Gminny turniej piłki ręcznej

W dniu 23 czerwca 2015 r. rozegrany został Turniej Piłki Ręcznej drużyn mieszanych o Mistrzostwo Gminy Wielka Wieś. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Białym Kościele. Z powodu deszczowej pogody mecze rozegrano w hali sportowej Gimnazjum/GOKiS w Białym Kościele. W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe naszej gminy.

Otwierając zawody Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele życzyła uczestnikom zawodów samych sukcesów i zdrowej sportowej rywalizacji.

Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". W składach drużyn występowali zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Wszystkie szkoły były dobrze przygotowane do tego turnieju, czego wyrazem był bardzo wysoki poziom sportowy meczów.

Turniej zakończył się sukcesem SP w Modlnicy, której uczniowie zdobywając komplet punktów zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się SP Wielka Wieś. Trzecie miejsce zajęła SP w Bęble. Czwarte miejsce przypadło SP w Białym Kościele. Na piątym miejscu zakończyła swój udział w turnieju SP w Będkowicach.

Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w postaci pięknych statuetek i dyplomów wręczali Pan Krzysztof Wołos  - Zastępca Wójta Gminy Wielka Wieś oraz  Przewodniczący Rady Gminy - Pan Zbigniew Mazela, którzy również wysoko ocenili sportowe walory zawodów jak i organizację turnieju.

Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Zajączkowska podziękowała nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie uczniów do zawodów. Szczególne podziękowania Pani Dyrektor wystosowała do Pana Stanisława Cendy, trenera piłki ręcznej, który przyjechał z Krakowa, aby sędziować wszystkie mecze, co również przyczyniło się do podniesienia  poziomu i rangi turnieju.

tekst: Lesław Przewoźniak
foto: SP Biały Kościół