Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

IX Mistrzostwa Gminy w Narciarstwie Alpejskim

IX Mistrzostwa Gminy w Narciarstwie Alpejskim

16 lutego 2013 r. po raz dziewiąty spotkaliśmy się na stoku Narciarskiego Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach. Organizatorem Mistrzostw Gminy w Narciarstwie Alpejskim o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś pana Tadeusza Wójtowicza tradycyjnie już była Szkoła Podstawowa w Białym Kościele oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Do rywalizacji stanęło 74 zawodników (47 uczniów oraz 26 dorosłych). Uczestnicy mistrzostw, którzy towarzyszą nam niemal od początku, swoją narciarską pasję przekazują coraz młodszym, tym razem statuetkę dla najmłodszego uczestnika otrzymała pięcioletnia Karolina Polak. 

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom i wszyscy ukończyli dwa przejazdy trudną trasą slalomu, ustawionego i całkowicie zabezpieczonego przez panów Piotra i Pawła Nowackich ze Szkoły Narciarskiej Multi Sport – Haski. Ciepły posiłek oraz gorąca herbata dodały energii uczestnikom zawodów. Umiejętności startujących są wyzwaniem dla przyszłorocznych uczestników. Najszybszy zawodnik potrzebował tylko 1:06,45 s, by dwukrotnie pokonać trasę slalomu.

Po zakończonych zawodach odbyła się ceremonia wręczenia medali i pucharów. Podium zdominowała rodzina państwa Biernatów, którzy pokazują, jak można aktywnie spędzać czas wolny, w dobrych humorach i z nutką rywalizacji. Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów. Ale mistrzostwa to nie tylko zacięta rywalizacja, to przede wszystkim świetna zabawa. Startujących dopingowali członkowie rodzin i znajomi, których zachęcamy do „podjęcia rękawicy" na starcie w przyszłym roku. 

Do zobaczenia za rok na dziesiątych - jubileuszowych mistrzostwach! Dodatkowe zdjęcia są na stronie: spbialykosciol.edupage.org

Lesław Przewoźniak
2014-02-18