Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Gminne zawody we wspinaczce na sztucznej ściance w remizie OSP Będkowice

24 października. 2014 r. w remizie OSP Będkowice odbyły się pierwsze gminne zawody we wspinaczce na sztucznej ściance wspinaczkowej.

Organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Będkowicach, która skorzystała z dofinansowania Urzędu Gminy w Wielkiej Wsi na ten właśnie cel realizując program pt. “Climbing, sport i rekreacja w gminie Wielka Wieś”. Współorganizatorem, zawodów była Fundacja Wspierania Rozwoju Wspinaczki “WSPINKA” z Nowego Sącza.

Uczestników oraz zaproszonych gości, wśród których był Wójt naszej gminy Tadeusz Wójtowicz, oraz Radna i Sołtys Będkowic Marzena Bień, a także Prezes Fundacji Wspinka Mateusz Paradowski, powitał Prezes OSP Będkowice dh Jacek Gąska. W zawodach wystartowało 19 zawodników z kilku miejscowości naszej gminy, którzy startowali w czterech grupach wiekowych. Komisję sędziowską stanowili: Maciej Krzywda oraz st.asp. Michał Krawczyk - Naczelnik naszej jednostki OSP, ratownik wysokościowy JRG3 PSP w Krakowie.


W miłej atmosferze, przy dźwiękach muzyki zawodnicy ostro rywalizowali zdobywając kolejne pkt na kilku ścieżkach specjalnie przygotowanych przez Macieja Krzywdę. Wszystkich uczestników zawodów asekurowali podczas konkurencji przeszkoleni druhowie OSP Będkowice. Zawody zakończyły się ogłoszeniem wyników przez Komisję sędziowską, oraz wręczeniem przez Wójta Gminy pucharów, dyplomów oraz upominków dla zwycięzców zawodów. Dowodem na duże zainteresowanie zawodami była obecność samego Spider-Mana, który przybył by kibicować zawodnikom, stając się jednocześnie maskotką zawodów. Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez druhów z Będkowic.

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

do 12 lat
I - Kinga Sarota kl IV SP Bębło
II - Adam Chochół kl IV SP Będkowice
III - Dawid Bień kl VI SP Będkowice

do lat 16
I - Jakub Florczyk
II - Mikołaj Gąska
III - Anna Żurek

Dorośli 18+
I - Tomasz Korandy
II - Mariusz Sarota
III - Krystian Przełożny

Więcej zdjęć

Tagi dla strony:

2014-10-27