Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Dzień dziecka w GOKiS

1 czerwca w GOKiS było bardzo wesoło. W nasze progi zawitało mnóstwo dzieci.  Radości nie było końca.  W to najważniejsze dla naszych dzieci święto przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji.

Każdy dorosły wie, że ulubionym zajęciem dzieci jest podskakiwanie - dlatego też nie dziwiły nikogo długie kolejki, które tworzyły się do skakańca-dmuchańca. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, zabawach i tańcach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się formowanie zwierzątek z balonów,  malowanie buziek oraz farbowanie kosmyków  włosów. Podziw wzbudził pokaz żonglerki oraz  warsztaty cyrkowe.

W kąciku  plastycznym proponowaliśmy najmłodszym: komponowanie bransoletek z barwionego makaronu, tworzenie oryginalnych rysunków z kawy, herbaty i ryżu, składanie papieru metodą origami, wykonywanie kolorowych pióropuszy, ozdabianie indiańskich totemów oraz tworzenie tęczowych, kwiatowych girland z kolorowej bibuły.

Podczas imprezy krótki program artystyczny zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele. Dzieci przygotował p. Jarosław Janecki. Okazało się, że wśród naszych najmłodszych mamy prawdziwe „gwiazdy”. Piękne piosenki dedykowane były mamom i ojcom z okazji ich święta. Dzieci wykonały również koncert podczas którego wykazały się talentami muzycznymi. Można było podziwiać talenty gry na saksofonie, klarnecie, trąbce itp.

Młodzieżowa drużyna OSP Biały Kościół - na którą zawsze można liczyć - przygotowała pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się jak mają reagować w nagłych wypadkach, w sytuacjach kiedy tak naprawdę mogą liczyć tylko na siebie.

Zaprzyjaźnione Panie z zespołu Białokościelanki przygotowały dla naszych najmłodszych pyszne ciasta. Poziom cukru znacznie wszystkim się podniósł i dopisywały doskonałe nastroje. Spragnionym po szaleństwach dzieciom przyszła z pomocą p. Agata Szumna, która zasponsorowała dzieciom soczki.

Dziękujemy za pomoc w organizacji Dnia Dziecka Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Podziękowania przekazujemy na ręce p. dyrektor Anny Zajączkowskiej. Dziękujemy drużynie Młodzieżowej OSP Biały Kościół przygotowanej przez p. Grzegorza Szopę oraz prezesa Jacka Kowalika. Dziękujemy paniom Białokościelankom oraz p. Agacie Szumnej  za dbałość o brzuszki najmłodszych.

Cieszymy się, że mogliśmy w tym dniu sprawić tyle radości dzieciom. Radość na ich twarzach  w dniu 1 czerwca to dla nas sygnał, że w przyszłym roku do nas wrócą – a na tym bardzo nam zależy.

Dziękujemy!!

Dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Tagi dla strony:

2014-06-02