Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Komiksy stworzone przez młodzież prezentowane w bibliotece!

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi realizuje projekt "Sztuka dla ludu czyli spojrzenie na folklor i graffiti z wyjątkowej perspektywy" z grantu Aktywnej Biblioteki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, związany ze spuścizną Oskara Kolberga, który część swojego życia spędził w Modlnicy, oraz komiksem i sztuką graffiti. Do tej chwili zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące folkloru oraz cykl warsztatów komiksowych w wyniku których powstały komiksy wykonane przez gimnazjalistów z Białego Kościoła i Modlnicy. Młodzież pracująca w grupach wykonała komiksy na podstawie wybranego tekstu etnograficznego z dzieł Kolberga. Teksty zostały twórczo zreinterpretowane i zilustrowane. Przez okres wakacji w bibliotece mogą Państwo zobaczyć wystawę prac komiksowych stworzonych przez młodzież oraz zapoznać się z tekstami w oparciu o które powstały prace. 

Prezentowana wystawa ma na celu wyłonienie dwóch najlepszych plansz komiksowych na podstawie których powstanie graffiti. Na Państwa głosy czekamy do 31 sierpnia 2014 r. Głosować można  zarówno w bibliotece, jak również za pośrednictwem Facebooka biblioteki, gdzie zostały umieszczone wszystkie prace konkursowe (klik). W ramach projektu młodzież gimnazjalna z Białego Kościoła stworzyła fotoblog, który ma na celu ciekawe i pożyteczne wykorzystanie nowoczesnych mediów (klik)

Wszystkie informacje o projekcie i przeprowadzonych działaniach na stronie internetowej GBP w Wielkiej Wsi (klik).

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tagi dla strony:

2014-07-14