Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

BIAŁOKOŚCIELAŃSKI DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek to dla każdego dziecka ciepło, miłość, troska, wyrozumiałość i wszystko, co najlepsze. W Szkole Podstawowej w Białym Kościele organizowanie uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka ma wieloletnią tradycję. To święto już na stałe wpisane jest w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.

W sobotnie popołudnie 16 stycznia 2016 r.  mieliśmy przyjemność gościć w hali GOKiS babcie i dziadków naszych uczniów. Jest nam niezmiernie miło, że uroczystość zgromadziła ponad 400 osób. Na wstępie pani Anna  Zajączkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele - skierowała do wszystkich gości serdeczne słowa powitania. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy V i VI przedstawieniem jasełkowym, które przywołało ciepły klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Święto Babci i Dziadka to pora życzeń, które składają i mali, i duzi. Z serdecznymi słowami, często nawet wierszowanymi, zwrócili się do szacownych gości: pani Anna  Zajączkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, pan Tadeusz Wójtowicz- wójt Gminy Wielka Wieś, pan Józef Wojdała - radny Białego Kościoła, pan Andrzej Szumny - sołtys Białego Kościoła, pani Jolanta Wojdała z zespołu Białokościelanki oraz  panowie Grzegorz Szopa i Bartłomiej Jastrzębski - przedstawiciele OSP Biały Kościół. Na uroczystości obecny był również pan Krzysztof Wołos – zastępca wójta Gminy Wielka Wieś, pan Dariusz Wolak – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół dzieci i Młodzieży „POZYTYWKA”, pani Bogusława Wojdała, pan Michał Stachnik i Pani Monika Biernat – przedstawiciele Rady Rodziców, aktywnie działającej przy szkole podstawowej.
W kolejnej części programu uczniowie w prostych słowach dziecięcych wierszy i piosenek złożyli swoim babciom i dziadkom  podziękowania i życzenia. Gromkie „sto lat” zakończyło występ dzieci, a wspaniała publiczność oklaskiwała swoje ukochane wnuki.
Uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom  upominki - słodki miodek.
Uroczystość obfitowała w muzyczne niespodzianki. Swoje umiejętności zaprezentowała Gminna Orkiestra Dęta pod batutą pana Krzysztofa Guńki, dedykując swój występ zebranym gościom. Nasi uczniowie wystąpili  z zespołem orkiestry, a także w popisach solowych. Młodzi muzycy wprost zachwycili wykonaniem kolęd i piosenek.
Nasze świętowanie uświetnił występ zespołu regionalnego Białokościelanki. Panie zaprezentowały się w bogatym repertuarze - od kolęd po ludowe przyśpiewki i pieśni biesiadne. Pomagała im oczywiście pani Joanna Zięba – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Natomiast o całą oprawę muzyczną uroczystości zadbał, niezawodny przy takich uroczystościach, pan Jarosław Janecki. Do wspólnego śpiewania dołączyli także nasi drodzy goście. W tej radosnej atmosferze biesiady nie zabrakło i tańca.
Mamy nadzieję, że to sobotnie spotkanie przy kawie, domowym cieście i muzyce dostarczyło naszym gościom radości i wzruszeń, a herbata z miodem w zimowy wieczór przywoła miłe wspomnienia.  Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

Serdecznie dziękujemy lokalnej społeczności za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

tekst: Renata Szlachta


Tagi dla strony:

2016-01-18