Festyn sportowo-rekreacyjny w Bęble

W niedzielę 29 czerwca na boisku piłkarskim w Bęble oraz na terenie przyszkolnym, odbył się festyn sportowo-rekreacyjny, zorganizowany przez LKS "Orzeł 1948" Bębło. Festyn został przeprowadzony w ramach realizacji zadania publicznego, w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Gminie Wielka Wieś, w 2014r, pod nazwą "Sport - dobrą zabawą dla wszystkich".

Już od godziny 14 rozgorzały sportowe emocje, które zapewnili nasi najmłodsi uczestnicy, w ramach rozegranego turnieju Żaków. Zmierzyły się w nim drużyny Orła Bębło, Skalanki Skała, Jutrzenki Giebułtów i Błękitnych Modlnica. W otoczeniu opiekunów i rodziców gorąco dopingujących swe pociechy, zwycięzcą turnieju została drużyna Skalanki, która w ostatnim meczu pokonała Jutrzenkę Giebułtów. Trzecie miejsce zajęli gospodarze, a czwarte zespół Błękitnych Modlnica. Wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary, natomiast dodatkowo chłopcy z Bębła, systematycznie trenujący w klubie, otrzymali dyplomy Młodego Piłkarza Orzeł Bębło, wręczone przez prezesa Klubu.

Kolejnym punktem programu, był mecz Juniorów Młodszych, w którym drużyna Orła zmierzyła się z Płomieniem Jerzmanowice, ulegając 1-4. W międzyczasie na sztucznym boisku już rozpoczęli rozgrzewkę siatkarze Orła Bębło, którzy mieli rozegrać pokazowy mecz na powietrzu, grając ze SKP Bartosz Kraków, zwycięzcą niedawno zakończonych rozgrywek II ligi TKKF. Nasi siatkarze zajęli 3 miejsce, co dało im udział w barażach, po którym uzyskali awans do I ligi. Z powodów organizacyjnych, nasi goście jednak nie dotarli, natomiast nasi siatkarze rozegrali mecz wewnętrzny, w którym pokazali swe niemałe umiejętności siatkarskie.

Na głównym boisku, na zakończenie piłkarskich emocji, zagrały drużyny Orła Bębło i AP Kmita Zabierzów. Po ciekawym meczu, w którym miejscowi trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, wygrała jednak drużyna z Zabierzowa, wygrywając 4-3. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary za zwycięstwa i udział w organizowanym festynie.

Podczas całego popołudnia, dla najmłodszych i nie tylko, była możliwość skorzystania z darmowej dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej i malowania twarzy. Panie animatorki, gorąco zachęcały dzieci do udziały w konkursach i proponowanych atrakcjach. Dodam, że wymienione rzeczy, jak rownież poczęstunek dla wszystkich uczestników sportowych wydarzeń, zostały sfinansowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, za co serdecznie dziękuję Pani Anecie Solarz, Kierownik ośrodka. Chciałbym również podziękować Dyrektor GOKiS Pani Eli Seweryn, za przygotowanie zaproszeń i plakatów oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęble, Pani Lucynie Kurek, za pomoc i udostępnienie pomieszczeń szkoły dla uczestników zmagań sportowych.

Całość emocji sportowych miało zakończyć się wspólna zabawą taneczną, której jednak nie udało się przeprowadzić w przewidywanym stopniu, z powodu warunków atmosferycznych. Mam nadzieję że wszyscy uczestnicy festynu, doskonale spędzili niedzielne popołudnie, ze sportem i z muzyką w tle.

Zbigniew Mazela

2014-07-01