Budowa ścieżki rowerowej Modlnica-Kraków

Umowa na "Budowę ścieżki rowerowej Modlnica-Kraków" została dziś podpisana przez Wójta Gminy Krzysztof Wołos oraz przedstawiciela Wykonawcy Pana Wojciecha Trojszczaka.
Zadanie w formule "zaprojektuj i zbuduj" zrealizuje firma TROBUD Zakład Budowlano – Handlowo – Usługowy w terminie do 30 czerwca 2020 r. Wartość inwestycji 1.655.000,00 zł.
Zakres zadania obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowy trasy rowerowej  w ciągu ulicy Częstochowskiej w Modlnicy od granicy gminy do węzła Modlnica, składającej się z dwukierunkowej drogi dla rowerów po stronie prawej oraz ciągu pieszo-rowerowego po stronie lewej, a następnie wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej.

Realizacja inwestycji zapewni rowerzystom sprawny przejazd przez skrzyżowanie na ul.Częstochowskiej oraz dalsze doprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego do granicy węzła Modlnica. W ramach realizacji inwestycji przewidziano również budowę chodnika przy ul.Częstochowskiej, który zapewni bezpieczne dojście pieszych z miejsc pracy do skrzyżowania.

Inwestycja będzie współfinansowana w ramach pozyskanych funduszy UE.

2019-03-05