Relacja z III biegu - Biegnij z ojcem do Ojcowa

Za nami już trzecia edycja biegu BIEGAJ Z NAMI – BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA. Spośród 132 zgłoszonych osób, na starcie zgłosiło się 120 młodszych i starszych miłośników biegania. Zwarta grupa zawodników ruszyła malowniczą trasą o długości 5 km, która wiodła z Białego Kościoła, Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej.
Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy przy pięknej pogodzie dobiegli do mety przy Bramie Krakowskiej, gdzie czekał na każdego pamiątkowy medal.
W każdej kategorii wyłoniono zwycięskie pary.
W kategorii OPEN JUNIOR:
I miejsce: Szklarczyk Szymon i Krzysztof
II miejsce: Księżyc Jakub i Tomasz
III miejsce: Rusinek Krzysztof i Karoń Piotr

Kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce: Marcinek Tomasz i Marek
II miejsce: Olech Przemysław i Józef
III miejsce: Rusinek Stanisław i Marcin

Kategoria Gimnazja:
I miejsce: Kawiński Mateusz i Jeleń Dawid
II miejsce: Maj Mikołaj i Mariusz
III miejsce: Gałczyk Filip i Grzegorz

W kategorii OPEN SENIOR:
I miejsce: Konatowicz Dominika i Grodecki Wacław

Dodatkowo nagrodzono pucharem najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. W kategorii najmłodszy zawodnik – puchar otrzymała Hanna Różalska. Najwcześniej urodzonym uczestnikiem biegu był pan Grodecki Wacław. Nagrodzono również rodzinę wielopokoleniową oraz zawodnika, który w tym dniu obchodził swoje urodziny.

Podsumowanie biegu i dekoracja zwycięzców odbyły się na placu Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, gdzie zawodnicy zostali dowiezieni autokarem. W czasie oczekiwania na wyniki i dekorację wszyscy uczestnicy raczyli się barszczykiem i kiełbaskami z grilla. Drużyna OSP z Białego Kościoła zabezpieczała całą trasę biegu oraz pomagała w obsłudze imprezy. Zaprzyjaźnione Panie z zespołu „Białokościelanki” zajęły się obsługą uczestników, którzy ukończyli bieg.

Sponsorem głównym przedsięwzięcia była Gmina Wielka Wieś. Imprezę wsparły także firmy i osoby prywatne:
• Centrum Kształcenia EDUKATOR,
• Hurtownia Napojów BOZBI państwa Bożeny i Zbigniewa Klimek,
• Hotel JURAJSKI – pan Tadeusz Gątkiewicz,
• Dwór w Tomaszowicach, Krakowskie Centrum Konferencyjne p. Ziyad Raoof,
• Chochołowy Dwór,
• Firma Pogrzebowa KRUK, p. Paweł Kruk,
• Firma Usługowo Budowlana, p. Maciej Rosa,
• Zakład piekarniczo-cukierniczy pani Beaty Cader,
• pan Marek Krasowski - prezes Gminnego Zakładu Komunalnego w Wielkiej Wsi,
• państwo Teresa Stochalska i Bogdan Stochalski – właściciele sklepu LEWIATAN,
• Cukiernia Stochalski z Wielkiej Wsi,
• Krakowski Bank Spółdzielczy oddział Wielka Wieś,
• Jan Kosmowski ASO Mercedes Benz.

Bez wsparcia darczyńców organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa. Składamy także podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy sportowej. W szczególności dziękujemy pracownikom GOKiS-u, którzy poświęcili swój czas na pomoc w działaniach organizacyjnych, wolontariuszom, uczniom i nauczycielom z Gimnazjum w Białym Kościele, kierowanego przez dyrektor Bożenę Turek. Dziękujemy drużynie OSP w Białym Kościele oraz Paniom z zespołu „Białokościelanki” za wkład w organizację poczęstunku dla zawodników oraz zabezpieczenie imprezy.

Dziękujemy za pomoc w organizacji biegu Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Podziękowania przekazujemy na ręce p. dyrektor Anny Zajączkowskiej. Serdecznie dziękujemy również panu doktorowi Krzysztofowi Kędziorowi, który zapewnił zabezpieczenie medyczne biegu.

BIEGAJ Z NAMI -BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA to projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „POZYTYWKA”, który promuje aktywne spędzanie czasu razem z dziećmi. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Gminy Wielka Wieś.

Organizatorzy: Małgorzata Biniek, Małgorzata Rabczyńska, Dorota Tracz

2016-06-13