„Małe dożynki” na Wielkowiejskim Targu 2023

19 sierpnia spotkaliśmy się aby świętować tzw. "Małe dożynki" przy Urzędzie Gminy w Szycach.

Było pięknie, kolorowo, po krakowsku.

Gościliśmy wspaniałe zespoły regionalne z terenu gminy, które uświetniły wydarzenie dożynkowym repertuarem.

Można było podziwiać tradycyjne wiany dożynkowe.

Stoisko degustacyjne robiło niemałą furorę, szczególnie przypadły do gustu pierogi z kaszą gryczaną i bryndzą czy gulasz z "gęsich pipek".

Modlniczanki i radny Tomasz Bielak smakowicie ugościli zespoły i odwiedzających.

Zaszczyciła nas swoją obecnością dyrektor Muzeum Etnograficznego p.Monika Dudek, z którą rozmawialiśmy o folklorze, tradycjach podkrakowskich oraz strojach ludowych. Już możemy uchylić rąbek tajemnicy, że szykuje nam się bardzo ciekawa współpraca.

Były też rozmowy o lokalności i naszych sołectwach, tym razem spotkaliśmy się z radnymi z Modlniczki, podsumowanie tego spotkania już wkrótce w Wiadomości WW.

Odwiedziły nas też panie z zespołu EkoMałopolska bardzo dziękujemy za informacje i quizy z obszaru ekologii. Zaprzyjaźniona ekipa Homini et Terrae mówiła o łapaniu deszczówki również dziękujemy za te edukacyjne działania.

Dziękujemy wszystkim zespołom za piękne występy i wieńce, zaś dyrekcji i pracownikom Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi GOKIS za wspaniałe przygotowanie i współtworzenie tego święta "Małych dożynek".

Dziękujemy też naszym niezawodnym wystawcom Wielkowiejski Targ oraz wszystkim odwiedzającym, bez Was nie byłoby takich spotkań.

 

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.
udostępnij:

Data publikacji strony internetowej:

Kategoria: Wydarzenia