Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Dzień Patrona

Społeczność Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego  w Białym Kościele po raz kolejny spotkała się na uroczystych obchodach Dnia Patrona.             

W tym roku tematem przewodnim imprezy, przygotowanej przez Elżbietę Glanowską, był związek księdza Jana z dziećmi: to, co o nich mówił, pisał, jak wspominał swoją pracę z najmłodszymi.

Aby zbadać ten temat, reporterzy z klasy III a: Krystian Sroka, Filip Nowakowski, Daniel Piwowarczyk, Adrian Mirek oraz Piotr Dudziak udali się do Przedszkola Samorządowego w Bęble i nakręcili tam arcyciekawy materiał. Dzieci wiedziały bardzo wiele o naszym Patronie i wykonały mnóstwo pięknych rysunków do wiersza księdza Jana o arce Noego. Materiał filmowy, nakręcony w czasie tych zajęć, został wyświetlony na uroczystości. W tym miejscu pragniemy podziękować pani dyrektor Lucynie Kurek za możliwość nakręcenia tego materiału oraz nauczycielce oddziału przedszkolnego - pani Elżbiecie Adamczyk za przygotowanie dzieci do spotkania.

Uczniowie zaprezentowali także wiersze i rozważania księdza Jana Twardowskiego, poświęcone najmłodszym. Program uświetniły piosenki zaśpiewane przez zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Wiecha oraz duet wokalny Patryka Jopka i p. Eweliny Doktór.

W nastrój poetyckiej zadumy wprowadził nas także recital artysty Piwnicy pod Baranami - Sergiusza Orłowskiego, który zaprezentował utwory własne oraz pieśni do słów znanych poetów: K.K. Baczyńskiego i L. Staffa oraz barda Wojciecha Bellona. Dziękujemy wszystkim Gościom za udział w naszym święcie i zapraszamy za rok.

Tagi dla strony:

2015-11-26