Komunikat MPK dotyczący komunikacji zbiorowej

Linia 230 oraz kursy wariantowe linii 210 przez Modlniczkę i Ujazd. Zakończenie remontu na drogach gminnych w miejscowości Modlnica i Modlniczka.

Na podstawie informacji otrzymanej od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT), MPK S.A. w Krakowie zawiadamia, że w związku z zakończeniem remontu dróg gminnych w miejscowości: Modlnica (ulica Leśna) oraz Modlniczka (ulica Dworska), zostanie przywrócona stała trasa linii 230 oraz kursów wariantowych linii 210 (z Bronowic Małych w kierunku Będkowic, odjazd z godz. 22:50 oraz z Będkowic w kierunku Krakowa, obecny odjazd o godz. 23:48). Zmiany obowiązują od dnia 21 sierpnia 2014 roku (czwartek).

Uwagi dodatkowe dotyczące przystanków linii 230 oraz ww. kursów wariantowych 210.

– Przystanki na odcinku Skrzyżowanie do Podchruścia – Modlnica będą ponownie funkcjonować (w obu kierunkach) według kolejności i zasady obsługi obowiązującej jak dla stałej trasy.

– Przystanek Modlnica Skrzyżowanie zostanie przywrócony do stałej lokalizacji (na ulicę Leśną w Modlnicy).

Linia 220. Zakończenie remontu na ul. Orlich Gniazd w miejscowości Giebułtów

Na podstawie informacji otrzymanej od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT), MPK S.A. w Krakowie zawiadamia, że z zakończeniem remontu sieci wodociągowej na ulicy Orlich Gniazd w Giebułtowie, zostaną przywrócone kursy wariantowe linii 220 realizowane w dni powszednie do pętli Giebułtów Morgi.

Zmiany obowiązują od dnia 21 sierpnia 2014 roku (czwartek).

Uwagi dodatkowe dotyczące przystanków linii 220:

Zostanie przywrócone funkcjonowanie przystanków (w obu kierunkach): Giebułtów Plac Zabaw n/ż, Giebułtów Zbiornik n/ż oraz przystanek na pętli Giebułtów Morgi.

2014-08-20