Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Dzień Babci i Dziadka w szkole w Wielkiej Wsi

Święto naszych Dziadków jest urokliwym czasem, od kilkudziesięciu lat zakorzenionym w polskiej tradycji. Szczególnie na niego czekają wnukowie – z nieskrywanym wytęsknieniem i niemałym zniecierpliwieniem. I słusznie, bo właśnie 21 i 22 stycznia możemy w sposób wyjątkowy przekazać najbliższym wszystkie gorące uczucia, którymi ich obdarzamy.

Spotkanie z Dziadkami jest bardzo wyczekiwane przez uczniów naszej szkoły. Przez kilka tygodni wszyscy przygotowują się, by w specjalny sposób podziękować za wszystko to, co od nich otrzymujemy każdego dnia. Drobne prezenty i upominki, wiersze i piosenki to tylko kawałek wdzięczności, którą wyrażamy podczas ich święta. Cenniejszy bowiem wydaje się czas im poświęcony, uwaga zwrócona w ich stronę, lekki uśmiech i wzruszenie wywołane ich widokiem.

21 stycznia aula szkoły wypełniła się wyjątkowymi gośćmi. Babcie i Dziadkowie mieli okazję obejrzeć przygotowany na ich cześć występ artystyczny, w którym udział wzięli najmłodsi uczniowie. Mali artyści pragnęli podarować najbliższym chwilę magicznych życzeń i czarujących baśni. Rozpoczęli tradycyjnie – od układów tanecznych nauczonych pod okiem p. Karoliny Zadęckiej. Podniosły polonez zrobił miejsce tradycyjnemu krakowiakowi, natomiast hip-hopowe rytmy zapowiedziały klasyczne tańce towarzyskie. Pięknie opracowane choreografie były wstępem do przedstawień, nad którymi pracowali uczniowie wraz z wychowawcami. Dzieci z oddziału przedszkolnego – z charakterystycznym dla siebie wdziękiem – złożyły najbliższym serdeczne życzenia, do których dołączyły urokliwy taniec. Uczniowie klasy Ib podarowali natomiast Dziadkom chwilę z baśnią o królewnie Śnieżce. Chcieli tym występem podziękować za wszystkie inne bajki, które często od nich słyszeli. Do ich podziękowań dołączyli się uczniowie Ib, którzy swoim pokazem udowodnili, że nie wyobrażają sobie świata bez ukochanej Babci i Dziadka. Wiersze przeplatane piosenkami w ich wykonaniu wywołały niemałe wzruszenie. Wyjątkowo swoich najbliższych przywitała klasa III, która opracowała muzyczne przedstawienie o Calineczce. Tekst baśni mówiony na tle muzyki klasycznej i dodatkowo wzbogacony choreografią okazał się dla gości artystycznym wyznaniem najmilszych uczuć. Całość zakończyli drugoklasiści. Występ rozpoczęli tańcem ubarwionym wykorzystanymi wstążkami. Zrobiło się wówczas kolorowo i radośnie, co odzwierciedlały uśmiechy widowni. Zbliżając się do końca, uczniowie wyrazili wierszami serdeczne podziękowania za okazywaną im dobroć i miłość, którą czują każdego dnia.

Nad całością przedstawienia czuwali wychowawcy poszczególnych klas: Oddział Przedszkolny – p. Mariola Bień; klasa Ia – p. Halina Matwieiszyn; klasa Ib – p. Agnieszka Habina; klasa II – p. Ewa Kwiecień; klasa III – p. Marta Stochalska-Budzyn. Układy taneczne opracowała na zajęciach rytmicznych p. Ewa Mączyńska.

Życzenia – wyśpiewane i wytańczone – zakończyły część artystyczną i pozwoliły podążyć z upominkami do Dziadków. Chwile spędzone razem okazały się najcenniejszym prezentem podarowanym w tym dniu, bo bogatym w radość i szczere wzruszenie.

Do życzeń złożonych przez uczniów pragną dołączyć się organizatorzy uroczystości: dyrektor, nauczyciele oraz rodzice.

Tekst: Agnieszka Habina

 

Tagi dla strony:

2015-01-22