Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Lokalny Fundusz Pożyczkowy "Samorządowa Polska" Wielka Wieś

Przedsiębiorcy z Gminy Wielka Wieś od listopada 2015 roku mogą korzystać z nowego mechanizmu wspomagania swoich biznesów. Wszystko dzięki powołaniu przez Gminę, własnej instytucji finansowej pod nazwą Lokalny Fundusz Pożyczkowy „Samorządowa Polska”.


W ramach nowej inicjatywy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o atrakcyjne pożyczki z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego od 10 do nawet 400 tys. zł. na okres do 60 miesięcy. Oprocentowanie roczne na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy to od 2,83 do maksymalnie 5,83%.


Oferta skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy albo zakładają swój biznes, albo chcą go rozwijać. Pożyczki udzielane są na finansowanie zakupów o charakterze inwestycyjnym takich jak: zakup maszyn, urządzeń, pojazdów oraz na finansowanie zakupów towarów i surowców do prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej. Oprócz dobrego pomysłu na biznes, warunkiem otrzymania pożyczki jest zarejestrowanie działalności lub odprowadzanie podatków na terenie gminy Wielka Wieś.


Wielu młodych ludzi chce założyć swoją firmę, ale nie ma na to wystarczającej ilości środków. Z kolei procedury związane z pozyskaniem środków z funduszy unijnych wymagają wsparcia specjalistów. Stąd postanowiliśmy uruchomić Lokalny Fundusz Pożyczkowy „Samorządowa Polska” Wielka Wieś, który ma być odpowiedzią na potrzeby miejscowych przedsiębiorców, tłumaczy Wójt Gminy Wielka Wieś – Tadeusz Wójtowicz.


Zadaniem LFP jest wspieranie osób zakładających lub rozwijających swój biznes w całym procesie starania się o pożyczkę – od przygotowania wniosku i napisanie biznes planu po skompletowanie i złożenie dokumentów do Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.


Obecnie w województwie małopolskim działają trzy LFP „Samorządowa Polska”. Poza Wielką Wsią do programu przyłączyły się także Szczucin i Muszyna.


Więcej informacji o Programie „Samorządowa Polska” znajdą Państwo w Punkcie Informacyjnym mieszczącym się w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Wielka Wieś.

2015-11-03