Gminne Zawody Pływackie „Pływam i Rywalizuję” już za nami!

15 grudnia 2014 roku miały miejsce Gminne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych z terenu gminy Wielka Wieś, które stanowiły realizację zadania publicznego gminy Wielka Wieś w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu pod nazwą  "Pływam i Rywalizuję”.

Zostały one  rozegrane w Zespole Sportowo-Rekreacyjnym „Radosna Nowina" w Piekarach, a ich organizatorem była Szkoła Podstawowa w Będkowicach, prowadzona przez  Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej Sokolica.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Dziewczęta i chłopcy pływali oddzielnie. Obowiązywał styl dowolny. Wyścig został rozegrany na dystansie 25 m, a uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych klas IV – VI.

Gminne Zawody Pływackie mają na celu popularyzację pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie ich do uprawiania tej dziedziny sportu, propagowanie zdrowego stylu życia, a także  zdrowej rywalizacji fair play.

Komisja sędziowska, w skład której wchodzili nauczyciele WF-u z  poszczególnych szkół
orzekli, że w poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:

Klasa IV
Chłopcy:
1.Szymon Rosiński ( Będkowice)
2.Stanisław Rusinek( Modlnica)
3.Mateusz Grzebinoga ( Bębło)

Dziewczynki:
1.Matylda Mirek (Bębło)
2.Aleksandra Wojtaszek( Modlnica)
3.Maria Gąska( Będkowice)

Klasa V
Chłopcy :
1.Jan Ryczko ( Modlnica)
2.Szymon Plebańczyk  (Bębło)
3.Adam Chochół     (Będkowice)

Dziewczynki
1.Zuzanna Wiśniewska(Modlnica)
2.Wiktoria Tekieli ( Modlnica)
3.Katarzyna Miazga( Bębło)

Klasa VI
Chłopcy
1.Piotr Matysik(Modlnica)
2.Dawid Bień (Będkowice)
3.Maciej Fryz (Bębło)

Dziewczynki
1.Julia Kralka (Modlnica)
2.Patrycja Dąbrowska (Bębło)
3.Julia Szklarczyk( Będkowice)

W klasyfikacji ogólnej szkół wyniki kształtują się następująco:
I. SP Modlnica
II.SP Bębło
III.SP Będkowice

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom za wspólne chwile zabawy, radości i honorowej rywalizacji.  Mamy nadzieję, że ogromne emocje, które towarzyszyły zawodom na długo jeszcze pozostaną w Waszej pamięci!

2014-12-17