Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Akcja "Odblaskowa Szkoła" w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wakacje minęły. Jak co roku Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi zgłosiła się do kolejnej edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”. Akcja ta ma promować najbardziej aktywne szkoły i społeczności lokalne, realizując ideę wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
W ramach konkursu w naszej szkole realizowanych będzie wiele przedsięwzięć, w których wezmą udział nie tylko uczniowie wraz z nauczycielami, ale i rodzice.

Ważny apel kierujemy w stronę rodziców. To na nich ciąży obowiązek zaopatrzenia swojego dziecka w odblaski.

Drodzy rodzice!
Postępujcie zgodnie z prawem! „Dziecko w wieku do lat 15 – stu, poruszające się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu” [Dz. U. 1997 Nr 98, poz 602, art. 43 ust. 2 Prawo o ruchu drogowym.]

Pamiętajcie o prawach fizyki! W nocy przy złej pogodzie pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów. Jeśli ma na sobie jasne ubranie, widać go z odległości 50 metrów. Jeżeli ma na sobie elementy odblaskowe, pieszy jest widoczny z odległości większej niż 150 metrów.
Kierujcie się sercem! Zadbajcie o swoje dziecko. Jeśli będzie szło ulica z odblaskiem, zostanie zauważone 5 RAZY SZYBCIEJ.

Tagi dla strony:

2014-09-12