Kosmici są wśród nas…

W sobotę 25 lipca 2015r odbył się na rynku w Wierzchowiu kolejny festyn rodzinny, przygotowany przez miłośników naszej miejscowości, pod nazwą „Nie z tej ziemi”. To już po raz trzeci udało się zorganizować spotkanie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz przybyłych gości, którzy licznie przybyli na festyn, aby wspólnie posłuchać i zobaczyć przygotowany program, a następnie bawić na zabawie przy muzyce zespołu DIVERSE.

O godz. 18.30 Wierzchowskie spotkanie otworzyli Sołtys miejscowości: Jadwiga Kowalska i Piotr Koczułap z rady sołeckiej, którzy powitali zaproszonych gości, oraz wszystkich przybyłych mieszkańców sołectwa i okolic. Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. Wójt Gminy Wielka Wieś pan Tadeusz Wójtowicz, Radna Powiatu krakowskiego pani Krystyna Janecka, Dyrektorzy jednostek samorządowych oraz radni i sołtysi Gminy Wielka Wieś. Radny Wierzchowia Zbigniew Mazela podziękował Grzegorzowi Szopie i Piotrowi Koczułapowi, byłemu sołtysowi i radnemu, za zaangażowanie i trud włożony w pracę na rzecz naszej miejscowości.

Po części oficjalnej Wierzchowienie zaprezentowali przygotowany repertuar, oraz zaprosili na scenę „zabłąkanych kosmitów”. Po końcowym odliczaniu wierzchowscy kosmici wystartowali z programem, składającym się z piosenek oraz skeczu, w którym kosmici porwali naszego mieszkańca, w celu poznania obyczajów na ziemi. Przygotowana dekoracja oraz stroje wprowadziły w kosmiczny nastrój. Kolorytu całemu programowi dodał występ zaproszonego zespołu z Szyc, który przedstawił skecz o problemach Polaków podczas odprawy lotniczej oraz zaprezentował taniec zumby. Urozmaiceniem były również piosenki najmłodszych przedstawicielek zespołu.

Podczas festynu odbyły się również konkursy dla dzieci, które zostały nagrodzone prezentami ufundowanymi przez Referat Promocji i Rozwoju Gminy oraz firmę Gardenia. Podczas występów przybyli goście zostali ugoszczeni kosmiczną nalewką wraz z koreczkiem niespodzianką. Tradycyjnie stoły zostały zastawione słodkimi smakołykami, które cieszyły się powodzeniem. Ostatnim punktem festynu była zabawa taneczna prowadzona przez zespół DIVERSE, który doskonale zabawiał wszystkich uczestników naszego „KOSMICZNEGO” spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie na nasz festyn i świetną zabawę, która nie byłaby możliwa bez zaangażowania mieszkańców oraz wsparcia sponsorów: Gminy Wielka Wieś, GOKiS Wielka Wieś, Zakład Kamieniarski KRUK, GONDEK Sp. z o.o., KRAM Lewiatan, Firma JAG, Cukiernia Stochalski, GZK Wielka Wieś, Firma GACEK Zelków, Firma Transportowa Florczyk, Firma GARDENIA, Lewiatan K.STRYJAK, Sklep Spożywczy z Wierzchowia oraz Catering Przysmak Szefa.

Mamy nadzieję że wspólnie spędzony czas przy kosmicznej zabawie pozostanie na długo w pamięci i będzie mile wspominany.

2015-07-29