Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Monitoring i zdalne sterowanie obiektów wodociągowych oraz przepompowni ścieków

Zakończył się montaż i wdrożenie systemu monitoringu i zdalnego sterowania obiektów wodociągowych oraz przepompowni ścieków zlokalizowanych na terenie Gminy Wielka Wieś. System pozwala na ciągły nadzór nad urządzeniami wodno-kanalizacyjnymi, powiadamianie (m.in. za pośrednictwem wiadomości sms) odpowiedzialnych za nie osób o ewentualnych usterkach czy nieprawidłowościach w działaniu, a także na zdalne sterowanie pracą wszystkich urządzeń wchodzących w skład ciągle rozbudowywanej sieci.
Monitoringiem i zdalnym sterowaniem obiektów wodociągowych są objęte ujęcia wody w Wielkiej Wsi. Będkowicach, Giebułtowie, Bęble, Białym Kościele oraz centrum nadzoru w Wielkiej Wsi. W ramach monitoringu przepompowni ścieków - przepompownie w Giebułtowie, Modlniczce, Modlnicy, Wielkiej Wsi oraz centrum nadzoru.
Prezes spółki “Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o.“ - Stanisław Boroń za najważniejszą zaletę montowanego systemu uważa możliwość reakcji na ewentualne awarie zanim jeszcze mieszkańcy Gminy odczują ich skutki i zauważą np. brak wody w swoich kranach.
Gminę Wielka Wieś system kosztował ponad 550 tyś zł.

2009-03-02