Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Ekologiczna Gmina

Szanowni Państwo

Na tej stronie znajdziecie Państwo wszystkie informacje dotyczące przepisów prawnych odnośnie ochrony środowiska, w tym także prawo miejscowe Gminy Wielka Wieś w tym zakresie, a także informacje bieżące dotyczące aktualnych działań Gminy w drodze do jej uporządkowania. Szczególnie istotny dla mieszkańców dokument to regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie, którego zapisy należy w sposób bezwzględny przestrzegać. Nie możemy sobie pozwolić by niszczone było nasze najbliższe otoczenie. Niepoważne jest tłumaczenie niektórych mieszkańców, że nie mają śmieci dlatego też nie podpisują umów na ich wywóz. Śmieci produkują wszyscy, bo wszystko co kupujemy jest w jakiś sposób opakowane i każdy ma obowiązek taka umowę podpisać bo nie kosztuje to wiele. Dlatego też gmina podejmie wiele działań początkując akcję czysta ekologiczna gmina aby obecną statystykę poprawić (na dzień dzisiejszy tylko 69% mieszkańców korzysta regularnie z firm wyspecjalizowanych w tym zakresie).
Oczywiście organizować będziemy również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy regularnie korzystający z usług firmy komunalnych, konkurs na najbardziej zadbane przydomowe ogródki i wiele innych. Zamierzamy także jak najwięcej edukować a edukację rozpocząć już od najmłodszych. Myślę, że te wszystkie działania w połączeniu z regularną kontrolą czystości nieruchomości znacznie poprawią ekologię w naszej gminie.

To jedne z wielu pomysłów ale zachęcamy również i Państwa o przyłączenie się do naszej akcji, o pomysły, o propagowanie naszej idei - idei gminy ekologicznej.


Z poważaniem

Tadeusz Wójtowicz
Wójt Gminy Wielka Wieś

Wykaz firm zajmujących się wywozem odpadów komunalnych z Gminy Wielka Wieś


  • SITA Małopolska Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Kosiarzy 5A, 30-731 Kraków


       więcej o Gospodarce OdpadamiWykaz wszystkich firm zajmujących się wywozem nieczystości płynnych na terenie Gminy Wielka Wieś (w kolejności alfabetycznej):  • ASEN-WUKO, Jerzmanowice 17, 32-084 Jerzmanowice, tel. 12 389 53 43

  • Usługi Rolnicze Transport i Wywóz Ścieków Jerzy Fliśnik, Zielonki, tel. 12 285 03 20, 508 072 577

  • Rafał Izdebski ASMOT, Racławie 89, 32-049 Przeginia, tel. 668 413 150

  • Clipper Sp. z o.o. - przedstawicielstwo w Krakowie, ul. Sołtysowska 1, 31-589 Kraków, tel. 12 653 40 38
    (wywóz nieczystości z przenośnych toalet)

  • Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o., ul. Krakowska 53, 32-089 Wielka Wieś, tel. 12 419 17 07 (obsługa klientów instytucjonalnych)


Uchwała Rady Gminy w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wielka Wieś:


Interesujące linki:

2014-04-14