Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Kulinarne wędrówki w Przedszkolu w Wielkiej Wsi

Rok przedszkolny 2013/2014 zakończyliśmy zdrowo i wesoło
 
Wszyscy rodzice ze swoimi pociechami w wieku przedszkolnym z Gminy Wielka Wieś mogli odwiedzić nasze przedszkole i wybrać się z Paniami z przedszkola z Wielkiej Wsi w "kulinarną wędrówkę".

Dzieciaczki wykazały się znajomością zasad savoir vivre przy stole, nakrywając do stołu dla „książęcej pary", przygotowywały zastawę dla siebie. W owocowej krainie rządził "Doktor Zdrówko".

Dzieci dowiedziały się, ile razy dziennie powinny spożywać owoce i warzywa. Bardzo chętnie pomogły w przygotowaniach musu jabłkowego. Na zakończenie zajęć dzieci przygotowały owocowe szaszłyki i z pełnymi brzuszkami udały się na inne zabawy organizowane w przedszkolu.

Pani Truskawka opowiedziała o wartościach odżywczych truskawek. Dzieci przedstawiły pomysły do czego można wykorzystać dżem truskawkowy, po czym zabrały się do smażenia. Dzieci umyły ręce i przygotowane truskawki, następnie przy stolikach odcięły szypułki i pokroiły truskawki na małe kawałki. Wszystkie pięknie pokrojone truskaweczki dzieci wrzuciły do miseczki, którą Pani Truskawka zważyła na wadze kuchennej, a następnie wszystkie owoce powędrowały do garnka. Truskawki zostały zasypane żelfiksem a następnie cukrem!!!

W ogrodzie przedszkolnym przy muzyce i zabawach szybko płynął czas, a potem na dzieciaki czekała niespodzianka przygotowana przez aktywnych i odważnych rodziców. Rodzice przygotowali dla dzieci przedstawienie „Miś Uszatek – ekologicznie”, w którym sami wzięli udział!!!Ich trud dzieci nagrodziły gorącymi oklaskami. Zachwytom nie było końca.   

Tagi dla strony:

2014-07-02