A A A

Pytania do urzędu

Poniżej znajduje się lista pytań:

Dzień dobry dlaczego w Modlnicy na krzyżowaniu Jurajska Lipowa z DK94 przy wyjeżdzie z ul.Lipowej nie ma strzałki a przy sygnalizatorze który jest przy wyjeżdzie z prywatnej jest takowa strzałka w prawo ja chcąc wyjechać w stronę Krakowa z ul lipowej muszę stać i czekać niekiedy nic nie jedzie od strony Olkusza i można śmiało wyjechać

Witam, dziękujemy za zgłoszenie, zapytamy o to w GDDKiA.

[2016-02-24]


2016-02-24

Chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwość starania się o jakiekolwiek wsparcie ze strony Gminy, czy też dofinansowanie do budowy przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego lub ewentualnie po wykonaniu przyłącza, czy Gmina może wykupić to przyłącze? Proszę mi wyjaśnić, jak to wygląda.

Witam, przyłącza nie,  bo to jest obowiązkiem  właściciela  działki,  natomiast gmina może partycypować w budowie sieci.

[2016-02-24]


2016-02-24

Dzien dobry Kiedy powstanie chodnik pomiędzy ulicą Polną a Jurajską?

GDDKiA uznała to zadanie jako konieczne do wykonanie i jeżeli tylko przeznaczą na to zadanie środki finansowe to chodnik zostanie wykonany. Istotne jest właśnie to, że zadanie zostało uznane jako istotne, bo GDDKiA ma większe podstawy zwracania się do centrali o pieniądze na to zadanie.

[2016-02-22]


2016-02-22

Witam Panstwa. Jestem mieszkanka Będkowic. Szkokuje mnie brak autobusu na Zabierzow oraz busow. Ludzie pracujacy w tamtym kierunku jak maja tam dojezdzac? Jezdzi tylko 210 jednak tak zadko i taki zaladowany ze az szok. Mpk i gmina o to nie dba. Ludzie maja samochody wiec chyba doszli do wniosku ze po co autobusy.. Chce wiedziec czy wogole zamierza byc jakis bus na Zabierzow do KRakowa i busy. Bo to jakas kpina.Nie traktuje nikt tego problemu powaznie.

Witam, taką linię musiałby opłacać gmina Zabierzów a nie nasza gmina, bo główna część trasy przebiegać by miała po terenie tej właśnie gminy. W interesie naszej gminy jest przede wszystkim zapewnić kursy po terenie naszej gminy. Jeśli chodzi o linię 230, to szkoda że Pani nie zauważa, że co jakiś czas udaje się załatwić dodatkowe kurs właśnie poprzez interwencje naszej gminy.

[201-02-22]


2016-02-22

Nawiązując do poprzedniego mojego pytania to może mogliby Państwo chociaż tymczasowo na wiosnę wysypać kamieniem ul. Ks. Skotnickiego zawsze to już jakieś ulepszenie?

Tak, zostało to już zlecone.

[2016-02-15]


2016-02-15

Szanowni Państwo Czy planowane jest a jeśli tak to kiedy położenie asfaltu na ul. Ks. Skotnickiego w Bęble. Ulica jest często uczęszczana przez pieszych którzy idą do kościoła, sklepu czy przystanku autobusowego i zwłaszcza przez dzieci które idą do szkoły czy na przystanek gimbusa. Niestety nie dość że nie ma już nawet pozostałości po wysypanym kamieniu i są spore dziury to przy opadach atmosferycznych robi się tam takie błoto że dojście zwłaszcza dzieci do szkoły czy do kościoła jest bardzo uciążliwe. Dodatkowo z ulicy tej korzystają mieszkańcy którzy mieszkają przy trasie nr 94 i ze względu na fakt iż chodnik przy tak ruchliwej trasie jest tylko od przystanku autobusowego chodzą do kościoła, szkoły czy sklepu ulicą Zachodnią i potem ul. Ks. Skotnickiego. Może ktoś z gminy mógłby podjechać i samemu sprawdzić jak ta droga wygląda - tragicznie. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie.

Znamy oczywiście tą drogę, ale w roku bieżącym nie ma w budżecie zagwarantowanych środków na jej realizację. Prosimy zabiegać u radnych miejscowości o to by modernizacja drogi znalazła się w planach na lata następne.

[2016-02-15]


2016-02-15

Dzień dobry, czy Gmina ma możliwość zdyscyplinowania kierowników budów, deweloperow czy właścicieli działek na których przeprowadzane są budowy odnośnie zanieczyszczania chodników i dróg błotem z placów budowy ? Taka sytuacja ma miejsce od wielu miesięcy w Giebułtowie np. przy ul. Granicznej czy Idziego. Stanowi to niebezpieczeństwo dla pieszych, którzy całe długości budów pokonują nie chodnikiem a jezdnią aby uniknąć ugrzęźnięcia po kostki w błocie. Tym samym zwiększa to niebezpieczeństwo wypadków drogowych biorąc pod uwagę ze ul. Graniczna w Giebułtowie jest ulica krętą i pagórkowatą. Dziękuję bardzo za odpowiedź, pozdrawiam

Możliwości prawnych nie ma ale takie przypadki zgłaszamy na Policję.


2016-02-15

Witam widze ze problem byl juz tu poruszany a mianowicie chodzi o dojscie z ulicy wierzbowej do przejscia dla pieszych niestety zadnej reakcji na zglaszane niebezpieczenstwa i niedogodnosci nie ma pszejscie dla pieszych oznakowane jest 20cm przed samym przejsciem co jest niezgodne z prawidlowym oznakowaniem na drodze gdzie dopuszczalna predkosc wynosi wiecej niz 60km/h idac z dziecmi nie ma mozliwosci wejscia bezposrednio z ulicy wierzbowej na przejscie dla pieszych tylko trzeba wejsc na droge olkuska co jest skrajnie niebezpieczne gdyz nie ma w tym miejscu pobocza

Oczywiście, że była reakcja, ale na jej efekt trzeba będzie poczekać. Wykonawca budowanego sklepu zadeklarował zmianę tej sytuacji jednakże po odbiorze zadania.

[2016-02-09]


2016-02-09

Witam! Czy w Wielkiej Wsi na ul. Bliźniaków planowana jest budowa chodnika? Jeśli tak to kiedy inwestycja będzie realizowana?

Witam, do tej pory nie było takich planów.

[2016-02-09]


2016-02-09

Witam, moje pytanie wiąże się z nieodzownym problemem komunikacji w naszej gminie. Jestem pasażerką autobusu linii nr 210. Spekulacje na temat częstotliwości kursów i przeładowania autobusów ciągną się już od kilku ładnych lat. Mieszkańcy: zdeterminowani, niezadowoleni, uparci piszą pisma, nękają swoimi telefonami zarówno administracje gminną jak i centrale MPK, a problem z ich strony, jakby niewidoczny bądź tajny dalej tkwi w punkcie wyjścia. Ja rozumiem, takie kwestie wymagają czasu i nakładu pieniężnego. Jednak skoro nasza gmina stawia na dobro mieszkańców, ich zadowolenie i uczciwe warunki jazdy może warto coś zrobić, a nie rzucać pustymi obietnicami. Skoro mowa o obietnicach... Jestem niezmiernie ciekawa co stało się z tymi ,,przegubowcami" które miały kursować od 01.02.2015r. Może się rozpłynęły? Kto wie? Uprzejmie proszę o jasną i konkretną odpowiedź. Z poważaniem Mieszkanka Gminy Wielka Wieś

Nikt nigdy nie obiecywał przegubowców; w Urzędzie Gminy nie znajdują się rzekome pisma odnośnie zwiększenia częstotliwości, mimo to dwa lata temu przybyło kolejnych sześć kursów.

System komunikacyjny naszej gminy jak i pozostałych dziesięciu w powiecie krakowskim objętych porozumieniem komunikacyjnym nie jest odosobniony i zależny jest od miasta Krakowa, w imieniu którego działa ZIKIT.

[03-02-2016]


2016-02-03

Dzień dobry Moje pytanie dotyczy nowo powstałych świateł przy stacjii BP i ul. Polnej w Modlnicy. Mianowicie, zauważyłem, że w godzinach porannych i popoludniowych, światła są wyłączone, ( co przykladowo bardzo utrudnia wyjazd z ul. Wierzbowej w strone Krakowa)stad moje pytanie, czy taki stan rzeczy pozostanie już na stałe czy moze w dalszym ciągu sysytem świateł jest jednak testowany i dopasowywany do natężenia ruchu?

To się okaże, w tym momencie GDDKiA robi testy i celowo światła w godzinach szczytu są wyłączane. Prowadzone są one ze względu na powstające korki w godzinach szczytu, a trwać będą do końca tygodnia.

[03-02-2016]


2016-02-03

Witam. Mam pytanie w związku ze zmianą rozkładu autobusu 230 ,dlaczego nikt nie pyta o zdanie jeżdżących autobusem tylko podejmuje się takie decyzje samowolnie ,takie kursy popołudniowe co godzinę?A niektórych przypadkach nawet godzinę i piętnaście minut!Tu właśnie należałoby dodać kursów,bo jest tłok.

Obecnie kursy zmienią się tylko kosmetycznie, a problem przez Panią zgłaszany być może będzie rozwiązany, ale najwcześniej po Światowych Dniach Młodzieży. Ze względu na przyjazd wielotysieczniej rzeszy pielgrzymów MPK musi przygotować wszystkie autobusy a dodatkowe kursy wymagają zwiększenia ilości taboru. Co do powszechnego ustalania rozkładu jazdy, to jest to nierealne, gdyż każdy mieszkaniec chciałby o innej godzinie, minucie bo jednemu pasuje tak, innemu inaczej. Zresztą już kiedyś próbowaliśmy takiego eksperymentu, który to potwierdził. I rzecz najważniejsza - nasze linie autobusowe funkcjonują w aglomeracyjnym systemie komunikacji zbiorowej i zmiany w naszej komunikacji muszą korelować z całą miejską komunikacją, a przede wszystkim tą jeżdżącą ul. Jasnogórską.

[2016-01-28]


2016-01-28

Czy istnieje gdzieś na stonie Gminy wykaz dróg z podziałem na drogi publiczne i wewnętrzne? oczywiście chodzi tutaj o drogi w naszej Gminie:)

Witam

na stronie gminy nie posiadamy takiej szczegółowej ewidencji, szczegółowe informacje o drogach można uzyskać w urzędzie gminy pok. 100-101 lub tel. 12 419-17-01 wew. 100,101. Istnieją plany inwentaryzacji m.in. dróg, chodników, oświetlenia ulicznego itp. a następnie prezentacji tych warstw tematycznych na naszym gminnym geoportalu. O uruchomieniu nowych warstw będziemy mieszkańców informować.

[2016-02-04]


2016-02-04

Witam, czy w roku 2016 brane pod uwage jest wykonanie odwodnienia i polozenie asfaltu na ul Wierzbowej?

Tak, inwestycja jest w budżecie.

15-01-2016


2016-01-15

Witam mam pytanie czy w naszym urzędzie gminy jest planowane powstanie Straży Gminnej.

Na chwilę obecną nie.

[2016-01-11]


2016-01-11

Witam, na kiedy planowane jest otwarcie stacji BP w Modlnicy ?

Być może jeszcze w styczniu, ale to nie jest zależne od gminy. W tym momencie trwają prace odbiorowe prowadzone przez Powiatowy Nadzór Budowlany.

[11-01-2016]


2016-01-11

Witam, proszę o informację czy inwestor Biedronki ustosunkował sie do uwagi o przerobienia chodnika w stronę ulicy Wierzbowej oraz jakie są ostatnie ustalenia jeśli chodzi o odwodnienie i asfalt na ul Wierzbowej?

Jeszcze nie, przypomnimy im się.

[04-01-2016]


2016-01-04

Na kiedy planowane jest rozpoczęcie budowy basenu w Biały Kościele ?

Aktualnie nie jest planowane. Chcemy najpierw skończyć kanalizacje w całej gminie.

[04-01-2016]


2016-01-04

Witam serdecznie, Chciałabym zapytać, czy w związku ze zmianą siedziby Urzędu Gminy planowany jest wzrost liczby osób zatrudnionych w urzędzie, tzn. czy z początkiem roku odbędzie się nabór na stanowiska urzędnicze??

W związku ze zmianą siedziby Urzędu Gminy nie jest planowany wzrost liczby osób zatrudnionych w urzędzie.

[04-01-2016]


2016-01-04

Witam Prosze o informacje kiedy przewiduja Panstwo kolejne przyjecie nowego planu zagospodarowania Gminy?

Gmina nie zamierza w najbliższym czasie przystępować do zmian planu zagospodarowania przestrzennego gminy.

[04-01-2016]


2016-01-04
2017-04-24