Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Krawczyków i Państwa Pawłowskich z Giebułtowa

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górka odwiedzili Państwa Krawczyków i Państwa Pawłowskich, którzy obchodzili 60–lecie pożycia małżeńskiego - Diamentowe Gody.
Państwo Władysława i Stanisław Krawczykowie małżeństwo zawierali w 1953 roku w Zabierzowie. Pani Władysława pochodzi z Giebułtowa, Pan Stanisław z Szyc. Poznali się gdy Pani Władysława chodziła na zajęcia do Uniwersytetu Ludowego w Szycach. Po ślubie zajęłam się gospodarstwem domowym, natomiast mąż zaczął pracować na kolei – mówi Pani Władysława. W ciągu 60 lat małżeństwa Państwo Krawczykowie doczekali się 2 synów, 3 wnucząt oraz 3 prawnucząt.

Państwo Maria i Józef Pawłowscy małżeństwo zawierali na początku 1954 roku, także w Zabierzowie. Podobnie jak u Państwa Krawczyków Pani Maria opiekowała się gospodarstwem domowym, natomiast Pan Józef pracował na kolei. Również doczekali się potomków: 2 dzieci, 8 wnucząt oraz 4 prawnucząt.

Z okazji uroczystości Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz wręczył obu parom kwiaty, prezenty, a także list gratulacyjny, w którym wyraził nadzieję, że kolejne wspólnie spędzone lata upłyną w radości, zdrowiu i miłości.

Tagi dla strony:

2014-01-13