Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Koperty Życia

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi rozpoczyna akcję społeczną skierowaną do osób starszych. Seniorzy Naszej Gminy zostaną wyposażeni w „Koperty Życia”, które mogą uratować życie, bo zawierają najważniejsze informacje o przebytych chorobach, o aktualnych chorobach, przyjmowanych lekach oraz numery telefonów do najbliższej rodziny oraz osób zaufanych.

Plastikowe koperty ze specjalnymi formularzami trafią do seniorów, osób niepełnosprawnych i osób mieszkających samotnie.  

Osoby, które otrzymają taką Kopertę proszone są o wypełnienie załączonego formularza, w którym trzeba odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących m.in. przebytych chorób i przyjmowanych leków. Ratownicy medyczni będą mogli, z informacji zawartych w formularzu szybko wywnioskować, co może dolegać pacjentowi.   

”Kopertę życia”  należy umieścić w lodówce  (to urządzenie ma w domu prawie każdy, a dzięki temu ratownicy będą wiedzieć, gdzie szukać informacji).  

Do Koperty dołączony został również magnes, który należy przykleić na drzwiach lodówki.
   
Jak działa „Koperta życia”?
Każdy otrzymuje:

  -  plastikową kopertę
  -  kartę informacyjną do wypełnienia
  -  magnes na lodówkę
  -  naklejkę na kopertę

Należy:

    - wypełnić kartę informacyjną
    - włożyć wypełnioną kartę informacyjną do koperty
    - na kopertę nakleić naklejkę „Koperta życia”
    - kopertę z naklejką umieścić w lodówce tak, aby była zawsze dostępna i widoczna
    - na lodówkę przykleić magnes z napisem „TU JEST Koperta życia”

Koperty będą rozdawane zainteresowanym osobom na Dniach Gminy Wielka Wieś (w niedzielę, 5 lipca, na stoisku promocyjnym GOPS), będzie je można odebrać również w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (Szyce 65) oraz w Gabinetach Lekarzy Rodzinnych na terenie gminy.

2015-06-30