Czwórki mieszane – czyli siatkówka z przymrużeniem oka

15.05.2016 roku odbyła się druga edycja turnieju siatkarskiego w naszej gminie. Ciekawa forma gry sprawiła, że zawodnicy motywowali się do szybkich akcji i walczyli o każdą sekundę. Wszystkie drużyny miały 10 minut na pokonanie swojego przeciwnika, co wyzwalało niesamowite emocje szczególnie pod koniec mierzonego czasu.

Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki, zwycięzcami została drużyna KABOOM, którzy rzeczywiście z wielkim BUUUM pokonali wszystkich, zdobywając maksymalną ilość punktów turnieju. Jednak blisko wygranej była drużyna JAZZY POWER oraz RINGOWCY, którzy z mistrzami stoczyli zacięte walki i zaledwie kilka punktów przewagi decydowało o zwycięstwie.

Tak też wyklarowało się podium:

1. KABOOM
2. JAZZY POWER
3. RINGOWCY

Pozostałe drużyny również odbijały na równym poziomie, walcząc do samego końca. TRZYNASTKA wcale nie była pechowa, ponieważ uplasowali się zaraz za podium zajmując czwarte miejsce. Warto pochwalić drużynę ANGRY BIRDS, którzy już drugi raz zmierzyli się w turnieju czwórek mieszanych oraz DOUBLE TEAM i ELEMELE DUDKI, gdzie w składzie grała głównie młodzież, a kilkoro z nich to absolwenci gimnazjum w Białym Kościele. Na pewno powalczą w kolejnych edycjach, bo duch sportowej rywalizacji udzielił się nawet kibicom.

Ze strony organizatorów chcielibyśmy podziękować za pomoc nauczycielkom wychowania fizycznego p. Dorocie Tracz i p. Małgosi Rabczyńskiej, które zajmowały się przepisami piłki siatkowej oraz dbały o zachowanie zdrowej sportowej rywalizacji i gry fair play.

Bardzo dziękujemy również za wsparcie Przewodniczącemu Rady Gminy panu Zbyszkowi Mazeli oraz Radnemu Józefowi Wojdale, którzy nie tylko uczestniczyli i obserwowali całe wydarzenie sportowe, ale również wręczyli nagrody najlepszym  i podsumowali zawody, podkreślając świetną zabawę i wyjątkowe spotkanie siatkarskie.

2016-05-16