Inspiracje wielkimi mistrzami

W ramach projektu „Nutką malowane” współfinansowanego ze środków gminy Wielka Wieś w Gimnazjum w Modlnicy odbył się cykl warsztatów malarskich. W zajęciach uczestniczyło dziesięcioro uczniów ze szkół z terenu gminy.

Warsztaty prowadzili światowej sławy artyści Alicja Słaboń – Urbaniak, Maciej Urbaniak oraz Roch Urbaniak. Dzieła ich autorstwa znajdują się w licznych kolekcjach muzealnych i prywatnych w USA, Japonii, Niemczech, Francji i Skandynawii oraz Polsce. Stale pokazują swoje obrazy na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą.

Spotkanie z artystami pozwoliło młodym ludziom rozwijać pasje i talenty. Zajęcia umożliwiły rozwój naturalnej, twórczej aktywności młodzieży - poprzez radość działania, radość tworzenia i radość poznania. Poprzez pracę twórczą młodzież nabywała umiejętności wyrażania się za pomocą środków plastycznych, stosowania i rozumienia różnorodnych technik plastycznych, rozwijała umiejętności manualne oraz percepcję - umiejętność obserwacji i analizy otoczenia. W trakcie warsztatów artyści przekazywali swoją wiedzę, która pomoże im łatwiej zrozumieć współczesną sztukę, otwarcie wyrażać swoje opinie na temat dzieł sztuki, a więc przygotowywać je do świadomego uczestnictwa w kulturze. Wskazówki i porady ze strony tak wybitnych artystów, były bezcenne.

2014-06-09