Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Dożynki w Modlniczce

Półmetek dożynkowy w naszej gminie to impreza w Modlniczce, która odbyła się w ostatnią sobotę. Uroczystą msze dożynkową w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego i Św. Siostry Faustyny odprawił ks. proboszcz Jan Adamus.

Po poświęceniu wiana oraz chlebów korowód dożynkowy udał się pod świetlice gdzie odbyło się tradycyjne ośpiewanie wiana oraz przybyłych gości przez Zespół Modlniczanki oraz gospodarzy. W tym roku gospodynią dożynek była Pani Agata Mazurkiewicz mieszkanka Tomaszowic, a gospodarzem Pan Grzegorz Kaczor mieszkaniec Modlniczki.

W oficjalnej części zabrał głos Pan Wójt Tadeusz Wójtowicz, a po nim kolejno goście obdarowani chlebami dożynkowymi.

W części artystycznej na scenie pojawiły się zespoły z 4 miejscowości należących do parafii Modlnica. Popisy sceniczne zawierały przyśpiewki, skecze oraz tańce, niektóre w dość współczesnej wersji folkowej. Na koniec do późnych godzin nocnych, wszyscy przybyli bawili się przy muzyce zespołu Dragons Band.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w organizację naszej uroczystości. Dziękujemy naszym sponsorom Państwu Bąbka, Państwu Szumiec oraz firmie S-nails. Dziękujemy także za oprawę muzyczną Mszy Świętej Panu Jarosławowi Janeckiemu oraz Oli, a także Panu Pawłowi Biesiada za poświęcenie kilkunastu bali słomy na dekoracje Modlniczki i sceny. 

Tagi dla strony:

2015-08-24