Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

IX EKO Bieg Po Dolinie Będkowskiej

20 września w Dolinie Będkowskiej odbył się IX Bieg o Puchar Wójta Po Dolinie Będkowskiej. W biegu wzięła udział rekordowa ilość 525 zawodników, dorosłych i dzieci. Dorośli rywalizowali na trasie długości 9600 metrów a dzieci, stosownie do wieku na krótszych dystansach od 100 do 1000 metrów. Organizatorami biegu byli KKS „Jura Moto Sport” i Jurajska Izba Gospodarcza. Współorganizatorami, gminy Jerzmanowice-Przeginia, Zabierzów i Wielka Wieś. Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

W biegu głównym na prawie 10 km trasie, zwycięzcami zostali Gabriela Rolka z Krakowa z czasem 42:22 i Kacper Piech z Krakowa z czasem 33:23. Najlepszym zawodnikiem z gminy Wielka Wieś został Daniel Chochół z z Bębła z czasem 40:17, a najszybszym z gminy Jerzmanowice-Przeginia Mariusz Dziedzic z Jerzmanowic z czasem 36:21. Najlepszym zawodnikiem z gminy Zabierzów został Janusz Bzukała z Brzezinki z czasem 37:52. Zawodnicy ci zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez wójtów. Zawodnicy w biegach „dorosłych” rywalizowali w kategorii generalnej, wiekowych oraz specjalnej kategorii małżeństw, gdzie kryterium był staż małżeński i suma czasów małżonków.

Oprócz nagród finansowych i rzeczowych nagrodą specjalną w ogłoszonym konkursie był tablet ufundowany przez Prezesa firmy Rembud Stanisława Michalika. Najliczniej reprezentowaną szkołą była Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, która otrzymała okazały puchar i drukarkę. Podobne puchary dla najliczniejszych szkół z danej gminy otrzymały Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach i Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi.

W sumie w konkurencjach dziecięcych wzięło udział ponad 360 młodych biegaczy. Wszyscy oni otrzymali medale i dyplomy. Zwycięzcy w tych kategoriach otrzymali puchary. Uczestnicy biegu częstowani byli izotonikami 4 MOVE i napojami Frugo przekazanymi przez firmę Food Care Group z Zabierzowa, chrupkami firmy KRAKSMAK z Bolechowic oraz pischingerami przekazanymi przez firmę SKOT z Krzeszowic. Nagrody wręczali sekretarz gminy Wielka Wieś Stanisław Kasprzyk, wiceprezes PUK Zabierzów Alicja Wójcik, kierownik referatu ochrony środowiska Gminy Zabierzów Anetta Kucharska i Violetta Apostolska właścicielka firmy APOSTOLSCY MEBLE.

W kategoriach biegów dziecięcych o Puchar im. Zofii Kwiecień, nagrody i puchary wręczali przedstawiciele rodziny Państwa Kwietniów z Giebułtowa. Dyrektorem biegu był Wojciech Wojtaszek a sędzią zawodów Jerzy Gołębiowski. Zawody miały charakter proekologiczny. Przeprowadzono akcję informacyjną oraz liczne konkursy zachęcające do zachowań służących ekologii. Uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach im. Bohaterów Westerplatte zaprezentowali spektakl Edmunda Wojnarowskiego w adaptacji opiekunki artystów, pani Elżbiety Łęskiej-Kokosińskiej „Ballada o chlebie”.

Zawodników profesjonalnie masowali masażyści na specjalnym stanowisku firmy Black Tree. Bieg zabezpieczali druhowie z OSP Łazy i OSP Brzoskwinia oraz firma Trans Med. Pogotowie Ratunkowe. Dziećmi opiekowało się przedszkole FANTAZJA z Bolechowic. Pomiar czasu przeprowadziła firma PULSAR SPORT. W organizacji imprezy pomagała silna grupa dowodzona przez Juliana Karcza.

Wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Małopolskie, Gmina Jerzmanowice-Przeginia, Gmina Wielka Wieś i Gmina Zabierzów. 

Więcej zdjęć na 

 

Tagi dla strony:

2015-09-21