100 lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Wsi

Uroczystą mszą świętą w intencji Strażaków ich rodzin oraz zmarłych strażaków rozpoczęto obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Wsi, podczas której Ks. Prałat Grzegorz Szewczyk - proboszcz parafii św Floriana w Krakowie, kapelan strażaków i kolejarzy w Archidiecezji Krakowskiej – poświęcił zakupiony przez gminę nowy sztandar.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pododdziałów z asystą Orkiestry Dętej z Woli Zachariaszowskiej z remizy OSP pod Szkołę Podstawową w Wielkiej Wsi, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Następnie złożono raport Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krakowie dh. Leszkowi Ziębie, który dokonał również przeglądu pododdziałów. Kolejnym punktem obchodów było przytoczenie historii jednostki przez dh. Kazimierza Dziurę oraz wręczenie odznaczeń za wysługę lat i za zasługi dla straży.

Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz przekazał, ufundowany przez gminę, wcześniej poświęcony, nowy sztandar, który ma służyć strażakom przez następne lata. Następnie wręczył na ręce Prezesa Eugeniusza Żurka upominek dla straży – pamiątkową paterę. Za współprace podziękowały strażakom również: Dyrektor Szkoły Podstawowej – Marta Stochalska-Budzyn oraz sołtys sołectwa – Teresa Wierzbicka. Strażacy również podziękowali wójtowi za wspieranie działań na rzecz rozwoju jednostki, wręczając statuetkę, a także p. Małgorzacie Mrozowskiej, która w Urzędzie Gminy zajmuje się sprawami strażaków.

Całą uroczystość uświetnił występ Klubu Seniora, po którym rozpoczęła się zabawa taneczna.

2014-07-25