Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Tyle razem dróg przebytych… - 15-lecie Klubu Seniora z Wielkiej Wsi


W czwartkowy wieczór – 27 marca – w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi świętowano w sposób wyjątkowy 15-lecie Klubu Seniora. Spotkaniu towarzyszyły atrakcje zorganizowane w kręgu czterech żywiołów – zainicjowane przez p. dyrektor szkoły Martę Stochalską-Budzyn oraz nauczycieli.

O niepowtarzalności tego jubileuszowego spotkania świadczyły przygotowane przez nauczycieli niespodzianki. Do pierwszej zaprosił p. Mateusz Stasiowski, który wraz z uczniami wprowadził Seniorów w żywioł ruchu. Wiadomym bowiem jest, że ruch to zdrowie, a taniec dodatkowo niesie ogromną radość i przyjemność. W związku z tym zaproponowano Seniorom kilka tańców integracyjnych, spośród których najwięcej emocji przyniósł chyba taniec belgijski – energiczny i wymagający pasji, a tej – jak się okazało – nie brakuje naszym Seniorom, widać to było w ich uśmiechach i roztańczonych gestach. 

Obecność żywiołów w naturze zapewnia jej równowagę, dlatego atrakcje dla ciała musiały ustąpić w końcu miejsca żywiołowi ducha. W klimatyczną podróż po wspomnienia zaprosiła Seniorów p. Agnieszka Habina krótką interpretacją fragmentu „Latarnika”, aby zaraz potem przenieść solenizantów do 2009 roku i przywołać wspomnienia z uroczystości 10-lecia Klubu. Czar wspomnień podsycił p. Dariusz Konieczkowicz przygotowanym wcześniej repertuarem znanych piosenek. Przy wtórze akompaniamentu jubilaci wyśpiewali najpiękniejsze polskie teksty oraz wysłuchali przewrotnego utworu „Gdzie ci mężczyźni?” w wykonaniu Wiktorii Bańdo, uczennicy kl. VI.

Żywioł zmysłów był ostatnim przygotowanym specjalnie na okazję 15-lecia Klubu Seniora. W tym etapie spotkania oddano więc panowanie pięciu zmysłom. Sprzyjał temu zdrowy i aromatyczny poczęstunek, cieszący nie tylko podniebienie, ale łechcący także nozdrza. Ponad stołem dało się słyszeć śmiech towarzyszący rozmowie, zaś na twarzach zobaczyć można było rumieńce, będące efektem niedawnych atrakcji. Serdeczny uścisk dłoni na pożegnanie świadczył o bliskości i zażyłości członków Klubu Seniora, którzy kilkunastoletnią pracą wyrażają wspólne pasje i dążenia.

Z tego miejsca pragniemy życzyć Seniorom zdrowia i dalszej aktywnej działalności. Niech – zapowiadany przez p. dyrektor – czwarty żywioł, będzie ich żywiołem, dzięki któremu nie zgaśnie nigdy zapał i wytrwałość w podejmowaniu nowych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.

tekst: Agnieszka Habina

2014-04-01