Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

„Cukiernia pod Amorem” urzekła czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki

Inauguracyjne powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w księgarni Matras zlokalizowanej w Modlniczce.

Jak zwykle pracownicy księgarni z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przyjęli uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki tworząc atmosferę niczym z Cukierni pod Amorem z XIX w. za co serdecznie dziękuję. 

Dla niewtajemniczonych nadmienię, że z kart książek niemal czuć zapach świeżo mielonej kawy oraz innych słodkości, które można było kupić w rodzinnej cukierni prowadzonej od wielu pokoleń. Całość cyklu „Cukierni pod Amorem”  to trzy części niezwykle wciągającej fabuły z historią w tle.

To losy niesamowitych kobiet, które żyją w dwóch różnych epokach w zupełnie odmiennych warunkach społecznych i ekonomicznych, które muszą przeciwstawić się różnym sytuacjom. Książki Małgorzaty Adamczyk-Gutowskiej to nie tylko historia rodziny, ale również intrygi, które mogą zapierać dech w piersiach.

Całość cyklu osnuta jest wokół rodzinnej tajemnicy, która sprawia, że książki czyta się jednym tchem. Czytelniczki już zadeklarowały, że chętnie przeczytają inne pozycje książkowe tej pisarki, a „Cukiernia pod Amorem” wywarła ogromne wrażenie na wszystkich uczestniczkach spotkania . Zapewne na spotkaniu z pisarką pojawi się wiele pytań dotyczących jej powieści.

Kolejne spotkanie DKK obędzie się w listopadzie. Termin zostanie ustalony i podany do publicznej wiadomości za pośrednictwem strony internetowej biblioteki.


Tekst J. Patej
Foto: Katarzyna Put (księgarnia Matras)

Tagi dla strony:

2014-10-10