Czasowe wyłączenie obsługi bezpośredniej mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy,

Najbliższe tygodnie to czas, w którym każdy z nas musi zdać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i najbliższych, ale również współodpowiedzialni za skuteczność wszelkich podejmowanych działań prewencyjnych.
Zgodnie z decyzją rządu, w związku z zagrożeniem epidemicznym, także na terenie naszej gminy, czasowo:
- zamknięte zostały placówki oświatowe (przedszkola, szkoły, żłobki);
- zawieszono funkcjonowanie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Gminnej Biblioteki Publicznej;
- odwołano zajęcia klubów sportowych.

Z uwagi na dużą liczbę osób, które na co dzień odwiedzają urząd i związane z tym ryzyko potencjalnego zagrożenia zarażeniem wirusem - w trosce o Państwa zdrowie, a także zdrowie pracowników Urzędu Gminy, zdecydowaliśmy również o czasowym wyłączeniu obsługi bezpośredniej mieszkańców od 16.03.2020 do odwołania.

Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą, by w najbliższych dniach: kontaktować się z urzędem przede wszystkim telefonicznie (12 419 17 01) oraz mailowo ug@wielka-wies.pl.
Proszę także, by wszystkie apele służb sanitarnych o zachowanie ostrożności traktować bardzo poważnie i odpowiedzialnie.

Zwłaszcza 2-tygodniowy okres przerwy w zajęciach szkolnych prosimy rozumieć nie jako czas wolny, ale okres przebywania dzieci i młodzieży w domach, minimalizując ich pobyt w miejscach publicznych.Zwracam się także z apelem do Was Szanowni Mieszkańcy, abyście w tym trudnym okresie zwrócili szczególną uwagę na osoby w swoim najbliższym otoczeniu, zwłaszcza starsze lub samotne i w miarę możliwości udzielili im wsparcia, ewentualnie zgłosili taką potrzebę do urzędu.

Bądźmy w tym trudnym czasie odpowiedzialni i wyrozumiali.

Krzysztof Wołos
Wójt Gminy Wielka Wieś