Tydzień Bibliotek 2014

Po raz szósty Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi organizuje w dniach 8-16 maja 2014 r. Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz przełamanie stereotypów i zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku obchodzony będzie pod hasłem  „Czytanie łączy pokolenia”.
8 maja 2014
•godz. 8.00 Gimnazjum w Białym Kościele, godz. 10.35 Gimnazjum w Modlnicy. Zajęcia dotyczące zwyczajów, obrzędów, legend w oparciu o zachowane działa etnograficzne Oskara Kolberga. Wspólne czytanie wybranych tekstów związanych z gminą Wielka Wieś
(w ramach projektu „Sztuka dla ludu czyli spojrzenie na folklor i graffiti z wyjątkowej perspektywy”). Zajęcia poprowadzą zastępca wójta Krzysztof Wołos oraz Prezes Teatru Regionalnego Bogumiła Pietrzyk.
•godz. 11.00 Biblioteka główna  „Spotkania z pasjami” – wirtualne spotkanie z najstarszą trenerką fitness w Polsce -  Urszulą Szczurek. Działanie w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.
•godz. 17.15 Biblioteka główna - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
9  maja 2014 godz. 9.00 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi
•Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską (poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych). W trakcie spotkania możliwość zakupu książek. Spotkanie realizowane jest w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki przy współpracy z Instytutem Książki.

12 Maja 2014 godz. 8.15 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi
•„Oczytanym być czyli co nieco o Kubusiu Puchatku” – konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku.
13  Maja 2014 godz. 17.00 Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi
•„Mam prawa i obowiązki” – przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi.
•„Wieczór z Rzecznikiem" – prawo konsumenta projekt przygotowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
•Projekcja filmu dokumentalnego pokazujący historię ludzi, których prawa zostały złamane i którzy postanowili walczyć o sprawiedliwość.
•Warsztaty teatralne poprowadzonych metodą dramy przygotowanych przez ekspertów ze Stowarzyszenia Stop-Klatka (uczestnicy będą mieć możliwość wzięcia udziału w krótkiej scence prezentującej sytuację łamania praw człowieka i wcielenia się w osoby walczące o swoje prawa).
•Dyskusja z przedstawicielem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
14 Maja 2014 godz. 9.30 Biblioteka glówna
•„Wychowanie przez czytanie” –zajęcia dla dzieci poprowadzi wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz.
15  Maja 2014 godz. 9.30 Biblioteka główna
•Kulinarno-literackie podróże po Meksyku –  w programie m.in.: głośne czytanie książki  „Apetyt na Meksyk: Familia ” – Katarzyny Węgierek. Zajęcia dla dzieci poprowadzą Państwo Marta Santoyo-Wyrzykowska i Jesus  Santoyo Bautista z firmy Molino.
16 Maja 2014 godz. 8.00 Szkoła Podstawowa w Modlnicy
Dodatkowo:
Po raz szósty wybierzemy „Super Czytacza 2013” Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi.
W tym roku w organizację Tygodnia Bibliotek zaangażowali się:
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Stowarzyszenie PRAKYKÓW
Gmina Wielka Wieś
Teatr Regionalny
Instytut Książki
Molino
Cukiernia Stochalscy
Lewiatan Wielka Wieś - Kram s.c

Wirtualne spotkanie

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu "Spotkania z pasjami". Tym razem gościem spotkania będzie Pani Urszula Szczurek – najstarsza trenerka fitness w Polsce. Spotkanie jest jednym z elementów działań w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.
Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu poczują Państwo energię, jaką daje odnalezienie swoich zainteresowań i odważne ich realizowanie.
Zapraszamy na spotkanie w  czwartek 8 maja o godz. 11.00 do biblioteki w Wielkiej Wsi.

2014-04-30