Jubileusz 60-lecia małżeństwa Państwa Zofii i Piotra Grudzień z Tomaszowic

Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Klementyną Grudnik-Górką odwiedził Państwa Zofię i Piotra Grudzień z Tomaszowic, którzy obchodzili "Diamentowe Gody".

Pani Zofia pochodzi z Tomaszowic, zaś pan Piotr z Modlniczki. Jak wspominali poznali się na zabawie w remizie w Modlnicy zaraz po tym jak Pan Piotr wrócił z wojska. Ślub cywilny wzięli 28.10.1954 r. w Zabierzowie zaś kościelny 4 lipca 1954 r. w Modlnicy.

Pan Piotr był z zawodu murarzem stąd zna dobrze gminę i dziś wspomina ze wzruszeniem znajomych z różnych miejscowości m.in. z Białego Kościoła.  Pani Zofia wspomina, że całe życie pracowała m.in. w gospodarstwie domowym. W ciągu 60 wspólnie przeżytych lat doczekali się szczęśliwie  dwóch córek, trójki wnucząt i trojga prawnucząt „czwarty” w drodze – dodają uśmiechając się.
Wspominali również lata swojej młodości i trudy życia w tamtych czasach np. zdobywania opału czy budowy domu, w którym obecnie mieszkają – dodając, że ludzie często nie doceniają tego jak wiele teraz mają i o ile łatwiej obecnie się żyje.

Państwo Grudzień przyznają, że te 60 wspólnych lat minęło bardzo szybko. Jako receptę na szczęśliwy i długi związek wskazują: szczyptę miłości, dużo wyrozumiałości i cierpliwości do drugiej osoby oraz wspólny szacunek.

Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz wręczył jubilatom kwiaty, prezent, a także list gratulacyjny, życząc Jubilatom, aby kolejne wspólnie spędzone lata upłynęły w radości, zdrowiu, a przede wszystkim miłości, która przed sześćdziesięciu laty zaprowadziła Państwa Grudzień na ślubny kobierzec.

2014-12-16