Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Aktualności

Wielka Akcja - Posprzątajmy naszą Gminę!

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w Wielkiej Akcji Sprzątania naszej Gminy! Liczymy, że 6 kwietnia spotkamy się z Państwem w terenie aby wspólnie w ramach Dnia Ziemi pokazać, że środowisko naturalne nie jest nam obojętne! Koordynatorami Akcji w miejscowościach są Sołtysi!

Zobacz więcej »
2019-03-12
Zmiana godzin pracy Urzędu!

Nowe godziny pracy Urzędu Gminy będą obowiązywać od 1 kwietnia br.

Zobacz więcej »
2019-03-01
Uruchomienie w Urzędzie Punktu Konsultacyjnego

Nasz Punkt Konsultacyjny na temat programu rządowego Czyste Powietrze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem stąd kolejne dyżury. Najbliższe 18.03 i 25.03. Zapraszamy Państwa do skorzystania.

Zobacz więcej »
2019-01-07
Ciąg dalszy zmian w Urzędzie!

Kolejne zmiany w działalności naszego Urzędu dotyczą zmian w Strukturze Organizacyjnej. Mają one na celu usprawnienie obsługi klienta.

Zobacz więcej »
2019-03-15
Powiatowe eliminacje OTWP

Sukcesem reprezentantów Gminy Wielka Wieś zakończyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Zobacz więcej »
2019-03-18
Wrócili z Sycylii!

W miniony weekend uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego w Wielkiej Wsi biorący udział w programie Erasmus+ wrócili z drugiego wyjazdu zorganizowanego w ramach międzynarodowego projektu „Read to animate”!

Zobacz więcej »
2019-03-18
Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie obszaru „Modlniczka-8"

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie obszaru „Modlniczka-8"

Zobacz więcej »
2019-03-15
Partnerski Projekt Budowy Instalacji OZE

Lider Projektu - Gmina Kocmyrzów-Luborzyca zakłada, iż w ciągu najbliższych tygodni wszczęte zostanie postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy/wykonawców realizujących budowę inwestycji OZE. Przybliżony termin rozstrzygnięcia postępowania maj/czerwiec 2019 r.

Zobacz więcej »
2019-03-14
Co nowego w Koronie?

Wraz z końcem 2018 roku Zarząd LGD Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa podpisał z Samorządem Województwa Małopolskiego umowy o dofinansowanie dla 3 projektów grantowych.

Zobacz więcej »
2019-03-13
Jeden, dwa, jeden – uczniowie poznają nowe techniki żonglowania

Kolejne warsztaty z zakresu techniki żonglowania dla dzieci zostały przeprowadzone przez profesjonalnego instruktora z firmy Famiga. W trakcie dzisiejszych zajęć ekspert mógł sprawdzić postępy dzieci i dodać kolejne elementy, które będą wykorzystywać w trakcie indywidualnej nauki szkolenia.

Zobacz więcej »
2019-03-13
Skorzystaj z punktu nieodpłatnej pomocy prawnej!

W związku z porozumieniem ze Starostwem Powiatowym udało się uruchomić w naszej gminie Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Umowa na działalność w/w Punktu została oficjalnie podpisana przez Starostę Powiat Krakowski Wojciech Pałka oraz Wójta naszej gminy Krzysztofa Wołosa.

Zobacz więcej »
2019-03-08
Warsztaty Zamykamy bałagan w szafie

Już 16 marca Stowarzyszenie POZYTYWKA zaprasza dzieciaki do wzięcia udziału w projekcie: „Zamykamy bałagan w szafie”. Zapisy w sekretariacie szkoły.
Serdecznie zapraszamy.

Zobacz więcej »
2019-03-12
Promesa na realizację programu Maluch+

W Małopolski Urząd Wojewódzki oficjalnie zostały wręczone Samorządowcom promesy na realizację programu Maluch+.

Zobacz więcej »
2019-03-08
Stop wypalaniu traw!

Ustawa o ochronie przyrody i ustawa o lasach zabrania wypalania traw na łąkach, pozostałości roślinnych na nieużytkach, skarpach kolejowych i rowach przydrożnych. Sprawcy podpalenia grozi grzywna do 5 tys. zł, a w przypadku spowodowania pożaru stanowiącego zagrożenie dla życia, zdrowia czy mienia, od roku do 10 lat więzienia.

Zobacz więcej »
2017-03-28
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 lutego 2019 roku w sprawie zarządzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego wraz z kalendarzem wyborczym oraz inne szczegóły związane z wyborami.

Zobacz więcej »
2019-02-26
Gmina Wielka Wieś BLISKO mieszkańców

Zapraszamy mieszkańców do korzystania z bezpłatnego, mobilnego systemu komunikacji (aplikacja BLISKO lub sms). Za pomocą sprawdzonego w setkach samorządów systemu, będziemy na bieżąco informować  o najważniejszych wydarzeniach bezpośrednio na telefon.

Zobacz więcej »
2018-12-05
Obwieszczenie ... "Modlniczka 8"

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Wieś w zakresie obszaru „Modlniczka-8” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

Zobacz więcej »
2019-03-07
Umowa na drugi etap przebudowy drogi krajowej 94

DK94 na odcinku przez Modlnicę do skrzyżowania na Giebułtów zostanie rozbudowana do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP. Umowa na to zadanie została dziś podpisana przez przedstawiciela GDDKiA Dyrektora Tomasza Pałasińskiego z firmą STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o. o.

Zobacz więcej »
2019-03-04
Nalepki dla samochodów z paliwem ekologicznym

O wydanie nalepki wskazującej na zasilanie pojazdu energią elektryczną (EE) wnioskuje właściciel; w przypadku pojazdów zasilanych gazem ziemnym (LNG, CNG) o nalepkę może wnioskować posiadacz pojazdu.

Zobacz więcej »
2019-02-28
Nominacje dla sołtysów na nową kadencję

26.02.2019 r. na sesji Rady Gminy sołtysi odebrali swoje nominacje. Gratulujemy i jeszcze raz życzymy owocnej pracy na rzecz rozwoju swoich miejscowości.

Zobacz więcej »
2019-02-27
2014-04-11