Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Marii i Władysława Czajowskich z Modlnicy

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górką odwiedził Państwa Marię i Władysława Czajowskich z Modlnicy, którzy obchodzili "Diamentowe Gody".

Ślub Państwo Czajowscy brali 31 grudnia 1955 roku w Modlnicy. – W tamtych czasach nikt nie chodził ze sobą długo, młodzi szybko brali ślub, to my też – wspomina Pan Władysław.

Od urodzenia mieszkają w Modlnicy; w tym czasie doczekali się troje dzieci, ośmioro wnucząt oraz jednej prawnuczki - Zuzanny. Oboje pracowali u siebie na roli i w szklarniach: najpierw przy warzywach, następnie przy kwiatkach.

- Te 60 lat szybko zleciało, w tym czasie przeszliśmy dużo, czasami ciężko było, ale cieszymy się że jesteśmy oboje zdrowi; jak jest się „na chodzie” to nie ma co narzekać – mówi pani Maria.

Wójt Gminy wręczył jubilatom kwiaty, prezent, a także list gratulacyjny. Życzył jubilatom zdrowia i radości na co dzień, a także kolejnych okrągłych rocznic.

Jubilatom życzymy kolejnych wspólnie spędzonych lat, w zdrowiu i radości!

2016-01-12