Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Władysławy i Stanisława Węgrzyn z Modlniczki

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górką odwiedził Państwa Władysławę i Stanisława Węgrzyn z Modlniczki, którzy obchodzili "Diamentowe Gody".

Pani Władysława pochodzi z krakowskich Bronowic, zaś pan Stanisław z podtarnowskiego Wojnicza. Przez prawie całe małżeństwo mieszkali w Krakowie, dopiero niespełna od dekady mieszkają w Modlniczce. Ślub cywilny wzięli 4 czerwca 1955 r. w Krakowie.

Pan Stanisław na początku kariery zawodowej był wojskowym, następnie przeniósł się do zakładów drobiarskich. Z czasem również Pani Władysława podjęła tam pracę, gdzie oboje pracowali do emerytury.

W ciągu 60 wspólnie przeżytych lat doczekaliśmy się szczęśliwie dwoje dzieci, trójki wnucząt i jednego prawnuka - Franusia – dodają uśmiechając się. Oboje również przyznają, że te 60 wspólnych lat minęło im bardzo szybko.

Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz wręczył jubilatom kwiaty, prezent, a także list gratulacyjny, życząc Jubilatom, aby kolejne wspólnie spędzone lata upłynęły w radości, zdrowiu, a przede wszystkim miłości, która przed sześćdziesięciu laty zaprowadziła Państwa Węgrzyn na ślubny kobierzec.

2015-06-12