Jeż - Wielkowiejski zwierz

Gmina pozyskała dofinansowanie na edukację ekologiczną w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej Część 2) Fundusz Ekologii na realizację projektu „Jeż-Wielkowiejski zwierz”.

W ramach projektu gminni ekodoradcy przeprowadzili dla dzieci warsztaty "Jeż - Wielkowiejski zwierz" w SP w Wielkiej Wsi, SP w Modlnicy, Przedszkolu Samorządowym w Czajowicach, Przedszkolu Samorządowym w Modlniczce oraz Przedszkolu Samorządowym w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, czy to prawda, że jeże nabijają na kolce jabłka? Dlaczego jeż zwija się w kulkę? Poznali “Kartę dań” jeży i ich zwyczaje. Dowiedzieli się jak dokarmiać jeże, aby nie wyrządzić im krzywdy oraz jak zostać przyjacielem jeży, jak zaprosić je do naszego ogrodu i po czym poznać, że jeż potrzebuje pomocy człowieka oraz gdzie szukać pomocy dla jeży.

Plakat informujący o realizacji projektu Jeż - Wielkowiejski zwierz
Dzieci oraz rodziców zaprosiliśmy na piknik ekologiczny przy Urzędzie Gminy WW, podczas którego tworzyliśmy z szyszek, kamieni i kasztanów rodziny jeży oraz przepiękne bukiety z liści klonu. Najmniejsi uczestnicy warsztatów mogli własnoręcznie wyciąć i pokolorować opaski na rączki z podobiznami jeżyków.

Podczas pikniku mieszkańcy wykonywali samodzielnie domki dla jeży, które następnie mogli zabrać ze sobą i umieścić w swoich ogrodach, na posesjach, aby umożliwić jeżom bezpiecznie przezimować na terenie Gminy Wielka Wieś. Wśród dzieci został zorganizowany konkurs wiedzy o jeżach. Nagrody wręczone dzieciom zostały sfinansowane ze środków projektu. Podczas pikniku zorganizowany został także panel dyskusyjny o dobrostanie jeży, w którym wziął udział Michał Czuba Prezesem Fundacji Peruna, która na co dzień zajmuje się jeżami wymagającymi opieki oraz Szymon Szumnym ekodoradca w Referacie Ochrony Środowiska WW, prezesem OSP w Czajowicach.


„Zadanie finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie”.


Koszty kwalifikowane : 8 950,00 zł.
Kwota dotacji: 8 000,00 zł.

 

Logotyp Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejLogotyp Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

udostępnij:

Data publikacji strony internetowej:

Kategoria: Uzyskane dotacje