Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Dobry klimat do biznesu – wizyta delegacji z powiatu krakowskiego oraz monachijskiego

W sobotę 16 kwietnia do naszej gminy zawitała delegacja z powiatu krakowskiego na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Nabagło oraz wicestarostą Wojciechem Pałką oraz delegacją z zaprzyjaźnionego powiatu monachijskiego.

Dotychczasowa współpraca z partnerami z Niemiec dotyczyła administracji samorządowej, współpracy organizacji społecznych i zespołów kulturalnych, obecnie do współpracy zaproszono przedsiębiorców. Kilkudniowy pobyt delegacji z Niemiec obfitował w wiele spotkań m.in. uczestniczyli w forum samorządowo-biznesowym. Na zaproszenie przyjechali m.in. przedstawiciele „Invest in Bavaria”, organizacji niemieckiej wspierającej firmy.

Władze szukają sposobów na pozyskanie zagranicznych inwestorów, chcą pomagać w nawiązaniu kontaktów naszych przedsiębiorców z przedsiębiorcami z Niemiec.

Wizyta w naszej gminie to próba przedstawienia wyróżniających się samorządów z powiatu krakowskiego a szczególnie prezentacja ich lokalizacji, struktury działalności i finansowania, ciekawych inwestycji i terenów inwestycyjnych.

Na spotkaniu naszą gminę reprezentowali Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Mazela oraz Sekretarz Gminy Stanisław Kasprzyk.

Goście podczas krótkiej prezentacji dowiedzieli się m.in. gdzie położona jest nasza gmina, jaka jest jej struktura demograficzna, dochody gminy, główne inwestycje, walory przyrodnicze i turystyczne, tereny inwestycyjne. Goście pytali Wójta m.in. o dochody gminy, plan zagospodarowania przestrzennego, liczbę przedsiębiorców, współpracę z organizacjami z otoczenia biznesu, ale również o działalność na terenie gminy organizacji społecznych (m.in. straże pożarne, kluby sportowe, KGW). Delegacja miała też okazję zwiedzić nowe centrum administracyjne.Następnie delegacja udała się do centrum logistycznego w Modlniczce (grupę oprowadzał przedstawiciel właściciela a zarazem zarządcy tj. firmy Goodman – dyr. Artur Szczepaniak), Była okazja oglądnąć cały teren, dowiedzieć się więcej o najemcach, zobaczyć nowo budowany obiekt oraz odwiedzić jedną z hal. Goście pytali o współpracę samorządu z centrum, dochodach podatkowych z tego terenu oraz genezie stworzenia centrum logistycznego firmy Goodman właśnie w Gminie Wielka Wieś. Na zakończenie Wójt podziękował delegacji z Niemiec za wizytę w naszej Gminie i zaprosił do jej ponownego odwiedzania.

Tagi dla strony:

2016-04-18