Akcja charytatywna na rzecz fundacji Alma Spei

Od 9 lat Gminny Ośrodek Kultury i Sportu - u progu nowego roku - organizuje akcję charytatywną. Zebrane fundusze w tegorocznej akcji zostały przekazane na rzecz starannie dobranej i godnej zaufania Fundacji Alma Spei  - prowadzącej hospicjum domowe dla dzieci.

Dzięki Państwa pomocy wsparliśmy działalność hospicjum kwotą 35 tys. 3 zł 4 gr i 11 euro – w tym blisko 7 tys. zł udało nam się zebrać i wylicytować podczas imprezy w siedzibie GOKiS. Pozostałe środki pieniężne zebrali kwestujący całą niedzielę na terenie dekanatu bolechowickiego nasi dzielni wolontariusze.

Niedzielną imprezę rozpoczęliśmy zabawą karnawałową dla dzieci. Podczas zabawy zorganizowane zostały konkursy z nagrodami, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Zabawę dzieciom umilali wolontariusze, którzy wyczarowywali na ich twarzach bajkowe postacie. Kolorowe fryzury na głowach maluchów  również wprawiały ich w dobry nastrój.

W czasie trwania całej imprezy odbywała się licytacja na rzecz Hospicjum. Licytowane przedmioty niejednokrotnie miały wartość sentymentalną – np. rękodzieła podarowane przez bliskich podopiecznych Hospicjum. Było ich bardzo wiele. Przynoszone były niemalże do ostatniej chwili przed rozpoczęciem licytacji, co spowodowało, że wiele rzeczy nie było ujętych we wcześniej przygotowanej prezentacji. W przerwach wystąpiła m.in. orkiestra dęta działająca przy GOKiS - prowadzona przez p. Antoniego Majerskiego oraz Jarosława Janeckiego. Podziwialiśmy również zdolności gimnastyczne grupy dziewczynek z sekcji GOKiS – prowadzonej przez p. Wiolettę Handzel.  Swoje umiejętności zaprezentowali także uczestnicy zajęć aikido prowadzonych w GOKiS przez p. dr Ewę Wiercińską oraz zajęć zumby prowadzonych przez p. Monikę Bińczycką.

Największym zainteresowaniem najmłodszych widzów cieszył się pokaz magika, który w oczach dzieci jawił się jako najprawdziwszy czarodziej.

W trakcie imprezy wójt gminy Tadeusz Wójtowicz wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie”.

Imprezę zakończyła piękną piosenką nasza uzdolniona wokalistka Katarzyna Skrzyniowska.

Akcję możemy uznać za udaną dzięki olbrzymiemu wkładowi pracy wielu ludzi - jest za co dziękować.

2014-01-21