Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i MDP  o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś

W niedzielę 21 czerwca br. na boisku sportowym Sportowca Modlniczka odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i MDP o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś. Organizatorem zawodów był  Zarząd Gminny ZOSP RP w Wielkiej Wsi.

Do rywalizacji w poszczególnych kategoriach stanęło aż 16, w tym  MDP chłopcy reprezentacji ZSP Giebułtów (reprezentacja nie była klasyfikowana w zawodach).

Drużyny uczestniczące w zawodach zmierzyły się ze sobą w poszczególnych konkurencjach:
1.    Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m
2.    Ćwiczenie bojowe(sprawianie linii gaśniczej).

Zawody przebiegały pod czujnym okiem komisji sędziowskiej złożonej ze strażaków  z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Krakowie. Sędzią głównym zawodów był Zastępca dowódcy JRG 5 w Krakowie mł. bryg. Zbigniew Głąb, a sekretarzem st. kpt. Agnieszka Januś. Komisja została powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie.

Zmagania jednostek oglądali również zaproszeni goście: Wójt Gminy Wielka Wieś - Tadeusz Wójtowicz,  st. kpt.  Krzysztof Sułko, Dyrektor ZOSP RP w Krakowie - Łukasz Smółka, Referent ZOSP RP w Krakowie - Damian Kuczara, Przewodniczący Rady Gminy - Zbigniew Mazela, Radni Gminy Wielka Wieś: Marzena Bień, Grzegorz Kralka, Sołtys Modlniczki Józef Górski.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji przedstawia się następująco:
 MDP DZIEWCZYNY:
1 miejsce - OSP Biały Kościół.

MDP CHŁOPCY:
1 miejsce - OSP Bębło
2 miejsce - OSP Biały Kościół
3 miejsce - OSP Tomaszowice
4 miejsce - OSP Będkowice
5 miejsce - OSP Modlniczka

KOBIECE  DRUŻYNY POŻARNICZE:
1 miejsce - OSP Bębło
2 miejsce – OSP Tomaszowice

OSP - SENIORZY
1 miejsce – OSP Modlnica
2 miejsce – OSP Wielka Wieś
3 miejsce – OSP Będkowice
4 miejsce – OSP Biały Kościół
5 miejsce – OSP Tomaszowice
6 miejsce – OSP Bębło
7 miejsce – OSP Modlniczka.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników przez sędziego głównego odbyło się wręczenie pucharów, nagród oraz dyplomów przez Wójta Gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza, Prezesa Gminnego ZOSP RP w Wielkiej Wsi Łukasza Chochoła oraz Komendanta Gminnego Jacka Janusa.

Wręczając puchary wójt  złożył gratulacje zwycięzcom  oraz podziękował wszystkim za udział  w zawodach.

ZG ZOSP RP w Wielkiej Wsi dziękuje za pomoc w organizacji zawodów: Wójtowi Gminy Wielka Wieś, Małgorzacie Mrozowskiej, Stanisławowi Bąbce, Druhom z OSP Modlniczka na czele z prezesem Maksymilianem Czubą.

tekst i foto.: B.Jastrzębski

2015-06-23