Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Internet w naszej Gminie

Perspektywa pokrycia (światłowodem) obszaru całej gminy ma szansę realizacji w najbliższych 2-3 latach, mówimy tu oczywiście o głównych ulicach gdzie istnieje napowietrzna linia energetyczna lub oświetleniowa.


 


Planowany harmonogram realizacji:


Bębło – rozpoczęcie prac wiosna 2019 r.


Biały Kościół – rozpoczęcie prac okolice wakacji 2019 r.


Będkowice – rozpoczęcie prac koniec 2019 r.


Wierzchowie – rozpoczęcie prac I/II kwartał 2020 r.


Prądnik Korzkiewski – w trakcie rozmów.


 


Uzgadniamy wspólnie z Wykonawcami rozwiązania, które ułatwią i przyspieszą realizację inwestycji.  Z drugiej zaś strony Firmy wykazują zainteresowanie podciągnięciem światłowodu do osiedli i bocznych ulic, o ile oczywiście mieszkańcy wykażą zainteresowanie – Wójt Krzysztof Wołos.


Ponadto informujemy, iż pojedyncze lokalizacje, w miejscowościach gdzie jest już światłowód, należy zgłaszać do Firmy, która ma w danym terenie swoje łącze, gdyż wymagają one spotkania i analizy w terenie. Mieszkańcy, którzy mają swoje posesje w drugiej, trzeciej linii zabudowy powinni dodatkowo uzyskać zgodę sąsiadów na przejście. Na terenie naszej Gminy można korzystać z Internetu w ogólnodostępnych punktach wyposażonych w komputery, jakimi są:  • Gminna Biblioteka Publiczna (Szyce, Plac Wspólnoty 1)

  • Świetlica środowiskowa w Bęble (budynek remizy OSP)

  • Świetlica środowiskowa w Modlniczce (budynek remizy OSP)


HotSpot:


- plac zabaw ul. Lipowa w Modlnicy
-w kafejce w pawilonie handlowym Nico (Modlnica, ul. Czędtochowska 36, www.nico.com.pl/ w godzinach pracy pawilonu handlowego [Pn-Sb: 10-19; Nd: 11-17]


Usługi w zakresie dostarczania Internetu drogą radiową na obszarze Gminy świadczy kilka firm, (m.in. Connectic s.c. z Modlnicy http://www.connectic.pl, Classcom Sp. z o.o. z Krakowa  http://www.classcom.pl SolisNet z Krakowa http://www.solisnet.pl, Citypartner Sp. z o.o. z Krakowa http://www.citypartner.pl MyNet z Krakowa http://www.mynet.com.pl, Gemini Internet z Krakowa www.gemini.net.pl oraz Cybernet WMW z Zabierzowa http://www.cybernetwmw.pl/)


Pozostałe firmy (o których jeszcze nie wiemy) dostarczające Internet prosimy o wysyłanie informacji dotyczących działalności na adres rozwoj@wielka-wies.pl


Dodatkowo na terenie gminy działają operatorzy telefonii stacjonarnej, a na przeważającej większości terenu gminy możliwe jest połączenie z Internetem za pomocą telefonu GSM lub komputera z kartą obsługującą technologię GPRS, a w niektórych miejscach również EDGE lub UMTS.


Mapa zasięgu sieci komórkowych:2014-04-14