Dzień Babci i Dziadka w świetlicy w Modlnicy

W niedzielę 25 stycznia 2015 r. w świetlicy w Modlnicy odbyło się opłatkowe spotkanie „Dzień Babci i Dziadka” na którym gościliśmy wielu mieszkańców nie tylko z Modlnicy ale z także innych miejscowości naszej gminy.

Między innymi Tadeusz Wójtowicz- wójt, który przybył z synem Patrykiem, Radni Zbigniew Mazela, Edward Zamojski – Bębło. Spotkanie rozpoczęło się uczczeniem pamięci zmarłych mieszkanek Modlnicy- Pauliny Rydz – 102 latki i Krystyny Sułko radnej Modlnicy oraz złożeniem życzeń babciom i dziadkom.

W programie można było zobaczyć widowiska teatralno – wokalne. Miłosz Mrozowski – skrzypce wykonał utwór Jana Sebastiana Bacha Adadzio I sonata G – mol oraz utwór Henryka Wieniawskiego. Występ Zespołu Modlnicanie – poezja śpiewana „W Chrystusa Ślady i Stał sie cud“, ze zbioru Czarneckiej „Wydarzyłeś się Ojcze”, Akt 12 z „Wesela” St. Wyspiańskiego w wykonaniu Bogumiły Pietrzyk i Wojciecha Mazura.

Wiersze Słowackiego i Tuwima wykonała Freda Leniewicz  Urbaniak emerytowana Dyrektor Teatru Groteska, aktorka sceny teatrów krakowskich i reżysera. Pokaz lalek pod kierunkiem Fredy Leniewicz  Urbaniak wykonały dzieci.

Zespół wystawił Smerfy oraz Rzepkę J. Tuwima. Wystąpili tradycyjnie Herody z Modlnicy nominowani na festiwal górski w Bukowinie Tatrzańskiej. Współprowadzącym uroczystość było dwóch Patryków w tym Patryk Wójtowicz oraz Olivier Silski wnuk prowadzącej Bogumiły Pietrzyk.

Dzieci rysowały laurki oraz uczestniczyły w prezentacji lalek z Teatru Groteski za to otrzymywały słodkie niespodzianki. Po zakończonych występach jeszcze długo mieszkańcy wspólnie śpiewali. Organizatorami spotkania był Zespół Modlnicanie, OSP Modlnica oraz GOKiS, GOPS i GBP.

Opr. B. Pietrzyk

2015-01-26