Jubileusz 50-lecia małżeństw w Gminie Wielka Wieś

27 września w Modlnicy odbył się Jubileusz 50-lecia pożycia par małżeńskich z terenu Gminy Wielka Wieś. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy w intencji Jubilatów. Po czym nastąpiło uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Restauracji „Jurajski” w Modlnicy.

W tym roku uroczystość obchodziło 14 par z terenu naszej gminy. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy - Tadeusz Wójtowicz, Zastępca Wójta - Krzysztof Wołos, Skarbnik - Grażyna Syguła, Przewodnicząca Rady Gminy - Krystyna Sułko oraz księża: z parafii Bębło - Jerzy Bargiel, z parafii Giebułtów - Stanisław Gutt, z parafii Modlnica - Jan Adamus wraz księdzem wikariuszem Arturem Gielatą i diakonem Grzegorzem Kołodziejczykiem.

Podczas uroczystości Wójt Gminy wręczył Jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie wraz z legitymacjami, listy gratulacyjne, upominki i kwiaty. Po uroczystym obiedzie wystąpił Zespół Będkowianie, który swoim występem uświetnił tak wzniosłą uroczystość.

2014-09-30