Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – BIAŁOKOŚCIELAŃSKI DZIEŃ DZIECKA W PLENERZE

W sobotę, 6 czerwca 2015 r. plac przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele przypominał magiczną krainę, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. A wszystko po to, by sprawić przyjemność najmłodszym mieszkańcom Białego Kościoła i  okolicznych  miejscowości.
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: stoiska twórczej kreatywności: „piórkiem i węglem”, „mydłem i szpilką”, „gliniane szaleństwa”, „malowanie czym tylko  się da”, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, ogromny dmuchaniec i animatorzy, którzy puszczali bańki mydlane gigantycznych rozmiarów. Nie zabrakło też sportowych zawodów dla dzieci, wozu strażackiego, który można było „zwiedzić” i oczywiście strażackiego „lania wody”. Na rodziców również czekały konkurencje: wśród tatusiów najwięcej emocji wzbudziło toczenie arbuza na czas, a mamy doskonale poradziły sobie z „ciężarówką”!  Natomiast na boisku sportowym dzieci mogły wziąć udział w profesjonalnym treningu piłki nożnej poprowadzonym przez szkółkę piłkarską Football Academy Jurajska. O strawę dla ciała zadbały Białokościelnki, które upiekły ciasta i przygotowały dla dzieci hot dogi i kiełbaski z grilla. Popularnością  wśród dzieci cieszyła się również specyficzna loteria, gdzie wystarczyło zapisać imię i nazwisko na kartce, a potem oczekiwać na łut szczęścia, że zostanie się wylosowanym i otrzyma się nagrody ufundowane przez sponsorów.

Na pomysł zorganizowania całego przedsięwzięcia wpadły oczywiście BIAŁOKOŚCIELANKI  i Ochotnicza Straż Pożarna z Białego Kościoła. Dołączyli do nich nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Białym Kościele oraz Rada Rodziców. Swój wkład miał również proboszcz parafii ks. Marek Wcisło, który „załatwił” niebiańską wręcz pogodę. Nie obeszło się oczywiście bez wsparcia i cennych wskazówek pracowników GOPS oraz pani kierownik Anety Solarz jak i pracowników GOKiS i pani dyrektor Magdaleny Szymańskiej. Natomiast pan Dariusz Wolak – prezes Stowarzyszenia POZYTYWKA serwował dzieciom pyszne lody.  Impreza była dofinansowana ze środków finansowych gminy Wielka Wies w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego pod hasłem „W DNIU DZIECKA POZWÓLMY DZIECIOM SIE ZABAWIĆ -BIAŁOKOŚCIELANIE WIEDZĄ JAK TO SPRAWIĆ”.
Przy takiej współpracy to  przedsięwzięcie nie mogło się nie udać!
Organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom i rodzicom za świetną sobotnią zabawę i niesamowite poczucie humoru!!!


Fotorelacja z imprezy na stronie: www.spbialykosciol.edupage.org


tekst i foto: A. Zajączkowska

2015-06-09