Gala finałowa Gminnego Konkursu Fotograficznego „Selfie z pupilem”

Dnia 21. listopada 2014 r. na sali gimnastycznej Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele odbyła się gala finałowa Gminnego Konkursu Fotograficznego „Selfie z pupilem”, zorganizowanego przez Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele we współpracy ze Szkołą Podstawową im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu.

Celem konkursu była popularyzacja fotografii wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie Gminy Wielka Wieś, rozbudzanie pasji artystycznej oraz kształtowanie postawy wrażliwości na los zwierząt.

W szranki rywalizacji stanęło 47 uczestników ze wszystkich szkół. Prace przedstawiały dzieci i ich jakże różnorodnych ulubieńców- od krów i koni do szczeniąt i chomików- maleństw mieszczących się w dłoni. Prym wiedli właściciele psów i kotów, jednak na zdjęciach zagościli także dość niezwykli ulubieńcy: gołąb, paw czy królik. Wodny świat reprezentowały żółwie i rybki.

Jurorzy pod przewodnictwem p. Marty Dudy stanęli przed bardzo trudnym zadaniem, bowiem w tym wspaniałym konkursie niezwykłe i godne nagrodzenia było absolutnie każde zdjęcie- pełne miłości i niezwykłych wzruszeń. „Żaden konkurs nie wzbudził jeszcze tylu pozytywnych emocji”- komentowała przewodnicząca jury.
Gala finałowa zgromadziła wszystkich uczestników oraz wielu znakomitych gości: pana Tadeusza Wójtowicza- Wójta Gminy Wielka Wieś, panią Krystynę Hrabię- dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, pana Jarosława Janeckiego - zastępcę dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, a także dyrektorów szkół: panią Martę Stochalską-Budzyn, panią Dorotę Nowak. Radę Rodziców Gimnazjum w Białym Kościele reprezentowała jej przewodnicząca- pani Agnieszka Seweryn.

Laureaci i finaliści oraz uczestnicy konkursu „Selfie z pupilem” odebrali gratulacje i nagrody z rąk Wójta Gminy Wielka Wieś - pana Tadeusza Wójtowicza, dyrektora Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele - pani Bożeny Turek oraz dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele – pani Anny Zajączkowskiej.

Wszystkich zaproszonych gości zachwyciła towarzysząca gali konkursowej wystawa prac uczestników. Zwiedzający z uwagą oglądali każde zdjęcie, a śmiechom, żartom i komentarzom dotyczącym niezwykłych bohaterów fotografii nie było końca.  Bo czy można nie uśmiechnąć się na widok chomika- rajdowca w sportowym samochodzie, trzech słodkich kociaków, z których jeden jakby wołał: spaaaadam! (z ręki swego pana) czy też elegancko stąpającej pół kroku za właścicielką krowy Mućki? Ale zdjęcia dzieci wraz z ich pupilami ukazywały także coś znacznie ważniejszego: miłość i szacunek dzieci do zwierząt oraz bezwarunkowe oddanie ich czworonożnych przyjaciół.

Trafnego podsumowania idei i misji konkursu dokonał w swoim wystąpieniu pan wójt, zwracając się do uczniów słowami: „Ten, kto kocha zwierzęta, musi być dobrym człowiekiem, dlatego bardzo się cieszę z tego, ze taki konkurs się odbył i z tego, że tak licznie wzięliście w nim udział”. Wyraził także nadzieję, że w podobnie licznym gronie spotkamy się przy nagradzaniu uczestników kolejnych zmagań młodych mistrzów fotografii. Zapraszamy zatem dzieci i młodzież z całej gminy do udziału w kolejnych edycjach!!

Mirosława Szeptycka

2014-11-24