Bezpieczni w pobliżu budowy

W ramach szerokiej Gminnej kampanii na rzecz bezpieczeństwa tym razem postanowiliśmy pokazać najmłodszym czym grozi i jak niebezpieczne może być wchodzenie na teren budowy.

„Bezpieczni w pobliżu budowy” to ogólnopolski projekt realizowany od 2008 r. przez firmę SKANSKA, dedykowany jest do szkół podstawowych zlokalizowanych w pobliżu realizowanych przez firmę inwestycji.

Z racji tego, że w chwili obecnej firma SKANSKA buduje w Szycach centrum administracyjne Gminy, do projektu zgłosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej z Modlnicy.

4 lutego bohaterowie: Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Kot poprzez zabawę przekazali dzieciom ze szkoły w Modlnicy informacje związane z ich bezpieczeństwem, zdrowiem i życiem; uczyli najmłodszych, jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze,  i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy.

Dzieciaki bardzo aktywnie włączyły się w przedstawienie, rozpoznawały znaki drogowe, mówiły jak bezpiecznie przejść przez ulicę a w nagrodę na zakończenie otrzymały kamizelki oraz opaski odblaskowe, które poprawią ich bezpieczeństwo i widoczność.

2014-03-05