Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Lena Pater ze Szkoły Podstawowej w Bęble – Mistrzynią Polski w Karate

W dniu 7 marca 2015 roku, hala MOSiR w Kole stała się areną zmagań najlepszych zawodników z całej Polski Oyama Karate w konkurencji Kata. W zawodach udział wzięło 198 zawodników z 27 klubów Oyama Karate m.in. z Olkusza, Krakowa, Wrocławia, Jeleniej Góry, Łodzi, Bydgoszczy, Poznania, Katowic, Białegostoku, Rzeszowa i innych. Drogą eliminacji wyłoniona została grupa finalistów, która między sobą rozstrzygnęła walkę o tytuł Mistrza Polski. Lena Pater, reprezentująca Jurajski Klub Oyama Karate, została Mistrzynią Polski w kategorii dziewcząt 9-12 lat, nie dając szans swoim przeciwniczkom. Wytrwałością i cierpliwością wspinała się po swój najważniejszy tytuł. W poprzednim roku zdobyła wicemistrzostwo, a dwa lata wcześniej brąz.

W czasie tej drogi pokonywała nie tylko swoje słabości i poprawiała styl walki, największym osiągnięciem okazało się wyeliminowanie w finale dotychczasowej kilkukrotnej Mistrzyni Polski. Co stanowi o jej sukcesie? Czynników jest bardzo wiele. Na pewno jednym z nich jest ciężka praca, której Lena z całą pewnością się nie boi. Kilka razy w tygodniu, oprócz stałych obowiązków jakie wypełnia każde dziecko w jej wieku, trenuje z sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan. (mieszkańcem naszej gminy) w Jurajskim Klubie Oyama Karate w Olkuszu. Jej zamiłowanie do sportu na tym się nie kończy, raz w tygodniu bierze udział w treningach tenisa, a zimą uwielbia jeździć na nartach.

Lena nie poprzestaje na sukcesach sportowych, bowiem jest jedną z najlepiej uczących się osób w naszej szkole. Jej średnia ocen w pierwszym okresie nauki była drugą w szkole i najlepszą w klasie. Jej postawa udowadnia również, że przy odrobinie dobrej woli można doskonale pogodzić obowiązki szkolne z własnymi zainteresowaniami.

Ilona Pater
Monika Bobula
Szkoła Podstawowa w Bęble

Tagi dla strony:

2015-03-16