Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Kreowanie marki lokalnej

„Ludzka kreatywność jest największym zasobem” [Richard Florida] - pod takim hasłem przebiegało szkolenie „Kreowanie marki lokalnej poprzez tworzenie gier planszowych”, które odbyło się w Multimedialnym Centrum Edukacji Lokalnej w Szycach. Szkolenie prowadzone było przez Marię Gorzkowską – Mbeda, działaczkę, społecznika, członkinię Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa, współtwórcę gry planszowej Moja Mała Ojczyzna Korona Północnego Krakowa.

Prowadząca starała się uświadomić uczestnikom między innymi fakt, że gra planszowa jako lokalna marka, może być narzędziem zrównoważonego rozwoju. Może być sposobem promocji, regionu, konkretnej gminy, miejscowości, a nawet osoby. W trakcie zajęć pokazane zostały gry planszowe z różnych stron Polski, między innymi także gra, która powinna być bliska mieszkańcom Szyc i okolic tj. gra Włóczykije. Poruszona została też praktyczna strona związana z pozyskiwaniem funduszy na tworzenie gier planszowych, co zdecydowanie najlepiej jest wyjaśnić na konkretnym przykładzie.

Zajęcia o kreowaniu marki lokalnej, to nie była jedynie sucha wiedza, ale także zajęcia w grupach, w trakcie których młodzież, bo głównie ona brała udział w szkoleniu, mogła zagrać w grę planszową Moja Mała Ojczyzna Korona Północnego Krakowa, dzięki czemu mogli młodzi ludzie poznać zalety takiej gry. Bo niewątpliwie gra daje nie tylko możliwość zabawy i relaksu, ale także jest źródłem wiedzy, sprawdzenia swoich wiadomości, pobudzeniem ciekawości do dalszego poznawania.

Tagi dla strony:

2014-06-18