Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Gmina Wielka Wieś pierwszą gminą wiejską w kraju w rankingu Związku Powiatów Polskich

Gmina Wielka Wieś zajmuje pierwsze miejsce w kraju w rankingu gmin i powiatów opracowywanym przez Związek Powiatów Polskich.

- To kolejny powód do zadowolenia, biorąc pod uwagę fakt, że w kraju jest ponad dwa i pół tysiąca gmin. Trzeba jednak robić wszystko, aby utrzymać tak dobre wyniki – mówi Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz – Łatwo zauważyć, że Gmina rozwija się w dobrym kierunku teraz ważne aby był to stały i zrównoważony rozwój dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców.

Konkurs pn. „Ranking gmin wiejskich” na rok 2014 organizowany przez Związek Powiatów Polskich zakończy się 30 grudnia. Gminy otrzymują nagrody, które będą wręczane podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP, a zwycięzca tytuł Dobry Polski Samorząd. Nasza gmina jest na dobrej drodze do zdobycia tego tytułu.

Związek Powiatów Polskich przyznaje punkty w ramach następujących kategorii
- działania proinwestycyjne i prorozwojowe,
- rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jst,
- rozwój społeczeństwa informacyjnego,
- rozwój społeczeństwa obywatelskiego,
- umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji,
- promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej,
- wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej,
- promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych,
- współpraca krajowa i międzynarodowa,
- działania promocyjne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: Związku Powiatów Polskich

Tagi dla strony:

2014-10-30