zaprezentują na ulicy. Nauczą się wyrażać własną tożsamość i oryginalność artystyczną, odkryją nowoczesne podejście w procesie tworzenia. Zapisy w Szkole Podstawowej w Będkowicach tel. /12/ 419-34-29

  zobacz więcej >>>
 • 17 czerwca 2014
  Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi w gronie laureatów KULTHURRY

  Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi wzięła udział w eliminacjach do ogólnopolskiego programu „Kulthurra! Zajęcia artystyczne w szkole” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz m. st. Warszawę.

  zobacz więcej >>>
 • 18 czerwca 2014
  DSC_0025.JPG Kreowanie marki lokalnej

  „Ludzka kreatywność jest największym zasobem” [Richard Florida] - pod takim hasłem przebiegało szkolenie „Kreowanie marki lokalnej poprzez tworzenie gier planszowych”, które odbyło się w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach.

  zobacz więcej >>>
 • 10 czerwca 2014
  Bezpłatna Mammografia

  Mieszkanki Powiatu Krakowskiego w wieku 40-49 lat i powyżej 69 roku życia na badanie mammograficzne oraz Panie w wieku 50-69 lat (dostępne bezpłatnie co 24 miesiące). Mammobus będzie ustawiony 24 czerwca 2014 w godz.: 9-16 parking Ośrodka Zdrowia Szyce 65

  zobacz więcej >>>
 • 24 czerwca 2014
  Spotkanie z pasjami – autostopem przez świat

  Spotkanie ma na celu przekonanie Państwa, że pieniądze to nie wszystko, aby realizować swoje marzenia i podróżować po całym świecie. Wystarczy trochę wyobraźni i odwagi, żeby realizować swoje marzenia o odwiedzinach nawet najodleglejszych zakątków Ziemi! Spotkanie realizowane w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. 

  zobacz więcej >>>
 • 16 czerwca 2014
  II edycja Odjazdowego Bibliotekarza już za nami

  Sobotni przejazd rowerowy z Wielkiej Wsi do Bębło poprzez malownicze dolinki na długo pozostanie w pamięci  uczestników, organizatorów i partnerów tego wyjątkowego przedsięwzięcia.  Pogoda zaskakiwała i właściwie każdy uczestnik mógł odnaleźć dla siebie odpowiednią aurę. Trochę słońca, trochę deszczu i nadchodząca burza nie wystraszyła uczestników, którzy z  uśmiechami  i ogólnym zadowoleniem dotarli do mety w Szkole Podstawowej w Bęble.

  zobacz więcej >>>
 • 16 czerwca 2014
  Egzamin na kartę rowerową

  Egzamin na kartę rowerową złożyło 29 dzieci z obu klas czwartych. Po wielu zmaganiach uczniowie z uśmiechem na twarzy i ogromną radością dziękowali po pomyślnie zdanym egzaminie, a teraz już tylko czekają na otrzymanie kart rowerowych wraz ze świadectwem ukończenia klasy czwartej.

  zobacz więcej >>>
 • 16 czerwca 2014
  IMG_1833.JPG Biegnij z ojcem do Ojcowa

  Pierwszy bieg rodzinny pod hasłem „Biegaj z nami – biegnij z ojcem do Ojcowa” już za nami. 14 czerwca 2014 r.  w sobotni poranek na placu przy Gimnazjum w Białym Kościele spotkało się grono młodszych i starszych fanów biegania.

  zobacz więcej >>>
 • 28 maja 2014
  gops-nowy.jpg Wycieczka dla seniorów na krakowski Kazimierz

  W ramach programu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy na wycieczkę po krakowskim Kazimierzu, która odbędzie się w dniu 25 czerwca 2014 r. Zapewniamy transport i opiekę przewodnika dla uczestników wyjazdu. 

  zobacz więcej >>>
 • 4 czerwca 2014
  multicel.jpg Kreowanie marki lokalnej poprzez tworzenie gier planszowych

  Szkolenie odbędzie się w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach w dniu 17 czerwca 2014r. Do udziału w szkoleniu serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli centrów kultury, bibliotek, szkół oraz wszystkich zainteresowanych.

  zobacz więcej >>>
 • 13 czerwca 2014
  Dyskusyjny Klub Książki w Księgarni Matras

  12 czerwca  o godz. 18.00 w księgarni Matras zlokalizowanej w Modlniczce (w Futura Park) odbyło się wyjątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. W tym magicznym miejscu, gdzie zapach książek miesza się z aromatem świeżo parzonej kawy, której klubowiczki mogły skosztować rozmawiałyśmy o książce Urszuli Dudziak „Wyśpiewam wam wszystko”. 

  zobacz więcej >>>
 • 12 czerwca 2014
  Szkoła w ruchu

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie, w ramach projektu Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może", został nagrodzony  honorowym certyfikatem "Szkoła w Ruchu". Aby otrzymać ten tytuł należało, w bieżącym roku szkolnym, wykonać zadania z dziewięciu obszarów, podzielonych na dwie kategorie: Ruch w szkole i ruch poza szkołą.

  zobacz więcej >>>
 • 10 czerwca 2014
  Zajęcia w ramach projektu Sztuka dla ludu

  06 czerwca 2014 odbyła się druga część warsztatów komiksowych dla gimnazjalistów. Poprowadzili je profesjonaliści: rysownik Jędrzej Chojnacki oraz miłośnik i znawca komiksów Michał Jankowski. Warsztaty miały na celu na bieżąco pomóc młodzieży w tworzeniu komiksów, których inspiracją są teksty Oskara Kolberga dotyczące gminy Wielka Wieś.

  zobacz więcej >>>
 • 28 maja 2014
  Odjazdowy Bibliotekarz

  Trasa będzie wiodła szlakiem rowerowym z Wielkiej Wsi do Bębła poprzez malownicze dolinki podkrakowskie. Nie jest to żaden wyścig, tylko sposób na aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu. W trakcie przejazdu planujemy postoje, na których będą czytane fragmenty książek związanych z podróżnictwem.

  zobacz więcej >>>
 • 13 maja 2014
  BIEGAJ Z NAMI - BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA

  Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Białym Kościele „POZYTYWKA” serdecznie zaprasza do udziału w biegu, który odbędzie się 14 czerwca 2014 roku. Dodatkowe informacje o wydarzeniu oraz zgłoszenia u p. Małgorzaty Biniek w Gimnazjum w Białym Kościele /wtorki i czwartki/

  zobacz więcej >>>
 • 9 czerwca 2014
  SKĄD NASZ RÓD ... - UCZĘ SIĘ MOJEJ ZIEMI

  Zapraszamy do wspólnego przeżycia niesamowitej wakacyjnej przygody! Razem spróbujemy odkryć  historyczne tajemnice ziemi Gminy Wielka Wieś. Zajęcia kierowane są do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych na wakacyjne zajęcia warsztatowe o charakterze interdyscyplinarnym, upowszechniające wiedzę o historii i kulturze naszej gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 9 czerwca 2014
  2014-06 - Projekt edukacyjny SP i OSP BK_04.JPG Projekt edukacyjny Szkoły Podstawowej i OSP w Białym Kościele

  Szkoła Podstawowa w Białym Kościele nawiązała w tym roku współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną z Białego Kościoła. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem było opracowanie projektu edukacyjnego dla wszystkich uczniów szkoły pod hasłem „Jeśli potrafimy pomóc, to znaczy, że jesteśmy jeszcze coś warci”.

  zobacz więcej >>>
 • 9 czerwca 2014
  2014-06 - Inspiracje wielkimi mistrzami_10.JPG Inspiracje wielkimi mistrzami

  W ramach projektu „Nutką malowane” współfinansowanego ze środków gminy Wielka Wieś odbył się cykl warsztatów malarskich. W zajęciach uczestniczyło dziesięcioro uczniów ze szkół z terenu gminy. Warsztaty prowadzili światowej sławy artyści Alicja Słaboń – Urbaniak, Maciej Urbaniak oraz Roch Urbaniak. 

  zobacz więcej >>>
 • 5 czerwca 2014
  konkurs ekol 1.jpg VI Gminny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy rozstrzygnięty

  W Szkole Podstawowej w Będkowicach odbył się szósty już Gminny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy pod hasłem „Odnawialne źródła energii drogą do ocalenia Ziemi”

  zobacz więcej >>>
 • 6 czerwca 2014
  2014-06 - Jerzy Kryszak w GBP.JPG Spotkanie on-line z Jerzym Kryszakiem w bibliotece

  Bohaterem spotkania był Jerzy Kryszak – znany satyryk, komentujący na bieżąco sytuację w Polsce komunistycznej, Polsce w czasie transformacji oraz obecnie. Przez lata w programie telewizyjnym „Polskie ZOO” wytykał władzy niedociągnięcia i pokazywał nastroje społeczne.

  zobacz więcej >>>
 • 4 czerwca 2014
  IMG_1815.JPG Śmiecenie odpada

  W ramach projektu na terenie szkoły prowadzona jest segregacja odpadów, odbywa się także zbiórka baterii i zakrętek. Młodzież wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Ojcowskiego Parku Narodowego na temat recyklingu

  zobacz więcej >>>
 • 3 czerwca 2014
  plakat Kryszak.jpg Spotkania z pasjami - zapraszamy na spotkanie z Jerzym Kryszakiem

  Serdecznie zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu "Spotkania z pasjami". Tym razem gościem spotkania będzie znany satyryk pan Jerzy Kryszak. Spotkanie jest jednym z elementów działań w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.

  zobacz więcej >>>
 • 2 czerwca 2014
  Piknik Rodzinny w Będkowicach

  Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny pn ”Integracja Pokoleń”, który odbędzie się w najbliższa niedzielę tj. 8 czerwca 2014 r. Boisko szkolne w Będkowicach. Zaczynamy o godz. 15.

  zobacz więcej >>>
 • 3 czerwca 2014
  DSCN0755.jpg Aktywni i potrzebni - Gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom

  2 czerwca w ramach projektu "Aktywni i potrzebni - Gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom" w siedzibie GOKiS gościliśmy Panie - którym nade wszystko zależy na pięknym wyglądzie.

  zobacz więcej >>>
 • 4 czerwca 2014
  2014-06 - Manewry strażackie w Modlnicy_04.jpg Manewry strażackie w Modlnicy

  W dniu 28 maja 2014 roku na obiektach sakralnych w Modlnicy miały miejsce ćwiczenia jednostek straży pożarnej PSP i OSP. Brały w nich udział jednostka ratowniczo gaśnicza nr.5 z zastępcą dowódcy jednostki kpt. Głąbem oraz jednostki z terenu naszej gminy OSP Bębło, OSP Biały Kościół i OSP Modlnica.

  zobacz więcej >>>
 • 2 czerwca 2014
  DSCN0705.jpg Dzień dziecka w GOKiS

  1 czerwca w siedzibie GOKiS było bardzo wesoło. W gościnne progi ośrodka zawitało mnóstwo dzieci, a czekało tam na nie wiele atrakcji.

  zobacz więcej >>>
 • 29 maja 2014
  Przegląd Zespołów Regionalnych

  Nasz zespół ludowy Wesołe Kumoszki z Tomaszowic w miniony weekend wziął udział w XXXII Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka „KRAKOWSKI WIANEK” w Szczurowej. Zajęli I miejsce w konkursie zaś w kategorii instrumentalista nagrodę i I miejsce zdobyła mieszkanka naszej gminy Gabriela Janik wykonująca na skrzypcach kompozycję krakowiaków.

  zobacz więcej >>>
 • 22 maja 2014
  Gminny Dzień Rodziny "W podróży dookoła świata" Dzień Dziecka

  GOKiS wraz ze Szkołą Podstawową w Białym Kościele, OSP Biały Kościół oraz zespołem Białokościelanki zapraszają 1 czerwca na piknik rodzinny. Z okazji przypadającego wówczas „DNIA DZIECKA” przygotowaliśmy szereg niespodzianek.

  zobacz więcej >>>
 • 26 maja 2014
  Chwila dla Ciebie w GOKiS

  W ramach projektu "Aktywni i potrzebni - Gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom" Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza 2 czerwca osoby 50+ do siedziby GOKiS na bezpłatne spotkanie z fryzjerem, manikiurzystką oraz kosmetyczką.

  zobacz więcej >>>
 • 23 maja 2014
  Biblioteka w Wielkiej Wsi oraz filia w Bęble będą nieczynne

  Informujemy, że w dniach 29-30 maja 2014 r. biblioteka w Wielkiej Wsi oraz filia w Bęble będą nieczynne z powodu obowiązkowego, trzydniowego szkolenia bibliotekarzy w Ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

  zobacz więcej >>>
 • 28 maja 2014
  graal-logo.png Zaproszenie na spektakl

  Na zakończenie projektu „Warsztaty teatralne dla dzieci” 2 czerwca 2014 r. o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej w Modlniczce zostanie wystawiony spektakl.

  zobacz więcej >>>
 • 27 marca 2014
  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

  Informacje na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014: Uchwały PKW, komisje wyborcze, informacje dla wyborców niepełnosprawnych, obwody głosowania, dyżury pełnomocnika wyborczego, wyniki głosowania w Gminie
  zobacz więcej >>>
 • 23 maja 2014
  Z ekologią za pan brat już od przedszkola

  Priorytetowym celem projektu „Z ekologią za pan brat już od przedszkola” jest zwiększenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych wśród przedszkolaków i społeczności lokalnej. Przedszkole Samorządowe w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele znalazło się w gronie beneficjentów konkursu. Kwota dofinansowania naszej placówki wynosi 10 270 zł. Zadanie zostanie przeprowadzone w terminie od czerwca do października 2014 roku.

  zobacz więcej >>>
 • 23 maja 2014
  Hanna Gajos on–line w bibliotece

  Czwarte spotkanie z pasjami w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” odbyło się w bibliotece 22 maja 2014 r. z udziałem p. Hann Gajos  – krytyka mody, wydawcy oraz dziennikarki. Artykuły jej autorstwa pojawiały się w takich czasopismach, jak „Świat Mody”, „Pani”, „Uroda”, „Kobieta i Życie”.

  zobacz więcej >>>
 • 21 maja 2014
  Zespołowa rywalizacja na wesoło.JPG Uczniowie Szkoły Podstawowej w Białym Kościele na zielonej szkole w Mielnie – Unieściu

  W maju uczniowie Szkoły Podstawowej w Białym Kościele wyjechali do Mielna – Unieścia na „zieloną szkołę”.  Gościliśmy w pensjonacie „DUET” prowadzonym przez Państwa Krystynę i Czesława Sobczaków, w którym panuje ciepła, rodzinna atmosfera i komfortowe warunki. Serwowane są tu także pyszne, domowe posiłki.

  zobacz więcej >>>
 • 19 maja 2014
  XI Przegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera

  W niedzielne popołudnie 18 maja w Modlnicy, odbył się już XI Przegląd Folklorystyczny im. Józefa Lachnera. Tegoroczny przegląd miał wyjątkowy charakter ponieważ świętowaliśmy 760 rocznicę powstania Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 20 maja 2014
  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-16 maja 2014

  Po raz szósty Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi włączyła się w dniach 8-16 maja 2014 r. w Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym roku obchodzony był pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.

  zobacz więcej >>>
 • 19 maja 2014
  Zaproszenie na kolejne Spotkanie z pasjami

  Tym razem gościem spotkania będzie pani Hanna Gajos, która od lat przekonuje Polaków jak wielki wpływ na samopoczucie i samoocenę ma styl naszego ubierania się. Pani Hanna Gajos doradzi Paniom i Panom, jak dobrze wyglądać w każdym wieku.

  zobacz więcej >>>
 • 14 maja 2014
  Aktywna Biblioteka

  Program Rozwoju Bibliotek realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która korzysta ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, przekazanych przez Fundację Billa i Melindy Gates. Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi przystąpiła do programu w ubiegłym roku i od razu zaczęła zbierać tego efekty. Już na samym początku biblioteka została doposażona w sprzęt informatyczny (laptop, drukarki, projektor multimedialny, aparaty cyfrowe).

  zobacz więcej >>>
 • 21 maja 2014
  Młodzi przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej w Bęble.jpg Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bęble

  Już po raz trzynasty odbył się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Tegoroczny Zlot, podobnie jak poprzednie, łączył elementy rajdu terenowego i konkursu. Na starcie pojawiło się prawie 50. drużyn z 12. szkół. Ostatecznie w rajdzie uczestniczyło ok. 220 uczniów.

  zobacz więcej >>>
 • 14 maja 2014
  Informacja do mieszkańców dotycząca gospodarowania odpadami komunalnymi

  W związku w wieloma wątpliwościami dotyczącymi gospodarowania odpadami komunalnymi przypominamy mieszkańcom

  zobacz więcej >>>
 • 14 maja 2014
  Odkrywanie tajemnic okolicy - questing

  „Odkrywanie tajemnic okolicy – guesting” – pod taką nazwą odbyło się szkolenie w dniu 9 maja 2014 r. w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach. Tajemnice okolicy odkrywali uczniowie szkół z Michałowic, Raciborowic, Modlnicy, a także osoby szczególnie zainteresowane tematem.

  zobacz więcej >>>
 • 9 maja 2014
  Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

  Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej z dnia 9 maja 2014 r. o zarządzeniu przez Gminną Komisję Wyborczą wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy w Wielkiej Wsi oraz o okręgach wyborczych i siedzibach okręgowych komisji wyborczych: Zarządza się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy, dzień wyborów wyznacza się na czwartek 29 maja 2014 r.

  zobacz więcej >>>
 • 13 maja 2014
  V Rodzinna Rowerowa Familiada - Dolina Będkowska 2014

  Ponad 200 uczestników w wieku od 6 miesięcy do 81 lat wystartowało z terenu gospodarstwa rybackiego w Dolinie Będkowskiej, aby pokonać 21 kilometrową trasę rajdu

  zobacz więcej >>>
 • 13 maja 2014
  Świetlica Środowiskowa POTWORY I SPÓŁKA w Tomaszowicach wznawia działalność

  Zapraszamy starych bywalców i wszystkich chętnych na zajęcia w świetlicy, które będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 13:30 – 16:30. 
  zobacz więcej >>>
 • 19 marca 2014
  Wieczór z Rzecznikiem

  Projekt dotyczy upowszechniania wiedzy i poszerzania świadomości w społeczności lokalnej na temat podstawowych praw obywatelskich, a w szczególności praw konsumenta, praw pacjenta oraz prawa dostępu do informacji publicznej. Spotkanie odbędzie się 13 maja 2014 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi.

  zobacz więcej >>>
 • 13 maja 2014
  Projekt NUTKĄ MALOWANE

  W ramach projektu „Nutką malowane” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Białym Kościele odbył się I Otwarty Konkurs Plastyczny. 
  zobacz więcej >>>
 • 7 maja 2014
  JAK Z ZAGÓRZA WZIĘŁA SIĘ MODLNICA

  760 – ROCZNICA POWSTANIA MODLNICY, PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY IM. JÓZEFA LACHNERA

  zobacz więcej >>>
 • 30 kwietnia 2014
  Kolejne atrakcje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi

  Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi organizuje w dniach 8-16 maja 2014 r. Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek, a także 8 maja 2014 r. spotkanie z cyklu "Spotkania z pasjami": tym razem gościem spotkania będzie Urszula Szczurek – najstarsza trenerka fitness w Polsce
  zobacz więcej >>>
 • 9 maja 2014
  Finał Akcji CZYSTY ANIOŁEK

  W ramach akcji udało się zebrać blisko 120 mydełek, 50 past do zębów, szampony, szczoteczki, płyny do kąpieli oraz bardzo wiele innych środków czystości, które za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi zostaną przekazane do najuboższych dzieci z terenu naszej gminy i nie tylko 
  zobacz więcej >>>
 • 7 maja 2014
  Planowane prace nawierzchniowe w Prądniku Korzkiewskim oraz Białym Kościele

  Podczas prowadzenia prac wystąpi wstrzymanie ruchu na danym odcinku bez możliwości korzystania z drogi przez około 2 godziny po ułożeniu masy bitumicznej.

  zobacz więcej >>>
 • 9 maja 2014
  Sprzątanie świata w Bęble

  Święto pracy 1 maja 2014 roku w Bęble upłynęło pracowicie. Z inicjatywy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bęble przeprowadzono akcje sprzątania.
  zobacz więcej >>>
 • 6 maja 2014
  Zaproszenie na kolejne Spotkanie z pasjami

  Tym razem gościem spotkania będzie pani Urszula Szczurek - najstarsza trenerka fitness w Polsce. Spotkanie jest jednym z elementów działań w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.  
  zobacz więcej >>>
 • 8 maja 2014
  Jestem - myślę - nie śmiecę w Wierzchowiu

  Celem tegorocznej akcji było uporządkowanie i oczyszczenie ze śmieci miejscowości, oraz miejsc rekreacji i wypoczynku turystów min. okolic jaskini Wierzchowskiej.

  zobacz więcej >>>
 • 11 kwietnia 2014
  V Rowerowa Familiada w Dolinie Będkowskiej

  Zapraszamy na V Rowerową Familiadę XV Wyścig Rowerów Górskich: 10 maja 2014 roku (sobota) Dolina Będkowska: Gospodarstwo Rybackie - start godz. 11.00
  zobacz więcej >>>
 • 7 maja 2014
  Jubileusz 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Będkowicach

  Tegoroczna majówka, czyli gminne obchody 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja połączone były w tym roku z jubileuszem 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Będkowicach
  zobacz więcej >>>
 • 26 lutego 2014
  Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  Urząd Gminy Wielka Wieś informuje, że w związku z funkcjonowaniem nowego systemu gospodarowania odpadami zostaje zorganizowana zbiórka odpadów wielkogabarytowych

  zobacz więcej >>>
 • 30 kwietnia 2014
  Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś

  Już po raz szósty uczniowie klas IV – VI naszej gminy mieli możliwość zmierzenia się z zawiłościami języka ojczystego. 29 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bęble odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś”.

  zobacz więcej >>>
 • 30 kwietnia 2014
  My SWOJE chwalimy!

  W ramach realizacji projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę po gminie Wielka Wieś. 15 kwietnia spod szkoły ruszyli najmłodsi z kl. „0”-III, zaś 24 kwietnia ich śladem pojechali uczniowie klas starszych

  zobacz więcej >>>
 • 11 kwietnia 2014
  Strategia Rozwoju Gminy - ankieta dla mieszkańców

  Szanowni Mieszkańcy! Zapraszamy do wypowiedzenia się na temat oczekiwanych przez Was kierunków rozwoju gminy.
  Wystarczy wypełnić krótką, anonimową ankietę po adresem: http://www.wielka-wies.pl/213,Strategia-Rozwoju-Gminy-na-lata-2014-20.aspx .
  zobacz więcej >>>
 • 29 kwietnia 2014
  Praca na terenie Gminy - Specjalista ds. Obsługi Klienta - Modlniczka

  Mieszkańców zainteresowanych pracą oraz przedsiębiorców poszukujących pracowników zachęcamy do śledzenia podstrony "Praca na terenie Gminy", a przedsiębiorców poszukujących pracowników zachęcamy do nadsyłania ogłoszeń. Dziś pojawiło się ogłoszenie firmy Farutex, poszukującej Specjalisty ds. Obsługi Klienta w Modlniczce
  zobacz więcej >>>
 • 13 maja 2014
  Informacja o robotach asfaltowych w Białym Kościele

  Szczegóły dotyczące utrudnień w ruchu na załączonych mapach.

  zobacz więcej >>>
 • 9 kwietnia 2014
  Informacja o naborze wniosków

  Zarząd Województwa Małopolskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Małe projekty” i „Odnowa i rozwój wsi” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 z udziałem środków EFR na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
  zobacz więcej >>>
 • 25 kwietnia 2014
  Spotkania z pasjami - wirtualne spotkanie z Katarzyną Miller

  Tym razem seniorzy mieli możliwość wziąć udział w wirtualnym spotkaniu z panią Katarzyną Miller. Jest to kobieta pełna ciepła, niezwykłości, radości i apetytu na życie.  Psychoterapeutka z wykształcenia i powołania, publicystka, filozofka i poetka śpiewająca swoje piosenki i stylowe tanga

  zobacz więcej >>>
 • 29 kwietnia 2014
  Akcja sprzątania świata w Bęble

  Cała akcja odbędzie się dnia 1 maja (czwartek); rozpoczynamy o godz. 10 pod remizą strażacką w Bęble
  zobacz więcej >>>
 • 17 kwietnia 2014
  JESTEM - MYŚLĘ - NIE ŚMIECĘ

  Rada sołecka wsi Wierzchowie zaprasza wszystkich Mieszkańców oraz Turystów do wzięcia udziału we wspólnym sprzątaniu miejscowości. Akcja (zaplanowana pierwotnie na 26 kwietnia) odbędzie się w 1 maja (czwartek) o godz. 10:00 w Rynku w centrum Wierzchowia.

  zobacz więcej >>>
 • 25 kwietnia 2014
  Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką w ramach projektu Wieczór Rzecznikiem

  W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi na spotkanie z czytelnikami przyjechała pisarka Beata Ostrowicka.

  zobacz więcej >>>
 • 22 kwietnia 2014
  Konferencja podsumowująca wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach PROW 2007-13

  Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa organizuje w najbliższy piątek konferencję podsumowującą wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach PROW 2007-13
  zobacz więcej >>>
 • 23 kwietnia 2014
  Wirtualne spotkanie

  W ramach cyklu Spotkania z pasjami gościem będzie Pani Katarzyna Miller. Spotkanie jest jednym z elementów działań w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. 

  zobacz więcej >>>
 • 15 kwietnia 2014
  Wielkanocne spotkanie z tradycją

  12 kwietnia w Świetlicy Wiejskiej w Modlnicy, w ramach projektu Stowarzyszenia Teatr Regionalny „Nie jesteśmy sami, jesteśmy wspólnotą – szczególnie przed świętami”, odbyło się Wielkanocne Spotkanie z Tradycją dla osób starszych i samotnych z naszej gminy
  zobacz więcej >>>
 • 8 kwietnia 2014
  Gmina Wielka Wieś uzyskała dofinansowanie tzw. schetynówke na ulice w Białym Kościele

  Nasz projekt na wykonanie przebudowy drogi ul. Królowej Jadwigi i ul. Św. Floriana wraz z remontem nawierzchni i wykonaniem kanalizacji opadowej uzyskał dotację w kwocie 650 127,94 zł.
  zobacz więcej >>>
 • 4 kwietnia 2014
  Dofinansowanie budowy boiska sportowego w Modlniczce

  W zeszłym tygodniu Wójt Gminy Wielka Wieś podpisał umowę z Zarządem Województwa Małopolskiego w sprawie dofinansowania budowy boiska sportowego w Modlniczce 
  zobacz więcej >>>
 • 14 kwietnia 2014
  W Wielki Piątek zmiana godzin pracy Urzędu Gminy

  18 kwietnia 2014 r. tj. /Wielki Piątek/ Urząd Gminy będzie czynny do godz. 14.00

  zobacz więcej >>>
 • 14 kwietnia 2014
  Zagraj w Unijne w Gimnazjach

  Rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej również w naszej gminie nie mogła przejść bez echa. Zagraj w Unijne to projekt informacyjna - edukacyjny skierowany do uczniów Gimnazjów z Modlnicy i Białego Kościoła.

  zobacz więcej >>>
 • 4 kwietnia 2014
  Jest już czwarty numer naszego pisma WW GMINNY INFORMATOR

  W tym numerze będziecie mogli dowiedzieć się więcej o: początkach działalności naszych gminnych OSP, historii i obecnej działalności Zespołu „Czajowianki”, Gminnej Orkiestrze Dętej, tajnikach wspinaczki skałkowej, QR-kodach i ich wykorzystaniu w naszej Gminie, LKS Błękitnych Modlnica oraz o pewnym znanym mieszkańcu naszej gminy
  zobacz więcej >>>
 • 31 stycznia 2014
  Jak sprawić, by Nasze podatki wróciły do Nas

  Szanowni Państwo tak niewiele potrzeba, aby Państwa podatki wróciły do gminy, w której mieszkacie, czyli de facto do Państwa! Wystarczy, że rozliczając się z podatku dochodowego od dochodów osobistych (PIT), wskażecie Państwo w zeznaniu podatkowym miejsce, w którym mieszkacie czyli Gminę Wielka Wieś

  zobacz więcej >>>
 • 8 kwietnia 2014
  Wieczornica poświęcona osobie Jana Pawła II

  Podczas wieczornicy szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: co naszemu rodakowi dało przepustkę do świętości.

  zobacz więcej >>>
 • 8 kwietnia 2014
  Spotkania z pasjami w bibliotece w Wielkiej Wsi

  „Spotkania z pasjami” dają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, inspirujących dyskusji na ciekawe tematy, poznania pasji osób znanych, zadania pytań, podzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi. 

  zobacz więcej >>>
 • 10 lutego 2014
  Przekaż 1% swojego podatku za 2013 rok Organizacji Pożytku Publicznego

  Sprawdź, czy możesz przekazać 1% podatku, wybierz organizację pożytku publicznego, którą chcesz wesprzeć, wypełnij PIT i zapłać podatek – przypominamy, co należy zrobić, aby przekazać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego.
  zobacz więcej >>>
 • 14 marca 2014
  Plaga podpaleń suchych traw

  Dziesiątki tysięcy litrów wody, dziesiątki godzin akcji, zastępy strażaków, niszczony sprzęt i marnowany czas, tak krótko można podsumować koszty ludzkiej lekkomyślności. Od prawie dwóch tygodni codziennie jednostki OSP z terenu naszej gminy są alarmowane o pożarach traw na nieużytkach rolnych.

  zobacz więcej >>>
 • 28 marca 2014
  Nasza Gmina w Metropolii Krakowskiej

  Głównym zadaniem Metropolii Krakowskiej będzie pozyskiwanie funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. To narzędzie zaproponowane przez Komisję Europejską ma umożliwić działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich
  zobacz więcej >>>
 • 31 marca 2014
  Szkolenie w Multicelu: Warsztaty edukacji globalnej

  Serdecznie zachęcamy do zapisów na szkolenie pt. „Warsztaty edukacji globalnej”, które odbędzie się 15 kwietnia 2014r MultiCelu w Szycach.

  zobacz więcej >>>
 • 26 marca 2014
  Uroczysta wieczornica poświęconą kanonizacji Jana Pawła II

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele serdecznie zaprasza 5 kwietnia 2014 r. na godz. 19:30 na hali sportowej GOKIS w Białym Kościele

  zobacz więcej >>>
 • 1 kwietnia 2014
  15-lecie Klubu Seniora z Wielkiej Wsi

  W klimatyczną podróż po wspomnienia zaprosiła Seniorów p. Agnieszka Habina krótką interpretacją fragmentu „Latarnika”, aby zaraz potem przenieść solenizantów do 2009 roku i przywołać wspomnienia z uroczystości 10-lecia Klubu.

  zobacz więcej >>>
 • 3 kwietnia 2014
  W zdrowym ciele zdrowy duch

  25 marca w Gimnazjum w Białym Kościele odbył się turniej ,,W zdrowym ciele zdrowy duch". Brali w nim udział uczniowie naszego gimnazjum, a także goście z Modlnicy. W rozgrywkach udział wzięły po trzy drużyny z każdej szkoły
  zobacz więcej >>>
 • 19 marca 2014
  II Edycja warsztatów dla rodziców - Mamo, Tato, co Ty na to?

  Cykl bezpłatnych warsztatów pn.  „MAMO, TATO, CO TY NA TO?”. Zajęcia rozpoczynają się 8 kwietnia 2014 roku, będą się odbywać w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Modlnicy, przewiduje się 8 spotkań w godzinach 17-20.

  zobacz więcej >>>
 • 19 marca 2014
  MegaMatma uczy w bibliotece

  MegaMatma jest dla każdego, kto ma problem z matematyką lub chce poszerzyć wiedzę z tego przedmiotu. Do końca marca 2015 r. biblioteka główna w Wielkiej Wsi, filia w Bęble oraz punkt biblioteczny w Giebułtowie zapraszają do bezpłatnego skorzystania z e-zasobów serwisu MegaMatma.pl.

  zobacz więcej >>>
 • 31 marca 2014
  Warsztaty z dziedzictwa kulturowego poświęcone digitalizacji źródeł do historii lokalnej i edukacji historycznej

  W siedzibie Multimedialnego Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach odbył się kurs pt. ”Ojczyzny bliższe. Warsztaty z dziedzictwa kulturowego poświęcone digitalizacji źródeł do historii lokalnej i edukacji historycznej"
  zobacz więcej >>>
 • 12 marca 2014
  Zmiana rozkładów jazdy autobusów linii 210 i 230

  Uwaga! W związku z koniecznością uruchomienia dodatkowych przystanków oraz ze względu na prośby mieszkańców Tomaszowic, od soboty 22 marca br. ulegają korekcie rozkłady jazdy linii 210 oraz 230
  zobacz więcej >>>
 • 3 marca 2014
  Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

  Do końca marca trwa rekrutacja dzieci do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach na rok szkolny 2014/2015. Wszelkie informacje i wzory dokumentów znajdują się na stronach internetowych poszczególnych jednostek
  zobacz więcej >>>
 • 26 marca 2014
  Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7 do 13 lat mieszkających na terenie Gminy Wielka Wieś

  Projekt umożliwi uczestnikom poznanie swoich możliwości w tej dziedzinie sztuki, nabycie podstawowych umiejętności i otwarcie się na wspaniały świat teatru. Warsztaty prowadzą wspólnie aktorka Agnieszka Judycka oraz pedagog Jolanta Zagórska.
  zobacz więcej >>>
 • 26 marca 2014
  Spotkanie partnerów Comeniusa w Białym Kościele

  W dniach 17-19 marca 2014r.  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele było gospodarzem drugiego spotkania szkół partnerskich w projekcie Comenius. Przedmiotem narady było podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu oraz zaplanowanie pobytu młodzieży ze wszystkich krajów partnerskich w Niemczech w maju 2014 r.

  zobacz więcej >>>
 • 24 marca 2014
  Elektroodpady zbierasz - klimat wspierasz

  w ramach akcji udało się zebrać 11 telewizorów, 5 monitorów, 13 radioodtwarzaczy, 5 kpl. głośników, 4 czajniki elektryczne, 6 klawiatur komputerowych, 5 żelazek elektrycznych, młynek do kawy, grzejnik, piecyk elektryczny, odkurzacz, przeszło 100 sztuk baterii, żarówek oraz niezliczona ilość drobnego ZSEE.

  zobacz więcej >>>
 • 13 stycznia 2014
  Rokowania na sprzedaż nieruchomości oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 278/3 położonej w Giebułtowie

  Wójt Gminy Wielka Wieś informuje, że ROKOWANIA, na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości, oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 278/3, o pow. 1,82 ha, położonej w obrębie ewidencyjnym 0005-Giebułtów, stanowiącej własność Gminy Wielka Wieś, zakończyły się wynikiem negatywnym.

  zobacz więcej >>>
 • 24 marca 2014
  Dzień otwarty przedszkola w Giebułtowie 5 kwietnia 2014 r.

  Zapraszamy rodziców z dziećmi od 3 do 5 roku życia na dzień otwarty w dniu 5 kwietnia

  zobacz więcej >>>
 • 12 marca 2014
  Grupa Wsparcia dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych

  Spotkania prowadzone będą przez wykwalifikowanego trenera specjalizującego się w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

  zobacz więcej >>>
 • 12 marca 2014
  Bezpłatne warsztaty rękodzielnicze z haftu dla seniorów

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  zaprasza seniorów z terenu naszej gminy na cykl warsztatów rękodzielniczych z haftu i które odbędą się 2, 3, 4 kwietnia br. w godzinach popołudniowych w Czajowicach. 

  zobacz więcej >>>
 • 11 marca 2014
  Szkolenie w Multicelu: Orkiestra dęta - lokalną marką

  Serdecznie zachęcamy do zapisów na szkolenie pt.: „Orkiestra dęta - lokalną marką (sposoby promocji i pozyskiwania funduszy na rzecz orkiestr dętych). Szkolenie odbędzie się w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach w dniu 27 marca 2014r.
  zobacz więcej >>>
 • 7 marca 2014
  Koncert dla Seniorów

  Koncert edukacyjny Capella Cracoviensis  Przedwiośnie 2014 odbędzie się w dniu 26 marca 2014 r. o godz. 11.00 w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie. Cena biletu wstępu – 5 zł.  Zapewniamy transport dla uczestników koncertu.

  zobacz więcej >>>
 • 11 marca 2014
  11 marca 2014 - Dzień Sołtysa

  11 marca przypada coroczne święto, obchodzone w celu wyrażenia uznania wszystkim sołtysom, czyli przedstawicielom lokalnych, wiejskich społeczności.
  zobacz więcej >>>
 • 4 marca 2014
  "ELEKTROODPADY ZBIERASZ - KLIMAT WSPIERASZ"

  Ekozespół "Badacze" reprezentujący Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi, zaangażowany w Ogólnopolską Kampanię "Aktywni dla Klimatu" pragnie poinformować mieszkańców Gminy Wielka Wieś o zbiórce elektroodpadów. Odbiór zgromadzonego, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w piątek 21 marca o godz. 13.00.

  zobacz więcej >>>
 • 5 marca 2014
  Bezpieczni w pobliżu budowy

  W ramach szerokiej Gminnej kampanii na rzecz bezpieczeństwa tym razem postanowiliśmy pokazać najmłodszym czym grozi i jak niebezpieczne może być wchodzenie na teren budowy

  zobacz więcej >>>
 • 10 marca 2014
  OTWARTY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  Turniej był podzielony na trzy kategorie wiekowe tj., szkoła podstawowa, szkoła ponadgimnazjalna, oraz szkoła średnia. Po zakończeniu sprawdzianu do pracy przystąpiła komisja, w tym czasie uczestnicy mogli zobaczyć pokaz ratownictwa który został przygotowany przez MDP Biały Kościół.

  zobacz więcej >>>
 • 4 marca 2014
  Młodzież rozmawiała o zawodach przyszłości

  Kolejne spotkanie w ramach projektu „Link do przyszłości” z młodym profesjonalistą, a konkretnie z dyrektorem muzycznym Radia Zet Gold Łukaszem Pieterem za nami. Gość zakończył spotkanie w gromkich brawach, które otrzymał od gimnazjalistów z Modlnicy.

  zobacz więcej >>>
 • 4 marca 2014
  Ogólnopolska akcja Czysty Aniołek w gminie Wielka Wieś

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Czysty Aniołek”. Zebrane środki pracownicy socjalni przekażą do najbardziej potrzebujących dzieci. Zbiórki będą organizowane również w szkołach, instytucjach i  firmach na terenie naszej gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 3 marca 2014
  Tradycje lokalne - rekonstrukcja, promocja, edukacja w MultiCelu w Szycach

  W szkoleniu wzięły udział osoby pasjonujące się tematem z racji swoich zajęć, ale i takie, które po prostu interesują się historią lokalną i zwyczajami związanymi ze swoim miejscem zamieszkania. Stawiły się osoby, które pracują w instytucjach kultury, wchodzą w skład zespołów regionalnych czy też pracują z dziećmi w placówkach oświatowych.

  zobacz więcej >>>
 • 26 lutego 2014
  Komputerowe badanie wzroku wraz z pomiarem ciśnienia śródgałkowego

  4 marca 2014r. w Ośrodku Zdrowia ul. Kwiatowa 5 w Bęble gm. Wielka Wieś w godzinach od 13:00 do 15:00, odbędą się komputerowe badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy
  zobacz więcej >>>
 • 24 lutego 2014
  Niezwykła 200. rocznica urodzin Kolberga w Modlnicy

  W wigilię 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga – patrona Gimnazjum w Modlnicy społeczność szkolna postanowiła zaprosić do wspólnego, radosnego świętowania wszystkich, dla których ważna jest pamięć czasów minionych i dbałość o tradycję.
  zobacz więcej >>>
 • 14 lutego 2014
  Bezpłatne badania słuchu dla osób po 50-tym roku życia

  12 lutego 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białym Kościele odbyły się bezpłatne badania słuchu dla osób po 50-tym roku życia.

  zobacz więcej >>>
 • 25 lutego 2014
  Tradycje lokalne - rekonstrukcja, promocja, edukacja

  Serdecznie zachęcamy do zapisów na kurs pt. „Tradycje lokalne – rekonstrukcja, promocja, edukacja”, który odbywał się będzie w dniach 11, 19, 28,31 marca i 7 kwietnia 2014r w siedzibie MultiCelu w Szycach
  zobacz więcej >>>
 • 13 lutego 2014
  Kolejne kursy i doradztwo w ramach projektu: Gminy Wielka Wieś i Skała szansą dla wszystkich

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w kursach zawodowych i doradztwie w ramach projektu "Gminy Wielka Wieś i Skała szansą dla wszystkich"
  zobacz więcej >>>
 • 18 lutego 2014
  IX Mistrzostwa Gminy w Narciarstwie Alpejskim

  16 lutego 2014 r. po raz dziewiąty spotkaliśmy się na stoku Narciarskiego Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach. Organizatorem Mistrzostw Gminy w Narciarstwie Alpejskim o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś pana Tadeusza Wójtowicza tradycyjnie już była Szkoła Podstawowa w Białym Kościele oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.
  zobacz więcej >>>
 • 7 lutego 2014
  Cykl szkoleń z zakresu obsługi komputera w Multicelu

  W dniach 31 stycznia oraz 3-7 lutego 2014 r w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa w Szycach, odbywał się cykl szkoleń z zakresu obsługi komputera połączony z nauką obsługi platformy e-learningowej
  zobacz więcej >>>
 • 20 lutego 2014
  Sukces jest w twoich rękach!

  Uczniowie z klas piątej i szóstej mieli okazję wziąć udział w warsztatach nt. „Sukces jest w moich rękach. Jak poradzić sobie z powszechnym brakiem motywacji do nauki”, które odbyły się dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
  zobacz więcej >>>
 • 13 lutego 2014
  BEZPIECZNE SZELKI w Szkole Podstawowej w Białym Kościele

  Zainaugurowane zostały, pierwsze w Gminie Wielka Wieś, pilotażowe warsztaty edukacyjne dla uczniów klas I – III pod hasłem „BEZPIECZNE SZELKI” dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Ich organizatorem jest firma Shell Polska sp. z.o.o.
  zobacz więcej >>>
 • 11 lutego 2014
  Wolni od azbestu

  Wszystkich mieszkańców, którzy w najbliższych latach planują wymieniać pokrycia dachowe na swoich domach i zabudowaniach prosimy o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 12 lutego 2014
  Mobilny Punkt Informacyjny w Wielkiej Wsi - 19 lutego 2014 roku

  W środę, 19 lutego br., w godzinach 10.00 - 14.00, w Urzędzie Gminy Wielka Wieś (ul. Wesoła 48, 32-089 Wielka Wieś, sala 303a) będą udzielane bezpłatne konsultacje, w zakresie pozyskiwania Funduszy Europejskich.
  zobacz więcej >>>
 • 13 maja 2014
  Kurs OJCZYZNY BLIŻSZE. WARSZTATY Z DZIEDZICTWA KULTUROWEGO POŚWIĘCONE DIGITALIZACJI ŹRÓDEŁ DO HISTORII LOKALNEJ I EDUKACJI HISTORYCZNEJ

  Serdecznie zachęcamy do zapisów na kurs pt. „Ojczyzny bliższe. Warsztaty z dziedzictwa kulturowego poświęcone digitalizacji źródeł do historii lokalnej i edukacji historycznej”, który odbywał się będzie w dniach 21, 28 luty oraz 7,14, 21 marca 2014r w siedzibie MultiCelu w Szycach
  zobacz więcej >>>
 • 7 lutego 2014
  Gmina Wielka Wieś uzyskała tytuł GMINY na 5!

  Gmina Wielka Wieś zajęła 35. miejsce w ogólnopolskim rankingu przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych SGH w Warszawie
  zobacz więcej >>>
 • 31 stycznia 2014
  IX Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim

  W dniu 16 lutego 2014 roku na stoku Ośrodka Narciarskiego w Kluszkowcach odbędą się IX Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś
  Ze względu na duże zainteresowanie Mistrzostwami informujemy, iż listy startowe zostały zamknięte.
  zobacz więcej >>>
 • 6 lutego 2014
  Bezpłatne badanie słuchu w Białym Kościele

  Zapraszamy mieszkańców (osoby po 50 roku życia i osoby z niedosłuchem) na BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU, które odbędzie się w dniu 12 lutego 2014 od godz. 1000 w Białym Kościele (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu)

  zobacz więcej >>>
 • 4 lutego 2014
  W Modlnicy otwarto centrum dystrybucyjne sieci Biedronka

  Oficjalnie otwarto Centrum Dystrybucyjne sieci Biedronka w Modlnicy. Nowe Centrum Jeronimo Martins Polska zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Modlnica, nieopodal granic naszej Gminy i Krakowa
  zobacz więcej >>>
 • 4 lutego 2014
  Od przyszłego tygodnia rusza w Białym Kościele ośrodek rehabilitacji

  Z końcem stycznia, w długo niewykorzystywanym budynku przy ul. Królowej Jadwigi 11, w sąsiedztwie kościoła św. Mikołaja, grupa doświadczonych rehabilitantów otworzyła Oddział Rehabilitacji Dziennej.
  zobacz więcej >>>
 • 5 lutego 2014
  Szkolenie: Tradycje lokalne - rekonstrukcja, promocja, edukacja

  Serdecznie zapraszamy do zapisów na szkolenie pt. „Tradycje lokalne – rekonstrukcja, promocja, edukacja”, które odbędzie się 18 lutego 2014r w siedzibie MultiCelu w Szycach
  zobacz więcej >>>
 • 5 lutego 2014
  Konkurs turystyczny PODRÓŻUJ LOKALNIE

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zaprasza do udziału w konkursie turystycznym pt. „Podróżuj lokalnie”.
  zobacz więcej >>>
 • 3 lutego 2014
  Bezpłatne szkolenia z języka angielskiego

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu i Centrum Szkoleniowe Masterlang zapraszają do udziału w bezpłatnych kursach języka angielskiego w projekcie „Angielski w Małopolsce” oraz „Akademia językowa 50+”. Kursy obejmują 120 godzin zajęć na poziomie od A1 do B2. Uczestnicy szkoleń otrzymają międzynarodowe certyfikaty. Szkolenia współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  zobacz więcej >>>
 • 4 lutego 2014
  Informacja dla mieszkańców Będkowic i Czajowic

  Na prośbę firmy van Gansewinkel, która realizuje usługę odbioru odpadów komunalnych, w miejscowościach Będkowice i Czajowice, informujemy, że ulegną zmianie terminy odbioru odpadów segregowanych.

  zobacz więcej >>>
 • 4 lutego 2014
  Wspólne kolędowanie w Wielkiej Wsi

  Wspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi jest wyjątkowym wydarzeniem, dzięki któremu na nowo przeżywamy magię niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia.
  zobacz więcej >>>
 • 30 stycznia 2014
  Bezpłatne szkolenie z obsługi komputera dla osób pomiędzy 50 a 64 rokiem życia

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Fundacja na rzecz poprawy jakości  życia "OD-NOWA" zaprasza kobiety i mężczyzn między 50 a 64 rokiem życia na bezpłatne szkolenie z obsługi komputera.
  zobacz więcej >>>
 • 27 stycznia 2014
  Dzień Babci i Dziadka w Modlnicy

  Spotkanie rozpoczęło się złożeniem życzeń babciom i dziadkom przez naszego wójta p. Tadeusza Wójtowicza, który wręczył kwiaty p. Paulinie Rydz - najstarszej babci - mieszkance Modlnicy i naszej gminy.

  zobacz więcej >>>
 • 10 stycznia 2014
  III miejsce w Polsce wśród gmin wiejskich oraz tytuł SUPER GMINY

  Nasza Gmina zdobyła III miejsce w Polsce wśród gmin wiejskich w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Ponadto drugi rok z rzędu uzyskaliśmy tytuł SUPER GMINA, zostają nim uhonorowane te samorządy, których działania skupiają się na zrównoważonym rozwoju. To rodzaj uhonorowania „liderów wśród liderów”.

  zobacz więcej >>>
 • 17 stycznia 2014
  Ferie z GOKiS

  Każdy znajdzie coś dla siebie. GOKiS  zaprasza na wyjazdy, spotkania w pracowniach i zajęcia sportowe

  zobacz więcej >>>
 • 23 stycznia 2014
  Zakończenie warsztatów o niepełnosprawności w szkole w Białym Kościele

  Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Białym Kościele w czasie warsztatów pod hasłem „PO CO NAM ZMYSŁY?", prowadzonych  od października do stycznia,  próbowali pokonać te bariery, przełamać schematy i stereotypy, przezwyciężyć obojętność i strach
  zobacz więcej >>>
 • 23 stycznia 2014
  Orientacja w terenie sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa turystów i mieszkańców gminy Wielka Wieś

  Podczas Posiedzenia Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wielkiej Wsi, które odbyło się w remizie OSP Będkowice podsumowaliśmy akcję w formie realizowanego zadania publicznego przez  OSP Będkowice, oraz przekazaliśmy wszystkim jednostkom OSP z terenu naszej gminy odbiorniki GPS
  zobacz więcej >>>
 • 21 stycznia 2014
  Akcja charytatywna na rzecz fundacji Alma Spei

  Od 9 lat Gminny Ośrodek Kultury i Sportu - u progu nowego roku - organizuje akcję charytatywną. Zebrane fundusze w tegorocznej akcji zostały przekazane na rzecz starannie dobranej i godnej zaufania Fundacji Alma Spei  - prowadzącej hospicjum domowe dla dzieci

  zobacz więcej >>>
 • 15 stycznia 2014
  Szkolenie w Multicelu: PRODUKT LOKALNY - SZANSE I WYZWANIA

  14 stycznia 2014 roku w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach odbyło się szkolenie "Produkt lokalny – szanse i wyzwania". W szkoleniu uczestniczyło 37 osób, z terenu każdej z 7 gmin członkowskich Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa
  zobacz więcej >>>
 • 13 stycznia 2014
  Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Krawczyków i Państwa Pawłowskich z Giebułtowa

  Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górka odwiedzili Państwa Krawczyków i Państwa Pawłowskich, którzy obchodzili 60–lecie pożycia małżeńskiego - Diamentowe Gody. 
  zobacz więcej >>>
 • 23 stycznia 2014
  Wspólne kolędowanie w Wielkiej Wsi

  Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 25 stycznia 2014 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi. Organizatorzy; Klub Seniora, SP Wielka Wieś i Rada Rodziców, Sołtys i Rada Sołecka, OSP.

  zobacz więcej >>>
 • 8 stycznia 2014
  Link do przyszłości

  Celem projektu „Link do przyszłości” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

  zobacz więcej >>>
 • 10 stycznia 2014
  Aktywni dla Klimatu

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Konarskiego w Wielkiej Wsi włączyli się w ogólnopolską kampanię pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat".

  zobacz więcej >>>
 • 9 stycznia 2014
  Szkolenia z zakresu obsługi komputera oraz obsługi platformy e-learningowej

  Rusza rekrutacja do szkoleń z zakresu obsługi komputera połączonych ze szkoleniem z obsługi platformy e-learningowej. Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu będzie wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz zapoznanie się z regulaminem rekrutacji.
  zobacz więcej >>>
 • 7 stycznia 2014
  Nasze Herody na XVI Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych - Herody 2014 w Chrzanowie

  Występy naszych Herodów były jednym z najlepszych na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Chrzanowie
  zobacz więcej >>>
 • 10 stycznia 2014
  AKCJA CHARYTATYWNA DLA HOSPICJUM ALMA SPEI

  Zapraszamy 19 stycznia 2014 roku do hali GOKiS w Białym Kościele

  zobacz więcej >>>
 • 7 stycznia 2014
  Szkolenie: Produkt lokalny - szanse i wyzwania

  Serdecznie zachęcamy do zapisów na szkolenie z produktu lokalnego, które odbędzie się już 14 stycznia w siedzibie MultiCelu w Szycach

  zobacz więcej >>>

Zmień rozmiar czcionki

A - Resetuj A +

Aktualności

Wyszukiwarka ulic

Nazewnictwo ulic

 

Zapisz

Zapisz

Kontakt


Gmina Wielka Wieś

Plac Wspólnoty 1
32-085 Szyce

tel. 12 419 17 01-04

fax 12 419 17 05

 

e-mail: ug@wielka-wies.pl

 

Pracujemy w godzinach:

Poniedziałek: 7.30 - 17.30

Wtorek - Piątek: 7.30 - 15.30

 

Numer konta:

Krakowski Bank Spółdzielczy o/Wielka Wieś

18 8591 0007 0040 0591 8786 0117

 

NIP Gminy: 513-00-66-230

Zapisz

Zapisz

Wyszukaj wg tagów:

© 2009 Wielka-Wieś. Wszelkie prawa zastrzeżone.Uwagi do strony. | grupa26 projektowanie stron www kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone
Gmina Wielka Wieś
Plac Wspólnoty 1, 32-085 Szyce

Każdorazowe cytowanie materiałów zamieszczonych na niniejszej stronie w jakichkolwiek środkach masowego przekazu wymaga podania źródła pochodzenia cytatu. Kopiowanie, reprodukcja, retransmisja lub redystrybucja jakichkolwiek materiałów zamieszczonych w niniejszym serwisie w całości lub w części, w jakimkolwiek medium lub w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych wymaga zgody Gminy.

closeCookies

Ważne: Nasza strona www korzysta z plików cookies.

Pozostając na naszej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

Zapisz

Zapisz